Справа № 305/1775/19
Номер провадження 1-кп/305/393/21
УХВАЛА
25.11.2021. Рахівський районний суд Закарпатської області
у складі: головуючої судді ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2
з участю: прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні, в залі суду міста Рахів, клопотання обвинуваченого про забезпечення захисника у кримінальному провадженні, відомості про яке 30.08.2018 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018070140000740 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.309, ч.1 ст.310 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Рахівського районного суду Закарпатської області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.309, ч.1 ст.310 КК України.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про забезпечення йому захисника. Зазначив, що самостійно забезпечити собі захисника не має можливості через брак коштів.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечував щодо призначення обвинуваченому ОСОБА_4 захисника.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши обставини справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно дост.59 Конституції Україникожен має право на правову допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.
Статтею 20 КПК Українирегламентовано, засуджений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості надати усні або письмові пояснення з приводу підозри чи обвинувачення, право збирати і подавати докази, брати особисту участь у кримінальному провадженні, користуватися правовою допомогою захисника, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до вимог п.2 ч.1ст.49 КПК Українислідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об`єктивних причин не може його залучити самостійно.
Частинами 2, 3ст.49 КПК Українипередбачено, що у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені в ухвалі час і місце для участі у кримінальному провадженні. Невиконання, неналежне або несвоєчасне виконання постанови (ухвали) про доручення призначити адвоката тягнуть відповідальність, встановлену законом.
У відповідності до вимог п.6ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають, зокрема: особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону.
Згідно обвинувального акту, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.309, ч.1 ст.310 КК України, які у відповідності до вимог ст.12 КК України віднесені до категорії проступків.
Вимогами Конвенції про захист прав і основних свобод людини від 04 листопада 1950 року регламентовано, що кожна людина, звинувачувана у вчиненні кримінального злочину, має право використовувати правову допомогу захисника на власний вибір або, якщо вона не має коштів для оплати правової допомоги захисника, одержувати таку допомогу безплатно, коли цього вимагають інтереси правосуддя (п.п. „с", п. 3, ст. 6).
Враховуючи, те що обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про залучення йому захисника, то суд, з метою дотримання конституційного права особи на захист, вважає за необхідне задовольнити заяву обвинуваченого та призначити йому захисника через Закарпатський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Керуючись ст.ст.49, 54, 372 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про залучення захисника задовольнити.
Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області призначити обвинуваченому ОСОБА_4 , захисника для здійснення захисту.
Судовий розгляд обвинувального акту стосовно ОСОБА_4 відкласти на 11 годину 00 хвилин, 10 грудня 2021 року.
Копію ухвали направити до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча: ОСОБА_1