На головну Тест 1 день

Моніторинг

Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Додати справу Перейти в розділ
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Оновлення в Господарських договорах
Судові рішення
1
Дублювати
Редагувати
Видалити
Перейти в розділ

Ви не авторизовані

Увійдіть в систему, або зареєструйтеся для отримання тестового доступу, щоб скористуватися усіма можливостями системи

Тест 1 день
Розділи системи

131 783 368

Судові рішення

28 479

Прецеденти ВС

4 631

Прецеденти ЄСПЛ

543 586

Нормативні акти

30 578 178

Судові засідання

52 409 095

Стан справ

beta
Тарифи системи
Унікальні можливості

Моніторинг

Відслідковуйте нові рішення та засідання по справі

Календар засідань

Слідкуйте за перебігом подій та синхронізуйте зі своїм календарем

Обране

Створюйте папки, зберігайте документи чи окремі цитати

Добірки прецедентів

Правові позиції, на які варто звернути увагу

Зв'яжіться з нами
Про нас
Комерційний відділ
067-739-51-14 sales@zakononline.ua
Підтримка користувачів
067-545-26-26 support@zakononline.ua
Загальні контакти
044-300-20-36 info@zakononline.ua
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Постанова № 120 від 04.02.2025 Деякі питання надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я
  • 04/02/2025
    Чинна
Нормативні акти Постанова Постанова № 120 від 04.02.2025 Деякі питання надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я

Постанова № 120 від 04.02.2025 Деякі питання надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я

Джерело: Офіційний портал ВРУ
Тип: Постанова
Номер: 120
Дата: 04.02.2025
Видавник: Кабінет Міністрів України
Редакція: 04.02.2025
Чинна
Пов'язані рішення
logo

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 4 лютого 2025 р. № 120
Київ

Деякі питання надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я

Відповідно до частини другої статті 97, частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок та умови надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я, що додаються.

2. Здійснити розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я у 2025 році згідно з додатком.

3. Міністерству охорони здоров’я разом з обласними та Київською міською військовими адміністраціями:

провести до 30 червня 2025 р. аналіз за кожним напрямом спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (далі - субвенція), визначити шляхи подальшої реорганізації та упорядкування мережі закладів охорони здоров’я і про результати поінформувати Кабінет Міністрів України та Міністерство фінансів;

забезпечити проведення щомісячного моніторингу кількості дітей у будинках дитини та за його результатами підготувати у разі потреби пропозиції щодо здійснення перерозподілу видатків на будинки дитини між місцевими бюджетами.

4. Обласним та Київській міській військовим адміністраціям:

1) у разі потреби вжити заходів до планування та здійснення у 2025 році з місцевих бюджетів оплати поточних видатків закладів охорони здоров’я, які не уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я;

2) забезпечити в повному обсязі безоплатне задоволення прогнозованих потреб у донорській крові та компонентах крові державних та комунальних закладів охорони здоров’я незалежно від їх підпорядкування відповідно до замовлень таких закладів та щорічних обсягів обов’язкового забезпечення потреб системи охорони здоров’я донорською кров’ю та компонентами крові;

3) забезпечити в повному обсязі продуктами лікувального харчування (100-відсотковий рівень дієтотерапії) дітей віком до трьох років, хворих на біотинідазну недостатність, галактоземію I типу, глютарову ацидурію I типу, глютарову ацидурію II типу, дефіцит середньоланцюгової ацил-КоА-дегідрогенази (MCAD), дефіцит довголанцюгової гідроксіацил-КоА-дегідрогенази (LCНAD), дефіцит дуже довголанцюгової ацил-КоА-дегідрогенази (VLCAD), дефіцит трифункціонального білка, дефіцит HMG-ліази, ізовалеріанову ацидурію, лейциноз (хвороба “кленового сиропу”), метилмалонову ацидурію, первинний карнітиновий дефіцит та пропіонову ацидурію, що включені до програми розширеного масового скринінгу новонароджених, та на фенілкетонурію;

4) здійснити до 1 вересня 2025 р. заходи, пов’язані з реорганізацією будинків дитини у центри медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, центри соціальної підтримки сім’ї та дітей, інші заклади охорони здоров’я чи соціального захисту, забезпечити влаштування дітей з будинків дитини на усиновлення, під опіку, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, забезпечити надання послуг дітям та сім’ям відповідно до планів реінтеграції за місцем проживання;

5) забезпечити інформування щомісяця до 10 числа Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики про вжиті заходи, пов’язані з реорганізацією будинків дитини.

5. Рекомендувати відповідним органам місцевого самоврядування:

1) у разі потреби:

додатково понад обсяги субвенції планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату видатків, що визначені пунктом 3 Порядку та умов, затверджених цією постановою, включаючи погашення кредиторської заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих бюджетних періодів, узятими на облік органами Державної казначейської служби;

передавати субвенцію на здійснення окремих видатків як міжбюджетний трансферт до відповідного місцевого бюджету, зокрема у разі, коли на території територіальної громади недостатньо бюджетних установ, інших суб’єктів господарювання комунальної власності, які забезпечують надання публічних послуг. Передача субвенції між місцевими бюджетами здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладених відповідних договорів;

2) подати на погодження до 1 березня 2025 р. Міністерству охорони здоров’я та Міністерству соціальної політики проект рішення щодо реорганізації будинків дитини у центри медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, центри соціальної підтримки сім’ї та дітей, інші заклади охорони здоров’я чи соціального захисту;

3) забезпечити інформування щомісяця до 10 числа Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики про вжиті заходи щодо реорганізації будинків дитини;

4) здійснити до 1 вересня 2025 р. реорганізацію будинків дитини у центри медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, центри соціальної підтримки сім’ї та дітей, інші заклади охорони здоров’я чи соціального захисту.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 лютого 2025 р. № 120

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (далі - субвенція).

2. Головним розпорядником субвенції є МОЗ.

Розпорядники та одержувачі субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.

3. Субвенція спрямовується на:

1) оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я, а саме:

для покриття витрат, пов’язаних із забезпеченням заходів медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з фізичними та/або інтелектуальними порушеннями від народження до трьох (для здорових дітей) та до чотирьох (для хворих дітей) років, які перебувають у будинках дитини або утворених на їх базі центрах медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, у тому числі як відокремлених структурних підрозділів у складі закладу охорони здоров’я, до визначення альтернативних форм їх влаштування;

закладів служби крові для безоплатного задоволення прогнозованих потреб у донорській крові та компонентах крові державних та комунальних закладів охорони здоров’я незалежно від їх підпорядкування відповідно до їх замовлень та щорічних обсягів обов’язкового забезпечення потреб системи охорони здоров’я донорською кров’ю та компонентами крові.

Прогнозовані потреби у донорській крові та компонентах крові державних та комунальних закладів охорони здоров’я Сумської області задовольняються закладами служби крові Чернігівської, Полтавської та Харківської областей, а Черкаської області - закладами служби крові Вінницької, Кіровоградської, Київської та Черкаської областей. Із зазначеною метою керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я Сумської та Черкаської областей погоджують вибір закладу служби крові, який задовольнятиме прогнозовані потреби у донорській крові та компонентах крові відповідно до їх замовлень, з Національним трансфузіологічним центром;

2) фінансування оглядів водіїв з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

3) забезпечення дітей до трьох років, хворих на біотинідазну недостатність, галактоземію I типу, глютарову ацидурію I типу, глютарову ацидурію II типу, дефіцит середньоланцюгової ацил-КоА-дегідрогенази (MСAD), дефіцит довголанцюгової гідроксіацил-КоА-дегідрогенази (LCHAD), дефіцит дуже довголанцюгової ацил-КоА-дегідрогенази (VLCAD), дефіцит трифункціонального білка, дефіцит HMG-ліази, ізовалеріанову ацидурію, лейциноз (хвороба “кленового сиропу”), метилмалонову ацидурію, первинний карнітиновий дефіцит та пропіонову ацидурію, що включені до програми розширеного масового скринінгу новонароджених, та на фенілкетонурію, продуктами лікувального харчування.

4. Не допускається спрямування субвенції на:

оплату комунальних послуг, енергоносіїв та капітальних видатків;

закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані з оплатою видатків, зазначених у пункті 3 цих Порядку та умов;

відшкодування закладами служби крові за порушення умов договорів про розподіл донорської крові та компонентів крові;

здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.

5. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства і проведення операцій, пов’язаних із використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.

6. Казначейство:

перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. № 1407;

двічі на місяць перераховує субвенцію на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в органах Казначейства, згідно з розписом державного бюджету, але не пізніше 10 і 25 числа кожного місяця;

подає щомісяця до 15 числа МОЗ і Мінфіну інформацію про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів.

7. Обласні та Київська міська військові адміністрації подають щомісяця до 10 числа МОЗ звіт про використання субвенції та коштів, спрямованих з місцевих бюджетів понад обсяг субвенції, в розрізі напрямів та закладів охорони здоров’я.

8. МОЗ подає щомісяця до 20 числа Мінфіну узагальнений звіт про використання субвенції та коштів, спрямованих з місцевих бюджетів понад обсяг субвенції, в розрізі місцевих бюджетів та напрямів.

9. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.



Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 4 лютого 2025 р. № 120

РОЗПОДІЛ
обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я у 2025 році

(тис. гривень)

Код бюджету

Назва місцевого бюджету адміністративно-територіальної одиниці

Усього, обсяг субвенції для місцевих бюджетів (загальний фонд)

З них на оплату поточних видатків

для покриття витрат, пов’язаних із забезпеченням заходів медико-соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей з фізичними та/або інтелектуальними порушеннями від народження до трьох (для здорових дітей) та до чотирьох (для хворих дітей) років, які перебувають у будинках дитини або утворених на їх базі центрах медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, у тому числі як відокремлених структурних підрозділів у складі закладу охорони здоров’я, до визначення альтернативних форм їх влаштування

закладів служби крові для безоплатного задоволення прогнозованих потреб у донорській крові та компонентах крові державних та комунальних закладів охорони здоров’я незалежно від їх підпорядкування відповідно до їх замовлень та щорічних обсягів обов’язкового забезпечення потреб системи охорони здоров’я донорською кров’ю та компонентами крові

0210000000

Обласний бюджет Вінницької області

83 049,4

34 643,5

44 066,8

0310000000

Обласний бюджет Волинської області

41 494,8

4 567,2

36 358,8

0410000000

Обласний бюджет Дніпропетровської області

93 291,5


87 261

0510000000

Обласний бюджет Донецької області

35 726,1

10 795,2

21 815,3

0610000000

Обласний бюджет Житомирської області

50 360

18 684

27 632,7

0710000000

Обласний бюджет Закарпатської області

25 056,6


21 815,3

0810000000

Обласний бюджет Запорізької області

87 522,6

28 783,6

53 083,8

0910000000

Обласний бюджет Івано-Франківської області

24 749,9


20 360,9

1010000000

Обласний бюджет Київської області

80 390,8

18 884,7

57 301,4

1110000000

Обласний бюджет Кіровоградської області

41 192,1

6 228

32 432

1210000000

Обласний бюджет Луганської області

2 491,2

2 491,2


1310000000

Обласний бюджет Львівської області

90 943,4

41 104,8

44 503,1

1410000000

Обласний бюджет Миколаївської області

38 551,7

6 228

29 087

1510000000

Обласний бюджет Одеської області

122 978,7

63 864,6

52 356,6

1610000000

Обласний бюджет Полтавської області

64 018,8

19 929,6

42 903,3

1710000000

Обласний бюджет Рівненської області

49 014,2

10 380

36 358,8

1810000000

Обласний бюджет Сумської області

11 564,9

9 964,8


1910000000

Обласний бюджет Тернопільської області

35 712

10 380

21 815,3

2010000000

Обласний бюджет Харківської області

86 294,6


82 170,8

2110000000

Обласний бюджет Херсонської області

10 211,7


7 271,8

2210000000

Обласний бюджет Хмельницької області

65 170,9

21 590,4

40 721,8

2310000000

Обласний бюджет Черкаської області

27 035,4

14 116,8

7 271,8

2410000000

Обласний бюджет Чернівецької області

23 060


21 088,1

2510000000

Обласний бюджет Чернігівської області

48 390,2

19 542,9

25 451,1

2600000000

Бюджет м. Києва

68 128,4


61 082,7


Усього

1 306 399,9

342 179,3

874 210,2


Джерело:Офіційний портал ВРУ
Комерційний відділ
067-739-51-14 sales@zakononline.ua
Підтримка користувачів
067-545-26-26 support@zakononline.ua
Загальні контакти
044-300-20-36 info@zakononline.ua
Соціальні мережі
Facebook Telegram Instagram
Нормативні акти
Закони Кодекси Конституція Листи Накази Положення Порядки Постанови Рішення Розпорядження Роз’яснення Укази
Судова практика
Адміністративний процес Аліменти Архітектура Банкрутство Будівництво Визнання батьківства Визнання правочину недійсним Визначення місця проживання дитини Витрати Відчуження земельної ділянки Власність Головна сторінка Господарський процес Довіреність Договір Дозволи на будівництво Докази-доказування Забезпечення Законодавство Запобіжні заходи Заробітна плата Затримання особи Захист ЗЕД Землекористування Злочини Зобов'язання Інтелектуальна власність Кримінальна відповідальність Кримінальний процес Ліцензування Майно Матеріальна відповідальність Моніторинг Набуття та визнання Обвинувачення Опіка та піклування Оренда землі Оскарження Пенсія. Соціальні виплати Повідомлення про підозру Позов Покарання Поновлення на роботі Права Правочин Представництво Презумпція невинуватості Прецеденти ВС Провадження Продаж земель Процесуальні строки Рішення Самочинне будівництво Санкції Сервітут Склад суду Слідчі розшукові дії Соціальні права. Пільги Спадкування Спеціальна конфіскація Спори Стандартизація Суд Судова практика Судові засідання Судочинство Угода Усиновлення Усунення перешкод Ухвала Цивільна дієздатність Цивільний процес Цінні папери Шкода та збитки
MasterCard Visa
Публічна оферта ФОП Мирида В. А. Публічна оферта ФОП Берназюк О.О. Публічна оферта ТОВ ІПС Конфіденційність Статті
Ⓒ ZAKONONLINE, 2026
Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

Ця функція стане доступною в повній версії продукту

Безкоштовний доступ на 1 день

Тестувати

Повний доступ до системи

Придбати

В мене вже є акаунт

Контакти технічної підтримки: 067-545-26-26

support@zakononline.ua

{CONTENT}

Спробуйте перезавантажити сторінку або перейдіть на головну.


Перезавантажити Перейти на головну