Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі України з процедур банкрутства (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 19, ст. 74):
1) у частині четвертій статті 2 слова "санація таких боржників до відкриття провадження у справі про банкрутство" замінити словами "процедура превентивної реструктуризації таких боржників";
2) статтю 5 виключити.
2. Розділ VII "Прикінцеві положення" Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 47, ст. 251; із змінами, внесеними Законом України від 12 травня 2022 року № 2247-IX) доповнити пунктом 51 такого змісту:
"51. Установити, що кваліфікаційні свідоцтва оцінювачів, видані до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру" від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX, є чинними до 1 січня 2026 року".
3. Пункт 4 частини першої статті 5 Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні" від 17 грудня 2020 року № 1116-IX (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 90, ст. 342) викласти в такій редакції:
"4) розмір значних інвестицій в об’єкти інвестування для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями перевищує суму, еквівалентну 12 мільйонам євро, що розраховується за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України станом на перший робочий день кварталу, в якому подається заявка, та на дату фактичного здійснення значних інвестицій в об’єкти інвестування на виконання спеціального інвестиційного договору. Розмір значних інвестицій в об’єкти інвестування розраховується без урахування податку на додану вартість. Заявник та/або інвестор із значними інвестиціями не раніше ніж за 18 місяців до дати подання заявки до уповноваженого органу може здійснити значні інвестиції в об’єкти інвестування в обсязі, що не перевищує 30 відсотків загального обсягу значних інвестицій, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями.
У разі здійснення значних інвестицій заявником та/або інвестором із значними інвестиціями раніше ніж за 18 місяців до дати подання заявки до уповноваженого органу в обсязі, що не перевищує 30 відсотків загального обсягу значних інвестицій, необхідних для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, такі інвестиції не враховуються / не включаються у розрахунок розміру значних інвестицій в об’єкти інвестування для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями".
4. У Законі України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 60, ст. 191; із змінами, внесеними Законом України від 18 вересня 2024 року № 3979-IX):
1) в абзаці другому частини другої статті 1 слова "діти, позбавлені батьківського піклування - у значеннях" замінити словами "діти, позбавлені батьківського піклування, дитина з інвалідністю - у значеннях";
2) частину першу статті 9 доповнити пунктом 5 такого змісту:
"5) внутрішньо переміщені особи відповідно до критеріїв, визначених Кабінетом Міністрів України";
3) пункт 3 статті 15 "Прикінцеві та перехідні положення" доповнити підпунктом 5 такого змісту:
"5) внутрішньо переміщеним особам компенсація за пошкоджений / знищений об’єкт нерухомого майна може здійснюватися в межах і за рахунок коштів, передбачених у Законі України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, відповідно до критеріїв, умов та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України".
5. Пункти 1 і 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації" від 19 вересня 2024 року № 3985-IX викласти в такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2025 року.
2. Кабінету Міністрів України до 1 січня 2025 року:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом".
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 1 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2025 року.
2. Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом забезпечити:
прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
приведення міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.