Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Реалізація проекту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)”
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Реалізація проекту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)”, що додається.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Реалізація проекту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)”
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у спеціальному фонді державного бюджету за програмою “Реалізація проекту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)”, що надходять відповідно до Грантової угоди Мультидонорського трастового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (Проект “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (НОРЕ)”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною асоціацією розвитку (що діють як адміністратор Мультидонорського трастового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України) від 5 вересня 2023 р. № TF0C2310 (далі - Грантова угода), в частині управління проектом “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)” (далі - бюджетні кошти).
2. Цілями використання бюджетних коштів є підвищення рівня доступу домогосподарств до відремонтованих будинків, що були пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
3. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінінфраструктури.
4. Отримувачами бюджетних коштів є виконавці робіт, постачальники товарів, надавачі послуг, зокрема консультанти групи управління проектом “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)” (далі - проект), з якими Мінінфраструктури уклало договори на придбання товарів, робіт, послуг для реалізації проекту.
5. Для реалізації проекту Мінінфраструктури утворює з незалежних консультантів групу управління проектом.
Функції та завдання групи управління проектом визначені Порядком діяльності груп управління проектами економічного і соціального розвитку України, які підтримуються міжнародними фінансовими організаціями, затвердженим наказом Мінфіну, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Мінпраці та Мін’юсту від 29 жовтня 2002 р. № 905/308/550/93/5, Операційним посібником проекту, затвердженим Мінінфраструктури та погодженим з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі - МБРР).
6. Бюджетні кошти використовуються відповідно до Бюджетного кодексу України, умов Грантової угоди, плану закупівель за проектом, погодженим з МБРР (далі - план закупівель), і спрямовуються на оплату товарів, робіт, послуг, операційних витрат та навчання за відповідним напрямом проекту (далі - заходи), зокрема на:
оплату послуг консультантів групи управління проектом;
оплату службових відряджень консультантів групи управління проектом;
оплату послуг сторонньої моніторингової агенції в рамках проекту;
оплату послуг з проведення аудиту проекту;
інші витрати, визначені Грантовою угодою та планом закупівель за проектом.
7. Оплата заходів, визначених у пункті 6 цього Порядку, здійснюється на підставі договорів, укладених Мінінфраструктури з виконавцями робіт, постачальниками товарів, надавачами послуг, зокрема консультантами групи управління проектом, за результатами надання отримувачами коштів необхідних підтвердних документів для формування заявки на переказ коштів.
8. Мінінфраструктури для реалізації проекту відкриває в АТ “Укрексімбанк” поточний рахунок в доларах США, гривнях.
Заявки на переказ коштів з рахунка гранту, відкритого МБРР відповідно до умов Грантової угоди, та рахунка, відкритого в АТ “Укрексімбанк” Мінінфраструктури, підписуються уповноваженими особами Мінінфраструктури.
9. Перерахування коштів з рахунка гранту, відкритого МБРР, на рахунок, відкритий в АТ “Укрексімбанк” Мінінфраструктури, підтверджується інформацією із системи Client Connection.
10. Відображення Мінінфраструктури у бухгалтерському обліку, фінансовій та бюджетній звітності операцій з бюджетними коштами здійснюється у визначеному законодавством порядку.
11. Мінінфраструктури з метою відображення в обліку та звітності про виконання бюджету операцій у частині доходів і видатків державного бюджету за відповідною бюджетною програмою подає протягом трьох робочих днів місяця, що настає за звітним, Казначейству зведене розпорядження за формою згідно з додатком 1.
Казначейство забезпечує відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів операцій у частині доходів і видатків державного бюджету за відповідними кодами бюджетної класифікації у гривневому еквіваленті валюти гранту, наданого згідно з Грантовою угодою.
12. Мінінфраструктури щокварталу до 15 числа наступного місяця звітує Мінфіну про виконання плану заходів з реалізації проекту за формою згідно з додатком 2.
13. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, забезпечення зберігання фінансових та інших документів, доступ аудиторів з метою проведення аудиту в рамках реалізації проекту здійснюються в установленому законодавством порядку.
14. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються у визначеному законодавством порядку.
ЗВІТ
про виконання плану заходів щодо реалізації проекту “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей (НОРЕ)”