Про затвердження Положення про Реєстр аграрних нот
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», частини четвертої статті 8 Закону України «Про аграрні ноти», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про Реєстр аграрних нот, що додається.
2. Департаменту методології корпоративного управління, корпоративних фінансів, фінансових інструментів на ринках капіталу та організованих товарних ринків (Д. Пересунько) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню адміністративної діяльності забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2025 року.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку М. Лібанова.
Протокол засідання Комісії
від 25.09.2024 № 172
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОЛОЖЕННЯ
про Реєстр аграрних нот
1. Це Положення визначає порядок ведення та адміністрування Реєстру аграрних нот (далі - Реєстр), строки та порядок внесення інформації до нього, перелік та порядок доступу до інформації, що міститься в Реєстрі, а також обсяг її розкриття, обсяг інформації, яка надається центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, порядок електронної інформаційної взаємодії Реєстру з інформаційними та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами та базами даних (далі - інформаційно-комунікаційні системи), вид електронного підпису, що використовується в Реєстрі, та вимоги, передбачені частиною другою статті 26 Закону України «Про публічні електронні реєстри».
2. Реєстр створюється та функціонує з метою накопичення, оброблення, зберігання та надання інформації про видачу, зміст і зміну реквізитів та іншої інформації, передбаченої цим Положенням, щодо аграрних нот, припинення та обтяження аграрних нот, а також про початок примусового виконання зобов’язань за аграрними нотами на підставі спеціальної виписки з Реєстру.
3. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
1) електронний кабінет в Реєстрі - електронний сервіс, який забезпечує функціональні можливості користувача електронного кабінету в Реєстрі, визначені цим Положенням;
2) електронний сервіс - сукупність програмно-технічних засобів, що забезпечують оперативне приймання, обробку, зберігання, передачу та обмін інформацією в електронному вигляді з дотриманням адресності та вимог законодавства про захист персональних даних;
3) користувач електронного кабінету в Реєстрі - суб’єкт, визначений цим Положенням, якому адміністратором Реєстру відкрито електронний кабінет користувача у Реєстрі на підставі відповідного договору;
4) обтяження аграрної ноти зобов’язаннями - будь-які обмеження щодо володіння, користування чи розпорядження аграрною нотою, пов’язані з умовами успадкування, застави, судовими рішеннями або рішеннями уповноваженого законом органу чи його посадової особи, та в інших випадках, які передбачені законодавством;
5) публічний реєстратор - працівник адміністратора Реєстру, який здійснює реєстраційні та інші дії, передбачені Законами України «Про аграрні ноти», «Про публічні електронні реєстри» та цим Положенням, якому надано право доступу до Реєстру у порядку та обсягах, передбачених цим Положенням та законодавством, який здійснює свої повноваження відповідно до внутрішніх документів адміністратора Реєстру;
6) розпорядник електронного кабінету в Реєстрі - фізична особа, яка має право доступу та вчинення дій у електронному кабінеті Реєстру.
Інші терміни вживаються у значеннях, визначених Законами України «Про аграрні ноти», «Про публічні електронні реєстри», «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», «Про депозитарну систему України».
Терміни, що застосовуються в цьому Положенні і не визначаються цими законами, використовуються у значеннях, визначених іншими законами України.
4. Держателем та адміністратором Реєстру є Центральний депозитарій цінних паперів (далі - Центральний депозитарій), створений відповідно до Закону України «Про депозитарну систему України». Майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення Реєстру належать Центральному депозитарію.
Створення та функціонування Реєстру не може здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України та забезпечується за рахунок інших коштів, що надходять з джерел, не заборонених законодавством.
1) здійснює заходи із створення, впровадження, ведення та адміністрування Реєстру;
2) здійснює заходи із створення, модифікації, впровадження та супроводу програмного забезпечення Реєстру;
3) відповідає за збереження та захист Реєстру, реєстрових даних та інформації в Реєстрі;
4) забезпечує резервне збереження (копіювання) реєстрової інформації не рідше, ніж кожного робочого дня у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
5) забезпечує обмін інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів у порядку, затвердженому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР);
6) забезпечує постійне функціонування Реєстру з цілодобовим доступом до загальнодоступної інформації з Реєстру, крім часу, необхідного для технічного обслуговування Реєстру. Повідомлення про проведення технічного обслуговування Реєстру оприлюднюється адміністратором Реєстру у відкритому доступі на вебсайті адміністратора Реєстру;
7) забезпечує надання доступу до реєстрових даних Реєстру в порядку та обсягах, передбачених цим Положенням;
8) забезпечує проведення технічних та технологічних заходів з надання, тимчасове блокування та анулювання доступу до електронних кабінетів в Реєстрі, що здійснюється у порядку, встановленому внутрішніми документами адміністратора Реєстру з урахуванням вимог цього Положення;
9) забезпечує доступ до Реєстру визначених публічних реєстраторів і приймає рішення про тимчасове блокування або анулювання такого доступу у випадках, передбачених законом та цим Положенням;
10) забезпечує постійне функціонування електронних кабінетів в Реєстрі (цілодобово кожного робочого дня, крім часу, необхідного для технічного обслуговування Реєстру) з можливістю вчинення користувачами електронних кабінетів в Реєстрі дій, передбачених цим Положенням, а також із забезпеченням доступу осіб, що мають намір видати аграрну ноту, боржників, осіб, що мають намір отримати аграрну ноту та кредиторів до інформаційно-комунікаційних систем, зазначених у розділі III цього Положення, через їхні електронні кабінети у Реєстрі. Повідомлення про проведення технічного обслуговування Реєстру доводиться адміністратором Реєстру до відома користувачів електронних кабінетів в Реєстрі в порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
11) здійснює нумерацію аграрних нот шляхом присвоєння їм номера аграрної ноти в Реєстрі в порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
12) організовує і проводить навчання щодо роботи з Реєстром, здійснює консультування користувачів електронного кабінету в Реєстрі з питань користування електронним кабінетом в Реєстрі;
13) встановлює розмір плати за послуги Реєстру, у тому числі за вчинення реєстраційних дій з урахуванням положень частини десятої статті 9 Закону України «Про депозитарну систему України»;
14) здійснює у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, інформування суб’єктів інформаційної взаємодії і правоволодільців про порушення цілісності реєстрової інформації, її несанкціонованої обробки;
15) здійснює у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, інформування правоволодільця про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього та належні йому майно, майнові, правові та інші спеціальні статуси, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до відповідних реєстрів, її зміну та видалення;
16) здійснює інші заходи, пов’язані із створенням, веденням, функціонуванням та адмініструванням Реєстру відповідно до вимог Закону України «Про аграрні ноти» та цього Положення.
6. Ведення Реєстру здійснюється державною мовою в електронному вигляді відповідно до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри» та з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про аграрні ноти».
7. За послуги Реєстру, у тому числі за вчинення реєстраційних дій, визначених внутрішніми документами адміністратора Реєстру у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти» та цього Положення, справляється плата на підставі договорів адміністратора Реєстру із відповідними користувачами електронних кабінетів в Реєстрі. Розмір та порядок оплати послуг Реєстру встановлює адміністратор Реєстру з урахуванням положень частини десятої статті 9 Закону України «Про депозитарну систему України».
Розмір та порядок оплати послуг Реєстру оприлюднюється адміністратором Реєстру у відкритому доступі на вебсайті адміністратора Реєстру.
Доступ до загальнодоступної інформації забезпечується адміністратором Реєстру безоплатно, у тому числі з використанням програмно-технічного забезпечення Реєстру, з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Доступ центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику до реєстрової інформації щодо аграрних нот у порядку, передбаченому цим Положенням, забезпечується адміністратором Реєстру безоплатно.
8. Доступ до Реєстру здійснюється через вебсайт адміністратора Реєстру.
9. У Реєстрі використовуються такі види електронного підпису: кваліфікований електронний підпис, удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. У Реєстрі може використовуватись кваліфікована електронна печатка або удосконалена електронна печатка, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки.
10. Видами та матеріальними формами документів, що створюються у процесі ведення Реєстру, є виписки та спеціальні виписки з Реєстру.
11. Користування реєстровою інформацією здійснюється у порядку загального доступу, спеціального доступу та електронної інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами.
12. Датою початку функціонування Реєстру є 01 січня 2025 року.
13. Реєстр ведеться адміністратором Реєстру на таких засадах:
1) законність. Законність у процесі ведення Реєстру гарантує захист прав боржників за аграрними нотами, осіб, які забезпечують виконання зобов’язання за аграрними нотами, прав кредиторів, відповідність порядку ведення Реєстру вимогам законодавства;
2) повнота та цілісність інформації. Повнота і цілісність інформації Реєстру забезпечуються відображенням у цьому Реєстрі всіх реквізитів аграрної ноти, передбачених Законом України «Про аграрні ноти», а також іншої інформації про аграрну ноту, передбаченої цим Положенням, їх коректністю, а також веденням Реєстру в єдиному електронному форматі;
3) публічна достовірність інформації. Публічна достовірність інформації у реквізитах аграрних нот означає, що наявна в Реєстрі інформація є достовірною, поки не доведено інше;
4) постійність ведення. Постійність ведення Реєстру передбачає відсутність встановленого законодавством строку його функціонування залежно від строків існування зобов’язань за аграрними нотами або іншими критеріями, а також постійне, у межах строків, установлених цим Положенням, зберігання інформації Реєстру;
5) публічний характер інформації. Публічний характер Реєстру забезпечує доступність для будь-якої особи інформації Реєстру в обсязі, встановленому Законом України «Про аграрні ноти» та цим Положенням з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних» в порядку, встановленому цим Положенням;
6) актуальність інформації. Актуальність інформації Реєстру означає постійне або періодичне оновлення інформації, яка міститься в Реєстрі, у строки та в порядку, що встановлені цим Положенням та законодавством;
7) захищеність інформації Реєстру. Захищеність інформації в Реєстрі означає забезпечення захисту бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу, зловживання доступом, від незаконного використання персональних даних з Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його програмного забезпечення всіма доступними способами, які є у розпорядженні адміністратора Реєстру.
14. Ведення та адміністрування Реєстру включає:
1) підтримання програмно-технічних можливостей для забезпечення функціонування Реєстру відповідно до Закону України «Про аграрні ноти» та цього Положення;
2) ведення обліку, оброблення, систематизації, зберігання інформації про видачу, зміст і зміну реквізитів, припинення та обтяження аграрних нот, а також про початок примусового виконання зобов’язань за аграрними нотами на підставі спеціальної виписки з Реєстру;
3) забезпечення обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів у порядку, затвердженому НКЦПФР;
4) забезпечення електронної інформаційної взаємодії Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами, зазначеними у розділі III цього Положення;
5) надання доступу до реєстрової інформації Реєстру в порядку та обсягах, передбачених цим Положенням;
6) знищення в Реєстрі інформації, строк зберігання якої закінчився;
7) виконання інших функцій, необхідних для функціонування Реєстру.
15. Джерелами інформації Реєстру є:
1) інформація щодо реквізитів аграрних нот, заповнена за допомогою електронного кабінету в Реєстрі особою, яка має намір видати аграрну ноту та погоджена з особою, яка має намір отримати аграрну ноту у власність, у порядку, передбаченому цим Положенням;
2) інформація про згоду члена сільськогосподарського кооперативу на видачу аграрної ноти, надана ним за допомогою електронного кабінету в Реєстрі у порядку, передбаченому статтею 9 Закону України «Про аграрні ноти» та цим Положенням;
3) інформація про згоду другого з подружжя на видачу аграрної ноти, надана ним за допомогою електронного кабінету в Реєстрі в порядку, передбаченому статтею 9 Закону України «Про аграрні ноти» та цим Положенням;
4) інформація щодо зміни реквізитів аграрних нот, крім реквізитів боржника, дати видачі аграрної ноти, зміни реквізитів кредитора, заповнена за допомогою електронного кабінету в Реєстрі боржником та погоджена кредитором у порядку, передбаченому цим Положенням;
5) інформація про договір гарантії за аграрною нотою, внесена за допомогою електронного кабінету в Реєстрі фінансовою установою, яка виступає гарантом, у порядку, передбаченому статтею 17 Закону України «Про аграрні ноти» та цим Положенням;
6) інформація про особу, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, порядок та спосіб здійснення моніторингу, надана кредитором за допомогою електронного кабінету в Реєстрі у порядку, передбаченому статтею 15 Закону України «Про аграрні ноти» та цим Положенням;
7) інформація про особу, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, надана кредитором за допомогою електронного кабінету в Реєстрі у порядку, передбаченому цим Положенням;
8) інформація про припинення зобов’язання за товарною аграрною нотою, внесена за допомогою електронного кабінету в Реєстрі кредитором або боржником у порядку, передбаченому статтею 21 Закону України «Про аграрні ноти» та цим Положенням;
9) інформація, отримана в порядку електронної інформаційної взаємодії Реєстру з Державним реєстром обтяжень рухомого майна, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Єдиним державним демографічним реєстром, Реєстром аграрних розписок, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром тварин, іншими інформаційно-комунікаційними системами засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів або інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством;
10) інформація із системи депозитарного обліку цінних паперів, передбачена нормативно-правовим актом НКЦПФР, який регулює порядок обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів;
11) судове рішення, яке набрало законної сили;
12) інформація щодо аграрних нот, яка є підставою для внесення відомостей до Реєстру, отримана адміністратором Реєстру відповідно до вимог цього Положення.
16. Інформація щодо аграрних нот вноситься до Реєстру в порядку, передбаченому цим Положенням, не пізніше наступного робочого дня після отримання адміністратором Реєстру інформації та / або документів, що є підставою для внесення відомостей до Реєстру, якщо інший (менший) строк не встановлено внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
Адміністратор Реєстру забезпечує кожного робочого дня оновлення реєстрової інформації щодо агарних нот, джерелом якої є інформація із системи депозитарного обліку цінних паперів, передбачена нормативно-правовим актом НКЦПФР, який регулює порядок обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів.
17. Особа, яка має намір видати аграрну ноту, особа, яка має намір отримати аграрну ноту, боржник, кредитор, другий з подружжя, який надає згоду на видачу агарної ноти, особа, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою, несуть відповідальність згідно із законодавством за достовірність інформації, заповненої ними за допомогою електронного кабінету в Реєстрі, а також наданих ними документів, які є джерелами інформації Реєстру.
III. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами
18. Реєстр ведеться з використанням програмного забезпечення, що забезпечує його сумісність та електронну інформаційну взаємодію з інформаційно-комунікаційними системами.
19. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 606.
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії, електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
20. Для формування реквізитів аграрних нот, внесення змін до реквізитів аграрних нот та відображення в Реєстрі інформації про аграрні ноти, визначеної Законом України «Про аграрні ноти», а також для забезпечення внесення інформації до інформаційно-телекомунікаційних систем у випадках, передбачених законодавством, адміністратор Реєстру здійснює дії, передбачені законодавством та внутрішніми документами адміністратора Реєстру, для забезпечення електронної інформаційної взаємодії Реєстру з Державним реєстром обтяжень рухомого майна, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Єдиним державним демографічним реєстром, Реєстром аграрних розписок, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром тварин, іншими інформаційно-комунікаційними системами засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів або інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством, яка оформлюється окремими договорами про інформаційну взаємодію або протоколами з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», а також із забезпеченням доступу боржників та кредиторів до зазначених реєстрів та інших інформаційно-комунікаційних систем через їхні електронні кабінети у Реєстрі.
21. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами здійснюється у випадках та для цілей, передбачених Законом України «Про аграрні ноти», цим Положенням, нормативно-правовими актами, які визначають порядок функціонування відповідних інформаційно-телекомунікаційних систем, договорами про інформаційну взаємодію або протоколами, які передбачають порядок взаємодії Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами.
22. Адміністратор Реєстру забезпечує зберігання та доступ для публічних реєстраторів, особи, яка має намір видати аграрну ноту, особи, яка має намір отримати аграрну ноту, боржника, кредитора, члена сільськогосподарського кооперативу, який надає згоду на видачу аграрної ноти, другого з подружжя, який надає згоду на видачу агарної ноти, особи, яка несе солідарну відповідальність з боржником, до інформації, отриманої в порядку електронної інформаційної взаємодії Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами, за допомогою електронного кабінету в Реєстрі в порядку та випадках, передбачених цим Положенням та внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
23. Інформація, отримана в порядку електронної інформаційної взаємодії Реєстру з інформаційно-комунікаційними системами, є джерелом інформації Реєстру та підставою для внесення даних до Реєстру у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру.
IV. Вимоги до реєстрової інформації
24. У Реєстрі відображаються такі відомості щодо товарних аграрних нот:
1) номер товарної аграрної ноти в Реєстрі;
2) щодо основної частини товарної аграрної ноти зазначаються наступні реквізити:
назва - «Товарна аграрна нота»;
строк або термін виконання зобов’язання за товарною аграрною нотою, а у разі виконання зобов’язання частинами - строк або термін виконання кожної частини зобов’язання;
ступінь оборотоздатності товарної аграрної ноти відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про аграрні ноти»;
предмет товарної аграрної ноти - безумовне зобов’язання боржника здійснити на користь кредитора поставку сільськогосподарської продукції визначених виду, якості та кількості. У разі поставки сільськогосподарської продукції іншого виду, класу та / або якості зазначаються формула перерахунку кількості сільськогосподарської продукції та формула розрахунку вартості одиниці продукції зобов’язання за товарною аграрною нотою на дату виконання зобов’язання (частини зобов’язання) за такою нотою;
умови та місце поставки сільськогосподарської продукції, а в разі виконання зобов’язання частинами - для кожної частини зобов’язання окремо;
опис предмета застави за товарною аграрною нотою, у тому числі назва сільськогосподарської продукції, інформація щодо її кількості (ваги) та вартості, кадастровий номер земельної ділянки, її місцезнаходження, правовстановлюючі документи, граничний строк дії прав боржника на користування земельною ділянкою, на якій вирощується, збирається, виробляється, переробляється, зберігається, утримується та / або буде вирощуватися, збиратися, вироблятися, перероблятися, зберігатися, утримуватися заставлена майбутня сільськогосподарська продукція, та / або розташовані потужності із забою тварин, первинної переробки сільськогосподарської продукції, результат (продукт) переробки якої є предметом застави за товарною аграрною нотою, а також зазначення місцезнаходження (адреси) / місця розташування потужностей з виробництва заставленої сільськогосподарської продукції.
У разі якщо предметом застави за товарною аграрною нотою є сільськогосподарські тварини, такі тварини мають бути ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства, а інформація про передання таких тварин в заставу за товарною аграрною нотою відображається в Реєстрі із зазначенням ідентифікаційних номерів тварин (індивідуальних або групових номерів, що присвоюється тварині (або їх групам)), адреси місця розташування господарства, в якому утримуються тварини.
Інформація про переміщення живих сільськогосподарських тварин від боржника до кредитора відображається у Реєстрі;
місце зберігання предмета застави за товарною аграрною нотою;
застереження про те, чи здійснюється задоволення вимог кредитора з вартості предмета застави або перехід права власності на предмет застави до кредитора;
інші способи забезпечення виконання зобов’язань за товарною аграрною нотою, у тому числі гарантія та / або солідарна відповідальність члена сільськогосподарського кооперативу.
У разі, якщо зобов’язання за товарною аграрною нотою забезпечено гарантією фінансової установи повністю або частково в Реєстрі зазначається інформація про фінансову установу (найменування (у розумінні Цивільного кодексу України), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходження), інформація про такий договір гарантії, включаючи його реквізити (назва, дата та номер договору), розмір суми, на яку видано гарантію, строк дії договору.
Щодо осіб, які несуть солідарну відповідальність за товарною аграрною нотою, в Реєстрі зазначається:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичної особи, місцезнаходження - для фізичної особи - підприємця та юридичної особи;
для фізичної особи - дата народження, номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місцезнаходження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
дата та час видачі товарної аграрної ноти;
інформація про боржника за товарною аграрною нотою (якщо боржників два і більше -зазначається інформація про всіх боржників):
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичної особи, місцезнаходження - для фізичної особи - підприємця та юридичної особи;
для фізичної особи - дата народження, номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місцезнаходження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
інформація про факт перебування у шлюбі боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця;
інформація про наявність чи відсутність чинного договору страхування щодо предмета застави. За наявності чинного договору страхування щодо предмета застави зазначається інформація про такий договір, включаючи його реквізити (назва, дата та номер договору), найменування страховика, з яким укладено договір страхування, та вигодонабувача, якщо він визначений у договорі страхування, страхова сума, на яку застрахований предмет застави, та строк дії договору страхування;
інформація про наявність чи відсутність вимог до технології виробництва сільськогосподарської продукції. За наявності таких вимог наводиться опис технології або зазначається посилання на її опис у публічному доступі;
інформація про розмір витрат на завершення вирощування, збирання, виробництва, переробки, зберігання, утримання, забою або транспортування предмета застави (у разі їх погодження);
інформація про те, чи передбачено звернення стягнення за товарною аграрною нотою на інше майно (у тому числі майнові права) боржника, ніж предмет застави (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), у разі недостатності або відсутності предмета застави за товарною аграрною нотою для задоволення вимог кредиторів;
інформація про те, чи може в порядку, встановленому Законом України «Про аграрні ноти», здійснюватися за заявою кредитора конвертація товарної аграрної ноти у фінансову аграрну ноту в разі невиконання боржником всього або частини зобов’язання за товарною аграрною нотою на третій день з дати отримання заяви кредитора, а також сума чи формула обрахунку суми грошового зобов’язання за фінансовою аграрною нотою, в яку конвертується така товарна аграрна нота, умови сплати грошових коштів за фінансовою аграрною нотою, в яку конвертується товарна аграрна нота, а у разі виконання зобов’язання частинами - для кожної частини зобов’язання окремо;
визначення організації для вирішення спорів щодо порушення технології виробництва, переробки, зберігання, утримання, забою, транспортування та / або якості предмета застави за товарною аграрною нотою або зазначення про те, що така організація не визначена;
застереження про вирішення третейським судом або міжнародним комерційним арбітражем всіх або частини спорів у правовідносинах між боржником та кредитором, які виникають на підставі товарної аграрної ноти, або зазначення про відсутність такого застереження;
інформація щодо штрафних санкцій за невиконання зобов’язань, пов’язаних з товарною аграрною нотою.
3) міжнародний ідентифікаційний номер цінного паперу (ISIN);
4) Інформація про кредитора за товарною аграрною нотою:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо кредитор є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
дата набуття права власності на аграрну ноту;
інформація щодо того, чи передана кредитору аграрна нота з порукою або без поруки (для частково обмежено оборотоздатних аграрних нот);
5) інформація про попереднього кредитора (кредиторів) за аграрною нотою, який (які) передав (передали) аграрну ноту з порукою та несе (несуть) солідарну відповідальність з боржником за аграрною нотою (для частково обмежено оборотоздатних аграрних нот):
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо кредитор є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
дата набуття права власності на аграрну ноту;
інформація щодо того, чи передана попередньому кредитору аграрна нота з порукою або без поруки;
6) інформація про особу, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, порядок, строк та спосіб здійснення моніторингу.
Інформація про особу, яка здійснює моніторинг предмета застави включає:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо особа, яка здійснює моніторинг предмета застави, є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
7) інформація про особу, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо особа, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
8) інформація про обтяження товарної аграрної ноти зобов’язаннями із зазначенням типу, підстави та дати встановлення обтяження;
9) інформація про конвертацію товарної аграрної ноти в фінансову аграрну ноту (основну та виконавчу її частини);
10) інформація про зміну реквізитів товарної аграрної ноти із зазначенням дати та часу внесення змін, змісту змін;
11) інформація про стан виконання боржником зобов’язань за товарною аграрною нотою, у тому числі про закінчення строку виконання зобов’язання або строків виконання частин зобов’язання;
12) інформація про виконання гарантом зобов’язання за аграрною нотою замість боржника (для агарних нот, зобов’язання за якими забезпечено гарантією фінансової установи повністю або частково);
13) щодо виконавчої частини товарної аграрної ноти зазначаються наступні реквізити:
назва - «Виконавча частина товарної аграрної ноти»;
дата і час видачі спеціальної виписки з Реєстру;
повне найменування Центрального депозитарію як адміністратора Реєстру;
інформація про боржника та кредитора-стягувача за товарною аграрною нотою:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України) - боржника та кредитора-стягувача на момент генерування спеціальної виписки з Реєстру;
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
дата народження боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця;
для боржника - юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
для боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
для кредитора-стягувача - юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо кредитор-стягувач є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для кредитора-стягувача - фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
вказівку про примусову передачу сільськогосподарської продукції у невиконаній частині предмета товарної аграрної ноти;
вказівку про звернення стягнення на предмет застави за товарною аграрною нотою;
вказівку про те, що у разі недостатності або відсутності предмета застави за товарною аграрною нотою для задоволення вимог кредитора - стягувача здійснюється звернення стягнення за товарною аграрною нотою на інше майно (у тому числі майнові права) боржника, ніж такий предмет застави (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), за умови що це передбачено товарною аграрною нотою;
вказівку про негайне примусове стягнення грошових коштів, що становлять штрафні санкції, сума яких на вимогу кредитора визначена програмно-технічними засобами Реєстру на підставі товарної аграрної ноти;
строк пред’явлення спеціальної виписки з Реєстру до виконання;
14) інформація про початок примусового виконання зобов’язань за товарною аграрною нотою на підставі спеціальної виписки з Реєстру (зазначається дата пред’явлення (направлення) адміністратором Реєстру спеціальної виписки з Реєстру за розпорядженням кредитора-стягувача до примусового виконання у порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження»);
15) інформація про припинення зобов’язань за товарною аграрною нотою із зазначенням дати та підстави припинення зобов’язань;
16) дата припинення товарної аграрної ноти.
25. У Реєстрі відображаються такі відомості щодо фінансових аграрних нот:
1) номер фінансової аграрної ноти в Реєстрі;
2) щодо основної частини фінансової аграрної ноти зазначаються наступні реквізити:
назва - «Фінансова аграрна нота»;
строк або термін виконання зобов’язання за фінансовою аграрною нотою, а у разі виконання зобов’язання частинами - строк або термін виконання кожної частини зобов’язання;
ступінь оборотоздатності фінансової аграрної ноти відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про аграрні ноти»;
предмет фінансової аграрної ноти - безумовне зобов’язання боржника сплатити кредитору грошові кошти у фіксованій сумі або у сумі, визначеній за формулою розрахунку суми зобов’язання за фінансовою аграрною нотою на дату виконання такого зобов’язання (частини такого зобов’язання);
умови сплати грошових коштів, а у разі виконання зобов’язання частинами - для кожної частини зобов’язання окремо;
опис предмета застави за фінансовою аграрною нотою, у тому числі назву сільськогосподарської продукції, інформацію щодо її кількості (ваги) та вартості, кадастровий номер земельної ділянки, її місцезнаходження, правовстановлюючі документи, граничний строк дії прав боржника на користування земельною ділянкою, на якій вирощується, збирається, виробляється, переробляється, зберігається, утримується та / або буде вирощуватися, збиратися, вироблятися, перероблятися, зберігатися, утримуватися заставлена майбутня сільськогосподарська продукція, та / або розташовані потужності із забою тварин, первинної переробки сільськогосподарської продукції, результат (продукт) переробки якої є предметом застави за фінансовою аграрною нотою, а також зазначення місцезнаходження (адреси) / місця розташування потужностей з виробництва заставленої сільськогосподарської продукції.
У разі якщо предметом застави за товарною аграрною нотою є сільськогосподарські тварини, такі тварини мають бути ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства, а інформація про передання таких тварин в заставу за товарною аграрною нотою відображається в Реєстрі із зазначенням ідентифікаційних номерів тварин (індивідуальних або групових номерів, що присвоюється тварині (або їх групам)), адреси місця розташування господарства, в якому утримуються тварини.
Інформація про переміщення живих сільськогосподарських тварин від боржника до кредитора відображається у Реєстрі;
місце зберігання предмета застави за фінансовою аграрною нотою;
застереження про те, чи здійснюється задоволення вимог кредитора з вартості предмета застави або перехід права власності на предмет застави до кредитора;
інші способи забезпечення виконання зобов’язання за фінансовою аграрною нотою, у тому числі гарантія, а також солідарна відповідальність члена сільськогосподарського кооперативу.
У разі, якщо зобов’язання за аграрною нотою забезпечено гарантією фінансової установи повністю або частково в Реєстрі зазначається інформація про фінансову установу (найменування (у розумінні Цивільного кодексу України), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходження), інформація про такий договір гарантії, включаючи його реквізити (назва, дата та номер договору), розмір суми, на яку видано гарантію, строк дії договору.
Щодо осіб, які несуть солідарну відповідальність за аграрною нотою, в Реєстрі зазначається:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичної особи, місцезнаходження - для фізичної особи - підприємця та юридичної особи;
для фізичної особи - дата народження, номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місцезнаходження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
дата та час видачі фінансової аграрної ноти;
інформація про боржника за фінансовою аграрною нотою (якщо боржників два і більше - зазначається інформація про всіх боржників):
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для фізичної особи - дата народження, номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія (за наявності) паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаний на території України для укладення правочинів, дата видачі та орган, що його видав, громадянство, відомості про місцезнаходження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
інформація про факт перебування у шлюбі боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця;
інформація про наявність чи відсутність чинного договору страхування щодо предмета застави. За наявності чинного договору страхування щодо предмета застави зазначається інформація про такий договір, включаючи його реквізити (назва, дата та номер договору), найменування страховика, з яким укладено договір страхування, та вигодонабувача, якщо він визначений у договорі страхування, страхова сума, на яку застрахований предмет застави, та строк дії договору страхування;
інформація про наявність чи відсутність вимог до технології виробництва сільськогосподарської продукції. За наявності таких вимог наводиться опис технології або зазначається посилання на її опис у публічному доступі;
інформацію про розмір витрат на завершення вирощування, збирання, виробництва, переробки, зберігання, утримання, забою або транспортування предмета застави (у разі їх погодження);
інформація про те, чи передбачено звернення стягнення за фінансовою аграрною нотою на інше майно (у тому числі майнові права) боржника, ніж предмет застави (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), у разі недостатності або відсутності предмета застави за фінансовою аграрною нотою для задоволення вимог кредиторів;
визначення організації для вирішення спорів щодо порушення технології виробництва, переробки, зберігання, утримання, забою, транспортування та / або якості предмета застави за фінансовою аграрною нотою або зазначення про те, що така організація не визначена;
застереження про вирішення третейським судом або міжнародним комерційним арбітражем усіх спорів або частини спорів у правовідносинах між боржником та кредитором, які виникають на підставі фінансової аграрної ноти, або зазначення про відсутність такого застереження;
інформація щодо штрафних санкцій за невиконання зобов’язань, пов’язаних із фінансовою аграрною нотою;
3) міжнародний ідентифікаційний номер цінного паперу (ISIN);
4) інформація про кредитора за фінансовою аграрною нотою:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо кредитор є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
дата набуття права власності на аграрну ноту;
інформація щодо того, чи передана кредитору аграрна нота з порукою або без поруки (для частково обмежено оборотоздатних аграрних нот);
5) інформація про попереднього кредитора (кредиторів) за аграрною нотою, який (які) передав (передали) аграрну ноту з порукою та несуть солідарну відповідальність з боржником за аграрною нотою (для частково обмежено оборотоздатних аграрних нот):
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо кредитор є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
дата набуття права власності на аграрну ноту;
інформація щодо того, чи передана попередньому кредитору аграрна нота з порукою або без поруки;
6) інформація про особу, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, порядок та спосіб здійснення моніторингу.
Інформація про особу, яка здійснює моніторинг предмета застави включає:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо особа, яка здійснює моніторингу предмета застави, є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
7) інформація про особу, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України);
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
для юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо особа, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
8) інформація про обтяження аграрної ноти зобов’язаннями із зазначенням типу, підстави та дати встановлення обтяження;
9) інформація про зміну реквізитів фінансової аграрної ноти із зазначенням дати та часу внесення змін, змісту змін;
10) інформація про стан виконання боржником зобов’язань за аграрною нотою, у тому числі про закінчення строку виконання зобов’язання або строків виконання частин зобов’язання;
11) інформація про виконання гарантом зобов’язання за аграрною нотою замість боржника (для агарних нот, зобов’язання за якими забезпечено гарантією фінансової установи повністю або частково);
12) щодо виконавчої частини фінансової аграрної ноти зазначаються наступні реквізити:
назва - «Виконавча частина фінансової аграрної ноти»;
дата і час видачі спеціальної виписки з Реєстру, яка генерується кредитором за допомогою програмно-технічних засобів Реєстру;
повне найменування Центрального депозитарію як адміністратора Реєстру;
інформація про боржника та кредитора-стягувача за фінансовою аграрною нотою:
ім’я фізичної особи / найменування юридичної особи (у розумінні Цивільного кодексу України) - боржника та кредитора-стягувача за фінансовою аграрною нотою на момент генерування спеціальної виписки з Реєстру;
адреса задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування) - для фізичних осіб, місцезнаходження - для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
дата народження боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця;
для боржника - юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
для боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
для кредитора-стягувача - юридичної особи - ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а якщо кредитор-стягувач є нерезидентом - інший наявний ідентифікаційний код;
для кредитора-стягувача - фізичної особи або фізичної особи - підприємця - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
вказівка про примусове стягнення грошових коштів у невиконаній частині предмета фінансової аграрної ноти;
вказівка про звернення стягнення на предмет застави за фінансовою аграрною нотою;
вказівка про те, що в разі недостатності або відсутності предмета застави за фінансовою аграрною нотою для задоволення вимог кредитора-стягувача здійснюється звернення стягнення за фінансовою аграрною нотою на інше майно (у тому числі майнові права) боржника, ніж такий предмет застави (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), за умови що це передбачено фінансовою аграрною нотою;
вказівка про негайне примусове стягнення грошових коштів, що становлять штрафні санкції, сума яких на вимогу кредитора визначена програмно-технічними засобами Реєстру на підставі фінансової аграрної ноти;
строк пред’явлення спеціальної виписки з Реєстру до виконання;
13) інформація про початок примусового виконання зобов’язань за фінансовою аграрною нотою на підставі спеціальної виписки з Реєстру (зазначається дата пред’явлення (направлення) адміністратором Реєстру спеціальної виписки з Реєстру за розпорядженням кредитора-стягувача до примусового виконання у порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження»);
14) інформація про припинення зобов’язань за фінансовою аграрною нотою із зазначенням дати та підстави припинення зобов’язань;
15) дата припинення фінансової аграрної ноти.
26. Відомості про реквізити аграрних нот відображаються в Реєстрі у хронологічному порядку, з можливістю групування за боржниками, кредиторами, станом виконання, предметом застави. Внутрішніми документами адміністратора Реєстру можуть бути передбачені додаткові види групування відомостей про реквізити аграрних нот, які відображаються в Реєстрі.
Адміністратор Реєстру забезпечує ретроспективний доступ до реєстрових даних, які вносились до Реєстру, з дати початку функціонування Реєстру, крім випадку знищення інформації щодо аграрних нот у порядку, передбаченому цим Положенням.
27. Інформація про видану аграрну ноту та про припинення зобов’язань за нею зберігається в Реєстрі не менше 10 років з дати припинення зобов’язань за такою нотою.
Після закінчення строку зберігання в Реєстрі інформації про видану аграрну ноту та про припинення зобов’язань за нею, визначеного абзацом першим цього пункту, адміністратор Реєстру може знищити інформацію, строк зберігання якої закінчився. Знищення вказаної інформації здійснюється за допомогою програмно-технічних засобів Реєстру у присутності не менше трьох працівників адміністратора Реєстру та з фіксацією такого факту в акті про знищення, який підписується вказаними працівниками адміністратора Реєстру. В акті про знищення має бути зазначений перелік аграрних нот (із зазначенням номеру кожної аграрної ноти в Реєстрі), інформація про які знищена.
V. Вимоги до публічних реєстраторів
28. Реєстраційні дії, передбачені Законами України «Про аграрні ноти», «Про публічні електронні реєстри» та цим Положенням, здійснюють публічні реєстратори.
Публічним реєстратором може бути громадянин України, який має стаж роботи в професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків не менше двох років.
29. Публічний реєстратор здійснює повноваження, передбачені Законами України «Про аграрні ноти», «Про публічні електронні реєстри» та цим Положенням, зокрема:
1) забезпечує правильність (достовірність), повноту та точність внесення до Реєстру реєстрових даних, які вносяться таким публічним реєстратором, її своєчасну актуалізацію відповідно до Закону України «Про аграрні ноти» та цього Положення;
2) самостійно приймає рішення про здійснення реєстраційних дій та / або про відмову в їх здійсненні. Втручання будь-яких органів, їх посадових осіб, фізичних осіб, юридичних осіб та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, у діяльність публічного реєстратора під час здійснення реєстраційних дій, крім випадків, передбачених Законами України «Про аграрні ноти», «Про публічні електронні реєстри» та цим Положенням, забороняється і тягне за собою відповідальність, визначену законом.
30. Для доступу публічного реєстратора до Реєстру створюється обліковий запис публічного реєстратора.
Публічний реєстратор отримує доступ до Реєстру після проходження авторизації, яка здійснюється за допомогою електронного підпису.
Доступ публічного реєстратора до Реєстру припиняється у разі його звільнення, у випадку, передбаченому пунктом 31 цього Положення, та в інших випадках, передбачених законодавством, внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
31. Адміністратор Реєстру забезпечує контроль за дотриманням публічним реєстратором законодавства у сфері реєстрів, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних та інших дій, що були здійснені у Реєстрі або щодо нього. Адміністратор Реєстру у разі виявлення порушень порядку ведення Реєстру, створення реєстрової інформації тощо приймає вмотивоване рішення про тимчасове блокування доступу публічного реєстратора до Реєстру або анулювання доступу публічного реєстратора до Реєстру.
32. Реєстраційні дії здійснюються публічним реєстратором у випадках та порядку, передбачених цим Положенням, внутрішніми документами адміністратора Реєстру не пізніше наступного робочого дня після отримання адміністратором Реєстру інформації та / або документів, що є підставою для внесення відомостей до Реєстру, якщо інший (менший) строк не встановлено внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
VI. Електронні кабінети в Реєстрі
33. Користувачами електронних кабінетів в Реєстрі можуть бути:
1) особа, яка має намір видати аграрну ноту / боржник (у тому числі особи, які спільно видали аграрну ноту);
2) особа, яка має намір отримати аграрну ноту / кредитор;
3) особа, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою;
4) другий з подружжя особи, яка має намір видати аграрну ноту / боржника;
5) особа, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою;
6) особа, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції;
7) заставодержатель за агарною нотою.
34. Відкриття електронного кабінету в Реєстрі здійснюється адміністратором Реєстру на підставі договору про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі, укладеного між адміністратором Реєстру та особою, яка відповідно до цього Положення може бути користувачем електронного кабінету в Реєстрі.
35. Договір про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі укладається шляхом приєднання заявника до запропонованого адміністратором Реєстру договору в цілому, відповідно до Цивільного кодексу України.
Для укладання договору про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі особа, яка має намір стати користувачем електронного кабінету в Реєстрі, подає адміністратору Реєстру заяву про приєднання до відповідного договору та інші документи, визначеними внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
У разі якщо аграрна нота видається особами спільно, заява про приєднання до договору про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі підписується однією із таких осіб, уповноваженою іншими особами, якими видається аграрна нота, або їх загальним уповноваженим представником.
36. До надання особам, передбаченим підпунктами 1, 2, 5, 6 пункту 33 цього Положення, доступу до електронного кабінету в Реєстрі адміністратор Реєстру забезпечує у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, перевірку відповідності особи принаймні одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти».
У разі відповідності особи, передбаченої підпунктами 1, 2, 5, 6 пункту 33 цього Положення, принаймні одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», адміністратор Реєстру не надає доступ такій особі до електронного кабінету в Реєстрі.
37. Ідентифікація та автентифікація користувачів (їх представників) в електронному кабінеті в Реєстрі здійснюється за допомогою електронного підпису.
Адміністратор Реєстру має право своїми внутрішніми документами передбачити інший порядок ідентифікації та автентифікації користувачів (їх представників) в електронному кабінеті в Реєстрі за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації (з використанням засобів електронної ідентифікації з високим або середнім рівнем довіри).
Контроль за зберіганням та використанням електронного підпису, належного користувачу електронного кабінету в Реєстрі (його представнику), здійснюється відповідною особою, якій належить такий електронний підпис.
38. Користувач електронного кабінету в Реєстрі може уповноважити на доступ та вчинення дій в електронному кабінеті користувача в Реєстрі одного або кількох розпорядників.
Користувач має право розділити повноваження щодо аграрних нот серед кількох розпорядників електронного кабінету користувача в Реєстрі.
У разі якщо аграрна нота видається особами спільно, вони повинні уповноважити одну із таких осіб або їх загального представника (представників) на доступ та вчинення дій в електронному кабінеті користувача в Реєстрі та визначити одного або кількох розпорядників.
Інформація про розпорядників електронного кабінету в Реєстрі надається адміністратору Реєстру разом з документами, що підтверджують повноваження розпорядника, при укладенні договору про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі в порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
Користувач електронного кабінету в Реєстрі несе відповідальність за дії призначеного ним розпорядника електронного кабінету користувача в Реєстрі, а також здійснює контроль за вчиненням ним таких дій. Дії розпорядника електронного кабінету користувача в Реєстрі створюють правові наслідки для користувача електронного кабінету в Реєстрі, не залежно від того, чи вчинені такі дії з перевищенням повноважень.
39. Електронний кабінет в Реєстрі для особи, яка має намір видати аграрну ноту / боржника забезпечує створення таких можливостей:
1) заповнення особою, яка має намір видати аграрну ноту / боржником реквізитів аграрної ноти та ініціювання внесення змін до реквізитів аграрної ноти, а також їх погодження із особою, яка має намір отримати аграрну ноту / кредитором у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру;
2) подання електронних документів та їх зберігання;
3) отримання інформаційних повідомлень щодо результатів розгляду поданих документів, інших інформаційних повідомлень від адміністратора Реєстру та інших користувачів електронного кабінету в Реєстрі;
4) забезпечення у випадках, передбачених цим Положенням, доступу до інформаційно-комунікаційних систем, передбачених розділом ІІІ цього Положення, у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
5) направлення повідомлень, передбачених Законом України «Про аграрні ноти», іншим користувачам електронного кабінету в Реєстрі;
6) внесення записів про припинення зобов’язань за аграрними нотами у випадках, передбачених Законом України «Про аграрні ноти»;
7) перегляд реєстрової інформації, що міститься в Реєстрі, щодо аграрної ноти, яка видана боржником;
8) ініціювання отримання (генерування) виписки з Реєстру щодо аграрної ноти, яка видана боржником / інформації про кредитора за аграрною нотою, та отримання відповідної виписки / інформації відповідно до внутрішніх документів адміністратора Реєстру;
9) направлення згоди щодо надання іншим особам у випадках, передбачених законом, інформації про видані боржником аграрні ноти та історію їх обігу, якщо боржником є фізична особа;
10) виконання інших функцій, необхідних для видачі, обігу, припинення, у тому числі виконання, зобов’язань за аграрною нотою у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру.
40. Електронний кабінет в Реєстрі для особи, яка має намір отримати аграрну ноту / кредитора забезпечує створення таких можливостей:
1) погодження особою, яка має намір отримати аграрну ноту / кредитором реквізитів аграрної ноти та ініціювання / погодження внесення змін до реквізитів аграрної ноти у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру;
2) подання електронних документів та їх зберігання;
3) отримання інформаційних повідомлень щодо результатів розгляду поданих документів, інших інформаційних повідомлень від адміністратора Реєстру та інших користувачів електронного кабінету в Реєстрі;
4) забезпечення у випадках, передбачених цим Положенням, доступу до інформаційно-комунікаційних систем, передбачених розділом ІІІ цього Положення, у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
5) направлення повідомлень, передбачених Законом України «Про аграрні ноти», іншим користувачам електронного кабінету в Реєстрі;
6) внесення записів про припинення зобов’язань за аграрними нотами у випадках, передбачених Законом України «Про аграрні ноти»;
7) перегляд реєстрової інформації, що міститься в Реєстрі, щодо аграрної ноти, за якою особа виступає кредитором;
8) ініціювання отримання (генерування) виписки з Реєстру щодо аграрної ноти, за якою особа виступає кредитором, та отримання відповідної виписки відповідно до внутрішніх документів адміністратора Реєстру;
9) направлення згоди щодо надання іншим особам у випадках, передбачених законом, інформації про видані боржником аграрні ноти та історію їх обігу, якщо кредитором (кредиторами) є фізична (фізичні) особа (особи);
10) генерування спеціальної виписки з Реєстру щодо аграрної ноти, за якою особа виступає кредитором, у відповідності до вимог Закону України «Про аграрні ноти» та цього Положення;
11) виконання інших функцій, необхідних для видачі, обігу, припинення, у тому числі виконання, зобов’язань за аграрною нотою у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру.
41. Електронний кабінет в Реєстрі для особи, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою, забезпечує створення таких можливостей:
1) надання згоди членом сільськогосподарського кооперативу, який має у власності земельну ділянку сільськогосподарського призначення або право користування такою земельною ділянкою, на видачу аграрної ноти;
2) внесення до реквізитів аграрної ноти інформації про забезпечення аграрної ноти гарантією;
3) подання електронних документів та їх зберігання;
4) отримання інформаційних повідомлень щодо результатів розгляду поданих документів, інших інформаційних повідомлень від адміністратора Реєстру та інших користувачів електронного кабінету в Реєстрі;
5) направлення запиту про отримання виписки з Реєстру щодо аграрної ноти, за якою особа несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями, та отримання відповідної виписки відповідно до внутрішніх документів адміністратора Реєстру;
6) перегляд реєстрової інформації, що міститься в Реєстрі, щодо аграрної ноти, за якою особа несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями;
7) направлення розпорядження та інших документів, передбачених внутрішніми документами адміністратора Реєстру, щодо перерахування грошових коштів кредитору через депозитарну установу, яка веде рахунок у цінних паперах, на якому обліковується фінансова аграрна нота, за якою особа несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями.
42. Електронний кабінет для другого з подружжя особи, яка має намір видати аграрну ноту / боржника, забезпечує створення таких можливостей:
1) надання другим з подружжя особи, яка має намір видати аграрну ноту, згоди на видачу аграрної ноти;
2) подання електронних документів та їх зберігання;
3) отримання інформаційних повідомлень від адміністратора Реєстру та інших користувачів електронного кабінету в Реєстрі;
4) перегляд реєстрової інформації, що міститься в Реєстрі, щодо відповідної аграрної ноти.
43. Електронний кабінет в Реєстрі для особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, заставодержателя за агарною нотою забезпечує створення таких можливостей:
1) подання електронних документів та їх зберігання;
2) отримання інформаційних повідомлень від адміністратора Реєстру та інших користувачів електронного кабінету в Реєстрі;
3) перегляд реєстрової інформації, що міститься в Реєстрі, щодо відповідної аграрної ноти.
44. Адміністратор Реєстру здійснює у порядку, встановленому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, тимчасове блокування або анулювання доступу користувачів (їх представників) до електронних кабінетів в Реєстрі у випадку:
1) виявлення факту порушення цілісності реєстрової інформації, її несанкціонованої обробки або несанкціонованого доступу до електронного кабінету користувача в Реєстрі;
2) наявності загрози збереженню та цілісності реєстрових даних, які містяться у Реєстрі;
3) отримання інформації / документів, що підтверджують припинення права доступу користувача (його представника) до Реєстру;
4) виявлення факту відповідності особи, яка має намір видати аграрну ноту, боржника, особи, яка має намір отримати аграрну ноту, кредитора, особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти».
Встановлення факту відповідності боржника, особи, яка має намір видати аграрну ноту, особи, яка має намір отримати аграрну ноту, особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, критеріям, визначеним статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», здійснюється адміністратором Реєстру у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру. Адміністратор Реєстру здійснює тимчасове блокування або анулювання доступу боржника, особи, яка має намір видати аграрну ноту, особи, яка має намір отримати аграрну ноту, особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, а також їх представників до електронного кабінету в Реєстрі не пізніше наступного робочого дня після виявлення факту відповідності вказаної особи щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти».
Встановлення наявності / відсутності факту відповідності кредитора критеріям, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», здійснюється депозитарною установою, яка здійснює обслуговування рахунку в цінних паперах кредитора, на якому обліковується аграрна нота, у порядку, передбаченому внутрішніми документами депозитарної установи. Адміністратор Реєстру здійснює тимчасове блокування або анулювання доступу кредитора (його представника) до електронного кабінету в Реєстрі на підставі повідомлення вказаної депозитарної установи про встановлення факту відповідності кредитора щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти». Відповідне повідомлення направляється депозитарною установою Центральному депозитарію у порядку, передбаченому внутрішніми документами Центрального депозитарію, не пізніше наступного робочого дня після виявлення факту відповідності кредитора щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти». Адміністратор Реєстру здійснює тимчасове блокування або анулювання доступу кредитора (його представника) до електронного кабінету в Реєстрі не пізніше наступного робочого дня після отримання у порядку обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів, затвердженому НКЦПФР, повідомлення про виявлення факту відповідності кредитора за аграрною нотою щонайменше одному із критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти».
У разі здійснення тимчасового блокування або анулювання доступу користувача (його представника) до електронного кабінету в Реєстрі, адміністратор Реєстру не пізніше наступного робочого дня направляє відповідне повідомлення користувачу Реєстру у порядку, передбаченому договором про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі.
У разі здійснення тимчасового блокування або анулювання доступу до електронного кабінету в Реєстрі особи, яка має намір видати аграрну ноту, боржника, особи, яка має намір отримати аграрну ноту, кредитора, особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, а також їх представників, у випадку, передбаченому підпунктом 4 цього пункту, адміністратор Реєстру не пізніше наступного робочого дня направляє відповідне повідомлення такому користувачу електронного кабінету в Реєстрі у порядку, передбаченому договором про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі.
45. Відновлення доступу користувачів (їх представників) до електронних кабінетів в Реєстрі здійснюється у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, у разі відсутності обставин, що стали підставою для тимчасового блокування доступу користувача (його представника) до електронного кабінету в Реєстрі.
VII. Доступ до реєстрової інформації Реєстру
46. Загальнодоступною в Реєстрі є така реєстрова інформація про реквізити аграрних нот, зобов’язання за якими не припинено:
1) про факт видачі аграрної ноти та про боржника;
2) про стан виконання боржником зобов’язань за аграрною нотою, у тому числі про закінчення строку виконання зобов’язання або строків виконання частин зобов’язання;
3) про опис предмета застави за аграрною нотою;
4) про ступінь оборотоздатності аграрної ноти відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про аграрні ноти».
Доступ до загальнодоступної реєстрової інформації забезпечується адміністратором Реєстру безоплатно, у тому числі з використанням програмно-технічного забезпечення Реєстру, з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
47. Боржник, кредитор або інша особа, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою, має право на отримання виписки з Реєстру. Виписка з Реєстру надається на запит боржника, кредитора або іншої особи, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою, поданий в електронній формі з накладенням електронного підпису через електронний кабінет користувача у Реєстрі у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
Адміністратором Реєстру видаються виписки з Реєстру, що містять реєстрову інформацію, актуальну на момент формування відповідної виписки або на визначену дату.
Адміністратором Реєстру можуть видаватися виписки з Реєстру, які містять реєстрову інформацію про всі записи, які вносились до Реєстру щодо аграрної ноти з моменту її видачі до моменту видачі відповідної виписки з Реєстру.
Види та реквізитний склад виписок з Реєстру визначаються внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
48. Виписка з Реєстру засвідчується електронною печаткою Центрального депозитарію та надається в електронній формі через електронний кабінет користувача в Реєстрі не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту щодо надання виписки з Реєстру.
49. Право на отримання (генерування) спеціальної виписки з Реєстру має виключно кредитор, перед яким боржником не виконано зобов’язання (частину зобов’язання) за аграрною нотою, у тому числі у випадку, передбаченому пунктом 98 цього Положення.
Спеціальна виписка з Реєстру за бажанням кредитора може формуватися на суму всіх вимог за аграрною нотою або окремо на стягнення заборгованості за аграрною нотою та на стягнення неустойки (штрафу, пені), якщо такі санкції передбачені аграрною нотою.
Виключно після реєстрації в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відомостей про звернення стягнення на предмет застави за аграрною нотою кредитор може отримати cпеціальну виписку з Реєстру, на підставі якої звертається стягнення на предмет застави за аграрною нотою.
Спеціальна виписка з Реєстру має містити всі реквізити основної та виконавчої частин аграрної ноти, визначені Законом України «Про аграрні ноти», а також перелік усіх попередніх кредиторів, що несуть солідарну з боржником відповідальність за аграрною нотою, якщо така аграрна нота є частково обмежено оборотоздатною.
У спеціальній виписці з Реєстру за результатами взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами можуть зазначатися інші дані, крім зазначених в абзаці третьому цього пункту, що ідентифікують кредитора-стягувача та боржника та / або можуть сприяти примусовому виконанню.
Згенерована у Реєстрі спеціальна виписка формується програмно-технічними засобами Реєстру із зазначенням у Реєстрі дати та часу її формування.
Спеціальна виписка з Реєстру є виконавчим документом та пред’являється адміністратором Реєстру за розпорядженням кредитора-стягувача до примусового виконання у порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження». Особливості взаємодії адміністратора Реєстру з органами та особами, які здійснюють примусове виконання за виконавчими документами, при пред’явленні до виконання спеціальної виписки з Реєстру визначаються Міністерством юстиції України за погодженням з НКЦПФР.
50. Крім інформації, зазначеної в пунктах 44-49 цього Положення, адміністратор Реєстру має право надавати у випадках, передбачених законом, іншим особам інформацію про видані боржником аграрні ноти та історію їх обігу лише за згодою такого боржника або кредитора (кредиторів), якщо він (вони) є фізичною особою (фізичними особами), відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
1) на підставі Закону України «Про аграрні ноти» забезпечує доступ центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, до реєстрової інформації щодо аграрних нот у порядку, передбаченому протоколом взаємодії, укладеним між адміністратором Реєстру та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.
Відповідний доступ забезпечує створення таких можливостей:
перегляд реєстрової інформації щодо аграрних нот, передбаченої розділом IV цього Положення (у тому числі ретроспективний доступ з дати початку функціонування Реєстру, крім випадку знищення інформації щодо аграрних нот у порядку, передбаченому цим Положенням);
забезпечення можливості групування реєстрових даних щодо аграрних нот за критеріями, визначеними протоколом взаємодії, укладеним між адміністратором Реєстру та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику;
вивантаження реєстрової інформації щодо аграрних нот, у тому числі ретроспективної інформації чи інформації, згрупованої за заданими критеріями;
2) на підставі Законів України «Про аграрні ноти», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» забезпечує доступ державних реєстраторів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно до реєстрової інформації щодо аграрних нот у порядку електронної інформаційної взаємодії між Реєстром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно на підставі договору про інформаційну взаємодію між адміністраторами реєстрів.
Відповідний доступ здійснюється з метою перевірки факту зазначення земельної ділянки за даними Реєстру як місця вирощування заставленої майбутньої сільськогосподарської продукції за аграрними нотами, які не є припиненими на момент такої перевірки.
Електронна інформаційна взаємодія між Реєстром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно відповідно до цього пункту здійснюється в порядку, визначеному договором про інформаційну взаємодію, з дотриманням вимог Законів України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».
52. Реєстр забезпечує надання наступних послуг у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру:
1) оприлюднення загальнодоступної інформації з Реєстру;
3) внесення змін до реквізитів аграрної ноти;
4) направлення повідомлень, передбачених Законом України «Про аграрні ноти», цим Положенням та внутрішніми документами адміністратора Реєстру користувачам електронних кабінетів в Реєстрі, а також забезпечення обміну повідомленнями між користувачами електронних кабінетів в Реєстрі;
5) забезпечення доступу до інформаційно-комунікаційних систем, передбачених розділом ІІІ цього Положення, у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
6) внесення записів до Реєстру щодо особи, яка здійснює моніторингу предмета застави за аграрною нотою, порядок та спосіб здійснення моніторингу;
7) внесення записів до Реєстру щодо особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції;
8) внесення записів за наслідками конвертації товарної аграрної ноти в фінансову аграрну ноту на суму невиконаного зобов’язання;
9) направлення особою, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями, розпорядження та інших документів, передбачених внутрішніми документами адміністратора Реєстру, щодо перерахування грошових коштів кредитору через депозитарну установу, яка веде рахунок у цінних паперах, на якому обліковується фінансова аграрна нота, за якою особа несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями;
10) внесення записів до Реєстру про припинення зобов’язання за аграрними нотами у випадках, передбачених Законом України «Про аграрні ноти»;
12) генерування спеціальної виписки з Реєстру;
13) надання інших послуг, необхідних для видачі, обігу, виконання зобов’язань за аграрною нотою, обслуговування електронного кабінету в Реєстрі, у відповідності до Закону України «Про аграрні ноти», цього Положення та внутрішніх документів адміністратора Реєстру.
53. Надання послуг, передбачених підпунктами 2-13 пункту 52 цього Положення, здійснюється через електронні кабінети Реєстру, доступ до яких забезпечується у порядку, передбаченому розділом VI цього Положення.
2. Порядок надання послуг Реєстру
54. Первинними документами / інформацією, що є підставою для надання послуг Реєстру / вчинення реєстраційних дій є:
1) інформація / документи, що є джерелами інформації Реєстру відповідно до пункту 15 цього Положення;
2) розпорядження та інші документи, подання яких передбачено цим Положення та внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
55. Вимоги до порядку оформлення первинних документів / інформації, що є підставою для надання послуг Реєстру / вчинення реєстраційних дій, встановлюються внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
56. Не пізніше наступного робочого дня після отримання первинних документів / інформації, що є підставою для надання послуг Реєстру / вчинення реєстраційних дій, особі (особам), яка (які), ініціювала (ініціювали) вчинення реєстраційної дії / надання послуг Реєстру, через електронний кабінет користувача в Реєстрі направляється звітний документ щодо вчинення або відмову у вчиненні реєстраційних дій / надання послуг Реєстру.
Звітний документ щодо вчинення або відмову у вчиненні реєстраційних дій / надання послуг Реєстру оформлюється у відповідності до внутрішніх документів адміністратора Реєстру.
Відмова у наданні послуг Реєстру / вчиненні реєстраційних дій оформляється із зазначенням підстави для відмови, визначеної пунктом 56 цього Положення, та підписується електронним підписом публічного реєстратора.
57. Підставами для відмови у наданні послуг Реєстру / вчиненні реєстраційних дій є:
1) документи / інформація, що є підставою для надання послуг Реєстру / вчинення реєстраційних дій, не відповідає вимогам законодавства щодо їх складання та / або внутрішнім документам адміністратора Реєстру;
2) не подано документу / інформації, визначеної згідно із Законом України «Про аграрні ноти» та / або передбаченої цим Положенням, внутрішніми документами адміністратора Реєстру, що є підставою / необхідні для вчинення реєстраційних дій;
3) реєстраційну дію / отримання послуг Реєстру ініціює особа, яка не має на це повноважень;
4) проведення реєстраційної дії / надання відповідних послуг Реєстру не відповідає вимогам законодавства;
5) доступ користувача електронного кабінету в Реєстрі, який ініціює реєстраційну дію / звертається за наданням послуг Реєстру, тимчасово заблоковано або анульовано у порядку, передбаченому розділом VI цього Положення;
6) не внесено плату за проведення реєстраційної дії / надання послуг Реєстру (у випадку, якщо проведення таких реєстраційних дій / надання послуг Реєстру передбачено справляння плати);
7) підстави, визначені договором про обслуговування електронного кабінету в Реєстрі.
58. Скасування реєстраційних дій в Реєстрі здійснюється виключно на підставі судового рішення, яке набрало законної сили.
59. Для створення аграрної ноти особа, яка має намір видати аграрну ноту, заповнює в Реєстрі її реквізити, передбачені статтею 6 або 7 Закону України «Про аграрні ноти», розділом IV цього Положення, погоджує зміст таких реквізитів з особою, яка має намір отримати аграрну ноту у власність, шляхом накладення зазначеними особами електронних підписів.
Особи, які несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою, надають згоду на видачу аграрної ноти через електронний кабінет у Реєстрі з накладенням електронного підпису.
60. Перевірка достовірності інформації щодо реквізитів аграрної ноти, у тому числі з інформаційно-телекомунікаційних систем, зазначених у розділі ІІІ цього Положення, покладається на особу, яка має намір видати аграрну ноту, та особу, яка має намір отримати аграрну ноту, крім випадків, встановлених Законом України «Про аграрні ноти» та цим Положенням.
Перевірка достовірності інформації щодо реквізитів аграрної ноти в частині інформації, яка міститься в інформаційно-комунікаційних системах, здійснюється через електронні кабінети в Реєстрі у порядку, передбаченому цим Положенням та внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
61. Особа, яка має намір видати аграрну ноту, забезпечує укладення з Центральним депозитарієм договору про введення неемісійного цінного папера до системи депозитарного обліку, а також депонування у Центральному депозитарії документа про введення неемісійного цінного папера до системи депозитарного обліку у порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему.
62. Особа, яка має намір отримати аграрну ноту у власність, забезпечує відкриття рахунку в цінних паперів у порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему. Адміністратор Реєстру здійснює перевірку факту наявності відкритого рахунка в цінних паперах такою особою у порядку обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів, затвердженому НКЦПФР.
63. Аграрна нота вважається виданою з моменту депонування документа про введення неемісійного цінного папера до системи депозитарного обліку у Центральному депозитарії після укладення особою, яка має намір видати аграрну ноту, договору про введення неемісійних цінних паперів до системи депозитарного обліку з Центральним депозитарієм.
Порядок депонування документа про введення неемісійного цінного папера до системи депозитарного обліку встановлюється нормативно-правовими актами НКЦПФР.
64. Право видавати аграрні ноти мають особи, яким належить право власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення або право користування такою земельною ділянкою для виробництва сільськогосподарської продукції.
У разі якщо право власності на земельну ділянку належить двом і більше співвласникам або право користування земельною ділянкою належить двом і більше користувачам, аграрна нота видається такими особами спільно. Особи, які спільно видали аграрну ноту, несуть солідарну відповідальність за невиконання зобов’язань за нею.
65. Сільськогосподарський кооператив, який не має у власності або користуванні земельної ділянки сільськогосподарського призначення відповідно до пункту 64 цього Положення, може видавати аграрні ноти, якщо хоча б один член такого кооперативу має у власності земельну ділянку сільськогосподарського призначення або право користування такою земельною ділянкою. Такий член сільськогосподарського кооперативу має надати згоду на видачу аграрної ноти через електронний кабінет у Реєстрі з накладенням електронного підпису. У такому разі він разом із сільськогосподарським кооперативом несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за такою аграрною нотою.
Вихід або виключення особи з числа членів сільськогосподарського кооперативу не припиняє заставу за аграрною нотою та зобов’язання сільськогосподарського кооперативу за аграрною нотою як солідарного відповідача. Звернення стягнення на предмет застави за аграрною нотою, виданою на підставі згоди такого члена сільськогосподарського кооперативу, здійснюється в порядку, передбаченому Законом України «Про аграрні ноти».
66. Перевірка належності особі права, передбаченого пунктом 64 та 65 цього Положення, на земельну ділянку, зазначену в реквізитах аграрної ноти, проводиться адміністратором Реєстру шляхом доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
67. Інформація з Державного реєстру актів цивільного стану громадян використовується для встановлення факту перебування у шлюбі фізичної особи, яка має намір видати аграрну ноту, фізичної особи, що буде нести солідарну відповідальність за аграрною нотою, з метою надання другим з подружжя згоди на видачу аграрної ноти через електронний кабінет такої фізичної особи у Реєстрі з накладенням електронного підпису другого з подружжя.
68. Аграрна нота не може використовуватися одночасно з аграрними розписками, передбаченими Законом України «Про аграрні розписки», одним і тим самим боржником щодо одного і того самого предмета застави.
Інформація з Реєстру аграрних розписок використовується для перевірки використання боржником за аграрною нотою одного і того самого предмета застави одночасно як застави за аграрною розпискою.
69. Інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та Єдиного державного демографічного реєстру використовується для перевірки інформації про особу, яка має намір видати аграрну ноту, особу, яка має намір отримати аграрну ноту, особу, яка несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями за аграрною нотою, особу, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, особу, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції.
70. У разі якщо предметом застави за товарною аграрною нотою є сільськогосподарські тварини, такі тварини мають бути ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства, а інформація про передання таких тварин в заставу за товарною аграрною нотою зазначається в Реєстрі.
Інформація з Єдиного державного реєстру тварин використовується для перевірки реєстрації ідентифікованих тварин у відповідному реєстрі.
71. Відомості про предмет застави за аграрною нотою вносяться до Державного реєстру обтяжень рухомого майна у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, під час або невідкладно після депонування документа про введення неемісійного цінного папера до системи депозитарного обліку у Центральному депозитарії.
4. Внесення змін до реквізитів аграрної ноти
72. До реквізитів аграрної ноти, крім реквізитів боржника, дати видачі аграрної ноти, на підставі домовленості між боржником та кредитором можуть вноситися зміни за допомогою програмно-технічних засобів Реєстру через електронні кабінети в Реєстрі з накладенням електронного підпису.
73. Дата видачі аграрної ноти зміні не підлягає.
74. Внесення змін до системи депозитарного обліку у зв’язку із зміною боржника здійснюється в порядку, встановленому НКЦПФР.
Адміністратор Реєстру забезпечує внесення до Реєстру інформації про зміну реквізитів боржника на підставі відповідної інформації, доступ до якої здійснюється у порядку обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів, затвердженому НКЦПФР.
75. У разі якщо аграрна нота є частково обмежено оборотоздатною, попередні кредитори, які передали аграрну ноту з порукою, несуть солідарну з боржником відповідальність лише в частині зобов’язань, що не були змінені.
76. Перевірка достовірності інформації при внесенні змін до реквізитів аграрної ноти, у тому числі з інформаційно-телекомунікаційних систем, покладається на боржника та кредитора, крім випадків, встановлених Законом України «Про аграрні ноти» та цим Положенням.
Перевірка достовірності інформації при внесенні змін до реквізитів аграрної ноти в частині інформації, яка міститься в інформаційно-комунікаційних системах, здійснюється через електронні кабінети в Реєстрі у порядку, передбаченому цим Положенням та внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
5. Внесення запису щодо особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, порядок та спосіб здійснення моніторингу
77. Кредитор має право самостійно та / або із залученням третіх осіб, у тому числі з використанням технічних засобів (безпілотних літальних апаратів, систем відеоспостереження тощо), здійснювати моніторинг предмета застави за аграрною нотою.
78. Повноваження осіб, які мають право здійснювати моніторинг предмета застави, підтверджуються виданою кредитором довіреністю, копія якої може бути передана кредитором боржнику за допомогою програмно-технічних засобів Реєстру. Повідомлення з копією довіреності із зазначенням порядку та способів здійснення моніторингу предмета застави залученими особами відображається в електронному кабінеті боржника з накладенням електронного підпису кредитора.
79. Адміністратор Реєстру забезпечує внесення до Реєстру інформації про особу, яка здійснює моніторингу предмета застави за аграрною нотою, порядок та спосіб здійснення моніторингу на підставі інформації та документів, визначених пунктом 78 цього Положення.
6. Внесення запису щодо особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції
80. У разі виявлення під час здійснення моніторингу предмета застави порушень боржником технології вирощування, збирання, виробництва, переробки, зберігання та / або утримання предмета застави за аграрною нотою, що ставить під загрозу отримання майбутньої сільськогосподарської продукції у звичайному обсязі, кредитор має право скласти акт про порушення технології вирощування, збирання, виробництва, переробки, зберігання та / або утримання предмета застави та вимагати від боржника усунення такого порушення у строк, визначений у такому акті. Кредитор надсилає копію зазначеного акта боржнику за допомогою програмно-технічних засобів через депозитарну систему України з відображенням в електронному кабінеті у Реєстрі.
81. У випадку, передбаченому частиною другою статті 16 Закону України «Про аграрні ноти» кредитор має право з метою порятунку предмета застави із залученням третіх осіб завершити вирощування, збирання, виробництво, переробку, зберігання та / або утримання такого предмета застави.
Інформація про третю особу, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції направляється кредитором боржнику не пізніше наступного робочого дня після залучення відповідної особи за формою, визначеною внутрішніми документами адміністратора Реєстру, за допомогою програмно-технічних засобів через депозитарну систему України з відображенням в електронних кабінетах у Реєстрі.
82. Адміністратор Реєстру забезпечує внесення до Реєстру інформації про особу, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції на підставі інформації, визначеної пунктом 81 цього Положення.
7. Внесення записів за наслідками конвертації товарної аграрної ноти в фінансову аграрну ноту на суму невиконаного зобов’язання
83. У разі невиконання зобов’язань за товарною аграрною нотою кредитор має право, за умови що таке право кредитора визначено реквізитами товарної аграрної ноти, повідомити боржника через депозитарну систему України з відображенням в електронних кабінетах у Реєстрі про конвертацію товарної аграрної ноти в фінансову аграрну ноту на суму невиконаного зобов’язання.
На третій день з дати надсилання повідомлення кредитора, передбаченого абзацом першим цього пункту, за допомогою програмно-технічних засобів Реєстру в порядку, встановленому НКЦПФР, здійснюється конвертація товарної аграрної ноти в фінансову аграрну ноту (основну та виконавчу її частини), якщо до спливу цього строку до Реєстру не внесено запис про припинення зобов’язань за такою товарною аграрною нотою.
Кредитор має право відкликати своє повідомлення про конвертацію товарної аграрної ноти у фінансову аграрну ноту на суму невиконаного зобов’язання до дати здійснення конвертації шляхом направлення відповідного повідомлення боржнику через депозитарну систему України з відображенням в електронних кабінетах у Реєстрі.
84. Адміністратор Реєстру забезпечує внесення до Реєстру:
1) запису про конвертацію товарної аграрної ноти в фінансову аграрну ноту на суму невиконаного зобов’язання у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, після здійснення відповідної депозитарної операції в системі депозитарного обліку на підставі інформації, отриманої у порядку обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів, затвердженому НКЦПФР. Реєстрова інформація про фінансову аграрну ноту, в яку конвертується товарна аграрна нота, відображається адміністратором Реєстру з урахуванням визначених товарною аграрною нотою, яка конвертується, суми чи формули обрахунку суми грошового зобов’язання за фінансовою аграрною нотою, в яку конвертується така товарна аграрна нота, умов сплати грошових коштів за фінансовою аграрною нотою, в яку конвертується товарна аграрна нота, а у разі виконання зобов’язання частинами - для кожної частини зобов’язання окремо;
2) запису про фінансову аграрну ноту за наслідком проведеної конвертації.
7. Виконання зобов’язання за фінансовою аграрною нотою особою, яка несе солідарну відповідальність з боржником
85. Для виконання зобов’язання за фінансовою аграрною нотою повністю або частково особа, яка несе солідарну відповідальність з божником, перераховує грошові кошти на рахунок Центрального депозитарію, відкритий у Національному банку України, якщо розрахунки здійснюються в національній валюті, або на рахунки, відкриті Центральним депозитарієм в інших банках, у тому числі іноземних, що відповідають критеріям, встановленим Національним банком України, якщо розрахунки здійснюються в іноземній валюті, для подальшого перерахування таких грошових коштів кредитору через депозитарну установу, яка веде рахунок у цінних паперах, на якому обліковується така фінансова аграрна нота.
86. Для забезпечення виконання зобов’язання за фінансовою аграрною нотою особа, яка несе солідарну відповідальність з божником, крім дій, передбачених пунктом 85 цього Положення, направляє розпорядження та інші документи, передбачені внутрішніми документами адміністратора Реєстру, щодо перерахування грошових коштів кредитору через депозитарну установу, яка веде рахунок у цінних паперах, на якому обліковується фінансова аграрна нота, за якою особа несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями.
87. Адміністратор Реєстру забезпечує направлення для виконання розпорядження щодо перерахування грошових коштів кредитору через депозитарну установу, яка веде рахунок у цінних паперах, на якому обліковується фінансова аграрна нота, за якою особа несе солідарну відповідальність за зобов’язаннями, у порядку обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів, затвердженому НКЦПФР.
88. Зобов’язання за фінансовою аграрною нотою вважається виконаним повністю або частково з моменту зарахування грошових коштів, перерахованих особою, яка несе солідарну відповідальність з боржником, на рахунок Центрального депозитарію відповідно до пункту 85 цього Положення.
9. Внесення запису про припинення зобов’язання за аграрними нотами
89. Запис про припинення зобов’язання за товарною аграрною нотою у зв’язку з виконанням вноситься кредитором через електронний кабінет в Реєстрі на підставі:
1) документа про прийняття поставленої сільськогосподарської продукції у кількості, зазначеній у товарній аграрній ноті, або узгодженої якості;
2) документа, що підтверджує отримання простого або обох частин подвійного складського свідоцтва на сільськогосподарську продукцію у кількості, зазначеній у товарній аграрній ноті, або узгодженої якості.
Кредитор зобов’язаний внести через електронний кабінет в Реєстрі запис про припинення зобов’язання за товарною аграрною нотою у зв’язку з виконанням у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, в день складення документів, зазначених у підпункті 1 або 2 цього пункту.
Адміністратор Реєстру забезпечує відображення в Реєстрі запису про припинення зобов’язання за товарною аграрною нотою у зв’язку з виконанням на підставі інформації та документів від кредитора, передбачених цим пунктом.
90. Адміністратор Реєстру забезпечує внесення до Реєстру запису про припинення зобов’язання за фінансовою аграрною нотою не пізніше наступного робочого дня після отримання інформації про зарахування грошових коштів, перерахованих боржником або особою, яка несе солідарну відповідальність з боржником, на рахунок Центрального депозитарію відповідно до Закону України «Про аграрні ноти», отриманої у порядку обміну інформацією між Реєстром та системою депозитарного обліку цінних паперів, затвердженому НКЦПФР.
91. У разі припинення зобов’язання за аграрною нотою з інших підстав, ніж виконання зобов’язання, запис вноситься через електронний кабінет в Реєстрі:
1) кредитором - у разі припинення зобов’язання шляхом передання відступного або прощення боргу;
2) кредитором - у разі припинення зобов’язання шляхом зарахування;
3) кредитором та боржником - у разі припинення зобов’язання за домовленістю сторін;
4) боржником - у разі поєднання боржника і кредитора в одній особі внаслідок викупу боржником виданої ним аграрної ноти;
5) кредитором - у разі виконання боржником договірного зобов’язання, на забезпечення якого видано аграрну ноту.
Запис про припинення зобов’язання за аграрною нотою з інших підстав, ніж виконання зобов’язання, здійснюється у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
Адміністратор Реєстру забезпечує відображення в Реєстрі запису про припинення зобов’язання за аграрною нотою з інших підстав, ніж виконання зобов’язання, на підставі інформації та документів, наданих особою, визначеною цим пунктом.
92. Кредитор зобов’язаний внести через електронний кабінет в Реєстрі запис про припинення зобов’язання за аграрною нотою у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, не пізніше наступного робочого дня після отримання постанови про закінчення виконавчого провадження на підставі пунктів 2, 9 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження».
Запис про припинення зобов’язання за аграрною нотою на підставі постанови про закінчення виконавчого провадження, винесеної з інших підстав, передбачених статтею 39 Закону України «Про виконавче провадження», може вноситися кредитором через електронний кабінет в Реєстрі у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
93. Усі записи про припинення зобов’язань за аграрними нотами, які вносяться боржниками та кредиторами, здійснюються через їхні електронні кабінети у Реєстрі з накладенням їхніх електронних підписів.
ІХ. Особливості регулювання відносин щодо аграрних нот за участю окремих категорій осіб
94. Боржником, кредитором, особою, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, або особою, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, не може бути особа, яка відповідає щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти».
95. У разі відповідності боржника, кредитора, особа, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, або особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», адміністратор Реєстру не пізніше наступного робочого дня після встановлення такого факту щодо інших осіб, крім кредитора, або не пізніше наступного робочого дня після отримання адміністратором Реєстру в порядку, передбаченому пунктом 44 цього Положення, інформації про виявлення такого факту щодо кредитора, здійснює дії, передбачені пунктом 44 цього Положення, а також направляє через електронні кабінети користувачів в Реєстрі відповідне повідомлення всім користувачам електронних кабінетів в Реєстрі, які є учасниками відносин щодо відповідної аграрної ноти.
96. У разі усунення боржником, кредитором, особою, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, або особою, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», відповідна особа зобов’язана направити адміністратору Реєстру відповідну інформацію / документи, що підтверджують такий факт, у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру.
У разі отримання адміністратором Реєстру належним чином оформлених інформації / документів, передбачених абзацом першим цього пункту, адміністратор Реєстру здійснює дії, передбачені пунктом 45 цього Положення, а також не пізніше наступного робочого дня направляє через електронні кабінети користувачів в Реєстрі відповідне повідомлення всім користувачам електронних кабінетів в Реєстрі, які є учасниками відносин щодо відповідної аграрної ноти.
97. У разі зміни особи, передбаченої пунктом 94 цього Положення, адміністратор Реєстру не пізніше наступного робочого дня після отримання належним чином оформлених інформації / документів, які підтверджують відповідний факт, направляє через електронні кабінети користувачів в Реєстрі відповідне повідомлення всім користувачам електронних кабінетів в Реєстрі, які є учасниками відносин щодо відповідної аграрної ноти.
98. У разі відповідності боржника щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», строк або термін повного виконання зобов’язання за виданою ним аграрною нотою вважається таким, що настав, а кредитор за такою аграрною нотою має право на звернення стягнення за аграрною нотою та генерування спеціальної виписки з Реєстру у порядку, передбаченому Законом України «Про аграрні ноти», цим Положенням, внутрішніми документами адміністратора Реєстру (крім випадку усунення боржником критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», або зміни боржника за аграрною нотою, та отримання адміністратором Реєстру інформації / документів, передбачених пунктами 96 або 97 цього Положення, до моменту звернення кредитора за аграрною нотою щодо генерування спеціальної виписки з Реєстру).
99. У разі відповідності кредитора щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», строк або термін виконання зобов’язання за відповідною аграрною нотою вважається таким, що зупинений на період до усунення кредитором критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», або зміни кредитора за аграрною нотою та отримання боржником за такою аграрною нотою відповідного повідомлення, передбаченого пунктом 96 або 97 цього Положення. Протягом вказаного періоду:
1) зобов’язання за аграрною нотою не підлягає виконанню;
2) адміністратор Реєстру відмовляє у виконанні розпорядження особи, яка несе солідарну відповідальність з боржником щодо перерахування грошових коштів кредитору, а перераховані відповідно до пункту 85 цього Положення грошові кошти підлягають поверненню у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
3) до Реєстру не вносяться записи про припинення зобов’язання за аграрною нотою.
100. У разі відповідності особи, яка здійснює моніторинг предмета застави за аграрною нотою, або особи, яка залучається кредитором для здійснення дорощення (завершення виробництва, вирощування або розведення, забою тварин, переробки) або збирання сільськогосподарської продукції, щонайменше одному з критеріїв, визначених статтею 4 Закону України «Про аграрні ноти», кредитор не пізніше, ніж протягом тридцяти календарних днів після отримання повідомлення, передбаченого пунктом 95 цього Положення, зобов’язаний здійснити дії щодо припинення повноважень відповідної особи та направити адміністратору Реєстру у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру, відповідну інформацію / документи, що підтверджують такий факт, а також інформацію / документи щодо призначення нової особи (у разі призначення).
Адміністратор Реєстру не пізніше наступного робочого дня після отримання від кредитора належним чином оформлених інформації / документів, передбачених абзацом першим цього пункту, забезпечує внесення відповідних записів до Реєстру та направляє через електронні кабінети користувачів в Реєстрі відповідне повідомлення всім користувачам електронних кабінетів в Реєстрі, які є учасниками відносин щодо відповідної аграрної ноти.
101. У разі не здійснення кредитором дій, передбачених пунктом 100 цього Положення, строк або термін виконання зобов’язання за відповідною аграрною нотою вважається таким, що зупинений на період до здійснення кредитором таких дій, а також протягом вказаного періоду:
1) зобов’язання за аграрною нотою не підлягає виконанню;
2) адміністратор Реєстру відмовляє у виконанні розпорядження особи, яка несе солідарну відповідальність з боржником щодо перерахування грошових коштів кредитору, а перераховані відповідно до пункту 85 цього Положення грошові кошти підлягають поверненню у порядку, передбаченому внутрішніми документами адміністратора Реєстру;
3) до Реєстру не вносяться записи про припинення зобов’язання за аграрною нотою.
Адміністратор Реєстру не пізніше наступного робочого дня після закінчення строку для вчинення кредитором дій, визначених пунктом 100 цього Положення, у разі не вчинення кредитором таких дій, направляє через електронні кабінети користувачів в Реєстрі відповідне повідомлення всім користувачам електронних кабінетів в Реєстрі, які є учасниками відносин щодо відповідної аграрної ноти.