Про затвердження Змін до нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства
№ 1790 від 12.06.2024}
Відповідно до Закону України «Про племінну справу у тваринництві», пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві, що додаються.
2. Департаменту аграрного розвитку в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім пункту 1 Змін до нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві, затверджених цим наказом, який набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.
{Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 1790 від 12.06.2024}
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗМІНИ
до нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві
1. У Положенні про Державний реєстр суб’єктів племінної справи у тваринництві, затвердженому наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 червня 2012 року № 358, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 04 липня 2012 року за № 1118/21430:
1) У розділі I:
у пункті 1.1:
після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:
«Державний реєстр суб’єктів племінної справи у тваринництві (далі - Держплемреєстр) - інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних та надання реєстрової інформації про діяльність суб’єктів племінної справи у тваринництві, які є власниками племінних (генетичних) ресурсів або є суб’єктами підприємницької діяльності, які беруть участь у виробництві, збереженні, використанні, створенні, визначенні племінної цінності племінних (генетичних) ресурсів, торгівлі племінними (генетичними) ресурсами та надають послуги, пов’язані з племінною справою у тваринництві;»;
У зв’язку з цим абзаци другий - четвертий вважати абзацами третім - п’ятим відповідно;
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом четвертим відповідно;
пункт 1.2 викласти в такій редакції:
«Це Положення визначає порядок проведення державної реєстрації суб’єктів племінної справи у тваринництві в Держплемреєстрі.
Об’єктом Держплемреєстру є інформація про діяльність суб’єктів племінної справи у тваринництві.
Реєстровий номер об’єкта Держплемреєстру присвоюється автоматично засобами Держплемреєстру та залишається незмінним протягом усього часу існування такого об’єкта.
За допомогою реєстрового номера здійснюється ідентифікація об’єкта Держплемреєстру.»;
2) У розділі II:
у пункті 2.3:
в абзаці шостому слова «видачу свідоцтва» замінити словами «формування витягу»;
пункт 2.4 викласти в такій редакції:
«2.4. Держателем та адміністратором Держплемреєстру, власником та володільцем інформації є Мінагрополітики.
Адміністратор Держплемреєстру здійснює заходи пов’язані із створенням, веденням, функціонуванням та адмініструванням реєстру.
Держплемреєстр ведеться державною мовою з використанням програмного забезпечення, розробленого відповідно до національних стандартів, що забезпечує його сумісність і взаємодію з іншими інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави.
Держплемреєстр функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається технічним адміністратором Держплемреєстру за умови згоди держателя Держплемреєстру.
Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Держплемреєстру оприлюднюється на офіційному вебсайті Мінагрополітики за три календарних дні до дати проведення таких робіт, крім випадків, коли через терміновість проведення таких робіт своєчасне попередження неможливе, про що надсилається відповідне повідомлення.
Інформування правоволодільця про внесення до Держплемреєстру інформації про нього та належні йому майно, майнові, правові та інші спеціальні статуси, а також про її зміну здійснюється адміністратором Держплемреєстру повідомленням в електронній формі протягом 10 робочих днів з дати внесення такої інформації.
Створювачами реєстрової інформації Держплемреєстру є суб’єкти племінної справи у тваринництві, які є власниками племінних (генетичних) ресурсів або є суб’єктами підприємницької діяльності, які беруть участь у виробництві, збереженні, використанні, створенні, визначенні племінної цінності племінних (генетичних) ресурсів, торгівлі племінними (генетичними) ресурсами та надають послуги, пов’язані з племінною справою у тваринництві та вносять відповідні відомості через електронні засоби ведення реєстру.
Публічними реєстраторами Держплемреєстру є посадові особи Мінагрополітики, або особи, які перебувають у трудових відносинах з Мінагрополітики.
Програмне забезпечення Держплемреєстру є об’єктом права державної власності. Майнові права інтелектуальної власності на комп’ютерну програму, що забезпечує діяльність Держплемреєстру, та компіляцію даних реєстру належать державі в особі Мінагрополітики.
Електронна інформаційна взаємодія Держплемреєстру з державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 606.
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта», електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційнокомунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Обробка та захист в Держплемреєстрі персональних та інших реєстрових даних здійснюється відповідно до Законів України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про захист персональних даних», «Про публічні електронні реєстри».
Заходи зі створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення Держплемреєстру, технічного і технологічного забезпечення, збереження та захисту даних Держплемреєстру, технічних та технологічних заходів з надання доступу до Держплемреєстру здійснюються адміністратором відповідно до Законів України «Про публічні електронні реєстри», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах».
Інформаційний фонд Держплемреєстру включає:
відомості про суб’єктів племінної справи у тваринництві, занесені до анкети суб’єкта племінної справи у тваринництві (додаток 1) (далі - анкета);
кількісні та якісні показники продуктивності стада виробничо-господарської діяльності суб’єкта племінної справи у тваринництві за наявності статусу племінного (кінного) заводу, племінного репродуктора, племінного птахорепродуктора, племінної станції з шовківництва та гренажного заводу, племінної пасіки та племінного бджолорозплідника, конюшні репродуктора, генофондного господарства;
показники діяльності заводської конюшні, іподрому та трендепо, селекційного центру, підприємства (об’єднання) з племінної справи у тваринництві, контрольно-випробувальної станції, контрольно-випробувальної станції з птахівництва, підприємства (лабораторії) генетичного контролю, підприємства (лабораторії) з трансплантації ембріонів та підприємства (лабораторії) з оцінки якості тваринницької продукції, яким у встановленому порядку присвоєний статус;
дані про ветеринарно-санітарний стан суб’єкта племінної справи у тваринництві (крім підприємств, що не є власниками племінних (генетичних) ресурсів);
реєстраційний номер суб’єкта племінної справи у тваринництві.»;
пункт 2.5 викласти в такій редакції:
«2.5. Для реєстрації в Держплемреєстрі суб’єкт племінної справи у тваринництві протягом 10 робочих днів з дати прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким присвоєно відповідний статус, подає анкету до Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Анкета формується електронними засобами ведення Держплемреєстру, після проходження суб’єктом племінної справи у тваринництві, якому присвоєно відповідний статус, ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу.
Разом з анкетою завантажуються такі документи:
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності суб’єкта племінної справи у тваринництві за наявності статусу племінного (кінного) заводу, племінного репродуктора, племінного птахорепродуктора, племінної станції з шовківництва та гренажного заводу, племінної пасіки та племінного бджолорозплідника, конюшні репродуктора, генофондного господарства станом на 01 січня відповідно (додатки 2-13);
кількісні та якісні показники виробничо-господарської діяльності / результати діяльності:
заводської конюшні (додаток 14);
селекційного центру (додаток 17);
підприємства (об’єднання) з племінної справи у тваринництві (додаток 18);
щодо одержання та використання спермопродукції плідників (додаток 19). Для бугаїв-плідників молочних та молочно-м’ясних порід - подається узагальнена та за породами;
контрольно-випробувальної станції зі скотарства (додаток 20);
контрольно-випробувальної станції зі свинарства (додаток 21);
контрольно-випробувальної станції з птахівництва для курей яєчного напряму продуктивності (додаток 22);
підприємства (лабораторії) генетичного контролю (додаток 23);
підприємства (лабораторії) з трансплантації ембріонів (додаток 24);
підприємства (лабораторії) з оцінки якості тваринницької продукції (додаток 25).
Вищезазначені документи погоджуються на безоплатній основі Міністерством аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та структурними підрозділами агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій протягом 5 робочих днів на підставі заяви суб’єкта племінної справи у тваринництві, поданої в довільній формі.
У разі невідповідності зазначених документів встановленим формам Міністерство аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та структурні підрозділи агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій протягом 5 робочих днів повідомляють суб’єкта племінної справи у тваринництві про відмову у погодженні.
Також завантажується ветеринарна довідка, що підтверджує ветеринарно-санітарний статус території (потужності) походження, благополуччя щодо гостроінфекційних захворювань, а також туберкульозу і лептоспірозу тварин, лейкозу великої рогатої худоби тощо.
Формування анкети підтверджується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Анкета, що подається до Міністерства аграрної політики та продовольства України, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Анкета реєструється Міністерством аграрної політики та продовольства України. У разі відповідності анкети та документів до неї вимогам цього Положення, Мінагрополітики, протягом 5 робочих днів з дати отримання інформації від заявника, розглядає та вносить відомості до Держплемреєстру на безоплатній основі.
Інформаційними джерелами, які є підставою для внесення інформації до Держплемреєстру, є анкета та документи, визначені цим пунктом.
Суб’єкт племінної справи у тваринництві, який подає анкету, забезпечує достовірність інформації, зазначеної в ній.»;
пункт 2.7 викласти в такій редакції:
«2.7. У разі реєстрації суб’єкта племінної справи у тваринництві в Держплемреєстрі суб’єкт за допомогою програмних засобів ведення Реєстру має можливість безкоштовно сформувати Витяг з Державного реєстру суб’єктів племінної справи у тваринництві (додаток 35) (далі - Витяг), що створюється автоматично з присвоєнням йому реєстрового номеру і за допомогою якого здійснюється ідентифікація в Держплемреєстрі.»;
пункт 2.8 викласти в такій редакції:
«2.8. У разі якщо суб’єкту племінної справи у тваринництві присвоєно декілька статусів, Витяг формується на кожний присвоєний статус окремо.»;
пункт 2.10 викласти в такій редакції:
«2.10. У разі зміни даних анкети суб’єкт племінної справи у тваринництві зобов’язаний в місячний строк подати анкету із змінами, що формується електронними засобами ведення Держплемреєстру, після проходження суб’єктом племінної справи у тваринництві, якому присвоєно відповідний статус, ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу до Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Разом із зміною анкети завантажуються документи, передбачені пунктом 2.5 цього розділу.
Формування зміни анкети підтверджується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Зміна анкети, що подається до Міністерства аграрної політики та продовольства України, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Зміна анкети реєструється Міністерством аграрної політики та продовольства України. У разі відповідності зміни анкети та документів до неї вимогам цього Положення, Мінагрополітики, протягом 5 робочих днів з дати отримання інформації від заявника, вносить відомості до Держплемреєстру.
Інформаційними джерелами, які є підставою для внесення інформації до Держплемреєстру, є зміна анкети та документи, визначені пунктом 2.5 цього розділу.
Суб’єкт племінної справи у тваринництві, який подає зміни анкети, забезпечує достовірність інформації, зазначеної в ній.»;
у пункті 2.11:
слова «та анулювання свідоцтва про реєстрацію в Держплемреєстрі» виключити;
слово «проводяться» замінити словом «проводиться»;
у пункті 2.12 слова «анулювання свідоцтва про реєстрацію суб’єкта племінної справи у тваринництві в Держплемреєстрі та» виключити;
пункт 2.13 викласти в такій редакції:
«2.13. Фізичні та юридичні особи мають право вільного безоплатного доступу через мережу Інтернет до публічної частини Держплемреєстру та можуть здійснювати пошук, перегляд та збереження електронних копій відкритих відомостей Держплемреєстру.»;
доповнити цей розділ новими пунктами такого змісту:
«2.15. Створення та функціонування Держплемреєстру, у тому числі його програмно-технічних засобів, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, міжнародної допомоги та інших джерел, не заборонених законом.
Власником Держплемреєстру, у тому числі його програмно-технічних засобів та виключних майнових прав на його програмне забезпечення, є держава в особі держателя Держплемреєстру.
2.16. Формування переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню (оновленню) у формі відкритих даних з Держплемреєстру, здійснюватиметься з урахуванням обмежень, визначених чинним законодавством у частині оприлюднення персональних даних.
Публічна інформація з Держплемреєстру у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
{Абзац сімдесят шостий підпункту 2 пункту 1 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 1790 від 12.06.2024}
3) у додатках до цього Положення:
додаток 1 викласти у новій редакції, що додається;
у заголовку додатка 18 слова «та підприємства з племінної справи у тваринництві» виключити;
додаток 35 викласти у новій редакції, що додається.
2. У Порядку присвоєння відповідного статусу суб’єктам племінної справи у тваринництві, затвердженому наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 червня 2015 року № 234, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08 липня 2015 року за № 809/27254:
1) У розділі I:
пункт 1.3 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про племінну справу у тваринництві», «Про адміністративні послуги», «Про адміністративну процедуру», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», «Про публічні електронні реєстри».».
пункт 1.5 викласти в такій редакції:
«1.5. Присвоєння відповідного статусу, що включає в себе також і присвоєння вищого статусу за рівнем ведення селекційно-племінної роботи суб’єктам племінної справи у тваринництві за відповідною породою/кросом (далі - вищий статус), проводиться Міністерством аграрної політики та продовольства України на безоплатній основі.
Вищий статус присвоюється у разі, якщо суб’єкт вже має відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві, що за рівнем ведення селекційно-племінної роботи за відповідною породою/кросом передує статусу, на який претендує суб’єкт, а саме:
у скотарстві, буйволівництві, свинарстві, вівчарстві, козівництві, звірівництві, кролівництві, рибництві: племінний завод, якщо суб’єкт племінної справи має статус племінний репродуктор;
у конярстві: кінний завод, якщо суб’єкт племінної справи має статус племінний репродуктор або конюшня-репродуктор;
у птахівництві: племінний птахорепродуктор I порядку, якщо суб’єкт племінної справи має статус племінний птахорепродуктор II порядку; племінний завод, якщо суб’єкт племінної справи має статус племінний птахорепродуктор I порядку;
у бджільництві: племінний бджолорозплідник, якщо суб’єкт племінної справи має статус племінна пасіка; племінний завод, якщо суб’єкт племінної справи має статус племінний бджолорозплідник;
у шовківництві: племінна станція із шовківництва, якщо суб’єкт племінної справи має статус гренажного заводу.»;
2) у розділі II:
у пункті 2.1 слова «залучаються», «Державного агентства рибного господарства України» замінити словами «можуть залучатися», «Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм» відповідно;
у пункті 2.6 після абзацу п’ятого доповнити абзацом шостим такого змісту:
«Засідання експертної комісії Мінагрополітики може проводитися у форматі відеоконференції в режимі онлайн.».
У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим відповідно;
3) у розділі III:
пункт 3.3 викласти в такій редакції:
«3.3. Суб’єктами племінної справи у тваринництві, які претендують на присвоєння відповідного статусу, до структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим подається заява суб’єкта племінної справи у тваринництві на присвоєння статусу (вищого статусу, проведення експертної оцінки суб’єкта племінної справи у тваринництві при підтвердженні статусу) (додаток 1) (далі - Заява), що містить:
найменування адміністративного органу, до якого вона подається;
відомості, достатні для встановлення особи заявника, його контактні дані (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або найменування, місце проживання, місцезнаходження, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, інші контактні дані). У разі подання заяви представником заявника в ній додатково зазначаються такі самі відомості стосовно представника;
Заява формується електронними засобами ведення Державного реєстру суб’єктів племінної справи у тваринництві (далі - Держплемреєстр), після проходження суб’єктом племінної справи у тваринництві, який претендує на присвоєння відповідного статусу, ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу.
Разом з Заявою, складеною з урахуванням вимог статті 40 Закону України «Про адміністративну процедуру», додаються такі документи:
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності за видом та породою тварин (за наявності племінного стада) або кількісні та якісні показники виробничо-господарської діяльності/результати діяльності суб’єкта племінної справи у тваринництві, за формами, наведеними у розділі VI цього Порядку;
ветеринарна довідка, що підтверджує ветеринарно-санітарний статус території (потужності) походження, благополуччя щодо гострих інфекційних захворювань, а також туберкульозу і лептоспірозу тварин, лейкозу великої рогатої худоби (крім підприємств, що не є власниками племінних (генетичних) ресурсів), видана уповноваженими особами.
Формування Заяви підтверджується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заява, що подається до структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Заява реєструється структурним підрозділом з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України «Про адміністративну процедуру».
У разі невідповідності Заяви встановленій формі або надання в ній неповної інформації структурні підрозділи з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим приймають рішення про залишення такої Заяви без руху відповідно до статті 43 Закону України «Про адміністративну процедуру».
Адміністративне провадження у справі про присвоєння статусу, розпочинається з дня отримання заяви структурними підрозділами з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим та здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та з урахуванням особливостей Закону України «Про племінну справу у тваринництві».
Суб’єкт племінної справи у тваринництві, який подає Заяву, забезпечує достовірність інформації, зазначеної в ній.»;
у пункті 3.5 слова «кожного кварталу» замінити словом «щомісяця»;
абзац сьомий пункту 3.7 виключити;
у пункті 3.10:
абзац перший викласти в такій редакції:
«3.10. Матеріали щодо присвоєння відповідних статусів суб’єктам племінної справи у тваринництві подаються у разі потреби секретарем регіональної експертної комісії у строк до 10 числа кожного місяця до Міністерства аграрної політики та продовольства України електронними засобами ведення Держплемреєстру, після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу.»;
абзац п’ятий викласти в такій редакції:
«документи, зазначені у пункті 3.3 цього розділу»;
4) у розділі IV:
пункт 4.3 викласти в такій редакції:
«4.3. Для проведення експертної оцінки суб’єктів племінної справи у тваринництві суб’єктами з племінної справи у тваринництві, які претендують на підтвердження відповідності суб’єкта племінної справи у тваринництві присвоєному статусу, за умов, зазначених у пункті 4.2 цього розділу, до Міністерства аграрної політики та продовольства України у строк до 10 числа кожного місяця подається Заява (додаток 1), що містить:
найменування адміністративного органу, до якого вона подається;
відомості, достатні для встановлення особи заявника, його контактні дані (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або найменування, місце проживання, місцезнаходження, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, інші контактні дані). У разі подання заяви представником заявника в ній додатково зазначаються такі самі відомості стосовно представника;
Заява формується електронними засобами ведення Держплемреєстру, після проходження суб’єктом племінної справи у тваринництві, який претендує на присвоєння відповідного статусу, ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу.
Разом з Заявою, складеною з урахуванням вимог статті 40 Закону України «Про адміністративну процедуру», додаються такі документи:
копії сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, які оформляються та застосовуються відповідно до Положення про сертифікат племінних (генетичних) ресурсів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 листопада 2011 року № 629, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2011 року за № 1422/20160 (далі - сертифікат), для підтвердження факту зміни власника племінних (генетичних) ресурсів. Якщо кількість сертифікатів становить понад 20 одиниць, складається перелік сертифікатів на племінні (генетичні) ресурси (крім спермопродукції). Перелік сертифікатів обов’язково повинен містити інформацію про власника, дату видачі, серію, номер та найменування органу, який видав сертифікат. Перелік сертифікатів засвідчується підписом керівника/власника суб’єкта господарювання;
кількісні та якісні показники продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності за видом та породою тварин (за наявності племінного стада) або кількісні та якісні показники виробничо-господарської діяльності / результати діяльності суб’єкта племінної справи у тваринництві, за формами, наведеними у розділі VI цього Порядку;
ветеринарна довідка, що підтверджує ветеринарно-санітарний статус території (потужності) походження, благополуччя щодо гострих інфекційних захворювань, а також туберкульозу і лептоспірозу тварин, лейкозу великої рогатої худоби (крім підприємств, що не є власниками племінних (генетичних) ресурсів).
Підтвердження факту правонаступництва юридичної особи, що мала відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві та племінне стадо, яке належало юридичній особі, що мала відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві здійснюється відповідно до відомостей про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа, про юридичних осіб - правонаступників з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Формування Заяви підтверджується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заява, що подається до Міністерства аграрної політики та продовольства України, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Заява реєструється Міністерством аграрної політики та продовольства України в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України «Про адміністративну процедуру».
У разі невідповідності Заяви встановленій формі або надання неповної інформації, Міністерство аграрної політики та продовольства України приймає рішення про залишення такої заяви без руху відповідно до статті 43 Закону України «Про адміністративну процедуру».
Адміністративне провадження у справі про підтвердження відповідності суб’єкта племінної справи у тваринництві присвоєному статусу розпочинається з дня отримання відповідної заяви Мінагрополітики та здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та з урахуванням особливостей Закону України «Про племінну справу у тваринництві».
Суб’єкт племінної справи у тваринництві, який подає Заяву, забезпечує достовірність інформації, зазначеної в ній.»;
в абзаці першому пункту 4.4 слова «кожного кварталу» замінити словами «, у разі потреби - щомісяця на безоплатній основі:»;
пункт 4.6 викласти в такій редакції:
«4.6. Позбавлення суб’єкта племінної справи у тваринництві присвоєного статусу за результатами експертної оцінки суб’єктів племінної справи у тваринництві, проводиться при:
порушенні суб’єктом племінної справи у тваринництві вимог цього Порядку та інших нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві. Рішення приймається за наявності порушень з боку суб’єктів племінної справи у тваринництві;
невідповідності суб’єкта племінної справи у тваринництві вимогам цього Порядку та неподання документів для реєстрації в Держплемреєстрі понад 30 календарних днів. Рішення приймається за зверненням структурного підрозділу Міністерства аграрної політики та продовольства України на основі: аналізу кількісних та якісних показників продуктивності стада й виробничо-господарської діяльності за видом та породою тварин (за наявності племінного стада) або кількісних та якісних показників виробничо-господарської діяльності / результатів діяльності суб’єкта племінної справи у тваринництві або при неподанні цих показників до інформаційної бази Держплемреєстру відповідно до Положення про Держплемреєстр, результатів бонітування тварин, результатів перевірки суб’єктів племінної справи у тваринництві згідно з чинним законодавством;
ліквідації племінного стада, нездійснення господарської діяльності за відповідним напрямом з племінної справи у тваринництві. Рішення приймається на підставі заяви суб’єкта племінної справи у тваринництві на позбавлення статусу (додаток 4) (далі - Заява на позбавлення статусу) або за зверненням Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій;
відмові суб’єкта племінної справи у тваринництві від присвоєного статусу. Рішення приймається на підставі Заяви на позбавлення статусу (додаток 4);
реорганізації, зміні найменування суб’єкта господарювання, присвоєння вищого статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві. Рішення приймається на підставі Заяви (додаток 1);
припинення суб’єкта господарювання. Рішення приймається на підставі Заяви на позбавлення статусу (додаток 4) або за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Для позбавлення суб’єкта племінної справи у тваринництві присвоєного статусу, за умов, зазначених у цьому пункті, до Міністерства аграрної політики та продовольства України подається Заява на позбавлення статусу (додаток 4).
Заява на позбавлення статусу (додаток 4) містить:
найменування адміністративного органу, до якого вона подається;
відомості, достатні для встановлення особи заявника, його контактні дані (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або найменування, місце проживання, місцезнаходження, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, інші контактні дані). У разі подання заяви представником заявника в ній додатково зазначаються такі самі відомості стосовно представника;
Заява на позбавлення статусу формується електронними засобами ведення Держплемреєстру, після проходження суб’єктом племінної справи у тваринництві ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу встановлювати особу.
Формування Заяви на позбавлення статусу підтверджується накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заява на позбавлення статусу, що подається до Міністерства аграрної політики та продовольства України, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».
Заява на позбавлення статусу реєструється Міністерством аграрної політики та продовольства України в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України «Про адміністративну процедуру».
Заява на позбавлення статусу (додаток 4) розглядається Міністерством аграрної політики та продовольства України на безоплатній основі протягом 30 календарних днів.
У разі невідповідності Заяви на позбавлення статусу встановленій формі або надання в ній неповної інформації, Міністерство аграрної політики та продовольства України приймає рішення про залишення такої заяви без руху відповідно до статті 43 Закону України «Про адміністративну процедуру».
У разі відсутності в Заяві на позбавлення статусу (додаток 4) підстав для позбавлення статусу, Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє заявника про відмову в позбавленні статусу у 10 денний строк.
Адміністративне провадження у справі про позбавлення статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві розпочинається з дня отримання відповідної Заяви на позбавлення статусу Мінагрополітики та здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та з урахуванням особливостей Закону України «Про племінну справу у тваринництві».
Суб’єкт племінної справи у тваринництві, який подає Заяву на позбавлення статусу, забезпечує достовірність інформації, зазначеної в ній.»;
{Абзац сорок третій підпункту 4 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1790 від 12.06.2024}
5) пункт 5.7 розділу V викласти в такій редакції:
«5.7. Суб’єкт племінної справи у тваринництві протягом 10 робочих днів з дати прийняття наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким присвоєно відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві, повинен зареєструватися в Держплемреєстрі відповідно до Положення про Держплемреєстр та має право на безоплатний доступ до Держплемреєстру.»;
6) у розділі VI:
абзац третій пункту 6.1 викласти в такій редакції:
«Статус племзаводу або кінзаводу присвоюється суб’єктам племінної справи у тваринництві, які займаються розведенням тварин визначеної породи, бонітування якої передбачено чинними нормативно-правовими актами та у разі, якщо суб’єкт вже має відповідний статус суб’єкта племінної справи у тваринництві, що за рівнем ведення селекційно-племінної роботи за відповідною породою/кросом передує статусу, на який претендує суб’єкт, відповідно до пункту 1.5 розділу I цього Порядку.»;
у пункті 6.3 після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:
«Якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві проходить процедуру присвоєння статусу за певною породою тварин вперше, то йому присвоюється статус племінного репродуктора.».
У зв’язку з цим абзаци другий, третій вважати абзацами третім, четвертим відповідно;
у пункті 6.6:
в абзаці одинадцятому слово та цифру «додаток 4» замінити словом та цифрою «додаток 5»;
в абзаці дванадцятому слово та цифру «додаток 5» замінити словом та цифрою «додаток 6»;
абзац п’ятнадцятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві має статус племінного репродуктора за певною породою тварин;»;
абзаци шістнадцятий - вісімнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци дев’ятнадцятий - двадцять шостий вважати абзацами шістнадцятим - двадцять третім відповідно;
в абзаці двадцять третьому слово та цифру «додаток 6» замінити словом та цифрою «додаток 7»;
у пункті 6.7:
в абзаці одинадцятому слово та цифру «додаток 7» замінити словом та цифрою «додаток 8»;
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - тридцять перший вважати абзацами дванадцятим - тридцятим відповідно;
в абзаці дванадцятому слово та цифру «додаток 8» замінити словом та цифрою «додаток 9»;
в абзаці тринадцятому цифри «7.6» замінити цифрами «6.6»;
в абзаці чотирнадцятому слово та цифру «додаток 9» замінити словом та цифрами «додаток 10»;
в абзаці двадцять шостому слово та цифри «додаток 10» замінити словом та цифрами «додаток 11»;
в абзаці двадцять дев’ятому слово та цифру «додатком 8» замінити словом та цифрою «додатком 9»;
в абзаці тридцятому слово та цифру «додатком 9» замінити словом та цифрами «додатком 10»;
у пункті 6.8:
в абзаці одинадцятому слово та цифри «додаток 11» замінити словом та цифрами «додаток 12»;
в абзаці дванадцятому слова та цифри «додаток 12», «додаток 13» замінити словами та цифрами «додаток 13», «додаток 14» відповідно;
в абзаці тринадцятому слово «чотири» замінити словом «три»;
абзац п’ятнадцятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві має статус племінного репродуктора за певною породою тварин;»;
абзаци шістнадцятий, сімнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци вісімнадцятий - тридцять п’ятий вважати абзацами шістнадцятим - тридцять третім відповідно;
в абзаці тридцять третьому слово та цифри «додаток 14» замінити словом та цифрами «додаток 15»;
у пункті 6.9:
в абзаці одинадцятому слова та цифри «додаток 15», «додаток 16», «додаток 17», «додаток 18», «додаток 19», «додаток 20» замінити словами та цифрами «додаток 16», «додаток 17», «додаток 18», «додаток 19», «додаток 20», «додаток 21» відповідно;
в абзаці дванадцятому слова та цифри «додаток 21», «додаток 22», «додаток 23», «додаток 24» замінити словами та цифрами «додаток 22», «додаток 23», «додаток 24», «додаток 25» відповідно;
в абзаці сімнадцятому слово «чотири» замінити словом «три»;
абзац дев’ятнадцятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві має статус племінного репродуктора за певною породою тварин;»;
абзаци двадцятий, двадцять перший виключити.
У зв’язку з цим абзаци двадцять другий - двадцять восьмий вважати абзацами двадцятим - двадцять шостим відповідно;
в абзаці двадцять другому цифру та слово «2 роки» замінити цифрою та словом «1 рік»;
в абзаці двадцять п’ятому слово та цифри «додаток 25» замінити словом та цифрами «додаток 26»;
в абзаці двадцять шостому слово та цифри «додаток 26» замінити словом та цифрами «додаток 27»;
у пункті 6.10:
в абзаці одинадцятому слово та цифри «додаток 27» замінити словом та цифрами «додаток 28»;
в абзаці дванадцятому слово та цифри «додаток 28» замінити словом та цифрами «додаток 29»;
абзац чотирнадцятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві має статус племінного репродуктора за певною породою тварин;»;
У зв’язку з цим абзаци шістнадцятий - двадцять другий вважати абзацами п’ятнадцятим - двадцять першим відповідно;
в абзаці двадцять першому слово та цифри «додаток 29» замінити словом та цифрами «додаток 30»;
у пункті 6.11:
в абзаці восьмому слово та цифри «додаток 30» замінити словом та цифрами «додаток 31»;
в абзаці дев’ятому слово та цифри «додаток 31» замінити словом та цифрами «додаток 32»;
в абзаці десятому слово «чотири» замінити словом «два»;
абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві має статус племінного репродуктора за певною породою тварин;»;
абзаци тринадцятий, чотирнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий - двадцятий вважати абзацами тринадцятим - вісімнадцятим відповідно;
в абзаці шістнадцятому слово та цифри «додаток 32» замінити словом та цифрами «додаток 33»;
в абзаці вісімнадцятому слово та цифри «додаток 33» замінити словом та цифрами «додаток 34»;
у пункті 6.12:
в абзаці сьомому слова та цифри «додаток 34», «додаток 35» замінити словами та цифрами «додаток 35», «додаток 36» відповідно;
в абзаці восьмому слово та цифри «додаток 36» замінити словом та цифрами «додаток 37»;
в абзаці дев’ятому слово «чотири» замінити словом «два»;
абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
«2 роки - якщо племінне стадо сформовано за рахунок племінного поголів’я, придбаного в суб’єкта племінної справи у тваринництві, який мав статус племінного заводу, або за імпортом, за наявності підтвердних документів у суб’єктів господарювання (договір, платіжні документи, сертифікати);»;
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - тридцять дев’ятий вважати абзацами дванадцятим - тридцять восьмим відповідно;
у пункті 6.13:
після абзацу шостого доповнити абзацом сьомим такого змісту:
«Якщо суб’єкт племінної справи у рибництві проходить процедуру присвоєння статусу за певною породою вперше, то йому присвоюється статус племінного репродуктора.»;
У зв’язку з цим абзаци сьомий - двадцять сьомий вважати абзацами восьмим - двадцять восьмим відповідно;
в абзаці дев’ятому слова та цифри «додаток 38», «додаток 39» замінити словами та цифрами «додаток 39», «додаток 40» відповідно;
в абзаці десятому слово та цифри «додаток 40» замінити словом та цифрами «додаток 41»;
абзац тринадцятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві має статус племінного репродуктора за певною породою у рибництві;»;
абзаци чотирнадцятий, п’ятнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци шістнадцятий - двадцять восьмий вважати абзацами чотирнадцятим - двадцять шостим відповідно;
в абзаці п’ятнадцятому після слів «племінного заводу» доповнити словами «/ племінного репродуктора»;
в абзаці шістнадцятому цифру та слово «1 рік» замінити цифрою та словом «2 роки»;
в абзаці двадцять шостому слово та цифри «додаток 41» замінити словом та цифрами «додаток 42»;
у пункті 6.14:
після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:
«Якщо суб’єкт племінної справи у шовківництві проходить процедуру присвоєння статусу за певною породою вперше, то йому присвоюється статус гренажного заводу.».
У зв’язку з цим абзаци другий - тридцять третій вважати абзацами третім - тридцять четвертим відповідно;
в абзаці двадцять п’ятому слово та цифри «додаток 42» замінити словом та цифрами «додаток 43»;
в абзаці двадцять шостому слово та цифри «додаток 43» замінити словом та цифрами «додаток 44»;
в абзаці двадцять сьомому слово «три» замінити на слово «два»;
в абзаці тридцять четвертому слово та цифри «додаток 44» замінити словом та цифрами «додаток 45»;
у пункті 6.15:
в абзаці п’ятдесят п’ятому слово та цифри «додаток 45» замінити словом та цифрами «додаток 46»;
в абзаці п’ятдесят шостому слово та цифри «додаток 46» замінити словом та цифрами «додаток 47»;
в абзаці п’ятдесят сьомому слово «чотири» замінити словом «два»;
абзац п’ятдесят дев’ятий викласти в такій редакції:
«1 рік - якщо суб’єкт має статус племінної пасіки за певною породою;»;
після абзацу шістдесятого доповнити новим абзацом шістдесят першим такого змісту:
«2 роки - якщо племінна пасіка сформовано за рахунок власного виробництва;».
У зв’язку з цим абзаци шістдесят перший - шістдесят третій вважати абзацами шістдесят другим - шістдесят четвертим відповідно;
в абзаці шістдесят другому після слів «племінного бджолорозплідника,» доповнити словами «племзаводу з бджільництва,»;
після абзацу шістдесят другого доповнити абзацом шістдесят третім такого змісту:
«Статус племзаводу з бджільництва або племінного бджолорозплідника присвоюється суб’єктам племінної справи у бджільництві, які мають статус племінної пасіки за певною породою.».
У зв’язку з цим абзаци шістдесят третій - шістдесят четвертий вважати абзацами шістдесят четвертим - шістдесят п’ятим відповідно;
в абзаці шістдесят п’ятому слово та цифри «додаток 47» замінити словом та цифрами «додаток 48»;
в абзаці шостому пункту 6.16 цифри «7.5» замінити цифрами «6.5»;
у пункті 6.17:
в абзаці двадцять третьому слово та цифри «додаток 48» замінити словом та цифрами «додаток 49»;
в абзаці тридцять третьому слово та цифри «додаток 49» замінити словом та цифрами «додаток 50»;
у пункті 6.18:
слова та цифри «додаток 50», «додаток 51» замінити словами та цифрами «додаток 51», «додаток 52» відповідно;
слова «за чотири роки» виключити;
в абзаці тридцять першому слова «Якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві проходить процедуру присвоєння статусу при відсутності показників за чотири роки, присвоєння» замінити словом «Присвоєння»;
абзац тридцять другий виключити.
У зв’язку з цим абзаци тридцять третій - сімдесятий вважати абзацами тридцять другим - шістдесят дев’ятим відповідно;
абзаци п’ятдесят третій - шістдесят четвертий виключити.
У зв’язку з цим абзаци шістдесят п’ятий - шістдесят дев’ятий вважати абзацами п’ятдесят третім - п’ятдесят сьомим відповідно;
друге речення абзацу п’ятдесят сьомого виключити;
у пункті 6.19:
в абзаці шістнадцятому слова «за чотири роки» виключити;
в абзаці сімнадцятому слова «Якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві проходить процедуру присвоєння статусу при відсутності показників за чотири роки, присвоєння» замінити словом «Присвоєння»;
у пункті 6.20:
абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
«Статус контрольно-випробувальної станції визначають на основі показників діяльності контрольно-випробувальної станції (додаток 57).»;
в абзаці тринадцятому слова «Якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві проходить процедуру присвоєння статусу при відсутності показників за чотири роки, присвоєння» замінити словом «Присвоєння»;
абзаци двадцять п’ятий - тридцятий виключити.
У зв’язку з цим абзац тридцять перший вважати абзацом двадцять п’ятим відповідно;
В абзаці двадцять п’ятому слово та цифри «додаток 59» замінити словом та цифрами «додаток 58»;
у пункті 6.21:
абзац чотирнадцятий викласти в такій редакції:
«Статус контрольно-випробувальної станції з птахівництва визначають за мінімальними вимогами до контрольно-випробувальної станції з птахівництва (додаток 59) на основі показників діяльності контрольно-випробувальної станції з птахівництва для курей яєчного напряму продуктивності (додаток 60).»;
в абзаці п’ятнадцятому слова «Якщо суб’єкт племінної справи у тваринництві проходить процедуру присвоєння статусу при відсутності показників за чотири роки, присвоєння» замінити словом «Присвоєння»;
в абзаці двадцять п’ятому слово та цифри «додаток 62» замінити словом та цифрами «додаток 61»;
у пункті 6.22:
в абзаці дванадцятому слова та цифри «додаток 63», «додаток 64» замінити словами та цифрами «додаток 62», «додаток 63» відповідно;
в абзаці тридцять першому слово та цифри «додаток 65» замінити словом та цифрами «додаток 64»;
у пункті 6.23:
в абзаці дванадцятому слова та цифри «додаток 66», «додаток 67» замінити словами та цифрами «додаток 65», «додаток 66» відповідно;
в абзаці двадцять другому слово та цифри «додаток 68» замінити словом та цифрами «додаток 67»;
у пункті 6.24:
в абзаці десятому слово та цифри «додаток 69» замінити словом та цифрами «додаток 68»;
після абзацу тринадцятого доповнити абзацом чотирнадцятим такого змісту:
«наявність підтверджених в установленому порядку акредитованих досліджень на проведення генетичної експертизи походження та аномалій тварин;».
У зв’язку з цим абзаци чотирнадцятий - двадцять перший вважати абзацами п’ятнадцятим - двадцять другим відповідно;
в абзаці двадцять другому слово та цифри «додаток 70» замінити словом та цифрами «додаток 69»;
у пункті 6.25:
в абзаці одинадцятому слова та цифри «додаток 71», «додаток 72» замінити словами та цифрами «додаток 70», «додаток 71» відповідно;
в абзаці двадцять четвертому слово та цифри «додаток 73» замінити словом та цифрами «додаток 72»;
у пункті 6.26:
в абзаці восьмому слова та цифри «додаток 74», «додаток 75» замінити словами та цифрами «додаток 73», «додаток 74» відповідно;
в абзаці дев’ятнадцятому слово та цифри «додаток 76» замінити словом та цифрами «додаток 75»;
7) у додатках до цього Порядку:
додаток 1 викласти в новій редакції, що додається;
доповнити новим додатком 4, що додається.
У зв’язку з цим додатки 4-76 вважати додатками 5-77 відповідно;
рядок «телиць I класу» таблиці додатка 5 виключити;
у графі «до племінного репродуктора» таблиці додатка 8:
у рядку «Реалізація племінного молодняку від 100 корів, голів» цифри «10» виключити;
у рядку «телиць» цифри «45» виключити;
у таблицях додатків 14, 22-25:
у заголовку графи «За останні 4 роки» цифру «4» замінити цифрою «3»;
У зв’язку з цим графу 7 вважати графою 6 відповідно;
у рядку «Реалізація молодняку класу «еліта» і I класу, %» граф «племрепродуктори» таблиці додатка 19 цифри «65», «55» виключити;
у рядку «кіз» графи «до племінного репродуктора» таблиці додатка 21 цифри «20» виключити;
у рядку «Продаж племінних коней на 100 маток, %» графи «племінного репродуктора» таблиці додатка 28 цифри «40» виключити;
у заголовку графи «За останні 4 роки» цифру «4» замінити цифрою «2»;
У зв’язку з цим графу 7 вважати графою 5 відповідно;
у заголовку графи «У середньому за чотири роки» слово «чотири» замінити словом «два»;
У зв’язку з цим графу 6 вважати графою 4 відповідно;
у заголовку графи «За останні 4 роки» цифру «4» замінити цифрою «2»;
У зв’язку з цим графу 7 вважати графою 5 відповідно;
у заголовку графи «За останні 3 роки» цифру «3» замінити цифрою «2»;
У зв’язку з цим графу 6 вважати графою 5 відповідно.
у заголовку графи «За останні 4 роки» цифру «4» замінити цифрою «2»;
У зв’язку з цим графу 7 вважати графою 5 відповідно;
додаток 52 викласти в новій редакції, що додається;
У зв’язку з цим додатки 54-77 вважати додатками 53-76 відповідно;
у додатку 53 після слів «Висновок комісії» слова «та сума балів» виключити;
додаток 55 викласти в новій редакції, що додається;
у додатку 56 слова «Спаровано та осіменено конематок за поточний рік», «Спаровано та осіменено конематок в середньому за останні 4 роки», «Загальна кількість конематок, що є в зоні обслуговування, %» виключити;
У зв’язку з цим додатки 58-76 вважати додатками 57-75 відповідно;
заголовок графи «За останні 4 роки» викласти в такій редакції «Станом на 01.01.20__ року»;
У зв’язку з цим графу 7 вважати графою 4;
доповнити новим рядком такого змісту:
Персонал, що може виконувати спеціальні роботи, пов’язані з племінними (генетичними) ресурсами, проводити аналіз одержаних результатів, осіб |
у додатку 58 після слів «Висновок комісії» слова «та сума балів» виключити;
заголовок графи «За останні 4 роки» викласти в такій редакції «Станом на 01.01.20__ року»;
У зв’язку з цим графу 8 вважати графою 5 відповідно.
Додаток 1 |
АНКЕТА
суб’єкта племінної справи у тваринництві
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1790 від 12.06.2024}
Додаток 35 |
ВИТЯГ
з Державного реєстру суб’єктів племінної справи у тваринництві
Додаток 1 |
ЗАЯВА
суб’єкта племінної справи у тваринництві на присвоєння статусу (вищого статусу, проведення експертної оцінки суб’єкта племінної справи у тваринництві при підтвердженні статусу)
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 1790 від 12.06.2024}
Додаток 4 |
ЗАЯВА
суб’єкта племінної справи у тваринництві на позбавлення статусу
Додаток 52 |
КІЛЬКІСНІ ТА ЯКІСНІ ПОКАЗНИКИ
продуктивності й виробничо-господарської діяльності підприємства (об’єднання) з племінної справи у тваринництві
Додаток 55 |
КІЛЬКІСНІ ТА ЯКІСНІ ПОКАЗНИКИ
виробничо-господарської діяльності заводської конюшні