open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

26.11.2014  № 383

Про погодження рішення Ради Оптового ринку електричної енергії України від 25.11.2013 (підпункт 5.6 протоколу № 12)

Відповідно до Закону України "Про електроенергетику", Указу Президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014 "Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", згідно з положеннями Договору між Членами Оптового ринку електричної енергії України Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Погодитись з рішенням Ради Оптового ринку електричної енергії України від 25.11.2013 (підпункт 5.6 протоколу № 12) про затвердження Змін до Додатка 2 до Договору між членами Оптового ринку електричної енергії України (Правила Оптового ринку електричної енергії України, погоджені постановою НКРЕ від 09.08.2012 № 1028) у частині визначення порядку розрахунку величини необхідного покриття "острова Бурштинської ТЕС" та величини необхідного покриття іншої частині ОЕС України, що додаються .

2. Ця постанова набирає чинності з 1 грудня 2014 року.

Голова Комісії

В.Демчишин
ПОГОДЖЕНО
Постанова НКРЕКП
26.11.2014 № 383


ЗАТВЕРДЖЕНО
Протокол
Ради Оптового ринку
електричної енергії України
25.11.2013  № 12

ЗМІНИ
до Додатка 2 до Договору між Членами Оптового ринку електричної енергії України (Правила Оптового ринку електричної енергії України, погоджені постановою НКРЕ від 09.08.2012 № 1028) у частині визначення порядку розрахунку величини необхідного покриття "острова Бурштинської ТЕС" та величини необхідного покриття іншої частини ОЕС України

1. Пункт 3.4.1 викласти в такій редакції:

"3.4.1. Щодня не пізніше 09-30 оператори зовнішніх перетоків електричної енергії повинні надавати Розпоряднику системи розрахунків узгоджені з диспетчерським центром на кожний розрахунковий період наступної доби графіки імпорту (Рімпоір(Бу), МВт) та експорту (Рексоір(Бу), МВт) електричної енергії "острова Бурштинської ТЕС", а також графіки імпорту (Рімпоір(ОЕС), МВт) та експорту (Рексоір(ОЕС), МВт) електричної енергії іншої частини ОЕС України.".

2. Розділ 4 викласти в такій редакції:

"4. ПРОГНОЗ НЕОБХІДНОГО ПОКРИТТЯ

4.1. Прогноз електроспоживання ОЕС України

4.1.1. Розпорядник системи розрахунків відповідно до цих Правил та діючих нормативно-технічних документів повинен підготувати прогноз електроспоживання ОЕС України для кожного розрахункового періоду наступної доби (Ррпт, МВт), враховуючи при цьому:

1) дані електроспоживання у попередні періоди;

2) прогноз метеорологічних умов на наступну добу;

3) поточні та ретроспективні погодні умови;

4) прогноз споживання (Рэппр, МВт) на кожний розрахунковий період наступної доби, наданий Постачальниками відповідно до підрозділу 3.5;

5) усі інші фактори, які Розпорядник системи розрахунків обґрунтовано вважає можливими впливати на споживання.

Розпорядник системи розрахунків при підготовці прогнозу споживання для кожного розрахункового періоду наступної доби не враховує електроспоживання гідроакумулюючих електростанцій у моторному режимі роботи.

4.2. Прогноз електроспоживання "острова Бурштинської ТЕС"

4.2.1. Диспетчерський центр повинен підготувати прогноз електроспоживання "острова Бурштинської ТЕС" для кожного розрахункового періоду наступної доби (Рптр(Бу), МВт), враховуючи при цьому:

1) дані електроспоживання у попередні періоди;

2) прогноз метеорологічних умов на наступну добу;

3) поточні та ретроспективні погодні умови;

4) усі інші фактори, які Диспетчерський центр обґрунтовано вважає можливим впливати на споживання.

4.2.2. Щодня не пізніше 10-00 Диспетчерський центр повинен надати Розпоряднику системи розрахунків прогноз електроспоживання "острова Бурштинської ТЕС".

4.3. Прогноз зовнішніх перетоків

4.3.1. На основі заявок операторів зовнішніх перетоків Розпорядник системи розрахунків визначає обсяги міждержавних перетоків електричної енергії ОЕС України (Риэір, МВт) для кожного розрахункового періоду наступної доби за такою формулою:

4.3.2. На основі заявок операторів зовнішніх перетоків Розпорядник системи розрахунків визначає обсяги міждержавних перетоків електричної енергії "острова Бурштинської ТЕС" для кожного розрахункового періоду наступної доби (Риэір(Бу), МВт) за такою формулою:

4.4. Прогноз необхідного покриття

4.4.1. Розпорядник системи розрахунків для кожного розрахункового періоду наступної доби обчислює попередній прогноз необхідного покриття ОЕС України (Ррпкп, МВт) відповідно до такого правила:

4.4.2. Розпорядник системи розрахунків для кожного розрахункового періоду наступної доби обчислює прогноз необхідного покриття "острова Бурштинської ТЕС" (Рпкр(Бу), МВт) відповідно до такого правила:

3. Пункт 5.2.3 викласти в такій редакції:

"5.2.3. Розпорядник системи розрахунків для кожного розрахункового періоду наступної доби, крім розрахункового періоду максимального покриття, уточнює прогноз необхідного покриття ОЕС України (Ррпк, МВт) з урахуванням визначених ним заданих графіків навантажень для гідроакумулюючих станцій відповідно до такого правила:

де

-

потужність гідроакумулюючої станції в моторному режимі, яка визначається за такими правилами:

1) у розрахункових періодах, у яких гідроакумулююча станція працює в моторному режимі, Рмрсрсрp min;

2) в інших розрахункових періодах Рмрср = 0.

Розпорядник системи розрахунків для кожного розрахункового періоду наступної доби обчислює прогноз необхідного покриття іншої частини ОЕС України (Рпкр(ОЕК), МВт) відповідно до такого правила:

4. У Додатку А до Правил Оптового ринку електричної енергії України визначення умовних позначень Риэір, Ррпкп, Ррпт викласти в такій редакції:

"

-

прогноз i-го зовнішнього перетока ОЕС України, МВт;

-

попередній прогноз необхідного покриття ОЕС України, МВт;

-

прогноз електроспоживання ОЕС України, МВт

".

5. Додаток А до Правил Оптового ринку електричної енергії України доповнити в алфавітному порядку умовними позначеннями Рексоір(Бу), Рексоір(ОЕС), Рімпоір(Бу), Рімпоір(ОЕС), Риэ ір(Бу), Рптр(Бу) та їх визначеннями:

"

-

графік експорту електричної енергії "острова Бурштинської ТЕС" оператора зовнішніх перетоків, МВт;

-

графік експорту електричної енергії іншої частини ОЕС України оператора зовнішніх перетоків, МВт;

-

графік імпорту електричної енергії "острова Бурштинської ТЕС" оператора зовнішніх перетоків, МВт;

-

графік імпорту електричної енергії іншої частини ОЕС України оператора зовнішніх перетоків, МВт;

-

прогноз і-го зовнішнього перетока "острова Бурштинської ТЕС", МВт;

-

прогноз електроспоживання "острова Бурштинської ТЕС", МВт

".

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: