open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 26 квітня 2024 р. № 609
Київ

Про затвердження Порядку розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення інституційної спроможності органів державної влади

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України та статті 32 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення інституційної спроможності органів державної влади, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 81



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2024 р. № 609

ПОРЯДОК
розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення інституційної спроможності органів державної влади

1. Цей Порядок визначає механізм розподілу та використання у 2024 році коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою 3511360 “Забезпечення інституційної спроможності органів державної влади” (далі - бюджетні кошти).

2. Головним розпорядником бюджетних коштів (загальнодержавні видатки та кредитування) є Мінфін.

3. Ціллю використання бюджетних коштів є забезпечення здатності державних органів виконувати визначені законодавством завдання та функції.

4. Бюджетні кошти розподіляються за рішенням Кабінету Міністрів України державним органам шляхом передачі бюджетних призначень на бюджетні програми, пов’язані з функціонуванням цих органів, і спрямовуються за такими напрямами:

відшкодування здійснених відповідно до закону виплат працівникам при звільненні під час проведення на підставі актів Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України заходів, пов’язаних з реорганізацією або ліквідацією державних органів, скороченням чисельності їх працівників;

відшкодування здійснених відповідно до закону виплат працівникам при звільненні у випадках, якщо такі виплати не забезпечені видатками, затвердженими у державному бюджеті з урахуванням положень пункту 14 розділу “Прикінцеві положення” Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”;

відшкодування здійснених витрат, пов’язаних з оплатою праці працівників обласних та районних держадміністрацій (військових адміністрацій), які здійснюють свої повноваження на територіях активних та можливих бойових дій, у випадках, якщо такі витрати не забезпечені видатками, затвердженими у державному бюджеті з урахуванням положень пункту 14 розділу “Прикінцеві положення” Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”;

відшкодування здійснених виплат членам Рахункової палати у разі припинення їх повноважень та працівникам, які відповідно до закону звільняються у зв’язку з припиненням повноважень члена Рахункової палати;

здійснення заходів з реалізації вимог Закону України від 8 грудня 2023 р. № 3502-IX “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про Національне антикорупційне бюро України” щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України”, Закону України від 8 грудня 2023 р. № 3509-IX “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури” та Закону України “Про Кабінет Міністрів України” у частині здійснення видатків на оплату праці з нарахуваннями відповідно для працівників Національного антикорупційного бюро, прокурорів та інших працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, посадових осіб, визначених абзацом першим частини другої статті 47 Закону України “Про Кабінет Міністрів України”.

5. За напрямами, визначеними в абзацах другому та третьому пункту 4 цього Порядку, за рахунок бюджетних коштів державним органам відшкодовуються виключно здійснені виплати:

вихідної допомоги у випадках припинення державної служби та трудового договору з підстав, передбачених у пункті 1 частини першої статті 87 Закону України “Про державну службу”, пункті 6 частини першої статті 36 і пункті 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України;

грошової компенсації працівникам, що звільняються, за невикористані щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

6. Проект рішення Кабінету Міністрів України про розподіл бюджетних коштів готується Мінфіном за пропозиціями державних органів за відповідним напрямом використання бюджетних коштів, визначеним у пункті 4 цього Порядку, поданими разом з детальними фінансово-економічними розрахунками та обґрунтуваннями (далі - пропозиції).

До пропозицій за напрямами, визначеними в абзацах другому - четвертому пункту 4 цього Порядку, у разі звільнення працівників у зв’язку з реорганізацією або ліквідацією державних органів також додаються плани здійснення заходів з реорганізації або ліквідації відповідного державного органу, затверджені головою комісії з реорганізації або ліквідації державного органу.

7. Пропозиції подаються Мінфіну державними органами за підсумками півріччя, дев’яти місяців та одинадцяти місяців до 12 числа місяця, що настає за звітним періодом.

8. Додатково до пропозицій за напрямами, визначеними в абзацах другому - четвертому пункту 4 цього Порядку, державні органи подають інформацію щодо обсягів видатків на оплату праці в цілому за бюджетною програмою, пов’язаною з функціонуванням такого органу, згідно з додатком.

Пропозиції за цими напрямами подаються у разі, коли на дату їх подання значення у графі 5 таблиці інформації щодо обсягів видатків на оплату праці буде мати від’ємне значення.

9. Бюджетні кошти, розподілені за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до цього Порядку, можуть бути спрямовані державними органами на виплату заробітної плати працівникам таких державних органів, якщо виплати, визначені в абзацах другому - п’ятому пункту 4 цього Порядку, були здійснені за рахунок кошторису державного органу до отримання бюджетних коштів.

10. Ведення бухгалтерського обліку та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

11. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.



Додаток
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ
щодо обсягів видатків на оплату праці

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: