Про затвердження Змін до наказів Державної казначейської служби України
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби
№ 36 від 06.02.2018}
З метою приведення Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України фінансової та бюджетної звітності про виконання місцевих бюджетів, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 08 лютого 2012 року № 49 (у редакції наказу Державної казначейської служби України від 23 січня 2013 року № 21), Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, та Інструкції про складання Державною казначейською службою України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53, у відповідність до наказів Міністерства фінансів України від 18.11.2016 № 1003 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 грудня 2011 року № 1774" та від 14 січня 2011 року № 11 "Про бюджетну класифікацію" (із змінами) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України фінансової та бюджетної звітності про виконання місцевих бюджетів, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 08 лютого 2012 року № 49 (у редакції наказу Державної казначейської служби України від 23 січня 2013 року № 21), Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, та Інструкції про складання Державною казначейською службою України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53, що додаються.
2. Департаменту консолідованої звітності (Бабченко Г.Ф.) складати і подавати звітність про виконання місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя з урахуванням внесених змін, починаючи зі звіту за листопад 2016 року.
3. Органам Державної казначейської служби України складати і подавати місячну, квартальну та річну звітність про виконання державного та місцевих бюджетів з урахуванням внесених змін, починаючи зі звіту за листопад 2016 року.
4. Керівникам самостійних структурних підрозділів Державної казначейської служби України та начальникам головних управлінь Державної казначейської служби України в межах повноважень здійснити заходи щодо забезпечення виконання вимог цього наказу.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної казначейської служби України відповідно до розподілу обов'язків та начальників головних управлінь Державної казначейської служби України
ЗМІНИ
до Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України фінансової та бюджетної звітності про виконання місцевих бюджетів, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 08 лютого 2012 року № 49 (у редакції наказу Державної казначейської служби України від 23 січня 2013 року № 21), Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, та Інструкції про складання Державною казначейською службою України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53
{Пункт 1 втратив чинність на підставі Наказу Державної казначейської служби № 36 від 06.02.2018}
2. Абзац четвертий підпункту 4.1.12 пункту 4.1 розділу IV Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, після цифр та слів 8116 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, отримані розпорядниками коштів від курсової різниці" доповнити цифрами та словами "8118 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, отримані розпорядниками коштів державного бюджету як позики міжнародних фінансових організацій".
3. До Інструкції про складання Державною казначейською службою України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53 (далі - Інструкція № 53), внести такі зміни:
1) пункти 3.2 та 3.3 розділу III викласти у такій редакції:
"3.2. Форма № 2дб "Звіт про фінансові результати виконання Державного бюджету України" складається по загальному і спеціальному фондах державного бюджету та включає три розділи, а саме:
II. Операційні видатки та кредитування;
3.2.1. Розділ I "Операційний доход" звіту складається на підставі зведених даних про доходи державного бюджету.
У рядках граф 3 "Загальний фонд" та 4 "Спеціальний фонд" відображаються дані про надходження до державного бюджету за звітний (до річного заключення рахунків) рік.
Загальна сума, яка проставляється по рядку 230 "Операційний доход - усього" в графі 3, повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунком бюджетного обліку 6111 "Доходи загального фонду державного бюджету" Плану рахунків.
Загальна сума, яка проставляється по рядку 230 "Операційний доход - усього" в графі 4, повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунками бюджетного обліку 6112 "Доходи спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" та 6114 "Власні кошти розпорядників коштів державного бюджету" Плану рахунків.
Дані, наведені у рядку 230 "Операційний доход - усього", повинні відповідати даним, наведеним по рядку "Усього" граф 6 та 9 розділу I "Доходи" Звіту про виконання Державного бюджету України, відповідно за загальним та спеціальним фондом.
3.2.2. Розділ II "Операційні видатки та кредитування" звіту складається на підставі зведених даних про здійснені видатки та операції з кредитування відповідно до перехідних таблиць від програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету.
Інформація щодо повернення бюджетних позичок відображається у розділі зі знаком "мінус".
Загальна сума, яка проставляється в рядку 340 "Операційні видатки та кредитування - усього" по графі 3 "Загальний фонд", повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунком бюджетного обліку 7111 "Видатки загального фонду державного бюджету" та дебетовому залишку за рахунком бюджетного обліку 7131 "Кредитування загального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків (якщо в звітному році було надано кредитів більше, ніж повернуто). У разі, якщо на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7131 "Кредитування загального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків, на кінець звітного року склався кредитовий залишок, то загальна сума, яка проставляється в рядку 340 "Операційні видатки та кредитування - усього" по графі 3 "Загальний фонд", повинна відповідати різниці даних обліку на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7111 "Видатки загального фонду державного бюджету" та кредитового залишку за рахунком бюджетного обліку 7131 "Кредитування загального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків.
Загальна сума, яка проставляється в рядку "Операційні видатки та кредитування - усього" по графі 4 "Спеціальний фонд", повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунком бюджетного обліку 7121 "Видатки спеціального фонду державного бюджету" та дебетовому залишку за рахунком бюджетного обліку 7132 "Кредитування спеціального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків (якщо в звітному році було надано кредитів більше, ніж повернуто). У разі, якщо на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7132 "Кредитування спеціального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків, на кінець звітного року склався кредитовий залишок, то загальна сума, яка проставляється в рядку 340 "Операційні видатки та кредитування - усього" по графі 4 "Спеціальний фонд", повинна відповідати різниці даних обліку на рахунках, відкритих за рахунком бюджетного обліку 7121 "Видатки спеціального фонду державного бюджету" та кредитового залишку за рахунком бюджетного обліку 7132 "Кредитування спеціального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків.
Дані, наведені в рядку 340 "Операційні видатки та кредитування - усього", повинні відповідати даним, наведеним по рядку "Усього" граф 6 та 9 підрозділу II.2 "Видатки за функціональною класифікацією видатків та кредитування бюджету" розділу II "Видатки" та рядку "Усього" граф 6 та 9 частини III.2 "Кредитування за функціональною класифікацією видатків та кредитування бюджету" розділу III "Кредитування державного бюджету" Звіту про виконання Державного бюджету України, відповідно за загальним та спеціальним фондом.
Рядок "Дефіцит (-) / профіцит (+) (230 - 340)" наводиться окремо за загальним та спеціальним фондом державного бюджету.
Дефіцит бюджету - перевищення видатків бюджету над його доходами (з урахуванням різниці між наданням кредитів з бюджету та поверненням кредитів до бюджету). Сума дефіциту наводиться зі знаком "мінус".
Профіцит бюджету - перевищення доходів бюджету над його видатками (з урахуванням різниці між поверненням кредитів до бюджету та наданням кредитів з бюджету). Сума профіциту наводиться зі знаком "плюс".
Сума, наведена у рядку "Дефіцит (-) / профіцит (+) (230 - 340)", повинна відповідати сумі, наведеній у рядку 680 "Фінансування - усього" цього звіту, але з протилежним знаком.
3.2.3. Розділ III "Фінансування" складається на підставі зведених даних Департаменту консолідованої звітності в розрізі класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов'язання.
Загальна сума, яка проставляється в рядку 680 "Фінансування - усього" по графі 3 "Загальний фонд" і графі 4 "Спеціальний фонд", повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунками управлінського обліку, відкритих за рахунками груп 872 "Кошти отримані державним бюджетом", 873 "Кошти, направлені на придбання/погашення цінних паперів та інших боргових зобов'язань держави" Плану рахунків.
Дані, наведені в рядку 680 "Фінансування - усього", повинні відповідати даним, наведеним у рядку "Усього" граф 6 та 9 частини IV.2 "Фінансування за класифікацією фінансування бюджету за типом боргового зобов'язання" розділу IV "Фінансування" Звіту про виконання Державного бюджету України, відповідно за загальним та спеціальним фондами.
3.3. Форма № 3дб "Звіт про рух грошових коштів" включає чотири розділи, а саме:
3.3.1. Розділ I "Операційна діяльність" звіту складається на підставі зведених даних за доходами, поточними видатками та кредитуванням державного бюджету.
У графах 3 - 6 цього розділу звіту відображаються дані про здійснені операції в процесі виконання загального та спеціального фондів державного бюджету за попередній та звітний (до річного заключення рахунків) роки.
Графи 4 "Загальний фонд - за попередній рік" та 6 "Спеціальний фонд - за попередній рік" заповнюються тільки при складанні річної звітності.
Загальна сума, яка проставляється по рядку 230 "Операційні доходи - усього" у графі 3 "Загальний фонд - за звітний рік", повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунком бюджетного обліку 6111 "Доходи загального фонду державного бюджету" Плану рахунків за звітний період.
Загальна сума, яка проставляється по рядку 230 "Операційні доходи - усього" у графі 5 "Спеціальний фонд - за звітний рік", повинна відповідати даним синтетичного обліку за рахунком бюджетного обліку 6112 "Доходи спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" та 6114 "Власні кошти розпорядників коштів державного бюджету" Плану рахунків за звітний період.
Дані, наведені по рядку 230 "Операційні доходи - усього" у графах 3 та 5, повинні відповідати даним, наведеним відповідно у графах 6 та 9 по рядку "Усього" розділу I "Доходи" Звіту про виконання Державного бюджету України.
Дані, наведені по рядку 240 "Поточні видатки" у графах 3 "Загальний фонд - за звітний рік" та 5 "Спеціальний фонд - за звітний рік", повинні відповідати даним, наведеним відповідно у графах 4 та 6 по рядку "Поточні видатки" (КЕКВ 2000) частини II.3 "Видатки за економічною класифікацією видатків бюджету" розділу II "Видатки" Звіту про виконання Державного бюджету України.
Інформація щодо повернення бюджетних позичок відображається зі знаком "мінус".
Загальна сума, яка проставляється по рядку 410 "Кредитування" у графі 3 "Загальний фонд - за звітний рік", повинна відповідати даним обліку, тобто залишку за рахунком бюджетного обліку 7131 "Кредитування загального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків (КККБ 4000) за звітний період.
Загальна сума, яка проставляється по рядку 410 "Кредитування" у графі 5 "Спеціальний фонд - за звітний рік", повинна відповідати даним обліку, тобто залишку за рахунком бюджетного обліку 7132 "Кредитування спеціального фонду державного бюджету за вирахуванням погашення" Плану рахунків (КККБ 4000) за звітний період.
Дані, наведені по рядку 410 "Кредитування" у графах 3 та 5, повинні відповідати даним, наведеним відповідно у графах 5 та 7 по рядку "Кредитування" (КККБ 4000) частини III.3 "Кредитування за класифікацією кредитування бюджету" розділу III "Кредитування державного бюджету" Звіту про виконання Державного бюджету України.
Рядок 490 "I. Чистий потік від операційної діяльності (230 - 480)" вираховується як різниця між операційними доходами та операційними видатками. Від'ємна сума чистого потоку наводиться зі знаком "мінус".
3.3.2. Розділ II "Інвестиційна діяльність" складається на підставі зведених даних бухгалтерського обліку Державної казначейської служби України.
У рядку 500 "Інвестиційні доходи" проставляються нульові показники.
Дані, наведені по рядку 510 "Капітальні видатки" в графах 3 та 5, повинні відповідати даним, наведеним відповідно у графах 4 та 6 по рядку "Капітальні видатки" (КЕКВ 3000) частини II.3 "Видатки за економічною класифікацією видатків бюджету" розділу II "Видатки" Звіту про виконання Державного бюджету України.
Рядок 610 "II. Чистий потік від інвестиційної діяльності (500-600)" вираховується як різниця між інвестиційними доходами та інвестиційними видатками. Від'ємна сума чистого потоку наводиться зі знаком "мінус".
3.3.3. Розділ III "Нерозподілені видатки" - не заповнюється.
Рядок 630 "Чистий потік від операційної та інвестиційної діяльності (490 + 610 - 620)" розраховується шляхом вирахування нерозподілених видатків із суми чистого потоку від операційної діяльності та чистого потоку від інвестиційної діяльності. Від'ємна сума чистого потоку наводиться зі знаком "мінус".
Чистий потік від операційної та інвестиційної діяльності за загальним та спеціальним фондами державного бюджету повинен дорівнювати результату виконання державного бюджету відповідно загального та спеціального фондів та дефіциту/профіциту бюджету.
3.3.4. Розділ IV "Фінансова діяльність" складається на підставі даних бухгалтерського обліку Державної казначейської служби України в розрізі класифікації фінансування бюджету за типом боргового зобов'язання.
Дані, наведені по цих підрозділах у графах 3 "Загальний фонд - за звітний рік" та 5 "Спеціальний фонд - за звітний рік", повинні відповідати даним на рахунках управлінського обліку, відкритих за рахунками груп 872 "Кошти отримані державним бюджетом" та 873 "Кошти, направлені на придбання/погашення цінних паперів та інших боргових зобов'язань держави" Плану рахунків за звітний період.
Рядок 1060 "IV. Чистий потік від фінансової діяльності (640 - 750 + 860 + 890 + 940)" розраховується в результаті арифметичних дій шляхом додавання до різниці між запозиченнями та погашеннями даних фінансування за рахунок надходжень від приватизації і даних фінансування за активними операціями.
Рядок 1070 "Загальний чистий потік від загальної діяльності (490 + 610 - 620 + 1060)" вираховується шляхом вирахування нерозподілених видатків із суми чистого потоку від операційної, інвестиційної діяльності та чистого потоку від фінансової діяльності.
У річному звіті графи 4 "Загальний фонд - за попередній рік" та 6 "Спеціальний фонд - за попередній рік" Звіту про рух грошових коштів заповнюються на підставі даних граф 3 і 5 Звіту про рух грошових коштів за попередній звітний рік.";
2) абзац 4 пункту 3.10 розділу III викласти у такій редакції:
"Сума внутрішнього державного та гарантованого державою боргу відображається у доларовому та гривневому еквіваленті за встановленим Національним банком України офіційним курсом гривні до іноземних валют на останній день звітного періоду.";
3) у підрозділі I "Доходи" Звіту про виконання місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (додаток 4 до Інструкції № 53):
після коду 41033700 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров'я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії" доповнити по загальному фонду кодом 41033800 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності ";
після коду 41037700 "Субвенція з державного бюджету міському бюджету міста Дніпропетровська на завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську" доповнити по загальному фонду кодом 41039100 "Субвенція з державного бюджету міському бюджету міста Харків на проведення робіт, пов'язаних зі створенням і забезпеченням функціонування центрів надання адміністративних послуг у форматі "Прозорий офіс".
Директор |
|
{Текст взято з сайту Казначейства України http://www.treasury.gov.ua}