СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
15 червня 2022 року м. Харків Справа № 905/447/22
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Гребенюк Н.В., суддя Слободін М.М. , суддя Шутенко І.А.,
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружківський вогнетривкий завод» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
з розгляду апеляційної скарги відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Дружківський вогнетривний завод" (вх. №544Д), на ухвалу господарського суду Донецької області від 17.05.2022 (повний текст ухвали складений 17.05.2022, суддя Левшина Г.В.)
за результатом розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.КОМОДІТІЗ, м.Київ про забезпечення позову
у справі №905/447/22
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.КОМОДІТІЗ, м.Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю Дружківський вогнетривкий завод, м.Дружківка
про стягнення заборгованості в сумі 26 274 899, 21 грн,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Східного апеляційного господарського суду перебуває справа №905/447/22 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Дружківський вогнетривний завод" на ухвалу господарського суду Донецької області від 17.05.2022, розгляд якої призначений на 23.06.2022 о 10год 00хв.
15.06.2022 до Східного апеляційного господарського суду від апелянта, Товариства з обмеженою відповідальністю "Дружківський вогнетривний завод" в особі представника адвоката Кравцова Сергія Олександровича, надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому останній просить забезпечити проведення засідання, яке призначене на 23.06.2022 у справі №905/447/22в режимі відео конференції поза межами приміщення суду за допомогою сервісу "EASYCON".
Згідно з ч. 1 ст. 197 ГПК, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Пунктом 2 розділу ІІ зазначеного Порядку визначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу ІІІ вказаного Порядку, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні (пункт 1.3 розділу IV Порядку).
Враховуючи наявність у Східного апеляційного господарського суду технічної можливості для проведення судового засідання, призначеного на 23.06.2022 о 10год 00хв у справі №905/447/22, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення EasyCon(за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua), судова колегія дійшла висновку про задоволення клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружківський вогнетривкий завод» про участь його представника, Кравцова Сергія Олександровича у судовому засіданні з розгляду справи у режимі відеконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних заявника.
У відповідності до ч. 5 ст. 197 ГПК України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На підставі зазначеного та керуючись ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Дружківський вогнетривний завод" про участь його представника Кравцова Сергія Олександровича, у судовому засіданні, призначеному на 23.06.2022 о 10год 00хв, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon", з використанням власних технічних засобів особи, яка подала вказане клопотання.
2. Судове засідання у справі №905/447/22, призначене на 23.06.2022 о 10год 00хв, провести за участю Товариства з обмеженою відповідальністю "Дружківський вогнетривний завод" в особі його представника Кравцова Сергія Олександровича, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon", з використанням власних технічних засобів заявника.
3. Повідомити заявника, що Інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua, та роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення; за 10 хвилин до початку судового засідання адвокат зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Н.В. Гребенюк
Суддя М.М. Слободін
Суддя І.А. Шутенко