ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Додаткова постанова
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.12.2021 м. Дніпро Справа № 904/6341/20
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Паруснікова Ю.Б. (доповідач),
суддів: Білецької Л.М., Чередка А.Є.
секретар судового засідання Саланжій Т.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду матеріали апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Божедарівський елеватор» на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 по справі № 904/6341/20 (суддя Ніколенко М.О.) повний текст рішення складено 28.05.2021
за позовом фізичної особи-підприємця Семенової Тамари Дмитрівни, м. Київ
до Приватного акціонерного товариства «Божедарівський елеватор», смт Божедарівка, Дніпропетровської області
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача Приватний виконавець Виконавчого округу Дніпропетровської області Сивокозов Олександр Миколайович, м. Дніпро
про відшкодування шкоди у розмірі 4307094,00 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 позов у справі № 904/6341/20 задоволено.
Стягнуто з ПрАТ «Божедарівський елеватор» на користь ФОП Семенової Т.Д. 4307094 грн матеріальної шкоди та витрати зі сплати судового збору в сумі 64606,41 грн.
Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду ПрАТ «Божедарівський елеватор» звернулося до Центрального апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просило скасувати рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 у справі № 904/6341/20 і ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 11.10.2021 апеляційну скаргу ПрАТ «Божедарівський елеватор» задоволено.
Рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 по справі № 904/6341/20 скасовано і ухвалено нове рішення, яким відмовлено в задоволенні позову ФОП Семеновій Т.Д.
29.11.2021 на адресу Центрального апеляційного господарського суду від ПрАТ "Божедарівський елеватор" надійшла заява № 21-11/29-4 від 29.11.2021 про ухвалення додаткового рішення (постанову), в якій відповідач просить суд вирішити питання про розподіл судових витрат, зокрема судового збору в сумі 96909,61 грн, сплаченого ПрАТ "Божедарівський елеватор" за розгляд апеляційної скарги на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 по справі № 904/6341/20.
Відповідно до ст. 282 ГПК України в резолютивній частині постанови суду апеляційної інстанції повинно бути зазначено, зокрема про розподіл судових витрат, понесених у зв`язку з переглядом справи у суді апеляційної інстанції.
Колегією суддів встановлено, що в постанові Центрального апеляційного господарського суду від 10.11.2021 у даній справі не вирішено питання розподілу судового збору, сплаченого відповідачем за подання апеляційної скарги.
За приписами п. 3 ч. 1 ст. 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати.
Оскільки за результатами апеляційного перегляду даної справи апеляційну скаргу задоволено, а в задоволенні позову відмовлено, витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на позивача в повному обсязі.
При зверненні з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.05.2021 у справі № 904/6341/20 ПрАТ «Божедарівський елеватор» сплачено судовий збір у сумі 96909,62 грн на підставі квитанції № 0.0.2194638390.1 від 14.07.2021, тобто у розмірі, визначеному пп. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду (а. с. 167 т 2).
Отже, враховуючи вище викладене, колегія суддів доходить висновку, що сплачений ПрАТ «Божедарівський елеватор» судовий збір за розгляд справи в апеляційному господарському суді підлягає відшкодуванню за рахунок ФОП Семенової Т.Д.
Керуючись ст.ст. 123, 129, 244, 281-284 ГПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Стягнути з фізичної особи-підприємця Семенової Тамари Дмитрівни ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Приватного акціонерного товариства «Божедарівський елеватор» (52323, Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Божедарівка,вул. Виконкомівська, буд. 1, код ЄДРПОУ 00953869) судовий збір за подання апеляційної скарги у сумі 96909,62 грн (Дев`яносто шість тисяч дев`ятсот дев`ять гривень 62 копійки).
Доручити Господарському суду Дніпропетровської області видати відповідний наказ.
Додаткова постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя Ю.Б. Парусніков
Судді:Л.М. Білецька
А.Є. Чередко