Деякі питання демонстрування національних фільмів, інших фільмів, вироблених суб’єктами кінематографії України, і творів національної кінематографічної спадщини
Відповідно до частини дев’ятої статті 17 Закону України “Про кінематографію” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про національний екранний час та його використання суб’єктами кінематографії, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 14 вересня 1998 р. № 1436 “Про затвердження Положення про національний екранний час та його використання суб’єктами кінематографії та телебачення” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 37, ст. 1359);
постанову Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 р. № 381 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 1998 р. № 1436” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 42, ст. 1508).
3. Місцевим органам управління кінематографії забезпечити щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, подання Державному агентству з питань кіно інформації про використання суб’єктами кінематографії національного екранного часу.
ПОЛОЖЕННЯ
про національний екранний час та його використання суб’єктами кінематографії
1. Це Положення визначає умови використання демонстраторами фільмів, які не є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, національного екранного часу відповідно до квоти, встановленої статтею 152 Закону України “Про кінематографію”.
Квота визначається тривалістю демонстрування національних фільмів, інших фільмів, вироблених суб’єктами кінематографії України, і творів національної кінематографічної спадщини, щодо загального щомісячного часу демонстрування фільмів.
2. У цьому Положенні термін “національний екранний час” означає сумарний час, протягом якого здійснюється демонстрування фільмів у призначених для цього приміщеннях (кінотеатрах, кіновидовищних закладах та в інших демонстраційних залах) та на відкритому повітрі, а також час повного або часткового демонстрування фільмів у тематичних кінопоказах.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про кінематографію”.
3. Демонстратори фільмів, які не є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, здійснюють демонстрування фільмів відповідно до Положення про Державний реєстр фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 р. № 1069 “Деякі питання функціонування Державного реєстру фільмів” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 95, ст. 5646).
4. Демонстратори фільмів, які не є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми господарювання складають звітність про використання національного екранного часу за формою, затвердженою наказом Держкіно, та подають її місцевим органам управління кінематографії щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.
5. Місцеві органи управління кінематографії складають звітність про використання демонстраторами фільмів, які не є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, національного екранного часу за формою, затвердженою наказом Держкіно, та подають її Держкіно щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом.
6. Контроль за використанням демонстраторами фільмів, які не є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, національного екранного часу, дотриманням квоти національного екранного часу та виконанням інших вимог цього Положення здійснюється Держкіно і місцевими органами управління кінематографією.
7. Демонстратори фільмів, які не є суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, несуть відповідальність згідно із законодавством за дотримання квоти, достовірність і своєчасне подання інформації про використання національного екранного часу.