ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питання внесення виправлення в судове рішення
19 жовтня 2022 рокуЛьвівСправа № 819/1275/17 пров. № КДМ/А/13/22Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
судді-доповідача Шинкар Т.І.,
суддів Іщук Л.П.,
Обрізка І.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року у справі №819/1275/17 за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області», просив: - визнати протиправною відмову сектору Медичного забезпечення УМВС України в Тернопільській області та Управління медичного забезпечення та реабілітації Міністерства внутрішніх справ у виділенні йому путівки на санаторно-курортне лікування до відомчих оздоровниць; - зобов`язати відповідача забезпечити його путівкою в санаторій (МРЦ) МВС України відповідно до лікарської довідки.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.08.2017 у задоволені позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2017 постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 31.08.2017 скасовано та прийнято нову, якою позов задоволено: визнано протиправною відмову сектору Медичного забезпечення УМВС України в Тернопільській області та Управління медичного забезпечення та реабілітації Міністерства внутрішніх справ України у виділенні ОСОБА_1 путівки на санаторно-курортне лікування до відомчих оздоровниць та зобов`язано Управління МВС України в Тернопільській області забезпечити ОСОБА_1 путівкою в санаторій (МРЦ) МВС України відповідно до лікарської довідки.
ОСОБА_1 подав заяву про виправлення описки в назві відповідача, та в четвертому абзаці резолютивної частини рішення просить назву відповідача змінити з: «Зобов`язати Управління МВС України в Тернопільській області забезпечити ОСОБА_1 путівкою в санаторій (МРЦ) МВС України відповідно до лікарської довідки» на «Зобов`язати Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області забезпечити ОСОБА_1 путівкою в санаторій (МРЦ) МВС України відповідно до лікарської довідки».
Вирішуючи подану заяву, суд апеляційної інстанції враховує наступне.
Відповідно до статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Вказана норма передбачає можливість після постановлення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки. При цьому, опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання. Опискою вважається також помилка у найменуванні органу чи особи, у назві та реквізитах рішення, яке визнано протиправним тощо. Таким чином, описка трактується, як явна неточність або незрозуміле формулювання.
У мотивувальній частині постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2017 зазначено, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії підлягають задоволенню.
Водночас, у четвертому абзаці резолютивної частини постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2017 замість: «Зобов`язати Державну установу «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» …» зазначено: «Зобов`язати Управління МВС України в Тернопільській області …», що є опискою, яка підлягає виправленню в порядку статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 253, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року у справі №819/1275/17 задовольнити.
Виправити описку у четвертому абзаці резолютивної частини постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 листопада 2017 року у справі №819/1275/17 та вважати правильним: «Зобов`язати Державну установу «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» забезпечити ОСОБА_1 путівкою в санаторій (МРЦ) МВС України відповідно до лікарської довідки.» замість невірно зазначеного: «Зобов`язати Управління МВС України в Тернопільській області забезпечити ОСОБА_1 путівкою в санаторій (МРЦ) МВС України відповідно до лікарської довідки.».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя-доповідач Т. І. Шинкар судді Л. П. Іщук І. М. Обрізко