Про затвердження Змін до Положення про порядок складання і ведення реєстру акцептованих вимог кредиторів та задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються
Відповідно до пункту 10 частини першої, пункту 12 частини п’ятої та частини шостої статті 12 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Положення про порядок складання і ведення реєстру акцептованих вимог кредиторів та задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 21 серпня 2017 року № 3711, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2017 року за № 1104/30972, що додаються.
2. Відділу методології та стратегічного планування разом з департаментом правового забезпечення забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Управлінню зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями забезпечити офіційне опублікування цього рішення шляхом розміщення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у мережі Інтернет після його державної реєстрації.
4. Це рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника директора-розпорядника Білай О.С.
Протокол засідання виконавчої дирекції |
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ЗМІНИ
до Положення про порядок складання і ведення реєстру акцептованих вимог кредиторів та задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 21 серпня 2017 року № 3711, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2017 року за № 1104/30972
1. Доповнити пункт 5 розділу I після абзацу другого абзацом третім такого змісту:
«документ про арешт - судове рішення, постанова органу державної виконавчої служби (державного виконавця), приватного виконавця про накладення арешту на кошти та інші цінності боржника;».
У зв’язку з цим абзаци третій-шостий вважати відповідно абзацами четвертим-сьомим.
2. У розділі VI:
1) у пункті 5 слова «платіжної вимоги / інкасового доручення (розпорядження) за тим виконавчим документом, для виконання якого накладався арешт» замінити словами «платіжної інструкції за тим документом про арешт, для забезпечення виконання якого банк заблокував (виконав арешт) кошти та інші цінності»;
2) в абзаці четвертому пункту 6 слова «дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення банку як юридичної особи» замінити словами «дня складання ліквідаційного балансу банку»;
3) доповнити цей розділ новими пунктами такого змісту:
«13. У разі надходження документа про арешт коштів на рахунках кредитора, на яких обліковуються кошти, кредиторські вимоги за якими були включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, або документа про арешт коштів на всіх рахунках кредитора без зазначення номерів рахунків (далі - документ про арешт коштів), після початку процедури ліквідації банку, банк здійснює блокування (виконує арешт) цих коштів на рахунках кредитора, з метою виконання вимог законодавства України щодо обмеження використання коштів до часу надходження платіжної інструкції за цим документом про арешт коштів або до отримання відповідного документа про зняття арешту з коштів.
Облік документів про арешт коштів здійснюється на відповідному позабалансовому рахунку до дня складання ліквідаційного балансу банку.
14. Банк, у разі надходження платіжної інструкції за документом про арешт коштів, для забезпечення виконання якого банк заблокував (виконав арешт) коштів, забезпечує її виконання, у сумі, визначеній платіжною інструкцією за документом про арешт коштів, але не більше суми акцептованих вимог кредитора банку, кошти якого було заблоковано (виконано арешт), у разі задоволення вимог черги акцептованих вимог кредиторів, до якої віднесені акцептовані вимоги такого кредитора.
Платіжна інструкція за документом про арешт коштів, для забезпечення виконання якого банк заблокував (виконав арешт) кошти, яка надійшла до початку задоволення тієї черги акцептованих вимог кредиторів, до якої віднесені вимоги кредитора, повертається ініціатору.
Якщо вимоги кредиторів тієї черги, до якої віднесені акцептовані вимоги кредитора, кошти якого банк заблокував (виконав арешт) за документом про арешт коштів, задовольняються пропорційно до суми вимог, що належать кожному кредитору однієї черги, та ця сума є меншою суми, визначеної платіжною інструкцією за документом про арешт коштів, банк забезпечує виконання платіжної інструкції за документом про арешт коштів у сумі, що має бути спрямована на задоволення вимог цього кредитора.
15. Якщо в документі про арешт коштів номери рахунків, на які накладено арешт, не відповідають номеру рахунку, за яким здійснюється облік коштів кредитора, кошти якого мають бути заблоковані (накладено арешт), банк повідомляє органи або осіб, за рішенням яких накладено арешт (у тому числі суд, державних виконавців, приватних виконавців), про включення кредиторських вимог такої особи до реєстру акцептованих вимог кредиторів з обов’язковим зазначенням номера рахунку, за яким здійснюється облік таких коштів.».
3. У пункті 1 розділу VII:
1) у першому реченні підпункту 7 слово «боргу» виключити;
2) доповнити цей пункт після абзацу двадцять сьомого підпунктом 14 такого змісту:
«14) витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про реєстрацію відомостей про звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження та письмове повідомлення, направлене відповідно до частини третьої статті 32 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» усім особам, які повинні виконати вимоги за відповідним правом грошової вимоги боржника, яке є предметом забезпечувального обтяження. Такі зміни вносяться до реєстру акцептованих вимог кредиторів виключно в сумі, що не перевищує суму (залишок суми) вимог, яку акцептовано первинному кредитору.».
У зв’язку з цим абзаци двадцять восьмий-тридцятий вважати відповідно абзацами двадцять дев’ятим-тридцять першим.