Справа № 366/2863/20
Провадження № 2/366/29/22
У Х В А Л А
Іменем України
08червня2022року смт. Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Слободян Н.П. розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Кучми Людмили Володимирівни, про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до КНП ІРР «Іванківська центральнарайонна лікарня», прозміну формулювання підстав звільнення, відшкодування моральної та матеріальної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
У провадженні Іванківського районного суду перебуває зазначена цивільна справа. Розгляд справи призначений на 10 год. 00 хв. 13.06.2022 року.
07.06.2022 року до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Кучми Л.В., про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon.
Вирішуючи зазначену заяву, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 4 вказаної статті, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України"ПроЄдинийдержавнийдемографічнийреєстртадокументи,щопідтверджуютьгромадянствоУкраїни,посвідчуютьособучиїїспеціальнийстатус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до ст.64КонституціїУкраїни в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24,25,27,28,29,40,47,51,52,55,56,57,58,59,60,61,62,63цієї Конституції.
Отже, право на судовий захист встановлене ст.55КонституціїУкраїни не може обмежуватись навіть за умови оголошення карантину.
З огляду на те, що розгляд справ в загальному провадженні передбачає участь сторони у розгляді справи шляхом особистої участі в судовому засіданні, проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а також шляхом подання письмових доказів та пояснень під час розгляду справи в порядку письмового провадження, то, за умов карантину та введених обмежень пересування територією країни, доцільним для забезпечення права на участь в розгляді справи, є розгляд справи в режимі відеоконференції.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та провести судове засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись ст.212 ЦПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Кучми Людмили Володимирівни, про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою системи EasyCon - задовольнити.
Судовий розгляд цивільної справи № 366/2863/20, призначений на 10год.00хв.13.06.2022року провести в режимі відеоконференції поза межами суду за допомогою системи EasyCon.
Попередити учасників справи, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою системи EasyCon.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Слободян