1Справа № 335/301/23 2-о/335/22/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2023 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Стеценка А.В., за участю секретаря судового засідання Резніченко Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі, матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Вознесенівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебувала цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Вознесенівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту, що має юридичне значення.
Рішенням Орджонікідзевського районного суду від 13.01.2023 заяву ОСОБА_1 було задоволено, встановлено факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Катеринівка Великолепетиського району Херсонської області, громадянин України, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Бахмут Донецької області.
При виготовленні копії рішення суддею встановлено, що у абзаці першому резолютивної частини рішення суду від 13.01.2023 помилково зазначено дату ухвалення рішення суду, а саме замість вірного «13 січня 2023 року», зазначено «13 січня 2022 року».
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд доходить наступного висновку.
Відповідно доч. 2 ст. 269 ЦПК України,суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у судовому рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що поставляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Описка - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка, помилки у написанні складних чисел тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, наприклад: написання прізвищ та імен, адреси, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків.
За викладених обставин, суд вважає за необхідне виправити вищезазначені описки у першому абзаці резолютивної частини рішення суду від 13.01.2023.
Керуючись ст. 269, ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в абзаці першому резолютивної частини рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 13.01.2023 у справі № 335/301/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Вознесенівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вважати вірним дату ухвалення судового рішення «13 січня 2023 року».
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею, проте, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя А.В. Стеценко