Про внесення змін до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 828 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 90, ст. 3315; 2023 р., № 94, ст. 5565), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб і рятувальників
1. Доповнити Порядок пунктом 121 такого змісту:
“121. У разі коли заяву подано з порушенням пункту 12 цього Порядку або документи, додані до заяви, містять недостовірні відомості, посадова особа ДСНС, яка розглядає таку заяву, приймає рішення про залишення заяви без руху. ДСНС надсилає заявнику письмове повідомлення про залишення заяви без руху протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви.
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.
Для усунення заявником недоліків ДСНС встановлює строк, що становить десять робочих днів. За обґрунтованим клопотанням заявника ДСНС продовжує строк усунення виявлених недоліків на десять робочих днів.
Рішення про залишення заяви без руху може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.”.
2. Пункт 13 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Рішення про відмову у видачі свідоцтва може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.”.
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.
3. Абзац перший пункту 15 викласти в такій редакції:
“15. У разі отримання негативного висновку про атестацію міжвідомча атестаційна комісія зазначає у протоколі засідання причини непроходження атестації, порядок та строк оскарження такого рішення та викладає рекомендації щодо усунення недоліків і порушень, про що повідомляється керівнику аварійно-рятувальної служби.
Таке рішення може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.”.
4. Доповнити Порядок пунктом 241 такого змісту:
“241. У разі коли документи, зазначені в пунктах 23 або 24 цього Порядку, подані не в повному обсязі, в таких документах виявлені недостовірні відомості, посадова особа ДСНС, яка розглядає документи, приймає рішення про залишення таких документів без руху. ДСНС надсилає заявнику письмове повідомлення про залишення документів без руху протягом трьох робочих днів з дня їх отримання.
У повідомленні про залишення документів без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення документів без руху.
Для усунення заявником недоліків ДСНС встановлює строк, що становить десять робочих днів. За обґрунтованим клопотанням заявника ДСНС продовжує строк усунення виявлених недоліків на десять робочих днів.
Рішення про залишення документів без руху може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.”.
5. Пункт 27 викласти в такій редакції:
“27. У разі отримання негативного висновку про атестацію міжвідомча атестаційна комісія зазначає у протоколі причини відмови в атестації, порядок та строк оскарження такого рішення, встановлює дату проведення наступної атестації та вилучає посвідчення, книжку та жетон рятувальника. У такому випадку рятувальник не допускається до виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж до проходження наступної атестації.
Таке рішення може бути оскаржене до адміністративного суду у строк, передбачений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.”.
6. У додатках до Порядку:
1) додаток 7 після слів і цифр “Позачергова атестація призначається на ___ _________ 20__ р.” доповнити словами:
“Протокольне рішення може бути оскаржене до адміністративного суду в шестимісячний строк шляхом подання скарги відповідно до вимог, установлених законодавчими актами.”;
2) додаток 8 після слів
“Голосів: “за” ______, “проти” _____, “утрималося” ________.”
“Протокольне рішення може бути оскаржене до адміністративного суду в шестимісячний строк шляхом подання скарги відповідно до вимог, установлених законодавчими актами.”.