Про внесення змін до пункту 791 Порядку тримання військовополонених
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до пункту 791 Порядку тримання військовополонених, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 413 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 31, ст. 1649, № 56, ст. 3311), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 791 Порядку тримання військовополонених
Пункт викласти в такій редакції:
“791. За технічної можливості та за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими військовополоненим надається право на телефонні розмови за допомогою засобів IP-телефонії з відповідним програмним забезпеченням, що перебуває на балансі табору.
З метою отримання права на телефонну розмову за допомогою засобів IP-телефонії військовополонений подає начальнику табору письмову заяву, в якій зазначає місцезнаходження, телефонний номер абонента та тривалість розмови. У разі наявності технічної можливості забезпечити військовополоненому реалізацію його права на телефонну розмову за допомогою засобів IP-телефонії адміністрація табору протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви надсилає її на погодження до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Така заява пишеться мовою військовополоненого або українською мовою.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви надає погодження на здійснення телефонної розмови військовополоненого за допомогою засобів IP-телефонії або обґрунтовану відмову у наданні такого погодження, про що у письмовій формі повідомляє адміністрації табору.
Адміністрація табору здійснює аудіозапис усіх телефонних розмов військовополонених.
Телефонні розмови між військовополоненими, які тримаються у таборах чи дільницях для тримання військовополонених, забороняються.
Телефонні розмови проводяться згідно з розпорядком дня у вільний від роботи, від виконання слідчих дій чи участі в судових засіданнях час та поза часом, передбаченим для приймання їжі та безперервного сну.
Право на телефонні розмови військовополоненим, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, надається з письмового дозволу слідчого, прокурора або суду в межах кримінального провадження та за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
Тривалість телефонної розмови військовополонених не повинна перевищувати 15 хвилин.
Відомості про проведення військовополоненим телефонної розмови фіксуються в електронному журналі обліку, який ведеться автоматично.
В електронному журналі повинна міститися така інформація: дані про військовополоненого; тривалість та час проведення телефонної розмови.
Відповідальна особа табору, яка забезпечує проведення телефонних розмов:
зберігає і використовує засоби IP-телефонії у спеціально визначеному адміністрацією табору місці;
забезпечує справність та коректність функціонування засобів IP-телефонії;
встановлює та видаляє програмне забезпечення;
за замовленням/заявою військовополоненого забезпечує реалізацію права військовополоненого на телефонні розмови;
забезпечує аудіозапис телефонних розмов та відповідає за зберігання аудіозаписів телефонних розмов.
Аудіозапис телефонної розмови повинен зберігатися не менш як рік.
Інформація, яка міститься в аудіозаписі телефонної розмови, є інформацією з обмеженим доступом та належить Департаменту, табору.
Аудіозапис телефонної розмови може надаватися третім особам:
на підставі ухвали слідчого судді, суду;
на офіційні запити органів прокуратури, а також органів досудового розслідування або суду в межах провадження у справах про кримінальне чи адміністративне правопорушення.”.