Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 79, ст. 2917; 2021 р., № 64, ст. 4021; 2023 р., № 73, ст. 4182), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка
1. Абзац четвертий пункту 1 після слів “громадським об’єднанням фізкультурно-спортивної спрямованості” доповнити словами “, Національному комітету спорту інвалідів”.
2. У пункті 6:
1) абзац восьмий після слів “опису програми (проекту, заходу)” доповнити словами “, кошторису витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу),”;
2) абзац дев’ятий після слів “описів програм (проектів, заходів)” доповнити словами “, кошториси витрат, необхідних для виконання (реалізації) програм (проектів, заходів),”.
3. Пункт 7 доповнити абзацом такого змісту:
“конкурсна пропозиція не відповідає умовам, зазначеним у тексті оголошення про проведення конкурсу.”.
4. У пункті 8:
1) абзац другий доповнити новим другим реченням такого змісту: “До її складу входять голова конкурсної комісії, заступник голови конкурсної комісії, секретар конкурсної комісії та інші члени.”;
доповнити пункт після абзацу двадцятого новими абзацами такого змісту:
“У разі потреби організатор конкурсу може продовжити строк подання заяв про включення до складу конкурсної комісії:
на 15 календарних днів з дня, що настає за днем закінчення строку подання такої заяви, - у разі, коли подано недостатню кількість заяв для формування складу конкурсної комісії, визначеного організатором конкурсу;
на 30 календарних днів з дня, що настає за днем закінчення строку подання такої заяви, - у разі, коли не подано жодної заяви.”.
У зв’язку з цим абзаци двадцять перший - сорок п’ятий вважати відповідно абзацами двадцять четвертим - сорок восьмим;
абзац двадцять шостий викласти в такій редакції:
“У разі потреби організатор конкурсу має право визначити умови відбору кандидатів до складу конкурсної комісії з дотриманням принципів обґрунтованості, неупередженості та положень цього Порядку, про що додатково зазначає в оголошенні про подання кандидатур до складу конкурсної комісії.”;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
“Засідання конкурсної комісії веде її голова, у разі його відсутності - заступник голови. Представники громадськості та медіа мають право бути присутніми на засіданні конкурсної комісії.”.
5. Абзац третій пункту 9 викласти в такій редакції:
“Усі прийняті конкурсною комісією рішення та знеособлені результати голосування її членів зазначаються в протоколі, який підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.”.
6. Абзаци перший і другий пункту 10 після слів “рішення конкурсної комісії” доповнити словами “та знеособлені результати голосування її членів”.
7. Пункт 15 після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Організатор конкурсу забезпечує трансляцію відкритого захисту конкурсних пропозицій у режимі реального часу та/або його запис.”.
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим.
8. Абзаци шостий - восьмий пункту 17 замінити абзацами такого змісту:
“Індивідуальні оціночні листи членів конкурсної комісії заповнюються в електронній формі, підписуються членами конкурсної комісії шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг і разом із результатами оцінювання всіх конкурсних пропозицій додаються до протоколу засідання конкурсної комісії в електронній системі проведення конкурсу.
У разі проведення конкурсу без використання електронної системи проведення конкурсу індивідуальні оціночні листи членів конкурсної комісії заповнюються у паперовій формі, підписуються шляхом проставляння особистого підпису та додаються до протоколу засідання конкурсної комісії.
Індивідуальні оціночні листи членів конкурсної комісії не розміщуються та не надаються для ознайомлення.
Результати оцінювання всіх конкурсних пропозицій у знеособленому вигляді розміщуються організатором конкурсу в електронній системі проведення конкурсу або на його офіційному веб-сайті у разі проведення конкурсу без використання зазначеної електронної системи.”.
9. Пункт 21 викласти в такій редакції:
“21. Рішення конкурсної комісії про недопущення інститутів громадянського суспільства до участі в конкурсі, результати оцінювання конкурсних пропозицій і визначення переможців конкурсу може бути оскаржене учасником конкурсу шляхом надсилання відповідної скарги організатору конкурсу протягом семи календарних днів з дати оприлюднення організатором конкурсу такого рішення через електронну систему проведення конкурсу, на адресу електронної пошти, зазначену на офіційному веб-сайті організатора конкурсу, або шляхом заповнення електронної форми, яка розміщується на офіційному веб-сайті організатора конкурсу, а в разі незгоди з рішенням організатора конкурсу - в судовому порядку.
Скарги, подані з порушенням зазначеного строку та не підписані керівником інституту громадянського суспільства або його уповноваженою особою, не підлягають розгляду організатором конкурсу.
Про результати розгляду скарги організатор конкурсу повідомляє заявнику не пізніше ніж через 14 календарних днів з дати її надходження.”.
10. Абзаци третій - сьомий пункту 23 викласти в такій редакції:
“Договір повинен містити зобов’язання переможця конкурсу про повернення бюджетних коштів у разі невиконання (нереалізації) програми (проекту, заходу), незабезпечення співфінансування програми (проекту, заходу) в розмірі, що становить не менш як 15 відсотків загальної суми коштів, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), або про здійснення витрат за рахунок бюджетних коштів, не передбачених кошторисом витрат програми (проекту, заходу).
Забороняється надання фінансової підтримки на виконання (реалізацію) програми (проекту, заходу), якщо її фінансування передбачається за рахунок бюджетних коштів, розпорядником яких є інший організатор конкурсу.
Під час укладання договорів з переможцями конкурсу обсяг бюджетних коштів для надання фінансової підтримки для виконання (реалізації) ними відповідної програми (проекту, заходу) може бути змінений з метою приведення кошторису програми (проекту, заходу) у відповідність з вимогами бюджетного законодавства та принципами економного та ефективного використання бюджетних коштів, але не може перевищувати рекомендованого конкурсною комісією обсягу бюджетних коштів.
Переможець конкурсу під час укладання договору та затвердження кошторису витрат у межах затвердженого обсягу видатків на програму (проект, захід) може надавати уточнені розрахунки витрат, пов’язані із зміною діючих норм і нормативів, цін і тарифів на товари та послуги. Збільшення загального обсягу витрат за однією статтею або включення статей, які не були передбачені проектом, але безпосередньо пов’язані з цілями програми (проекту, заходу), можливі лише за поданням переможцем конкурсу відповідного обґрунтування.
Переможець конкурсу під час укладання договору за погодженням з організатором конкурсу може змінити форму виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) за умови дотримання пріоритетного завдання, загальнодержавного або відповідного адміністративно-територіального рівня виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), очікуваних результатів виконання (реалізації) програми (проекту, заходу).”.
11. У тексті Порядку та додатках 2 і 6 до нього слова “засоби масової інформації” в усіх відмінках замінити словом “медіа”.