Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги
З метою відновлення промислового потенціалу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки стосовно реалізації з дня набрання чинності цією постановою та протягом воєнного стану, але не більше двох років, експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги, що додається.
координатором експериментального проекту є Міністерство економіки;
учасниками експериментального проекту є обласні, Київська міська військові адміністрації, суб’єкти господарювання переробних галузей промисловості незалежно від форми власності та органи, до сфери управління яких вони належать;
у період воєнного стану, але не більше двох років з дня набрання чинності цією постановою, отримувачами гуманітарної допомоги є обласні, Київська міська військові адміністрації;
джерелами фінансування експериментального проекту є фінансові ресурси міжнародної технічної допомоги, кошти набувачів гуманітарної допомоги, а також кошти інших джерел, не заборонених законодавством;
на період воєнного стану, але не більше двох років з дня набрання чинності цією постановою, машини та устаткування, перелік яких міститься у додатку 1 до Порядку, затвердженого цією постановою, та які необхідні для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з введенням воєнного стану, визнаються гуманітарною допомогою;
під час реалізації експериментального проекту не застосовуються положення пункту 5 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 87, ст. 5038), щодо митного оформлення критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) як гуманітарної допомоги в пунктах пропуску через державний кордон України без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на підставі поданої декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, передбаченої пунктом 2 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану”;
під час реалізації експериментального проекту митне оформлення критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) як гуманітарної допомоги, пропущеного через державний кордон на підставі декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, передбаченої пунктом 2 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану”, здійснюється на складах отримувачів гуманітарної допомоги в порядку, установленому пунктами 3-6 Порядку митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 р. № 544 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 12, ст. 481; 2013 р., № 31, ст. 1081), на підставі митної декларації, поданої за формою єдиного адміністративного документа відповідно до додатка I до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами 1987 року;
під час реалізації експериментального проекту строк перебування вантажів критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) як гуманітарної допомоги під митним контролем без митного оформлення визначено статтею 204 Митного кодексу України.
забезпечити координацію заходів щодо реалізації експериментального проекту;
не пізніше ніж через два місяці після завершення реалізації експериментального проекту подати Кабінетові Міністрів України звіт про результати реалізації експериментального проекту, а також (у разі потреби) пропозиції щодо вдосконалення законодавства у відповідних сферах.
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги (далі - експериментальний проект).
2. Метою експериментального проекту є надання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги (далі - гуманітарна допомога) суб’єктам господарювання переробних галузей промисловості незалежно від форми власності для заміни (відновлення) знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
1) критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва) - промислове обладнання (засоби виробництва) суб’єктів господарювання переробних галузей промисловості незалежно від форми власності, що має критично важливе значення для функціонування такого суб’єкта господарювання, знищення (пошкодження) якого робить неможливим або завдає суттєвої шкоди у випуску вихідної продукції, спрямованої на відновлення національної економіки, підтримку життєво важливих національних інтересів, національної безпеки та оборони, що визначене в Класифікаторі рухомого майна (машин та обладнання) згідно з додатком 1;
2) набувач гуманітарної допомоги - суб’єкт господарювання переробних галузей промисловості незалежно від форми власності, який потребує гуманітарної допомоги у зв’язку із знищенням (пошкодженням) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) і якому вона безпосередньо надається відповідно до цього Порядку.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про гуманітарну допомогу”, постановах Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 927 “Деякі питання організації ведення автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 84, ст. 2694) та від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 87, ст. 5038).
4. Організація роботи з оформлення документів щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва), знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, і супроводження гуманітарної допомоги від кордону України до отримання її набувачем гуманітарної допомоги здійснюються отримувачем гуманітарної допомоги, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2024 р. № 924 “Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо отримання критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) у вигляді гуманітарної допомоги” (далі - отримувач гуманітарної допомоги), за місцезнаходженням (для юридичної особи), задекларованим/ зареєстрованим місцем проживання (перебування) (для фізичної особи - підприємця) набувача гуманітарної допомоги.
Отримувач гуманітарної допомоги утворює комісію з обстеження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) (далі - комісія).
Рішенням про утворення комісії затверджується склад комісії та положення про її діяльність.
Комісія у своїй діяльності керується актами законодавства та цим Порядком.
Комісія утворюється на постійній основі у складі голови, заступника голови, секретаря та її членів у кількості не менше п’яти осіб. До роботи комісії без включення до її складу залучаються уповноважені представники набувача гуманітарної допомоги.
Засідання комісії веде голова комісії, а за його відсутності - заступник голови комісії.
Засідання комісії є правоможним, якщо в ньому бере участь не менш як половина складу комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні комісії. У разі відсутності голови комісії та його заступника засідання проводить один із членів комісії, який обирається головуючим більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.
Голова комісії організовує роботу комісії, забезпечує виконання покладених на комісію завдань і функцій, головує на її засіданнях, формує порядок денний, визначає дату, час і місце проведення засідання комісії.
Член комісії має право вивчати матеріали, подані на розгляд комісії, брати участь в обговоренні, дослідженні питань порядку денного, висловлювати окрему думку з оформленням її у письмовому вигляді.
Член комісії зобов’язаний брати участь у засіданнях комісії, забезпечити подання на засідання комісії інформації (матеріалів) відповідно до повноважень структурного підрозділу, який він представляє (за наявності), брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування.
Член комісії, який має конфлікт інтересів, не має права брати участі у засіданнях комісії з питань, з яких існує такий конфлікт інтересів.
У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів члени комісії не беруть участі в опрацюванні, обговоренні та прийнятті рішень з питань, щодо яких у них є конфлікт інтересів.
Про конфлікт інтересів членів комісії або голови комісії може заявити будь-який учасник засідання.
У разі неподання інформації щодо наявності конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо після прийняття рішення комісією, - таке рішення підлягає перегляду.
Формами роботи комісії є безпосередній виїзд до місця розміщення знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобу виробництва) набувача гуманітарної допомоги та засідання.
Граничний строк проведення комісією обстеження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня прийняття заяви про надання гуманітарної допомоги (далі - заява).
5. Основними завданнями комісії є:
2) обстеження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) в супроводі набувача гуманітарної допомоги, його уповноважених представників, за результатом якого складається акт комісійного обстеження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) (далі - акт комісійного обстеження).
Загальну міжвідомчу координацію роботи з пошуку, розподілу та передачі гуманітарної допомоги здійснює Мінекономіки.
6. Підставою для початку пошуку та отримання гуманітарної допомоги є подана набувачем гуманітарної допомоги заява у паперовій або електронній формі, підписана його керівником з накладенням печатки (у разі наявності), отримувачу гуманітарної допомоги за місцезнаходженням (для юридичної особи), задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) (для фізичної особи - підприємця) такого набувача гуманітарної допомоги:
1) який станом на дату подання заяви фактично не перебуває та не провадить господарську діяльність на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, та тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації;
2) який не провадить господарську діяльність на території Російської Федерації та/або Республіки Білорусь;
3) який не є кредитною спілкою, страховиком (перестраховиком), інвестиційним фондом, недержавним пенсійним фондом, професійним учасником ринків капіталу, ломбардом, банком або фінансовою установою;
4) щодо якого не застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України “Про санкції”;
5) щодо якого не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або який не перебуває на стадії ліквідації;
6) щодо якого відсутнє рішення суду, яке набрало законної сили, про притягнення до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення;
7) який є власником знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва).
Гуманітарна допомога не надається набувачам гуманітарної допомоги, які раніше отримували грант на створення або розвиток переробних підприємств згідно з Порядком надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 739 “Деякі питання надання грантів для переробних підприємств” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 54, ст. 3161), за винятком, якщо сума вартості критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) є вдвічі більшою за розмір наданого гранту.
7. У заяві набувачів гуманітарної допомоги - фізичних осіб - підприємців зазначаються такі відомості:
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
3) серія та/або номер паспорта громадянина України;
5) контактні дані набувача гуманітарної допомоги (номер телефону, адреса електронної пошти);
6) дата реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
7) місцезнаходження набувача гуманітарної допомоги;
8) основний вид економічної діяльності;
9) задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) набувача гуманітарної допомоги;
10) місце фактичного проживання набувача гуманітарної допомоги (якщо задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) та місце фактичного проживання не співпадають);
11) місце провадження господарської діяльності;
12) відомості про раніше отриману допомогу для переробних підприємств згідно з Порядком надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 739.
8. У заяві набувачів гуманітарної допомоги - юридичних осіб зазначаються такі відомості:
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) керівника;
2) контактні дані керівника (номер телефону, адреса електронної пошти);
3) найменування юридичної особи, зокрема скорочене (за наявності);
4) дата реєстрації юридичної особи;
5) ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
6) організаційно-правова форма юридичної особи;
7) місцезнаходження юридичної особи;
8) місце провадження господарської діяльності;
9) основний вид економічної діяльності;
10) відомості про раніше отриману допомогу для переробних підприємств згідно з Порядком надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 739;
11) інформація про засновників та бенефіціарних власників юридичної особи.
9. Набувач гуманітарної допомоги разом із заявою подає документи, які підтверджують перебування критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) на балансі набувача гуманітарної допомоги, ступінь його пошкодження або знищення внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, а саме:
1) завірені копії документів, оформлених за результатами інвентаризації (інвентаризаційного опису необоротних активів, звіряльної відомості результатів інвентаризації необоротних активів, протоколу інвентаризаційної комісії суб’єкта господарювання) не раніше 1 січня 2021 р., що підтверджують факт наявності у набувача гуманітарної допомоги відповідного критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) станом на дату його знищення (пошкодження) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
2) завірені копії документів, оформлених за результатами інвентаризації (інвентаризаційного опису необоротних активів, звіряльної відомості результатів інвентаризації необоротних активів, протоколу інвентаризаційної комісії суб’єкта господарювання), що підтверджують факт знищення (пошкодження) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва);
3) завірені копії інших первинних документів, що містять інформацію про наявність у набувача гуманітарної допомоги відповідного критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) станом на 24 лютого 2022 р., зокрема передавальний акт, акт приймання-передачі, акт введення в експлуатацію, товарно-транспортні накладні про надходження товару;
4) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (після звернення до органу, в якому відкрито кримінальне провадження, зокрема до підрозділу поліції, СБУ, Державного бюро розслідувань, прокуратури) відповідно до статті 438 Кримінального кодексу України або рішення суду, що набрало законної сили, яке підтверджує факт знищення (пошкодження) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва);
5) перелік знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) за формою згідно з додатком 2.
Набувач гуманітарної допомоги разом із заявою може подати інші документи, які вважає такими, що можуть підтвердити перебування критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) на балансі набувача гуманітарної допомоги, ступінь його пошкодження або знищення внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
10. Отримувач гуманітарної допомоги протягом одного робочого дня з дня реєстрації передає заяву з документами на розгляд комісії, утвореної отримувачем гуманітарної допомоги.
Комісія здійснює розгляд заяви та документів, зазначених у пункті 9 цього Порядку, протягом 10 робочих днів з дня їх надходження, за результатом чого приймає рішення:
про повернення заяви без розгляду - якщо набувач гуманітарної допомоги не відповідає вимогам, визначеним пунктом 6 цього Порядку;
про повернення заяви для доопрацювання - у разі невідповідності поданих набувачем гуманітарної допомоги документів із зазначенням таких невідповідностей;
про проведення обстеження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) - із зазначенням дати проведення такого обстеження.
Комісія повідомляє набувачу гуманітарної допомоги про прийняте рішення протягом двох робочих днів з моменту його прийняття шляхом надсилання листа в паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Доопрацьовані заяви, що надійшли у паперовій або електронній формі повторно, розглядаються відповідно до черговості, але не більше 10 робочих днів з дня їх надходження.
Комісією проводиться обстеження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) в супроводі набувача гуманітарної допомоги та/або його уповноважених представників в порядку, встановленому отримувачем гуманітарної допомоги, що утворив комісію.
Після обстеження складається акт комісійного обстеження відповідно до типової форми акта комісійного обстеження згідно з додатком 3.
В акті комісійного обстеження зазначаються, зокрема:
інформація про набувача гуманітарної допомоги, адреса місцезнаходження (для юридичної особи), задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізичної особи), місцезнаходження знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва);
інформація про дату та номер рішення, яким утворено комісію, склад комісії та дату комісійного обстеження (копія рішення додається до акта комісійного обстеження);
інформація щодо форми власності набувача гуманітарної допомоги;
інформація про знищене (пошкоджене) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва);
інформація про надання набувачу гуманітарної допомоги іншої державної допомоги щодо знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва), зокрема дата, спосіб;
висновки щодо обсягу пошкоджень (повністю знищене, потребує заміни; пошкоджене, але може бути відновлене (короткий опис, за рахунок чого, якого обладнання (засобів виробництва) тощо).
До акта комісійного обстеження обов’язково додаються результати фотофіксації знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобу виробництва) та/або місце його розміщення. У випадку значного руйнування приміщення, де розміщувалося таке обладнання (засоби виробництва), та неможливості його фотофіксації (ідентифікації) акт комісійного обстеження складається на підставі бухгалтерських документів (інвентаризаційного опису необоротних активів, звіряльної відомості результатів інвентаризації необоротних активів, протоколу інвентаризаційної комісії суб’єкта господарювання тощо).
У разі складення акта комісійного обстеження для групи знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) одного набувача гуманітарної допомоги інформація, передбачена актом комісійного обстеження, зазначається для кожного такого обладнання (засобу виробництва) окремо.
Акт комісійного обстеження разом із заявою та документами, зазначеними в пункті 9 цього Порядку, протягом одного робочого дня з дня його затвердження передається отримувачу гуманітарної допомоги, що утворив комісію, для реєстрації як вхідного документа.
Копія акта комісійного обстеження протягом одного робочого дня з дня його затвердження надсилається набувачу гуманітарної допомоги.
11. Отримувачі гуманітарної допомоги за результатом перевірки заяви та документів, зазначених у пункті 9 цього Порядку, наявності акта комісійного обстеження:
1) формують загальний перелік знищеного (пошкодженого) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) за формою, визначеною додатком 2 (далі - перелік), та створюють ідентифікований перелік набувачів гуманітарної допомоги на державній та англійській мовах відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326 “Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1413) та наказу Мінекономіки і Фонду державного майна від 18 жовтня 2022 р. № 3904/1223 “Про затвердження Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності”;
2) щомісяця до 5 числа подають перелік, заяву, акт комісійного обстеження та зазначені в пункті 9 цього Порядку документи набувачів гуманітарної допомоги - юридичних осіб публічного права органам, до сфери управління яких вони належать.
12. Пріоритетне для відновлення критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва) визначається щомісяця до 20 числа рішенням:
отримувачів гуманітарної допомоги для набувачів гуманітарної допомоги - юридичних осіб приватного права та фізичних осіб - підприємців;
органів, визначених підпунктом 2 пункту 11 цього Порядку, для відповідних набувачів гуманітарної допомоги - юридичних осіб публічного права.
Пріоритетно гуманітарна допомога надається набувачам гуманітарної допомоги, які здійснюють як виконавці або як співвиконавці виробництво товарів, виконання робіт або надання послуг, необхідних для задоволення потреб Збройних Сил, утворених відповідно до законів України військових формувань, на підставі укладеного державного контракту (договору).
Отримувачі гуманітарної допомоги, органи, визначені підпунктом 2 пункту 11 цього Порядку, з використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади та з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника відповідного органу подають щомісяця до 25 числа Мінекономіки документи щодо відповідних набувачів гуманітарної допомоги, а саме:
документи, зазначені в пункті 9 цього Порядку;
рішення про визначення пріоритетних для відновлення критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) набувачів гуманітарної допомоги (за наявності).
Обмін інформацією здійснюється в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
13. Мінекономіки за результатами перевірки документів, зазначених в абзацах шостому - десятому пункту 12 цього Порядку, узагальнює отримані переліки протягом 20 робочих днів з дня їх отримання.
У разі коли критично важливе промислове обладнання (засоби виробництва), зазначене в переліках, відсутнє у Класифікаторі рухомого майна (машин та обладнання) (додаток 1) та/або не дотримано форми, визначеної у додатку 2, або не надано одного з документів, зазначених в абзацах шостому - десятому пункту 12 цього Порядку, такі переліки протягом 20 робочих днів з моменту надходження повертаються для доопрацювання.
Доопрацьовані переліки, що надійшли повторно, розглядаються відповідно до черговості, але не більше 10 робочих днів з дня їх надходження.
Відповідальність за достовірність наданої інформації, зазначеної у переліках та доданих до них документах, несуть набувачі гуманітарної допомоги та керівники отримувачів гуманітарної допомоги.
14. Мінекономіки разом із МЗС безпосередньо організовує та проводить роботу з міжнародними партнерами (донорами) щодо пошуку необхідного критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва).
Розгляд пропозицій міжнародних партнерів (донорів) для розподілу та передачі гуманітарної допомоги здійснюється Мінекономіки.
Мінекономіки протягом 15 робочих днів розглядає пропозиції міжнародних партнерів (донорів) у порядку черговості їх надходження та приймає рішення про розподіл та передачу гуманітарної допомоги з урахуванням рішень про визначення пріоритетного для відновлення критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) набувачів гуманітарної допомоги.
Копія рішення про розподіл та передачу гуманітарної допомоги надсилається отримувачу гуманітарної допомоги та набувачу гуманітарної допомоги протягом двох робочих днів з дня його прийняття.
15. Подання інформації та документів, необхідних для реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги, визнання гуманітарною допомогою вантажів (товарів) здійснюється відповідно до Положення про автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 927 “Деякі питання організації ведення автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 84, ст. 2694).
16. Документальне оформлення, супроводження, облік гуманітарної допомоги здійснюються відповідно до Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 953 “Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 87, ст. 5038).
17. Перевезення гуманітарних вантажів на території України здійснюються відповідно до укладених договорів про надання послуг з організації перевезення вантажів за рахунок набувачів гуманітарної допомоги.
КЛАСИФІКАТОР
рухомого майна (машин та обладнання)
Групи та види основних засобів | Шифр |
Машини та устаткування | 4 |
Робочі машини та обладнання | 41-45 |
Металорізальне обладнання | 410 |
Металорізальне обладнання масою до 10 тонн галузей машинобудування та металообробки: | |
верстати з ручним управлінням, включаючи прецизійні, класів точності А, В, С, Н, П (універсальні, спеціалізовані та спеціальні) | 41000 |
верстати металорізальні з числовим програмним управлінням, зокрема обробні центри, автомати та напівавтомати без числового програмного управління (універсальні, спеціальні, спеціалізовані та агрегатні), автоматичні (верстатні) лінії | 41001 |
гнучкі виробничі модулі, роботизовані технологічні комплекси | 41002 |
гнучкі виробничі системи, включаючи складальне, регулювальне та фарбувальне обладнання | 41003 |
Машини та обладнання для ливарного виробництва | 411 |
Машини для виготовлення формувальних матеріалів, форм та стрижнів, машини очисні | 41100 |
Обладнання для виготовлення оболонкових форм та стрижнів, для лиття по виплавлюваних моделях, ваграночні комплекси, заливальне обладнання, лінії автоматичні, напівавтоматичні та комплексно-механізовані для ливарного виробництва, гнучкі виробничі системи, модулі та роботизовані технологічні комплекси | 41101 |
Машини для лиття під тиском, кокільні, для відцентрового лиття | 41102 |
Машини вибивні | 41103 |
Ковальсько-пресове обладнання | 412 |
Преси механічні, гідравлічні, ножиці, правильні та згинальні машини, кувальні вальці, молоти кувальні пневматичні та вибивальні масою до 30 тонн | 41200 |
Преси механічні, гідравлічні, ножиці, правильні та згинальні машини, кувальні вальці, горизонтально-кувальні машини, молоти штампувальні та кувальні масою понад 30 тонн | 41201 |
Автомати ковальсько-пресові, машини ротаційно-кувальні | 41202 |
Преси для виробництва вогнетривких та формувально-абразивних матеріалів та преспорошків механічні та гідравлічні | 41203 |
Преси пакетувальні та брикетувальні, ножиці гідравлічні алігаторні | 41204 |
Преси для пластмас, термопласт-автомати, ротаційно-кувальні машини для заковування кілець труб та прутків | 41205 |
Унікальні ковальсько-пресові машини масою понад 100 тонн | 41206 |
Установки пресові для виробництва труб, прутків, профілів | 41207 |
Машини та лінії укрупнення рулонів, стикового зварювання, поздовжнього та поперечного різання, перемотування | 41208 |
Гнучкі виробничі модулі, автоматизовані, зокрема роботизовані комплекси, обладнання з числовим програмним управлінням, оснащене засобами механізації та автоматизації, автоматичні роторні та роторно-конвеєрні лінії, обробні центри | 41209 |
Устаткування абразивного та алмазного виробництва | 413 |
Електропечі для плавлення абразивних матеріалів | 41300 |
Устаткування для механічної обробки та контролю абразивних виробів | 41301 |
Обладнання для виробництва шліфувальних дисків, полірувальників, шліфувальної шкурки та виробів з неї | 41302 |
Устаткування для механічної, ультразвукової та високочастотної обробки алмазів | 41303 |
Оптичні квантові генератори | 41304 |
Печі для випалу абразивних виробів на керамічній зв’язці та графітовмісних виробів | 41305 |
Устаткування електронної промисловості | 440 |
Устаткування для вирощування монокристалів напівпровідникових та інших матеріалів | 44000 |
Обладнання для виготовлення спецматеріалів; формування скловиробів, керамічних та феритових деталей; лиття, прокатки та волочіння; згинання, навивки, рихтування та намотки | 44001 |
Устаткування для механічного очищення та зачистки деталей, верстати, машини та механізми для заготівельних та формотворчих операцій | 44002 |
Спеціальні металорізальні верстати, обладнання для різання напівпровідникових пластин та надтвердих матеріалів, шліфування та полірування; для ультразвукової, електроіскрової, електрофізичної та електрохімічної розмірної обробки | 44003 |
Устаткування спеціальне технологічне пресове | 44004 |
Обладнання для очищення та промивання, хімічної, електрохімічної обробки; хімічного та електрохімічного нанесення покриття на метали; фотолітографії, фотохімічних процесів, суміщення та експонування; засоби малої механізації для фотолітографічних та технохімічних операцій | 44005 |
Обладнання газо- та плазмохімічного очищення, травлення та нанесення покриттів; для нанесення металевих (таких, що імітують метал), неметалевих та захисних покриттів | 44006 |
Устаткування для нанесення спеціальних суспензій, колоїдів, рідких складів, шлікеру, лаків, полімерних покриттів, для герметизації неметалами | 44007 |
Устаткування вакуумного напилення; іонної імплантації, електронно-радіаційної обробки та лазерно-термічної обробки | 44008 |
Обладнання для нарощування шарів; для дифузійних процесів | 44009 |
Устаткування термічне вакуумне; для сушіння | 44010 |
Печі з неконтрольованим та контрольованим середовищем | 44011 |
Обладнання електродугового, дифузійного, електроконтактного зварювання; мікрозварювання, стикового та спеціальних видів зварювання; паяння, з’єднання скловиробів, кераміки зварюванням та паянням | 44012 |
Устаткування складальне широкого застосування, спеціальне обладнання для збирання | 44013 |
Автомати та лінії відкачування, відкачувальні пости, обладнання для проміжної вакуумної обробки | 44014 |
Устаткування для припасування в номінал | 44015 |
Устаткування точної механіки, тренувальне | 44016 |
Устаткування контролю фізичних параметрів матеріалів; проміжного контролю; контролю на електроміцність, коротке замикання та обриви, контролю статистичних параметрів; контролю за функціонуванням; вихідного контролю та розбраковування готових виробів; розбраковування за номіналами та групами точності; обладнання та контрольно-вимірювальне пристосування для комплексних досліджень та контролю поверхонь | 44017 |
Обладнання електронної та іонної оптики | 44018 |
Устаткування для дефектоскопії | 44019 |
Обладнання для випробувань на безвідмовність, довговічність, кліматичних та механічних випробувань, випробувань механічних параметрів виробів електронної техніки | 44020 |
Засоби комплексної автоматизації виробництва, промислові роботи, маніпулятори, робототехнічні комплекси, автоматичні системи керування технологічними процесами | 44021 |
Устаткування для маркування та пакування | 44022 |
Обладнання для приготування та регенерації технологічних середовищ, приготування, очищення та регенерації хімреактивів; для отримання деіонізованої води | 44023 |
Генератори високочастотні | 44024 |
Устаткування для забезпечення виробничої гігієни | 44025 |
Транспортні системи та конвеєри, склади та стелажі автоматизовані та механізовані | 44026 |
Устаткування екологічне | 44027 |
Система комплексного вимірювання параметрів для вимірювання механічних величин та параметрів; оптичні; спеціальні для контролю та регулювання технологічних процесів; вимірювання технологічних та геометричних параметрів | 44028 |
Система комплексного вимірювання параметрів для електровимірювання | 44029 |
Оргоснащення для технологічних процесів, шафи, столи, стелажі, візки | 44030 |
Пристрої для забезпечення виробничої гігієни | 44031 |
Устаткування спеціальне технологічне інше | 44032 |
Машини та обладнання промисловості будівельних матеріалів | 441 |
Машини та устаткування цементної промисловості | |
Печі обертові, шахтні автоматичні та пічні агрегати з виробництва цементу | 44100 |
Млини цементні трубні | 44101 |
Холодильники для клінкеру колосникові та барабанні, змішувачі шламові (кранові мішалки), барабани сушильні, конвеєрні кальцинатори | 44102 |
Охолоджувачі цементу, сепаратори, глиноболтушки, пакувальні машини, обладнання для пакетування та навантаження, фільтри рукавні, вологомасловідділювачі | 44103 |
Машини та обладнання азбестоцементної промисловості | |
Обладнання заготівельного відділення (бігуни, голлендери, дезінтегратори, змішувачі, ковшові мішалки, рекуператори, мішалки переробки обрізків та суспензії) | 44104 |
Устаткування з виробництва азбестоцементних листових виробів, конструкцій та облицювальних матеріалів | 44105 |
Устаткування з виробництва азбестоцементних труб, верстати з обробки та випробування азбестоцементних виробів, конвеєри для затвердіння труб | 44106 |
Преси для виробництва азбестоцементних виробів | 44107 |
Верстати для обтяжки сітчастих циліндрів, обладнання для пакетування, конвеєри для виробництва листів | 44108 |
Машини та обладнання для виробництва покрівельно-гідроізоляційних та полімерних будівельних матеріалів | |
Лінії з виробництва основних та безосновних покрівельно-гідроізоляційних матеріалів | 44109 |
Лінії з виробництва основ покрівельно-гідроізоляційних матеріалів | 44110 |
Лінії з виробництва покрівельно-гідроізоляційних, клеючих мастик та емульсій, герметизуючих матеріалів | 44111 |
Устаткування для виробництва лінолеуму, оздоблювальних матеріалів, м’якої та жорсткої полівінілхлоридної плівки, теплоізоляційних матеріалів на основі пінополістиролу | 44112 |
Машини та обладнання для виробництва керамічної та силікатної цегли, виробів з пористого бетону | |
Обладнання глинопереробне (глинорозпушувачі, живильники ящикові, вальці каменевидільні та грубого помелу, вальці тонкого помелу, бігуни, глиномішалки, глинорастирачі), змішувачі силікатної суміші безперервної дії | 44113 |
Преси для виробництва керамічної та силікатної цегли | 44114 |
Автомати-укладачі, автомати-садчики, пакетувальники | 44115 |
Автомати різання сирця, візки передавальні | 44116 |
Устаткування для сушіння сирцю | 44117 |
Вагонетки пічні та сушильні | 44118 |
Штурхачі | 44119 |
Агрегати пічні для випалу цегли | 44120 |
Автоклави термовологості, вагонетки запарочні автоклавні, розвантажувачі донні силосів-реакторів | 44121 |
Машини для доавтоклавної розрізки ніздрювато-бетонного масиву, лінії для обробки та калібрування ніздрювато-бетонних виробів і деталей; форми та бортоснащення, що не піддаються автоклавізації | 44122 |
Форми, піддони, ґрати, що піддаються автоклавізації | 44123 |
Газобетономішалки, ударні майданчики | 44124 |
Машини та обладнання промисловості будівельної кераміки | |
Обладнання для приготування мас та формування санітарно-керамічних виробів, плиток керамічних, глазурованих для внутрішнього облицювання стін, плиток керамічних фасадних, каналізаційних труб, кислототривких виробів | 44125 |
Устаткування для сушіння санітарно-керамічних виробів, плиток керамічних, глазурованих для внутрішнього облицювання стін, плиток керамічних для підлог, плиток керамічних фасадних, керамічних каналізаційних труб, кислототривких виробів | 44126 |
Устаткування для випалення санітарно-керамічних виробів, плиток керамічних глазурованих для внутрішнього облицювання стін, плиток керамічних фасадних, плиток керамічних для підлоги | 44127 |
Машини та обладнання санітарно-технічної промисловості | |
Автоматичні лінії для виготовлення форм та стрижнів опалювальних радіаторів моделей ЛП-087, ЛП-100 | 44128 |
Автоматичні лінії з виготовлення сталевих зварних панельних радіаторів | 44129 |
Котли та котельні установки пересувних автоматизованих котельних установок, установки котельні модульні твердопаливні типу “Братськ-1”, “Братськ-1Г”, “Смолоскип-0,8ЛЖ” | 44130 |
Машини та обладнання промисловості з видобутку та обробки облицювальних матеріалів із природного каменю | |
Верстати важкого типу: розпилювальні з криволінійним та прямолінійним рухом пильної рами, фрезерні та шліфувальні портального типу, конвеєри шліфувально-полірувальні | 44131 |
Верстати середнього типу: розпилювальні дискові, фрезерні та шліфувальні мостового типу | 44132 |
Верстати легкого типу: фрезерні консольного типу, шліфувальні радіально-консольні; обладнання для видобутку штучного каменю та блоків-заготовок: машини каменерізні з кільцевою фрезою, дисковими пилками та баровим ріжучим органом, пили канатні, верстати рядкового буріння, установки гідроклінові | 44133 |
Устаткування для виробництва декоративних плит на основі природного каменю | 44134 |
Машини та обладнання для виробництва керамзиту, аглопориту та перліту | |
Агрегати випалювальні для виробництва керамзиту та перліту | 44135 |
Преси, вальці, шарові холодильники | 44136 |
Сортування керамзиту | 44137 |
Агломераційні машини для виробництва аглопориту | 44138 |
Грануляційні барабани | 44139 |
Вертикальні (шахтні) печі для виробництва перліту | 44140 |
Машини та обладнання для виробництва вапна | |
Печі шахтні для випалення вапна з механізмами завантаження та вивантаження | 44141 |
Печі, що обертаються для випалу із запічними теплообмінниками | 44142 |
Печі, що обертаються для випалення вапна без запічних теплообмінників | 44143 |
Машини та обладнання для виробництва гіпсу та гіпсових виробів | |
Устаткування для варіння гіпсу | 44144 |
Комплекти обладнання для виробництва гіпсокартонних виробів | 44145 |
Машини карусельно-формувальні | 44146 |
Гіпсомішалки | 44147 |
Машини та обладнання промисловості тепло- та звукоізоляційних матеріалів | |
Устаткування для одержання розплаву: печі ванні, електропечі, вагранки | 44148 |
Установки для роздуву розплаву: центрифуги багатовалкові, шафи повітряні | 44149 |
Устаткування для виготовлення мінераловатних виробів: камери волокноосадження, термообробки, верстати форматні, верстати прошивки, укладання гідромаси, автомати рулонні, упаковка | 44150 |
Машини та обладнання неметалорудної та нерудної промисловості | |
Устаткування для виробництва листової слюди | 44151 |
Устаткування для виробництва слюдопластових виробів | 44152 |
Устаткування для виробництва міканітових, мікалексових виробів та мікаленти меленої слюди | 44153 |
Устаткування для виробництва вермикулітової та азбестовермикулітової продукції | 44154 |
Дезінтегратори розмелювання тальку, барабани дезінтеграційні для розмолу каоліну сирцю | 44155 |
Мішалки каолінової суспензії, ванни шнекові для гідравлічної класифікації каоліну | 44156 |
Сита струменеві, сепаратори поліградієнтні електромагнітні, гідроциклонні установки | 44157 |
Сита вібраційні, сепаратори | 44158 |
Сушарки стрічкові типу “Мирко” | 44159 |
Класифікатори гідравлічні та пневматичні | 44160 |
Мийки вібраційні | 44161 |
Машини та обладнання азбестової промисловості | |
Обладнання підготовчих процесів (подрібнення та розпушування) | 44162 |
Устаткування для класифікації | 44163 |
Обладнання для пакування, штабелювання та пакетування азбесту; обладнання систем пневмотранспорту для відсмоктування та транспортування азбестового волокна | 44164 |
Устаткування для сушіння азбестової руди | 44165 |
Бетонозмішувачі, пінобетономішалки, газобетономішалки, розчиномішалки з дозувальною апаратурою та пристроями бетонозмішувальних цехів та заводів | 44166 |
Устаткування для ущільнення бетонної суміші: вібромайданчики, вібростоли, віброщити, агрегати вібропротяжні | 44167 |
Машини та установки для формування залізобетонних виробів, пристрої для розпалубки форм, виготовлення пустотних панелей, центрифугування | 44168 |
Обладнання для транспортування та укладання бетону: бетоноукладачі, бетонороздавачі, бункери самохідні, центрифуги | 44169 |
Вертикальні касетно-формувальні машини та касетні установки, обладнання для виробів об’ємно-блочного домобудування, обладнання для залізобетонних труб | 44170 |
Машини та установки для попереднього натягу арматури, виготовлення каркасів, електронагріву арматури, шліфування труб, натягу стрижнів, гідродомкрати, установки насосні | 44171 |
Прокатні стани для виробництва залізобетонних, гіпсобетонних та силікатобетонних виробів | 44172 |
Устаткування для виправлення, гнуття та механічного зміцнення арматури, установка для виготовлення розділових смуг та перемотування дроту | 44173 |
Автоматичні лінії та машини багатоелектродні для зварювання арматурних каркасів, арматурно-навивочні машини для об’ємних елементів | 44174 |
Машини та установки зварювальні, точкові | 44175 |
Конвеєри формувальні, штангові, приводи конвеєрів, рольганги, підйомники-знижувачі, штовхачі ланцюгові та компенсуючі, візки самохідні, кантувачі, траверси, автозахоплення, машини та механізми для обробки, пропарювання, випробувань залізобетонних виробів, пристрої для очищення та змащення форм, машини для ґрунтування, фарбування, шпаклівки | 44176 |
Вібророзпушувачі та бурофрезерні установки, розвантажувачі цементу та нерудних матеріалів, піддони-вагонетки, форми-вагонетки, піддони, касети | 44177 |
Форми металеві для агрегатно-поточних ліній та борт-оснащення | 44178 |
Форми металеві для стендових та конвеєрних ліній, цебри | 44179 |
Машини та обладнання скляної промисловості | 442 |
Печі скловарні для вироблення будівельного, технічного та тарного скла, сортового, парфумерного та аптекарського посуду, для вироблення скла безперервного прокату, обпіку для випалу вогнетривів | 44200 |
Печі відпалу ліній безперервного прокату скла, відпалу та випалу штучних виробів, лінії загартованого скла та триплексу | 44201 |
Контейнери спеціальні з упаковки та транспортування листового скла | 44202 |
Машини склоформуючі різних конструкцій, механічні плунжерні живильники, переставники, обладнання для виробництва скляних ялинкових прикрас | 44203 |
Установки прокатні для вироблення листового скла, машини вертикального витягування скла, машини для обробки та обладнання для механізованого різання листового скла, завантажувачі шихти, підрізчики та уламники скла | 44204 |
Безперервні лінії з виробництва шлакоситалів | 44205 |
Лінії термічного формування скла, включаючи ванни розплаву | 44206 |
Машини та обладнання для обробки штучного сортового скла та інше шліфувально-полірувальне обладнання | 44207 |
Устаткування з виробництва скловолокна | 44208 |
Машини та обладнання фарфоро-фаянсової промисловості | |
Машини та обладнання дробильно-розмольне, сортувальне, збагачувальне | 44209 |
Машини та обладнання ливарне, формувальне, сушильне | 44210 |
Машини та обладнання для обробки та випалення, зокрема печі 2-го випалу | 44211 |
Машини та устаткування | 44212 |
Машини та обладнання шліфувальне, полірувальне, для декорування, пакувальне | 44213 |
Машини та обладнання кабельної промисловості | 443 |
Машини для волочіння крутого мідного та алюмінієвого дроту, машини для волочіння фасонного дроту | 44300 |
Машини крутильні сигарного типу та літцекрутильні | 44301 |
Машини крутильні ліхтарного та дискового типів, машини загального скручування, машини для бронювання кабелю, машини паперомасні | 44302 |
Машини ізолювальні для кабелів зв’язку та для жил силових кабелів, машини для скручування пар та жил у зіркові четвірки, машини екранувальні, агрегати для виготовлення коаксіальних пар | 44303 |
Агрегати безперервної вулканізації, агрегати черв’ячних пресів для пластмас, машини для накладання дельта-азбестової ізоляції | 44304 |
Преси для накладання на кабелі металевих захисних оболонок, обладнання для накладання металевих оболонок методом зварювання | 44305 |
Машини для обплетення волокном | 44306 |
Машини для обплетення дротом | 44307 |
Машини обмотувальні | 44308 |
Устаткування для емалювання дроту | 44309 |
Верстати перемотувальні | 44310 |
Котли для просочення та сушіння кабелів | 44311 |
Машини та устаткування лісової промисловості | 444 |
Верстати для поздовжнього розпилювання колод; машини трелювальні, сучкорізні, валочні, валково-пакетувальні та валково-трелювальні; трелювальні трактори; навантажувачі-штабелери; машини вантажно-транспортні; машини для корчування пнів; паро-, водо-, електронагрівальні та паливомаслозаправні установки; водомаслогрійки; обладнання для виробництва колотих балансів | 44400 |
Верстати для розкряжування та обторцювання шпальника; канатні установки; щелепні навантажувачі; спеціальні транспортні засоби (болотоходи, блоковози, плетевози тракторні тощо); установки для механізованого виготовлення бонів; верстати для свердління отворів в обплітальнику та виготовлення нагелів; пристрій для обмірювання лісу на сплаві; пневматичний лісосплавний підплав; апарати для нанесення гідроізоляційної суміші на торці колод; лісодорожні укладачі переносних покриттів; лісоскидувачі; скреперні установки; агрегати сплоточно-транспортні та для формування плотів берегового згуртування | 44401 |
Лебідки, що застосовуються на лісосплаві; спеціалізовані верстати для ремонту та догляду за сплавним такелажем | 44402 |
Автолісовози; колоди, транспортери, розвантажувально-розтягувальні пристрої; напівавтоматичні лінії для розкряжування хлистів; роз’єднувачі хлистів, колод; сучкорізні та корувальні установки; з’єднувальні та розмолювальні машини; перевантажувачі деревини; топлякопідйомні агрегати; прискорювачі для просування деревини; пересувні засоби заправки, технічного обслуговування та ремонту (на базі трактора, автомобіля) | 44403 |
Устаткування для виробництва технологічної тріски з лісосічних відходів та дров | 44404 |
Машини та обладнання деревообробної промисловості | 445 |
Рами лісопильні одноповерхові та спеціальні; верстати корувальні, полірувальні, стрічковопильні, комбіновані та універсальні; обладнання для виробництва деревоволокнистих та деревностружкових плит; торцювально-маркувальне, сортувальне обладнання та сушарки для пиломатеріалів; пакетоформувальні машини; пневмотранспортер | 44500 |
Устаткування для виробництва технологічної тріски з відходів лісопиляння та деревообробки | 44501 |
Верстати круглопильні, стругальні, фрезерні, свердлильно-пазувальні, шліфувальні, щипорізні, токарні та круглопаличні; верстати та обладнання спеціалізоване різне; рами лісопильні двоповерхові; обладнання спеціалізоване для фанери | 44502 |
Лінії автоматичні та напівавтоматичні для деревообробної промисловості | 44503 |
Верстати для переробки дерев’яної тари на менші типорозміри | 44504 |
Верстати дротозшивні, верстати для висмикування цвяхів | 44505 |
Верстати для переробки картонної тари | 44506 |
Машини та обладнання целюлозно-паперової промисловості | 446 |
Спеціалізоване обладнання з підготовки деревини | 44600 |
Устаткування для виробництва сирої целюлози | 44601 |
Устаткування для деревини | 44602 |
Устаткування для виробництва ганчіркової напівмаси та макулатурної маси | 44603 |
Устаткування для розмелювання та підготовки маси та хімікатів для виробництва паперу та картону | 44604 |
Обладнання для виробництва паперу, картону, фібри, пергаменту, целюлози, товарної деревини; сушіння та зневоднення целюлози та деревної маси | 44605 |
Обладнання для обробки, різання, упаковки, транспортування та сортування паперу, картону, фібри, пергаменту, целюлози | 44606 |
Устаткування для виробництва гофрованого картону, картонних ящиків та паперових мішків | 44607 |
Обладнання для виробництва санітарно-гігієнічних виробів з паперу та інших видів виробів з картону та паперу | 44608 |
Устаткування для виробництва шпалер | 44609 |
Машини та обладнання лісохімічної промисловості | 447 |
Устаткування для підготовки деревини | 44700 |
Сталеві вагонетки для технологічної сировини | 44701 |
Обладнання для виробництва технічної оцтової кислоти та зневодненої смоли; оцтово-кальцієвого порошку; етилацетату; бутилацетату; оцтової кислоти з оцтово-кальцієвого порошку; метанолу та дерево-спиртових розчинників | 44702 |
Обладнання ретортного цеху з вертикальними ретортами; сталеві тунельні вагонні реторти та гасники вугілля | 44703 |
Цегляні тунельні реторти, сушарки та вуглевипалювальні печі; обладнання установок з дистиляції талової олії | 44704 |
Устаткування для розфасовки харчової оцтової кислоти | 44705 |
Обладнання для каніфольно-терпентинного виробництва, смолорозгінного виробництва, каніфольно-екстракційного виробництва, для виробництва технічної та медичної камфори; хвойних лікувальних препаратів, абієтинової смоли, закріплювачів, лаків, емалей та інших дрібних виробництв; обладнання установок з ректифікації талової олії, ректифікації сульфатного скипидару | 44706 |
Устаткування для виробництва форміату натрію та мурашиної кислоти | 44707 |
Машини та устаткування поліграфічної промисловості | 448 |
Машини та автомати набірні рядовідливні, буквовідливні, шрифтовідливні | 44800 |
Устаткування для виробництва кліше та форм офсетного та глибокого друку, стереотипне обладнання, травильне, копіювальне, репродукційне (фотоапарати), оздоблювальне обладнання | 44801 |
Машини плоскодрукарські з ручним та автоматичним накладом, паперорізальні (одно- і триножові), листорізальні, ниткошвейні, книговставочні, листопідбірні, вкладально-дротяні, вкладально-швейно-різальні, блокообробні кришкоробні, для криття книг легкою обкладинкою | 44802 |
Машини високого друку ротаційні, офсетні, глибокого друку (листові всіх видів) рольові одно- та двофарбові, праводрукарські та коректурні | 44803 |
Засоби копіювання та оперативного розмноження документів | 44804 |
Машини травильні, електронно-гравіювальні | 44805 |
Автомати ниткошвейні, агрегати та машини для безшвейного скріплення книжкових блоків, лінії потокові для виготовлення книг та брошур | 44806 |
Машини та верстати для обробки книжкових блоків, тигельні, преси друкарсько-позолотні | 44807 |
Машини високого друку ротаційні, офсетні та глибокого друку (рольові багатобарвні) | 44808 |
Машини високого друку ротаційні, офсетні (рольові, газетні) | 44809 |
Машини та автомати фотонабірні, набірно-програмуючі та набірно-перфоруючі, пристрої коректури, виведення інформації, монтажу, роздруківки та контролю | 44810 |
Машини та автомати пишучі, засоби обробки документів | 44811 |
Машини та обладнання легкої промисловості | 449 |
Машини та обладнання бавовняної промисловості | |
Машини та обладнання прядильно-крутильного, ткацького виробництва (включаючи багатозівні та верстати типу верстат текстильний безчовниковий), пневмопрядильні та пневморапірні верстати, фарбувально-оздоблювальне обладнання, роботизовані технологічні комплекси та роботи | 44900 |
Машини та обладнання крутильно-ниткового виробництва | 44901 |
Машини та обладнання вовняної промисловості | |
Машини та обладнання первинної переробки вовни | 44902 |
Машини та обладнання ткацького виробництва (крім пневморапірних та пневмоткацьких машин) | 44903 |
Самокруткові машини | 44904 |
Машини та обладнання шовкової промисловості | |
Технологічне обладнання для первинної обробки коконів: сушарки, кокономотальні машини, здироздирально-калібрувальні агрегати; кокономотальні автомати, машини для розтрясання та запарювання коконів, механічні верстати, машини та обладнання прядильного та крутильного виробництва натурального шовку (крім пневмопрядильних та самокруткових машин) | 44905 |
Машини та обладнання для текстурування ниток, ткацького виробництва, пневморапірні, пневматичні верстати та верстати типу верстат текстильний безчовниковий | 44906 |
Кокономотальні автомати, машини для розтряски та запарювання коконів, механічні кокономотальні верстати, гідравлічні верстати типу верстат текстильний безчовниковий, станок текстильний розтрясувальний | 44907 |
Машини та обладнання лляної промисловості | |
Машини та обладнання прядильного та крутильного виробництва (крім пневмопрядильних та самокруткових машин) | 44908 |
Машини та обладнання прядильного та ткацького виробництва, пневмомеханічні, в’юркові та центрифугальні; верстати типу верстат текстильний безчовниковий та станок текстильний розтрясувальний, ткацькі пневморапірні та пневматичні, багатозівні ткацькі машини | 44909 |
Машини та обладнання пенько-джутової промисловості | |
Машини та обладнання прядильного, крутильного та звивального виробництва | 44910 |
Технологічні машини та обладнання льнопенькозаводів | 44911 |
Обладнання первинної обробки бавовни-сирцю | |
Технологічне обладнання сушильно-очисного, джинно-лінтерного та пресового цехів; спеціалізоване технологічне обладнання допоміжно-обслуговуючих та побічних виробництв, механізації дворових робіт з волокном та бавовною-сирцем, обладнання транспорту бавовни-сирцю | 44912 |
Гідропресові установки | 44913 |
Машини та обладнання джуто-кенафних заводів | |
Технологічне обладнання | 44914 |
Машини та обладнання трикотажної промисловості | |
Машини для котонного виробництва | 44916 |
Основов’язальні, круглотрикотажні, плоскотрикотажні машини та машини для панчішно-шкарпеткового виробництва | 44917 |
Красильно-оздоблювальне обладнання трикотажної промисловості; машини з виробництва штучного хутра (на трикотажній основі) | 44918 |
Машини швейної промисловості | |
Машини швейні універсальні та спеціальні, напівавтомати та автомати; преси пневматичні, прасувальні, прасувальні, механічні з ножним та ручним приводом; апарати для клейового кріплення деталей одягу, пароповітряні машини; основувальні машини для різання лекал та окантовки лекал, перфорувальні, електрозакрійні ручні з вертикальними та дисковими консолями, прокаткові для формених головних уборів, електроформи для головних уборів, настилочні, стрічкові розкрійні машини, розбракувально-промірювальні верстати; машини для розкрою лазером; комплексно-механізовані лінії | 44919 |
Машини та обладнання текстильно-галантерейної промисловості | |
Лентоткацьке, основов’язальне обладнання для виробництва текстильно-галантерейних виробів, плетельне та інше обладнання | 44920 |
Вишивальне обладнання | 44921 |
Машини та обладнання валяльно-повстяної промисловості | |
Машини та обладнання для виробництва валяного взуття, технічної повсті, вовняних та фетрових головних уборів | 44922 |
Машини та обладнання взуттєвої, шкіргалантерейної та шорно-сідельної промисловості | |
Машини та обладнання швейної, взуттєвої, шкіргалантерейної та шорно-сідельної промисловості (без транспортувального обладнання для взуттєвої промисловості) | 44923 |
Транспортувальне обладнання для взуттєвої, швейної та трикотажної промисловості (конвеєрні пристрої, елеватори) | 44924 |
Машини та обладнання шкіряної та хутряної промисловості | |
Обладнання відмочно-зольних, дубильно-фарбувальних, серійно-фарбувальних, оздоблювальних, допоміжних та кушнірсько-пошивальних цехів та хутряних фабрик (крім швейних цехів), швейне обладнання, машини та обладнання шкіргалантерейної та шорно-сідельної промисловості (без транспортного обладнання) штучних шкір та плівкових матеріалів | 44925 |
Обладнання серійно-фарбувального та кушнірно-пошивного виробництва | 44926 |
Машини та обладнання для виробництва іграшок | |
Устаткування для виробництва металевих, дерев’яних, м’яких, гумових іграшок, іграшок із пластмас та скляних ялинкових прикрас | 44927 |
Устаткування для виробництва поліграфічних іграшок | 44928 |
Машини та обладнання інших галузей легкої промисловості | |
Машини та обладнання для виробництва нетканих матеріалів (в’язально-прошивне, голкопробивне, клейове обладнання та обладнання термоскріплення) | 44929 |
Машини та обладнання щетинно-щіткової, дубильно-екстрактової металофурнітурної промисловості та промисловості штучних шкір та плівкових матеріалів | 44930 |
Машини автоматичні круглочулочні та круглов’язальні для вироблення рукавичок | 44931 |
Оснорувальні машини, для нарізки та окантовки лекал, перфорувальні, електрозакрійні, ручні з вертикальними та дисковими консолями, прокаткові для формених головних уборів, електроформи для головних уборів (крім вовняних та фетрових), настилочні машини, стрічково-розкрійні та трикотажної промисловості) | 44932 |
Технологічне обладнання харчової промисловості | 450 |
Обладнання пиво-безалкогольної, спиртової, лікеро-горілчаної промисловості, первинного та вторинного виноробства | 45000 |
Обладнання первинної переробки чаю, тютюну та чаєфасувальних фабрик | 45001 |
Обладнання цигаркових, цигаркових та махоркових фабрик | 45002 |
Устаткування цукро-рафінадної, цукро-пісочної, крохмало-патокової промисловості | 45003 |
Обладнання консервної, овочесушильної та харчоконцентратної промисловості | 45004 |
Устаткування хлібопекарської, макаронної промисловості | 45005 |
Устаткування кондитерської, дріжджової промисловості | 45006 |
Обладнання для переробки олійного насіння, виробництва маргаринової продукції та майонезу, рафінації та гідрогенізації жирів, миловарного виробництва, безреактивного розщеплення жирів, виробництва гліцерину, парфумерно-косметичної та ефіроолійної промисловості | 45007 |
Обладнання хлібоприймальних підприємств, стаціонарне та спеціалізоване технологічне обладнання борошномельної та комбікормової промисловості | 45008 |
Обладнання хлібоприймальних підприємств пересувне (транспортери, самоподавачі, вагонорозвантажувачі, сепаратори, трієри, зерносушарки та інше) | 45009 |
Обладнання м’ясної, рибної та молочної промисловості | 451 |
Обладнання маслоробних та первинних молокозаводів, для розливу, дозування, упаковки молока та молочних продуктів для міських та молочно-консервних заводів | 45100 |
Обладнання маслоробних, сироробних та первинних молочних маслозаводів | 45101 |
Сепаратори рідинні, обладнання ковбасного, консервного та кулінарного виробництва | 45102 |
Сепаратори рідинні | 45103 |
Холодильно-компресорне обладнання | 45104 |
Устаткування для переробки худоби, риби та птиці | 45105 |
Устаткування для переробки молока на міських та молочно-консервних заводах | 45106 |
Устаткування для виробництва згущених, сухих продуктів та концентратів | 45107 |
Устаткування для виготовлення консервної тари | 45108 |
ПЕРЕЛІК
знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва)
АКТ
комісійного обстеження знищеного (пошкодженого) критично важливого промислового обладнання (засобів виробництва) внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України