ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття загального провадження в адміністративній справі
28 грудня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/6944/21-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтересах якого звернувся адвокат Перунов Віктор Володимирович (вул. Героїв УПА, 73, м. Львів, 79041) до Служби безпеки України (вул. Володимирська, 33, м. Київ, 01034) про визнання протиправним та скасування постанови про заборону в`їзду в Україну,-
ВСТАНОВИВ:
09.12.2021 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Перунов Віктор Володимирович (позивач) до Служби безпеки України (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправним та скасувати постанову Служби безпеки України про заборону в`їзду в Україну 14/3-7798 від 22.04.2021 року, якою вирішено заборонити в`їзд на територію України громадянину Румунії ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чоловічої статті, терміном на 3 (три) роки.
Ухвалою суду від 14.12.2021 року даний адміністративний позов залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
20.12.2021 року, у встановлений судом строк, позивачем усунуто недоліки позовної заяви, на які вказувалось в ухвалі про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд вважає, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, спір виник із публічно-правових відносин, однією із сторін яких виступає суб`єкт владних повноважень. Відповідно до вимог статті 19 КАС України даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та згідно частини 2 статті 20 КАС України справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду. Вказаний позов пред`явлений згідно статті 168 КАС України та відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, судом не встановлено.
Перевіривши подані позивачем матеріали, суд вважає за доцільне призначити справу до судового розгляду за правилами загального позовного провадження.
Крім того, разом з позовною заявою представником позивача подано до суду клопотання про витребування доказів, а саме копії документів (матеріалів), що підтверджують обставини і характер діяння, яке суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України на підставі яких Службою безпеки України прийнято оскаржувану постанову про заборону в`їзду в Україну 14/3-7798 від 22.04.2021 року, якою заборонено в`їзд на територію України громадянину Румунії ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чоловічої статті, терміном на 3 (три) роки. До вказаного клопотання представником позивача надано суду докази неможливості самостійного надання вказаних доказів.
Згідно ч. 1 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи предмет спірних правовідносин, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та витребувати від Служби безпеки України докази, зокрема документи, з яких встановлено та які підтверджують обставини і характер діяння, яке суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України на підставі яких Службою безпеки України прийнято оскаржувану постанову про заборону в`їзду в Україну 14/3-7798 від 22.04.2021 року, якою заборонено в`їзд на територію України громадянину Румунії ОСОБА_2 терміном на 3 (три) роки.
Згідно з ч. 2 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
При цьому, суд зазначає, що у відповідності до ст. 129 Конституції України обов`язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства в Україні. Згідно частин другої та третьої статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Керуючись статтями 80, 171, 241, 243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Перунов Віктор Володимирович до Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування постанови про заборону в`їзду в Україну.
2. Справа буде розглядатись за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання по справі на 11:00 год. 25 січня 2022 р. Справа розглядатиметься суддею Григорашом В.О. одноособово. Засідання відбудеться у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І.
4. У разі заперечення проти позову запропонувати відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали подати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, встановленим часиною другою та частиною четвертою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Запропонувати позивачу у разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на такий відзив, у п`ятиденний строк з моменту його отримання.
Повідомити позивача, що одночасно з надання (надісланням) відповіді на відзив до суду, копія такої відповіді та додані до неї документи повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи (частина 3 статті 162 КАС України та частина 2 статті 163 КАС України).
6. Запропонувати відповідачу, у разі подання позивачем відповіді на відзив, подати до суду заперечення, у п`ятиденний строк з моменту її отримання, яке повинно відповідати вимогам, встановленим частиною другою-четвертою статті 162 КАС України.
7. Клопотання представника позивача про витребування доказів, - задовольнити.
Витребувати від Служби безпеки України докази, зокрема документи, з яких встановлено та які підтверджують обставини і характер діяння, яке суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України на підставі яких Службою безпеки України прийнято оскаржувану постанову про заборону в`їзду в Україну 14/3-7798 від 22.04.2021 року, якою заборонено в`їзд на територію України громадянину Румунії ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , чоловічої статті, терміном на 3 (три) роки.
Витребувані докази подати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали.
8. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.
9. Повідомити суб`єкта владних повноважень про отримання копії позовної заяви з додатками (матеріалів справи), які підлягають врученню йому, лише безпосередньо у суді.
10. Копію ухвали з інформацією про процесуальні права та обов`язки, невідкладно направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Григораш