Про затвердження Додаткових вимог щодо сировини та кормів для тварин
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
аграрної політики та продовольства
№ 1841 від 17.06.2024}
Відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів», пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Додаткові вимоги щодо сировини та кормів для тварин, що додаються.
2. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів і продовольчої безпеки забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ДОДАТКОВІ ВИМОГИ
щодо сировини та кормів для тварин
1. Ці Додаткові вимоги застосовуються до сировини та кормів для тварин, використання яких допускається при виробництві товару тваринного походження із назвою місця походження товару.
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1841 від 17.06.2024}
2. У цих Додаткових вимогах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів» (далі - Закон), «Про безпечність та гігієну кормів», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1841 від 17.06.2024}
3. При виробництві товару тваринного походження із назвою місця походження товару допускається використання сировини, яка походить з іншого географічного місця, яка відповідає таким додатковим вимогам:
1) належить до таких видів сировини:
живі тварини, у тому числі ссавці, птахи, рептилії, риби, молюски, ракоподібні;
м’ясо будь-якої їстівної частини туші тварин, у тому числі ссавців, птахів, рептилій, риб, молюсків, ракоподібних;
{Абзац третій підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1841 від 17.06.2024}
молоко будь-якого продукту нормальної фізіологічної секреції молочних залоз тварин;
2) походить з території України.
Сировина вважається такою, що походить з території України, якщо тварину було повністю вирощено або дорощено до стану фізіологічної зрілості на території України;
3) до специфікації товару внесені відомості про:
межі іншого географічного місця;
умови виробництва (видобування) такої сировини та контроль за їх дотриманням;
фактори, які доводять, що внаслідок використання такої сировини не змінюється причинно-наслідковий зв’язок між якістю, характеристиками товару та географічним середовищем, з притаманними йому природним і людським факторами.
4. При виробництві товарів тваринного походження із назвою місця походження товару допускається використання кормів для тварин з іншого географічного місця за додержання таких вимог:
1) інше географічне місце знаходиться на території України;
2) корми для тварин з іншого географічного місця згодовуються тваринами, які є сировиною для виробництва товарів тваринного походження, в тому ж вигляді та формі, як і корми для тварин з географічного місця походження товару;
3) кількість кормів для тварин з іншого географічного місця становить не більше 50 відсотків аналогічного корму для тварин з географічного місця походження товару в перерахунку на суху речовину на рік;
4) до специфікації товару внесені відомості про:
межі іншого географічного місця;
умови виробництва (заготівлі) таких кормів та контроль за їх дотриманням;
фактори, які доводять, що внаслідок використання кормів для тварин з іншого географічного місця не змінюється причинно-наслідковий зв’язок між якістю, характеристиками товару та географічним середовищем, з притаманними йому природним і людським факторами.
5. У разі якщо опублікована відповідно до Закону України «Про правову охорону географічних зазначень» специфікація товару із назвою місця походження товару не містить відомостей, зазначених в пунктах 3, 4 цих Додаткових вимог, внесення таких відомостей вважається внесенням значних змін до специфікації товару.
{Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1841 від 17.06.2024}
6. Виконання встановлених цими Додатковими вимогами додаткових вимог до сировини та кормів для тварин підлягає включенню до контрольного плану сертифікації.
{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1841 від 17.06.2024}