Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 р. № 1070 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 83, ст. 5323; 2023 р., № 98, ст. 5866), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів
1. У пункті 6:
1) у підпункті 1 слова “з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення” виключити;
2) доповнити пункт абзацом такого змісту:
“Розподіл бюджетних коштів за напрямами, передбаченими цим пунктом, та їх перерозподіл протягом року затверджуються Мінагрополітики.”.
2. Пункт 7 викласти в такій редакції:
“7. Відомості про отримувача, визначені переліком відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 573 “Про функціонування Державного аграрного реєстру” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 46, ст. 2869), повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру (далі - Реєстр).
Отримувачі, зареєстровані у Реєстрі, подають заявку на отримання бюджетних коштів та документи до неї через особистий електронний кабінет Реєстру, на яку накладається кваліфікований електронний підпис отримувача.
Форму заявки на отримання бюджетних коштів затверджує Мінагрополітики.
У разі неможливості автоматичного внесення (завантаження) інформації отримувач має право на внесення відповідних відомостей самостійно (у ручному режимі).
Отримувач несе відповідальність за достовірність введених ним самостійно даних.
Заявки на отримання бюджетних коштів приймаються після оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінагрополітики оголошення про початок прийому заявок для отримання бюджетних коштів.
Реєстрація заявок на отримання бюджетних коштів підтверджується автоматично надісланим електронним повідомленням із зазначенням дати та номера реєстрації.
У разі неможливості організаціям водокористувачів подати документи через Реєстр заявка на отримання бюджетних коштів та документи до неї можуть подаватися до Мінагрополітики у паперовій формі.”.
3. Пункти 10 і 11 викласти в такій редакції:
“10. Бюджетні кошти спрямовуються для надання бюджетної дотації товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) за проведення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, що прийняті в експлуатацію, але не більш як 26500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин.
11. Бюджетна дотація надається товаровиробникам за проведення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, що прийняті в експлуатацію у період з 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року, без урахування вартості дощувальних машин.
Бюджетна дотація надається відповідно до площі оброблюваних угідь, яка зазначена у проектно-кошторисній документації.
У разі нового будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів незавершеного будівництва відшкодуванню за рахунок бюджетної дотації підлягає лише вартість нового будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.
У випадку введення в експлуатацію придбаних об’єктів незавершеного будівництва відшкодуванню за рахунок бюджетної дотації підлягає вартість нового будівництва об’єктів за вирахуванням вартості придбання об’єкта незавершеного будівництва.
Товаровиробникам відшкодовується вартість нового будівництва та/або реконструкції об’єкта, передбачена проектно-кошторисною документацією та підтверджена вартістю основних фондів згідно з актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (типова форма ОЗ-1, типова форма ОЗ-2).
Дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта визначено частиною п’ятою статті 39 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Вартість обладнання для об’єктів, яка частково компенсована за рахунок коштів бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за іншими напрямами, не підлягає частковому відшкодуванню за напрямом “Державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів”.”.
4. В абзаці першому пункту 12 цифри і слово “20 листопада” замінити цифрами і словом “31 жовтня”.
5. В абзаці першому пункту 13 слово “введені” замінити словом “прийняті”, а слова “(зокрема заміна та ремонт насосно-силового обладнання, здійснення заходів з енергоефективності)” замінити словами “(передбачених проектною документацією)”.
6. В абзаці першому пункту 14 цифри і слово “20 листопада” замінити цифрами і словом “31 жовтня”, а після слів “ведення Реєстру” доповнити словами “або у паперовій формі”.
7. Пункт 15 викласти в такій редакції:
“15. Мінагрополітики перевіряє подані заявки на отримання бюджетних коштів, документи до них та відомості про отримувача, які містяться у Реєстрі або подані у паперовій формі, на відповідність вимогам цього Порядку.
Розгляд заявок та їх оскарження здійснюється відповідно до вимог Закону України “Про адміністративну процедуру”.
У разі невідповідності поданих документів вимогам цього Порядку посадова особа Мінагрополітики, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху відповідно до частини першої статті 43 Закону України “Про адміністративну процедуру”, про що протягом трьох робочих днів з дня отримання заявки інформує отримувача за допомогою програмних засобів ведення Реєстру. У повідомленні про залишення заявки без руху зазначаються виявлені недоліки, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заявки без руху. За клопотанням отримувача Мінагрополітики може продовжити строк усунення виявлених недоліків, але не більше трьох днів. Необґрунтоване залишення заявки без руху не допускається. У разі усунення виявлених недоліків у строк заявка вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заявки продовжується на строк залишення заявки без руху.
Отримувач самостійно відстежує опрацювання заявки через особистий електронний кабінет Реєстру.
Вчасно поданими вважаються документи, які надійшли до Реєстру або подані у паперовій формі до Мінагрополітики до 31 жовтня поточного року включно. Документи, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються.”.
8. У пункті 16:
1) абзац третій викласти в такій редакції:
“У випадку недостатності бюджетних коштів для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації згідно з цим Порядком за звітний період у повному обсязі першочергове право на отримання такої підтримки мають товаровиробники, які є членами організації водокористувачів та подали заявку на отримання бюджетних коштів за проведення робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, визначених абзацом першим пункту 11 цього Порядку, за умови, що створені (реконструйовані об’єкти) не є власністю організації водокористувачів.”;
2) в абзаці п’ятому слова “реконструкції існуючих та/або будівництва нових” замінити словами “реконструкції та/або нового будівництва”;
3) абзаци шостий - восьмий виключити.
9. Пункт 17 після слів “відмітку в Реєстрі” доповнити словами “та повідомляє організації водокористувачів, які подали заявку на отримання бюджетних коштів у паперовій формі”.