Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 і від 18 березня 2024 р. № 307
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 “Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 96, ст. 5982; 2024 р., № 5, ст. 215, № 31, ст. 1961) і від 18 березня 2024 р. № 307 “Деякі питання ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації ветеранів війни, членів їх сімей та деяких інших категорій осіб” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 31, ст. 1961) зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 і від 18 березня 2024 р. № 307
1. У Порядку та умовах надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338:
1) абзац другий пункту 22 викласти в такій редакції:
“мати вищу освіту за спеціальністю “Психологія”, “Медична психологія” або “Медицина” (спеціалізація за фахом “Медична психологія”, “Психотерапія”, “Психіатрія”, “Психофізіологія”). На період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування фахівці, які надають психологічну допомогу другого і третього рівня, можуть також мати вищу освіту за спеціальністю “Психологія” (спеціалізація за фахом “Клінічний психолог”);”;
2) пункт 24 доповнити абзацом такого змісту:
“На період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування додатковою обов’язковою умовою надання фахівцями послуг з психологічної допомоги є проходження ними інтервізії.”;
3) пункт 27 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
“На період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування до складу мультидисциплінарної команди повинні входити щонайменше чотири особи, а саме: лікар-психіатр, лікар-психолог або лікар-психотерапевт, або психолог та соціальний працівник.”.
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим;
4) підпункт 4 пункту 29 викласти в такій редакції:
“4) інформацію та копії документів, що підтверджують відповідність кваліфікації фахівців заявника вимогам, визначеним пунктом 22 цих Порядку та умов, а саме: найменування посад та персональні дані фахівців (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), освіта/кваліфікація, стаж роботи за фахом, інформація про післядипломну освіту, атестацію, формальне та/або неформальне професійне навчання, інформація про супервізію протягом останніх двох років та інформація про інтервізію (у період воєнного стану в Україні і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування) та інформацію про включення відомостей про них до Реєстру;”;
5) пункт 35 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Положення абзацу першого цього пункту у період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування не застосовуються.”.
У зв’язку з цим абзаци другий - четвертий вважати відповідно абзацами третім - п’ятим;
6) пункт 39 доповнити абзацом такого змісту:
“У період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування для отримання психологічної допомоги третього рівня отримувач послуг може звернутися безпосередньо до суб’єкта надання послуг або за наявності технічної можливості звернутися до Мінветеранів із заявою в електронній формі через Єдиний державний реєстр ветеранів війни або Єдиний державний вебпортал електронних послуг чи його мобільний додаток (Дія).”;
7) пункт 43 доповнити абзацом такого змісту:
“Положення цього пункту у період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування не застосовуються.”;
8) пункт 54 доповнити абзацом такого змісту:
“У період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування суб’єкт надання послуг також веде журнал реєстрації отримувачів послуг, примірна форма якого затверджується Мінветеранів.”;
9) абзац другий пункту 58 викласти в такій редакції:
“Звіт про надані послуги та копія журналу реєстрації отримувачів послуг (у період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування) подаються щомісяця до 5 числа замовнику послуг.”.
2. Пункт 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 307, викласти в такій редакції:
“5. Бюджетні кошти за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 3 цього Порядку, спрямовуються на відшкодування вартості послуг з психологічної допомоги згідно з укладеними із суб’єктами надання послуг, що відповідають вимогам Порядку та умов, договорами про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги (далі - договір про відшкодування вартості послуг) з урахуванням рівнів надання психологічної допомоги, крім тих, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ.
Під час укладання договорів про відшкодування вартості послуг із суб’єктами надання послуг третього рівня враховується кількість утворених ними мультидисциплінарних команд.
Тариф на відшкодування вартості послуг із психологічної допомоги другого рівня, які надаються фахівцями із надання послуг суб’єктів надання послуг усім категоріям отримувачів послуг, сумарно складається з:
1) базової ставки - 254,18 гривні за годину (без податку на додану вартість);
2) надбавки до базової ставки за досвід роботи за фахом:
від 2 до 3 років - без надбавки;
понад 3 роки - 279,6 гривні за годину (без податку на додану вартість);
понад 10 років - 305,02 гривні за годину (без податку на додану вартість);
понад 20 років - 330,43 гривні за годину (без податку на додану вартість);
3) надбавки до базової ставки за науковий ступінь та вчене звання:
доктор філософії - 76,25 гривні за годину (без податку на додану вартість);
доктор наук - 127,09 гривні за годину (без податку на додану вартість);
вчені звання (доцент, старший дослідник) - 101,67 гривні за годину (без податку на додану вартість);
професор - 152,51 гривні за годину (без податку на додану вартість);
4) надбавки до базової ставки за спеціалізації та сертифікації:
спеціалізація в клінічній психології, психіатрії або психотерапії - 76,25 гривні за годину (без податку на додану вартість);
наявність міжнародної сертифікації (EMDR, CBT, ICF, IFS, метод Готмана, MBSR) - 254,18 гривні за годину (без податку на додану вартість);
членство в професійних асоціаціях - 50,84 гривні за годину (без податку на додану вартість).
Вартість наданих послуг із психологічної допомоги у сімейній та груповій формі одній особі протягом однієї години одним фахівцем із надання послуг із психологічної допомоги розраховується як добуток тарифу на відшкодування вартості послуг із психологічної допомоги другого рівня (базової ставки та надбавок) в індивідуальній формі та розрахункового коефіцієнта із заокругленням до цілого числа.
Застосовуються такі розрахункові коефіцієнти:
0,55 - за надання послуг із психологічної допомоги двом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,4 - за надання послуг із психологічної допомоги трьом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,33 - за надання послуг із психологічної допомоги чотирьом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,28 - за надання послуг із психологічної допомоги п’ятьом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,25 - за надання послуг із психологічної допомоги шістьом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,23 - за надання послуг із психологічної допомоги сімом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,22 - за надання послуг із психологічної допомоги вісьмом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,2 - за надання послуг із психологічної допомоги дев’ятьом отримувачам послуг протягом однієї години;
0,19 - за надання послуг із психологічної допомоги десятьом отримувачам послуг протягом однієї години.
Контроль та облік надання послуг із психологічної допомоги другого рівня здійснюється відповідно до умов, визначених договорами про відшкодування вартості послуг.
Суб’єкти надання послуг щомісяця до 5 числа подають Мінветеранів звіти про надані послуги, що містять інформацію за звітний період про загальний обсяг наданих послуг із психологічної допомоги, та у період воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування - копії журналів реєстрації отримувачів послуг.
Тариф на відшкодування послуг із психологічної допомоги, які надаються мультидисциплінарними командами суб’єкта надання послуг, визначається як глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців, що становить 153100 гривень (без податку на додану вартість), та застосовується під час відшкодування вартості фактично наданих послуг із психологічної допомоги отримувачам послуг протягом місяця.
Запланована вартість зазначених послуг, що надаються на підставі договору про відшкодування вартості послуг, розраховується як добуток глобальної ставки на місяць на одну мультидисциплінарну команду, кількості таких утворених команд та кількості місяців, на які укладено договір.
Фактична вартість зазначених послуг за місяць за кожним договором про відшкодування вартості послуг розраховується як добуток кількості мультидисциплінарних команд та глобальної ставки на місяць, до якої застосовуються коригувальні коефіцієнти, які розраховуються як співвідношення кількості отримувачів послуг, яким надали такі послуги протягом місяця, до кількості мультидисциплінарних команд, утворених суб’єктом надання послуг, із заокругленням до цілого числа і становлять:
1 - за надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця;
0,75 - за надання послуг із психологічної допомоги від 35 до 49 отримувачам послуг протягом місяця;
0,5 - за надання послуг із психологічної допомоги від 20 до 34 отримувачам послуг протягом місяця;
0,25 - за надання послуг із психологічної допомоги від 11 до 19 отримувачам послуг протягом місяця;
0,1 - за надання послуг із психологічної допомоги від одного до 10 отримувачам послуг протягом місяця.
Мінветеранів здійснює відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги на підставі поданих в установленому законодавством порядку звітів про послуги, які надані у звітному періоді відповідно до укладених договорів про відшкодування вартості послуг в межах бюджетних асигнувань, передбачених на відповідний період, та актів наданих послуг на рахунки суб’єктів надання послуг, зазначені у договорах про відшкодування вартості послуг.
Керівники суб’єктів надання послуг несуть персональну відповідальність за недостовірність поданої інформації про перелік, обсяг та якість наданих послуг, які підлягають оплаті за звітний період.”.