УХВАЛА
07 вересня 2022 року
м. Київ
справа №620/573/22
адміністративне провадження №К/990/21628/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Уханенка С.А.,
суддів - Кашпур О.В., Радишевської О.Р.,
перевірив касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
У січні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2022 року, залишеної без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2022 року, позовну заяву повернуто позивачеві.
12 серпня 2022 року ОСОБА_1 подав до Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2022 року, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та порушення ними норм процесуального права, просить переглянути і скасувати судові рішення та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Предметом спору у цій справі є правомірність наказів про звільнення та про притягнення до дисциплінарної відповідальності, поновлення на посаді.
З 08 лютого 2020 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2020 року №460-IХ "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ", яким внесено зміни до розділу 3 Глави 2 "Касаційне провадження", зокрема, щодо визначення підстав касаційного оскарження судових рішень та порядку їхнього розгляду.
Так, відповідно до частини другої статті 328 КАС України у касаційному порядку можуть бути оскаржені ухвали суду першої інстанції про забезпечення позову, заміну заходу забезпечення позову, ухвали, зазначені у пунктах 3, 4, 12,13, 17, 20 частини першої статті 294 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку.
За правилами абзацу 2 частини четвертої статті 328 КАС України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Перевіряючи доводи касаційної скарги, Верховним Судом встановлено, що позивач оскаржує ухвалу суду першої інстанції про повернення позовної заяви. Заявник послався на те, що судами неправильно застосовано приписи статті 123 КАС України. Аргументи заявника, викладені в касаційній скарзі, є достатньо вмотивованими та потребують перевірки.
Отже, підставою відкриття касаційного провадження є правильність застосування cудами першої та апеляційної інстанцій норм процесуального права, зокрема, правильності застосування положень статті 123 КАС України щодо наявності підстав повернення позовної заяви у зв`язку із пропуском процесуального строку.
Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті 330 КАС України, підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 248, 329, 334 КАС України, Суд
У Х В А Л И В:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 липня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання вчинити певні дії.
2. Витребувати справу №620/573/22 із Чернігівського окружного адміністративного суду.
3. Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
4. Установити десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу та роз`яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: С.А. Уханенко
Судді: О.В. Кашпур
О.Р. Радишевська