Про затвердження Порядку збирання, узагальнення та розміщення на вебсайті Міністерства юстиції України статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства та неплатоспроможності фізичної особи
Відповідно до абзацу п’ятого частини другої, частини четвертої статті 3 Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України від 19 вересня 2024 року № 3985-IX «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації», підпункту 1 пункту 3, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок збирання, узагальнення та розміщення на вебсайті Міністерства юстиції України статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства та неплатоспроможності фізичної особи.
2. Директорату правосуддя та кримінальної юстиції (Олійник О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».
3. Цей наказ набирає чинності одночасно із набранням чинності Законом України від 19 вересня 2024 року № 3985-IX «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації», але не раніше дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Васильчук В.
Віце-прем’єр-міністр |
|
Порядок
збирання, узагальнення та розміщення на вебсайті Міністерства юстиції України статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства та неплатоспроможності фізичної особи
1. Цей Порядок визначає зміст, обсяг, періодичність та механізм подання боржником, щодо якого здійснюється процедура превентивної реструктуризації (далі — боржник), або адміністратором превентивної реструктуризації (у разі його призначення судом) інформації про хід процедури превентивної реструктуризації та інформації, необхідної для розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України (далі — вебсайт Мін’юсту), а також порядок збирання, узагальнення та розміщення на вебсайті Мін’юсту статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства юридичних осіб та неплатоспроможності фізичних осіб.
2. Статистична інформація про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства юридичних осіб та неплатоспроможності фізичних осіб розміщується на вебсайті Мін’юсту з дотриманням вимог Порядку інформаційного наповнення офіційного вебсайту Міністерства юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07 травня 2020 року № 1609/5.
3. Інформація, визначена пунктом 2 цього розділу, збирається та оприлюднюється з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
4. Доступ до інформації, визначеної пунктом 2 цього розділу, здійснюється цілодобово і є безоплатним.
Умовою будь-якого подальшого використання інформації є обов’язкове посилання на джерело її отримання.
II. Подання боржником або адміністратором превентивної реструктуризації інформації
1. Інформація про хід процедури превентивної реструктуризації та інформація, необхідна для розміщення на вебсайті Мін’юсту, подається адміністратором превентивної реструктуризації (у разі його призначення судом) або боржником до відповідного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі — територіальний орган Мін’юсту) за місцезнаходженням боржника.
2. Боржником або адміністратором превентивної реструктуризації до територіального органу Мін’юсту подається така інформація:
1) про відкриття процедури превентивної реструктуризації;
2) про хід процедури превентивної реструктуризації;
3) про закриття процедури превентивної реструктуризації.
3. Періодичність та строки подання боржником або адміністратором превентивної реструктуризації інформації про хід процедури превентивної реструктуризації та інформації, необхідної для розміщення на вебсайті Мін’юсту, визначено у додатку 1 до цього Порядку.
Зміст визначеної цим розділом інформації, яка подається боржником або адміністратором превентивної реструктуризації, встановлений додатками 2–4 до цього Порядку.
Інформація подається в обов’язковому порядку в строки, встановлені цим Порядком. Інформація, для якої встановлено періодичність подання щомісяця, підлягає поданню станом на останній день звітного місяця.
Боржник та адміністратор превентивної реструктуризації забезпечують подання достовірної інформації в повному обсязі.
4. Рядки «Суддя», «Найменування», «Номер та дата запису про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб — підприємців)», «Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі», «Суб’єкт управління об’єктами державної власності», «Частка держави у статутному капіталі (у відсотках)», а також інформація щодо місцезнаходження боржника заповнюється за правилами, визначеними Порядком подання арбітражними керуючими обов’язкових відомостей (інформації) про боржника та хід провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року № 593/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 лютого 2020 року за № 187/34470.
Правила подання боржником інформації про хід процедури превентивної реструктуризації та інформації, необхідної для розміщення на вебсайті Мін’юсту, встановлено додатком 5 до цього Порядку.
5. Інформація направляється боржником або адміністратором превентивної реструктуризації електронною поштою та має бути підписана кваліфікованим електронним підписом.
Відомості про дату подання та суб’єкта подання інформації визначаються за допомогою електронної позначки часу та кваліфікованого електронного підпису, яким підписано інформацію.
III. Збирання, узагальнення та розміщення на вебсайті Мін’юсту статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства та неплатоспроможності фізичної особи
1. Збирання статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства юридичних осіб та неплатоспроможності фізичних осіб (далі — статистична інформація) здійснюється структурним підрозділом Міністерства юстиції України, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства (далі — структурний підрозділ Мін’юсту) та територіальними органами Мін’юсту.
2. Територіальний орган Мін’юсту узагальнює інформацію про хід процедури превентивної реструктуризації та інформацію, необхідну для розміщення на вебсайті Мін’юсту, отриману від боржників та адміністраторів превентивної реструктуризації, та щороку до 01 лютого року, що настає за звітним роком, подає її до структурного підрозділу Мін’юсту, за формою, визначеною у додатку 6 до цього Порядку.
У разі необхідності отримання інформації, не визначеної додатком 6 до цього Порядку, Мін’юст окремим дорученням може зобов’язати територіальний орган Мін’юсту надати відомості (інформацію) та копії отриманих від боржників або адміністраторів превентивної реструктуризації документів.
3. Територіальний орган Мін’юсту інформацію щодо процедур банкрутства юридичних осіб та неплатоспроможності фізичних осіб щомісяця до 05 числа місяця, наступного за звітним місяцем, подає до структурного підрозділу Мін’юсту за формами, визначеними додатком 7 до цього Порядку.
Територіальний орган Мін’юсту узагальнену інформацію за звітний рік щодо процедур банкрутства юридичних осіб та неплатоспроможності фізичних осіб щороку до 01 лютого року, що настає за звітним роком, подає до структурного підрозділу Мін’юсту за формами, визначеними додатком 7 до цього Порядку.
4. Структурний підрозділ Мін’юсту з метою формування статистичної інформації використовує інформацію, надану територіальними органами Мін’юсту відповідно до вимог цього Порядку.
5. Структурний підрозділ Мін’юсту проводить узагальнення отриманої інформації та щороку до 01 червня забезпечує розміщення статистичної інформації за попередній календарний рік шляхом її оприлюднення на вебсайті Мін’юсту.
6. На вебсайті Мін’юсту розміщується така статистична інформація:
1) щодо процедур превентивної реструктуризації:
кількість відкритих процедур превентивної реструктуризації за звітний рік;
кількість постановлених господарськими судами ухвал про відмову у відкритті процедури превентивної реструктуризації;
кількість юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що перебувають в процедурі превентивної реструктуризації;
кількість затверджених планів превентивної реструктуризації / відмов у затвердженні плану превентивної реструктуризації;
кількість закритих процедур превентивної реструктуризації;
інша інформація щодо процедур превентивної реструктуризації;
2) щодо справ про банкрутство боржників — юридичних осіб:
кількість відкритих проваджень у справах про банкрутство за звітний рік;
кількість юридичних осіб, що перебувають в процедурах розпорядження майном, санації боржника, ліквідації банкрута (окремо за кожною процедурою);
кількість закритих проваджень у справах про банкрутство, з них кількість ліквідованих юридичних осіб;
інша інформація щодо проваджень у справах про банкрутство боржників — юридичних осіб;
3) щодо справ про неплатоспроможність фізичних осіб:
кількість відкритих проваджень у справах про неплатоспроможність фізичних осіб за звітний рік;
кількість фізичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які перебувають в процедурах реструктуризації боргів боржника, погашення боргів боржника (окремо за кожною процедурою);
кількість закритих проваджень у справах про неплатоспроможність фізичних осіб;
інша інформація щодо справ про неплатоспроможність фізичних осіб.
Додаток 1 |
Періодичність та строки подання
боржником або адміністратором превентивної реструктуризації (у разі його призначення судом) інформації про хід процедури превентивної реструктуризації та інформації, необхідної для розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України
Найменування інформації | Строки подання |
Повідомлення про відкриття процедури превентивної реструктуризації | Один раз протягом 10 календарних днів після постановлення ухвали господарського суду про відкриття процедури превентивної реструктуризації |
Повідомлення про хід процедури превентивної реструктуризації | Щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним |
Повідомлення про закриття процедури превентивної реструктуризації | Протягом 10 календарних днів після постановлення ухвали господарського суду про закриття процедури превентивної реструктуризації |
Додаток 2 |
Повідомлення
про відкриття процедури превентивної реструктуризації
Додаток 3 |
Повідомлення
про хід процедури превентивної реструктуризації
Додаток 4 |
Повідомлення
про закриття процедури превентивної реструктуризації
Додаток 5 |
Правила
подання боржником інформації про хід процедури превентивної реструктуризації та інформації, необхідної для розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України
1. Уся інформація про хід процедури превентивної реструктуризації та інформація, необхідна для розміщення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України (далі — Інформація), подається в обов’язковому порядку у строки, зазначені в додатку 1 до цього Порядку, та за формами, встановленими додатками 2–4 до цього Порядку.
2. Інформація має бути достовірною та надаватись в повному обсязі.
3. Інформація, для якої встановлено періодичність подання щомісяця, підлягає поданню станом на останній день звітного місяця.
4. Інформація містить рядки, які заповнюються за такими правилами:
рядок «Суддя» містить прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) судді у справі про процедуру превентивної реструктуризації;
при заповненні рядка «Вид процедури» зазначається вид процедури превентивної реструктуризації з врахуванням положень статті 3329 Кодексу України з процедур банкрутства;
при заповненні рядка «Найменування» найменування юридичної особи повинно точно відповідати найменуванню, що вживається в реєстраційних документах юридичної особи або в офіційних документах суду;
під час заповнення рядків, де зазначаються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), відповідні відомості зазначаються так, як вони зазначені в офіційних документах та в офіційних документах суду;
у рядку «Номер та дата запису про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб — підприємців)» зазначаються відповідний номер та дата запису про проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
у рядку «Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі» відповідний номер зазначається у разі наявності;
під час заповнення рядка «Місцезнаходження / місце проведення державної реєстрації: область, район, населений пункт, вулиця, будинок» зазначається: офіційна (загальновживана) назва області (наприклад, Київська, Рівненська, Івано-Франківська), у разі, якщо об’єкт розташований у населеному пункті обласного та районного значення, офіційна (загальновживана) назва району (наприклад, Калинівський, Мелітопольський, Конотопський), якщо об’єкт розташований у населеному пункті районного підпорядкування, назва населеного пункту (міста, села тощо);
під час заповнення рядка «Частка держави у статутному капіталі (у відсотках)» розмір частки зазначається у форматі двозначного числа з двома знаками після коми (наприклад, 77,00 означає, що частка державної власності у статутному капіталі боржника становить 77 %);
рядок «Суб’єкт управління об’єктами державної власності» заповнюється, якщо держава володіє часткою майна боржника понад 50 % або боржник є державним підприємством. У відповідному рядку вказується повна офіційна назва органу, уповноваженого управляти державним майном (наприклад, Міністерство розвитку громад та територій України);
під час заповнення рядка «Належність боржника до суб’єктів мікропідприємництва, суб’єктів малого / середнього / великого підприємництва» суб’єкт господарювання визначається з врахуванням класифікації суб’єктів господарювання, наведеної в статті 55 Господарського кодексу України;
під час заповнення рядка «Застосування заходів захисту боржника, їх вид» зазначаються заходи захисту боржника, наведені в статтях 3311, 3312 Кодексу України з процедур банкрутства;
при заповненні рядка «Джерела проміжного фінансування» зазначаються заходи, які забезпечують функціонування боржника до затвердження господарським судом плану превентивної реструктуризації та необхідні для продовження діяльності боржника (ведення звичайної господарської діяльності), або для збереження чи збільшення вартості активів боржника. Такими заходами можуть бути позика, кредит, гарантія виконання боржником зобов’язань тощо;
під час заповнення рядків «Розмір вимог залучених кредиторів (в грн)», «Розмір вимог незалучених кредиторів (в грн)» зазначається загальний розмір вимог кредиторів, визначених планом (концепцією) превентивної реструктуризації.
Додаток 6 |
Інформація
щодо процедур превентивної реструктуризації
Додаток 7 |
Інформація
щодо відкритих проваджень у справі про банкрутство (неплатоспроможність)