ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
перевірки знань та навичок персоналу потужностей після проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та видачі державного сертифіката про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин
1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки персоналу потужностей і перевірки знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та видачі або відмови у видачі, анулювання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин державного сертифіката про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин (далі - державний сертифікат).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України від 25 червня 1992 року № 2498-XII «Про ветеринарну медицину» (далі - Закон № 2498), «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про адміністративну процедуру».
3. Перевірка знань персоналу потужності щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин складається з теоретичної та практичної частини.
4. Теоретична частина включає вимоги законодавства про благополуччя тварин. Практична частина включає практичну демонстрацію поводження з тваринами або показ відеоматеріалів відповідно до програми підготовки.
5. У разі підготовки персоналу потужностей щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час умертвіння, практична частина включає застосування для кожного виду тварини і для кожної операції та методу оглушення або умертвіння щонайменше:
10 умовних голів сільськогосподарських тварин;
Для обчислення умовного поголів’я використовують наведені нижче коефіцієнти перерахунку:
Види тварин | Коефіцієнт перерахунку в умовне поголів’я |
Корови, бугаї-плідники молочного стада, робочі воли | 1,0 |
Тварини родини коневих (Equidae) | 1,0 |
Інша велика рогата худоба (без корів та бугаїв-плідників молочного стада, робочих волів) | 0,5 |
Свині живою масою понад 100 кг | 0,02 |
Інші свині | 0,15 |
Вівці та кози | 0,1 |
Ягнята, козенята та поросята живою масою до 15 кг | 0,05 |
Практична частина підготовки здійснюється під наглядом посадової особи уповноваженої особи, що володіє відповідними знаннями та навичками.
6. Тривалість підготовки персоналу потужності щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин при:
утриманні сільськогосподарських тварин складає щонайменше вісім годин;
умертвінні сільськогосподарських тварин та/або здійснення супутніх операцій (за виключенням тривалості практичної частини) щонайменше - шість годин;
транспортуванні сільськогосподарських тварин щонайменше - чотири години.
7. Перевірка знань та навичок персоналу потужностей здійснюється уповноваженою особою щонайменше через сім і не більше чотирнадцяти днів після проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин (теоретичної та практичної частин) шляхом складання іспиту, що триває не більше однієї години. Результати іспиту оцінюються на «склав» або «не склав».
8. За результатами проходження особою підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішного складання іспиту, уповноважена особа видає їй свідоцтво про проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішного складання іспиту за формою згідно з додатком до цього Порядку.
9. Державний сертифікат видається на платній основі відповідно до частини восьмої статті 803 Закону України від 30 червня 2023 року № 3221-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва» (далі - Закон № 3221).
10. Державний сертифікат видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин, персоналу потужностей, до обов’язків якого належить:
утримання сільськогосподарських тварин - державний сертифікат про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час їх утримання та здійснення супутніх операцій;
умертвіння сільськогосподарських тварин - державний сертифікат про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час їх умертвіння та здійснення супутніх операцій;
транспортування сільськогосподарських тварин - державний сертифікат про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин під час їх транспортування та здійснення супутніх операцій.
11. Державний сертифікат підтверджує право особи на виконання на потужностях виключно тих робіт з утримання, умертвіння, транспортування сільськогосподарських тварин та/або здійснення супутніх операцій, які зазначені в державному сертифікаті.
12. Для отримання державного сертифіката заявник подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин:
заяву про видачу державного сертифіката про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин;
письмову декларацію до заяви про видачу державного сертифіката про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин;
свідоцтво про проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішного складання іспиту за формою згідно з додатком до цього Порядку;
документ, що підтверджує оплату за видачу державного сертифіката.
13. Державний сертифікат видається особі, яка пройшла підготовку щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішно склала іспит з перевірки знань та навичок, щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин.
14. Документи, зазначені у пункті 12 цього Порядку, можуть бути подані шляхом особистого звернення або через уповноважену особу, надіслані поштовим відправленням або подані в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
15. У разі невідповідності документів, які зазначені у пункті 12 цього Порядку, такі документи повертаються заявнику відповідно до частини четвертої статті 803 Закону № 3221.
16. Адміністративне провадження у справі щодо видачі державного сертифіката розпочинається з дня отримання заяви центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин та здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та з врахуванням особливостей Закону № 3221.
17. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин зобов’язаний перевірити достовірність відомостей (документів) поданих заявником для отримання державного сертифіката, до прийняття рішення про його видачу.
18. Рішення про видачу державного сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин у строк, встановлений частиною шостою статті 803 Закону № 3221.
19. За наявності підстав, визначених частиною десятою статті 803 Закону № 3221, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин приймає рішення про відмову у видачі державного сертифіката.
20. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин під час прийняття рішення про видачу державного сертифіката присвоює їм реєстраційні номери.
Реєстраційний номер складається за зразком СС№UA-F-0000000001 з таких елементів:
1) літер «СС» - для державного сертифіката;
2) двозначного літерного коду України (UA);
«F» - для державного сертифіката, який підтверджує право особи виконувати обов’язки з утримання сільськогосподарських тварин та здійснювати супутні операції;
«K» - для державного сертифіката, який підтверджує право особи виконувати обов’язки з умертвіння сільськогосподарських тварин та/або здійснювати супутні операції;
«T» - для державного сертифіката, який підтверджує право особи виконувати обов’язки з транспортування сільськогосподарських тварин та/або здійснювати супутні операції;
4) порядкового номера державного сертифіката, який складається з десяти цифр, що присвоюється в арифметичній послідовності та починається з одиниці.
21. Державний сертифікат складається одночасно державною та англійською мовами.
22. За наявності підстав, визначених частиною дванадцятою статті 803 Закону № 3221, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин приймає рішення про анулювання державного сертифіката. Процедура здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та з врахуванням особливостей Закону № 2498.
23. Відомості про видані державні сертифікати, а також записи про анулювання державних сертифікатів вносяться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері благополуччя тварин до Реєстру державних сертифікатів у строк, встановлений частиною восьмою статті 807 Закону № 3221.
Директор Департаменту |
|
Додаток |
СВІДОЦТВО
про проходження підготовки щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин та успішного складання іспиту