open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 15 березня 2024 р. № 305
Київ

Деякі питання проведення моніторингу та оцінювання державної регіональної політики

Відповідно частини четвертої статті 24, частини другої статті 26 Закону України “Про засади державної регіональної політики” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок здійснення моніторингу державної регіональної політики;

Порядок проведення оцінювання реалізації державної регіональної політики.

2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 816 “Деякі питання розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 77, ст. 4364) і від 4 серпня 2023 р. № 817 “Деякі питання розроблення Державної стратегії регіонального розвитку України і плану заходів з її реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених Стратегії і плану заходів” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 77, ст. 4365) зміни, що додаються.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 8-11 Порядку здійснення моніторингу державної регіональної політики, затвердженого цією постановою, які набирають чинності через 12 місяців після припинення чи скасування воєнного стану.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 71



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 305

ПОРЯДОК
здійснення моніторингу державної регіональної політики

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення моніторингу державної регіональної політики, а також процедуру звітування за результатами такого моніторингу.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про засади державної регіональної політики” та інших нормативно-правових актах.

3. Моніторинг державної регіональної політики здійснюється з метою відстеження та проведення аналізу територіальних тенденцій, динаміки та структурних змін відповідно до цілей, напрямів та завдань державної регіональної політики, визначених у документах стратегічного планування державної регіональної політики, зазначених у частині другій статті 7 Закону України “Про засади державної регіональної політики”.

4. Об’єктами моніторингу державної регіональної політики є соціально-економічні процеси і результати соціально-економічного розвитку регіонів, територіальних громад, функціональних типів територій, які описуються з використанням кількісних та якісних, статичних або динамічних параметрів.

5. Суб’єктами моніторингу державної регіональної політики є:

центральні органи виконавчої влади;

місцеві органи виконавчої влади;

органи влади Автономної Республіки Крим;

органи місцевого самоврядування.

До здійснення моніторингу державної регіональної політики можуть бути залучені асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об’єднання, агенції регіонального розвитку, створені відповідно до Закону України “Про засади державної регіональної політики”, наукові установи, громадські об’єднання.

6. Моніторинг державної регіональної політики здійснюється на основі інформаційно-комунікаційної системи, що є єдиною геоінформаційною системою здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад (далі - геоінформаційна система регіонального розвитку) відповідно до Порядку функціонування єдиної геоінформаційної системи здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2023 р. № 522 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 54, ст. 3033).

7. Моніторинг державної регіональної політики здійснюється шляхом відстеження динаміки за визначеним переліком показників, проведення їх аналізу, підготовки та оприлюднення результатів такого моніторингу і включає:

моніторинг розвитку регіонів, територіальних громад і функціональних типів територій;

моніторинг виконання документів стратегічного планування і реалізації державної регіональної політики;

моніторинг використання публічних коштів на цілі державної регіональної політики.

8. Моніторинг розвитку регіонів, територіальних громад і функціональних типів територій (далі - моніторинг регіонального розвитку) здійснюється Мінінфраструктури на підставі офіційної державної статистичної інформації, інформації центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (військових адміністрацій) та органів місцевого самоврядування.

9. Моніторинг регіонального розвитку здійснюється із застосуванням методу порівняння показників за звітний період з аналогічними показниками за попередній період:

щокварталу - за переліком показників моніторингу розвитку регіонів, наведених у додатку 1, та за переліком показників моніторингу розвитку територіальних громад, наведених у додатку 2 (далі - щоквартальний моніторинг);

щороку - за переліком показників моніторингу розвитку регіонів, наведених у додатку 3, та за переліком показників моніторингу розвитку територіальних громад, наведених у додатку 4 (далі - щорічний моніторинг).

Моніторинг функціональних типів територій здійснюється шляхом узагальнення та проведення аналізу інформації за показниками розвитку територіальних громад, включених до їх складу.

10. Для проведення щоквартального моніторингу відповідальні за подання даних за переліком показників, наведених у додатках 1 і 2, до 15 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, подають Мінінфраструктури та/або вносять у геоінформаційну систему регіонального розвитку інформацію для здійснення моніторингу розвитку регіонів за формою згідно з додатком 5 та інформацію для здійснення моніторингу розвитку територіальних громад за формою згідно з додатком 6.

Мініфраструктури здійснює щоквартальний моніторинг на підставі інформації, отриманої від органів, відповідальних за подання даних, та готує аналітичний звіт, який оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті.

11. Для здійснення щорічного моніторингу органи, відповідальні за подання даних за переліком показників, наведених у додатках 3 і 4, до 15 червня подають Мінінфраструктури та/або вносять у геоінформаційну систему регіонального розвитку інформацію для здійснення моніторингу розвитку регіонів за формою згідно з додатком 5 та інформацію для здійснення моніторингу розвитку територіальних громад за формою згідно з додатком 6.

Мініфраструктури здійснює щорічний моніторинг на підставі інформації, отриманої від органів, відповідальних за подання даних, та до 15 липня готує аналітичний звіт, який подає Кабінетові Міністрів України та оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті.

12. Моніторинг виконання документів стратегічного планування і реалізації державної регіональної політики, а також моніторинг використання публічних коштів на цілі державної регіональної політики здійснюється відповідно до Порядку розроблення Державної стратегії регіонального розвитку України і плану заходів з її реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених Стратегії і плану заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 817 “Деякі питання розроблення Державної стратегії регіонального розвитку України і плану заходів з її реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених Стратегії і плану заходів” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 77, ст. 4365), та Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 816 “Деякі питання розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 77, ст. 4364).



Додаток 1
до Порядку здійснення моніторингу
державної регіональної політики

ПЕРЕЛІК
показників щоквартального моніторингу розвитку регіонів

Назва показника

Орган, відповідальний за подання даних

1.

Індекс промислової продукції, відсотків до відповідного періоду попереднього року

Держстат

2.

Індекс будівельної продукції, відсотків до відповідного періоду попереднього року

-“-

3.

Індекс споживчих цін, відсотків до грудня попереднього року

-“-

4.

Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією Міжнародної організації праці), відсотків до робочої сили відповідного віку

-“-

5.

Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років, відсотків до всього населення відповідного віку

-“-

6.

Індекс реальної заробітної плати, відсотків до відповідного періоду попереднього року

-“-

7.

Заборгованість з виплати заробітної плати, відсотків до фонду оплати праці за останній місяць звітного періоду

-“-

8.

Обсяг перевезених вантажів автомобільним транспортом, відсотків до відповідного періоду попереднього року

-“-

9.

Темп зростання (зменшення) доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів), відсотків до відповідного періоду попереднього року

Мінфін

10.

Частка місцевих податків і зборів у доходах загального фонду місцевого бюджету (без трансфертів), відсотків

-“-

11.

Частка видатків бюджету розвитку у видатках місцевого бюджету (загальний та спеціальний фонд), відсотків

-“-

12.

Кількість внутрішньо переміщених осіб, взятих на облік, тис. осіб

Мінсоцполітики

13.

Частка дітей, для яких організовано підвезення шкільними автобусами до місця навчання і додому, відсотків до загальної кількості учнів, які того потребують

МОН

14.

Середній час доїзду бригади швидкої медичної допомоги до пацієнта, хвилин

МОЗ


Додаток 2
до Порядку здійснення моніторингу
державної регіональної політики

ПЕРЕЛІК
показників щоквартального моніторингу розвитку територіальних громад

Назва показника

Орган, відповідальний за подання даних

1.

Темп зростання (зменшення) доходів загального фонду місцевого бюджету (без трансфертів), відсотків до відповідного періоду попереднього року

Мінфін

2.

Частка місцевих податків і зборів у доходах загального фонду місцевого бюджету (без трансфертів), відсотків

-“-

3.

Частка видатків бюджету розвитку у видатках місцевого бюджету (загальний та спеціальний фонди), відсотків

-“-

4.

Кількість зареєстрованих безробітних на кінець звітного періоду, осіб

Мінекономіки

5.

Кількість внутрішньо переміщених осіб, узятих на облік, тис. осіб

Мінсоцполітики


Додаток 3
до Порядку здійснення моніторингу
державної регіональної політики

ПЕРЕЛІК
показників щорічного моніторингу розвитку регіонів

Назва показника

Орган, відповідальний за подання даних

Напрям “Економічна ефективність”

1.

Валовий регіональний продукт у розрахунку на одну особу, млн. гривень

Держстат

2.

Чисельність наявного населення (за оцінкою), тис. осіб

-“-

3.

Наявний дохід населення у розрахунку на одну особу, гривень

-“-

4.

Індекс промислової продукції, відсотків до попереднього року

-“-

5.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) підприємств, млн. гривень

-“-

6.

Індекс сільськогосподарської продукції, відсотків до попереднього року

-“-

7.

Обсяг продукції сільського господарства у постійних цінах, млн. гривень

-“-

8.

Індекс будівельної продукції, відсотків до попереднього року

-“-

9.

Індекс споживчих цін, відсотків до грудня попереднього року

-“-

10.

Кількість діючих суб’єктів середнього підприємництва у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

-“-

11.

Кількість діючих суб’єктів малого підприємництва (з урахуванням мікропідприємництва) у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

-“-

Напрям “Інвестиційно-інноваційний розвиток”

12.

Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення, гривень

-“-

13.

Частка кількості інноваційно активних промислових підприємств у загальній кількості промислових підприємств, відсотків

Держстат

14.

Частка витрат на інновації промислових підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) промислових підприємств, відсотків

-“-

15.

Частка витрат на інновації промислових підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) інноваційно активних промислових підприємств, відсотків

-“-

Напрям “Фінансова самодостатність”

16.

Темп зростання (зменшення) доходів загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів), відсотків до попереднього року

Мінфін

17.

Доходи загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення, тис. гривень

-“-

18.

Видатки місцевих бюджетів (загальний та спеціальний фонд) у розрахунку на одну особу населення, тис. гривень

-“-

19.

Частка видатків бюджету розвитку у видатках місцевого бюджету (загальний та спеціальний фонд), відсотків

-“-

Напрям “Цифровий розвиток”

20.

Індекс цифрової трансформації регіонів, одиниць

Мінцифри

21.

Рівень автоматизації центрів надання адміністративних послуг, відсотків

-“-

22.

Рівень покриття інтернет-зв’язком, відсотків

-“-

23.

Рівень покриття мобільним зв’язком, відсотків

-“-

24.

Частка населення, що має доступ до мобільного широкосмугового доступу до Інтернету із швидкістю не менше 2 Мбіт/с, відсотків

-“-

Напрям “Ефективність ринку праці”

25.

Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією Міжнародної організації праці), відсотків до робочої сили відповідного віку

Держстат

26.

Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років, відсотків до всього населення відповідного віку

Держстат

27.

Рівень довготривалого безробіття населення працездатного віку, відсотків до робочої сили працездатного віку

-“-

28.

Індекс реальної заробітної плати, відсотків до відповідного періоду попереднього року

-“-

29.

Заборгованість з виплати заробітної плати, відсотків до фонду оплати праці за останній місяць звітного року

-“-

30.

Співвідношення прийнятих працівників до звільнених, відсотків

Мінекономіки
Пенсійний фонд України

Напрям “Соціальна згуртованість”

31.

Частка територіальних громад, які передбачили заходи і видатки на надання соціальних послуг у місцевих бюджетах, відсотків

Мінсоцполітики

32.

Кількість внутрішньо переміщених осіб, узятих на облік, тис. осіб

-“-

Напрям “Розвиток інфраструктури”

33.

Частка територіальних громад, які мають затверджену містобудівну документацію на всю територію територіальної громади, відсотків

Мінінфраструктури

34.

Обсяг перевезених вантажів автомобільним транспортом, відсотків до попереднього року

Держстат

35.

Загальна площа житлових будівель, прийнятих в експлуатацію у розрахунку на 1 тис. осіб населення, кв. метрів

-“-

36.

Питома вага забезпеченості громадян житловими приміщеннями з житлового фонду соціального призначення, відсотків до загальної кількості громадян, які того потребують

Мінінфраструктури

37.

Питома вага забезпеченості громадян житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання, відсотків до загальної кількості громадян, які того потребують

-“-

38.

Частка мереж централізованого водоподостачання, що перебувають в аварійному стані, відсотків

Мінінфраструктури

39.

Частка пошкоджених багатоквартирних будинків, в яких співвласники скористалися програмами фінансування енергоефективного відновлення, відсотків

-“-

Напрям “Енергоефективність”

40.

Частка оснащення житлових будинків вузлами комерційного обліку теплової енергії, відсотків до загальної кількості житлових будинків, які підлягають оснащенню, відсотків

Держенергоефективності

41.

Збільшення теплової потужності об’єктів, що працюють на альтернативних видах палива, за звітний період, відсотків

-“-

42.

Збільшення електричної потужності об’єктів, що працюють на альтернативних видах палива, за звітний період, відсотків

-“-

43.

Збільшення обсягу виробництва теплової енергії з альтернативних видів палива, відсотків до попереднього року

-“-

44.

Збільшення обсягу виробництва електричної енергії з альтернативних видів палива, відсотків до попереднього року

-“-

45.

Кількість реалізованих проектів з комплексної термомодернізації громадських будівель

Мінінфраструктури

46.

Кількість реалізованих проектів з комплексної термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, усього

-“-


з них проектів, реалізованих за участю державної установи “Фонд енергоефективності”

-“-

Напрям “Стан навколишнього природного середовища”

47.

Кількість викидів забруднюючих речовин і парникових газів від стаціонарних джерел забруднення, тис. тонн

Держстат

48.

Кількість викидів забруднюючих речовин і парникових газів від пересувних джерел забруднення, тис. тонн

Держстат

49.

Викиди діоксиду вуглецю (CO2) у розрахунку на 1 тис. кв. кілометрів території, тонн

-“-

50.

Темп зростання/зниження викидів забруднюючих речовин і парникових газів від стаціонарних джерел забруднення у розрахунку на одну особу, відсотків до попереднього року

-“-

51.

Темп зростання/зниження викидів забруднюючих речовин і парникових газів від пересувних джерел забруднення у розрахунку на одну особу, відсотків до попереднього року

-“-

52.

Частка питної води, що відповідає державним стандартам якості, відсотків

Мінінфрастурктури

53.

Частка стічних вод, що проходять повний цикл біологічної очистки, відсотків

-“-

54.

Інвестиції у капітальний ремонт основних засобів природоохоронного призначення, тис. гривень

Держстат

55.

Інвестиції в обладнання та устаткування, що пов’язані з екологічно більш чистими технологіями, тис. гривень

-“-

56.

Інвестиції в обладнання та устаткування для контролю забруднення навколишнього природного середовища та прилади для очищення від забруднення, тис. гривень

-“-

57.

Частка площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду в загальній території країни, відсотків

Міндовкілля

58.

Частка територіальних громад, у яких впроваджено роздільне збирання побутових відходів, у загальній кількості територіальних громад регіону, відсотків

Мінінфраструктури

59.

Цільовий показник з підготовки до повторного використання та рециклінгу побутових відходів, відсотків

-“-

Напрям “Розвиток освіти”

60.

Співвідношення наявної кількості місць у закладах дошкільної освіти до фактичної чисельності вихованців, охоплених закладами дошкільної освіти, відсотків

МОН

61.

Частка дітей сільської місцевості, для яких організовано підвезення шкільними автобусами до місця навчання і додому, відсотків до загальної кількості учнів, які того потребують

-“-

62.

Частка закладів освіти, у яких створено безпечні умови для навчання та праці (облаштовані укриттями), відсотків

-“-

Напрям “Здоров’я населення”

63.

Загальний коефіцієнт народжуваності, на 1 тис. осіб наявного населення

Держстат

64.

Загальний коефіцієнт смертності, на 1 тис. осіб наявного населення

-“-

65.

Рівень охоплення імунопрофілактикою відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні за віком під час профілактики десяти інфекційних захворювань, відсотків

МОЗ

66.

Середній час доїзду бригади швидкої медичної допомоги до пацієнта, хвилин

-“-

67.

Укомплектованість закладів охорони здоров’я лікарями, відсотків

-“-

68.

Укомплектованість закладів охорони здоров’я фахівцями (молодшими спеціалістами) з медичною та фармацевтичною освітою, відсотків

-“-

69.

Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення

-“-

70.

Рівень охоплення систематичним скринінгом на туберкульоз осіб з груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, відсотків

-“-

Напрям “Розвиток культури”

71.

Частка оновлення книжкових фондів бібліотек, відсотків

МКІП

72.

Кількість комп’ютерів для користувачів бібліотек з доступом до Інтернету, штук

МКІП

73.

Частка дітей шкільного віку, що відвідують мистецькі школи, відсотків

-“-

74.

Наявність програм з охорони нематеріальної культурної спадщини

-“-

75.

Кількість елементів нематеріальної культурної спадщини, включених до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, одиниць

-“-


Додаток 4
до Порядку здійснення моніторингу
державної регіональної політики

ПЕРЕЛІК
показників щорічного моніторингу розвитку територіальних громад

Назва показника

Орган, відповідальний за подання даних

1.

Чисельність наявного населення, тис. осіб

Держстат

2.

Індекс податкоспроможності, одиниць

Мінфін

3.

Темп зростання (зменшення) доходів загального фонду місцевого бюджету (без трансфертів), відсотків до попереднього року

-“-

4.

Доходи загального фонду місцевого бюджету (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення, тис. гривень

-“-

5.

Видатки місцевого бюджету (загальний та спеціальний фонди) у розрахунку на одну особу населення, тис. гривень

-“-

6.

Частка місцевих податків і зборів у доходах загального фонду місцевого бюджету (без трансфертів), відсотків

-“-

7.

Частка видатків бюджету розвитку у видатках місцевого бюджету (загальний та спеціальний фонди), відсотків

-“-

8.

Рівень автоматизації центрів надання адміністративних послуг, відсотків

Мінцифри

9.

Рівень покриття інтернет-зв’язком, відсотків

-“-

10.

Рівень покриття мобільним зв’язком, відсотків

-“-

11.

Кількість діючих середніх підприємств, одиниць

Держстат

12.

Кількість діючих малих підприємств (з урахуванням мікропідприємств), одиниць

-“-

13.

Обсяг видатків на надання соціальних послуг у місцевих бюджетах, тис. гривень

Мінсоцполітики

14.

Кількість надавачів соціальних послуг, одиниць

-“-

15.

Чисельність осіб, які отримали соціальні послуги

Мінсоцполітики

16.

Кількість внутрішньо переміщених осіб, узятих на облік, тис. осіб

-“-

17.

Кількість викидів забруднюючих речовин і парникових газів від стаціонарних джерел забруднення, тис. тонн

Держстат

18.

Інвестиції у капітальний ремонт основних засобів природоохоронного призначення, тис. гривень

-“-

19.

Інвестиції в обладнання та устаткування, що пов’язані з екологічно більш чистими технологіями, тис. гривень

-“-

20.

Інвестиції в обладнання та устаткування для контролю забруднення навколишнього природного середовища та прилади для очищення від забруднення, тис. гривень

-“-

21.

Цільовий показник з підготовки до повторного використання та рециклінгу побутових відходів, відсотків

Мінінфраструктури

22.

Співвідношення наявної кількості місць у закладах дошкільної освіти до фактичної чисельності вихованців, охоплених закладами дошкільної освіти, відсотків

МОН

23.

Частка дітей сільської місцевості, для яких організовано підвезення шкільними автобусами до місця навчання і додому, відсотків до загальної кількості учнів, які того потребують

-“-

24.

Рівень охоплення імунопрофілактикою відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні за віком під час профілактики десяти інфекційних захворювань, відсотків

МОЗ

25.

Середній час доїзду бригади швидкої медичної допомоги до пацієнта, хвилин

-“-

26.

Укомплектованість закладів охорони здоров’я лікарями, відсотків

-“-

27.

Укомплектованість закладів охорони здоров’я фахівцями (молодшими спеціалістами) з медичною та фармацевтичною освітою, відсотків

МОЗ

28.

Кількість лікарів на 10 тис. населення

-“-

29.

Рівень охоплення систематичним скринінгом на туберкульоз осіб, що належать до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз, відсотків

-“-

30.

Частка населення, охопленого онкоскринінгом на найбільш поширені серед населення злоякісні новоутворення, відсотків

-“-

31.

Частка підтверджених діагнозів “Гострий мозковий інсульт” у хворих, які були доставлені бригадами екстреної медичної допомоги до закладів охорони здоров’я, які уклали договір з НСЗУ за відповідним пакетом медичних послуг, відсотків

-“-

32.

Частка випадків прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події за зверненнями хворого з підозрою на гострий мозковий інсульт до 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера прийому виклику оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, відсотків

-“-


Додаток 5
до Порядку здійснення моніторингу
державної регіональної політики

ІНФОРМАЦІЯ
для проведення моніторингу розвитку регіонів
_______________________________________________________
(найменування органу, що подає інформацію)
за період з ___ ________ 20__ р. по ___ ________ 20__ р.

Назва

Назва напряму

Показник 1

Показник 2

Показник 3

відповідний період попереднього року

відповідний період звітного року

відповідний період попереднього року

відповідний період звітного року

відповідний період попереднього року

відповідний період звітного року

Україна







Автономна Республіка Крим







Область:







Вінницька







Волинська







Дніпропетровська







Донецька







Житомирська







Закарпатська







Запорізька







Івано-Франківська







Київська







Кіровоградська







Луганська







Львівська







Миколаївська







Одеська







Полтавська







Рівненська







Сумська







Тернопільська







Харківська







Херсонська







Хмельницька







Черкаська







Чернівецька







Чернігівська







м. Київ







м. Севастополь








Додаток 6
до Порядку здійснення моніторингу
державної регіональної політики

ІНФОРМАЦІЯ
для проведення моніторингу розвитку територіальних громад
_________________________________________________________
(найменування органу, що подає інформацію)
за період з ___ _________ 20___ р. по___ _________ 20___ р.

Назва

Найменування територіальної громади

Назва напряму

Показник 1

Показник 2

Показник 3

відповідний період попереднього року

відповідний період звітного року

відповідний період попереднього року

відповідний період звітного року

відповідний період попереднього року

відповідний період звітного року

Україна








Автономна Республіка Крим








Вінницька область








Волинська область








Дніпропетровська область








Донецька область








Житомирська область








Закарпатська область








Запорізька область








Івано-Франківська область








Київська область








Кіровоградська область








Луганська область








Львівська область








Миколаївська область








Одеська область








Полтавська область








Рівненська область








Сумська область








Тернопільська область








Харківська область








Херсонська область








Хмельницька область








Черкаська область








Чернівецька область








Чернігівська область








м. Київ








м. Севастополь









ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 305

ПОРЯДОК
проведення оцінювання реалізації державної регіональної політики

1. Цей Порядок визначає механізм проведення оцінювання реалізації державної регіональної політики, а також вимоги щодо структури та змісту звіту за результатами такого оцінювання.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про засади державної регіональної політики” та інших нормативно-правових актах.

3. Метою оцінювання реалізації державної регіональної політики є отримання інформації стосовно досягнення цілей політики, їх впливу на стан соціально-економічного розвитку регіонів, територіальних громад та функціональних типів територій для прийняття необхідних управлінських рішень.

4. Оцінювання реалізації державної регіональної політики здійснюється відповідно до частини першої статті 26 Закону України “Про засади державної регіональної політики”.

5. Для цілей державної регіональної політики оцінюванню підлягають такі документи стратегічного планування і реалізації державної регіональної політики:

Державна стратегія регіонального розвитку України (далі - Стратегія);

план заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України (далі - план заходів);

регіональні стратегії розвитку;

плани заходів з реалізації регіональних стратегій розвитку;

стратегії розвитку територіальних громад;

плани заходів з реалізації стратегій розвитку територіальних громад.

6. Оцінювання реалізації державної регіональної політики може бути внутрішнім та зовнішнім.

7. Внутрішнє оцінювання реалізації Стратегії та виконання плану заходів проводиться за результатами виконання першого та другого етапів реалізації Стратегії шляхом оцінювання індикаторів досягнення визначених нею цілей, результативності, ефективності та впливу виконання Стратегії і плану заходів на розвиток регіонів, територіальних громад та функціональних типів територій.

Внутрішнє оцінювання реалізації Стратегії та виконання плану заходів проводиться Мінінфраструктури на підставі моніторингових звітів за відповідний період, офіційної державної статистичної інформації, інформації центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (військових адміністрацій) та органів місцевого самоврядування, яка подається Мінінфраструктури до 1 травня року, який настає після завершення відповідного етапу реалізації Стратегії.

За результатами внутрішнього оцінювання Мінінфраструктури готує звіт, який повинен містити:

результати досягнення запланованих цілей та завдань Стратегії;

наявні незаплановані зміни, що вплинули на досягнення визначених цілей;

результати аналізу ефективності застосування механізмів реалізації та ресурсних витрат;

висновки та рекомендації щодо можливого коригування процесу реалізації державної регіональної політики.

Звіт за підсумками внутрішнього оцінювання подається Кабінетові Міністрів України до 15 червня року, який настає після завершення відповідного етапу реалізації Стратегії, та розміщується на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури.

8. Мінінфраструктури протягом року після завершення реалізації Стратегії забезпечує проведення зовнішнього оцінювання реалізації державної регіональної політики.

Зовнішнє оцінювання реалізації державної регіональної політики проводиться незалежними організаціями (експертами) на запит Мінінфраструктури шляхом здійснення експертного аналізу наявних статистичних та адміністративних даних, моніторингових звітів, контрольних перевірок, експертно-аналітичних оцінок та додаткових обстежень (опитувань) тощо.

За результатами проведення зовнішнього оцінювання готується підсумковий звіт з оцінювання реалізації державної регіональної політики за формою згідно з додатком, який подається Мінінфраструктури.

Мінінфраструктури забезпечує розміщення підсумкового звіту з оцінювання реалізації державної регіональної політики на своєму офіційному веб-сайті.

9. Оцінювання реалізації регіональних стратегій розвитку та виконання планів заходів проводиться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями (військовими адміністраціями) за результатами виконання першого та другого етапів реалізації регіональної стратегії розвитку (внутрішнє оцінювання) та після завершення реалізації регіональної стратегії розвитку (зовнішнє оцінювання) шляхом оцінювання індикаторів досягнення цілей, результативності, ефективності та впливу виконання регіональної стратегії розвитку і плану заходів на розвиток регіону та територіальних громад.

Оцінювання здійснюється на підставі моніторингових звітів про реалізацію регіональної стратегії розвитку та про виконання плану заходів з її реалізації за відповідний період, офіційної державної статистичної інформації, інформації органів, відповідальних за здійснення заходів і реалізацію проектів регіонального розвитку, та інших суб’єктів державної регіональної політики.

За результатами внутрішнього оцінювання Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації (військові адміністрації) готують відповідний звіт, за визначеною ними формою, який подають для затвердження Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам до 1 червня року, який настає після завершення відповідного етапу реалізації регіональної стратегії.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації (військові адміністрації) протягом п’яти робочих днів після затвердження звітів забезпечують їх розміщення на своїх офіційних веб-сайтах.

Зовнішнє оцінювання реалізації регіональної стратегії проводиться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями (військовими адміністраціями) із залученням незалежних організацій (експертів) протягом року після завершення реалізації відповідної регіональної стратегії розвитку. Звіт за результатами зовнішнього оцінювання реалізації регіональної стратегії розвитку розміщується на офіційному веб-сайті Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (військової адміністрації).

10. Оцінювання реалізації стратегії розвитку територіальних громад та виконання планів заходів з їх реалізації проводиться після завершення строку їх реалізації відповідно до затверджених наказом Мінрегіону методичних рекомендації щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад.



Додаток
до Порядку проведення оцінювання
реалізації державної регіональної політики

ЗВІТ
з оцінювання реалізації державної регіональної політики
за період з ___ _______20__ р. по ___ _______20__ р.

1. Резюме

Зазначається короткий виклад результатів оцінювання реалізації державної регіональної політики, наводяться основні висновки і рекомендації.

2. Вступ

Зазначається основна мета проведення оцінювання реалізації державної регіональної політики, проводиться аналіз стану справ, зазначається короткий опис документів стратегічного планування та/або реалізації державної регіональної політики, які оцінюються, а також інші дані, необхідні для реалізації мети оцінювання.

3. Методологія оцінювання

Наводиться інформація про методи збору даних, які використовуються під час проведення оцінки, включаючи стратегію вибірки, джерела отриманих даних і методи проведення їх аналізу. Інформація про обсяг проведеної роботи із зазначенням охоплених оцінюванням сфер діяльності, регіонів, суб’єктів державної регіональної політики тощо.

4. Отримані дані та результати їх аналізу

Наводиться інформація про основні дані, отримані у процесі оцінювання, а також результати їх аналізу та вплив на досягнення запланованих цілей, а саме: результати задоволення потреб різних груп заінтересованих осіб; порівняння фактичних та цільових значень індикаторів досягнення цілей; обсяг та ефективність використання публічних коштів; виявлені недоліки, їх причини та шляхи усунення.

Інформація наводиться чітко, зрозуміло, послідовно та стисло з використанням таблиць, графіків та діаграм і повинна мати логічно побудовану структуру.

5. Висновки

Стисло викладаються основні результати оцінювання та висновки, включаючи оцінку результативності, ефективності та сталості результатів реалізації документів стратегічного планування та/або реалізації державної регіональної політики, що розроблені на підставі отриманих даних та результатів їх аналізів.

6. Рекомендації

Зазначаються заходи, які необхідно вжити до подальшої реалізації, корегування, зміни механізмів реалізації державної регіональної політики. Запропоновані заходи повинні ґрунтуватися на отриманих даних та результатах їх аналізу.

7. Додатки

Зазначається додаткова інформація, наприклад детальні таблиці даних, графіки або карти, які підтверджують результати оцінки та висновки.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 305

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 816 і № 817

1. Додаток 2 до Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 816, викласти в такій редакції:


“Додаток 2
до Порядку розроблення
регіональних стратегій розвитку
і планів заходів з їх реалізації, а також
проведення моніторингу реалізації
зазначених стратегій і планів заходів
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 305)

МОНІТОРИНГОВИЙ ЗВІТ
про виконання плану заходів з реалізації регіональної стратегії розвитку
_____________________________________________
(назва регіону)
за 20___ рік

Найменування завдання регіональної стратегії*

Найменування заходу*

Строки здійснення заходу*

Індикатори здійснення заходу*

Стан здійснення заходу (здійснено/ розпочато здійснення/не розпочато здійснення/здійснюється постійно/інше)

Інформація щодо результатів здійснення заходу

Обсяг використаних коштів на здійснення заходу, тис. гривень

Проблемні питання, їх вплив на здійснення заходу (з поясненням причини їх виникнення та зазначенням механізму вирішення)

державний бюджет

місцевий бюджет

інші джерела

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

__________
* Зазначається відповідно до плану заходів з реалізації регіональної стратегії розвитку.”.

2. У Порядку розроблення Державної стратегії регіонального розвитку України і плану заходів з її реалізації, а також проведення моніторингу реалізації зазначених Стратегії і плану заходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 817:

1) пункт 10 доповнити абзацом такого змісту:

“індикативні обсяги і джерела фінансування.”;

2) додаток 2 до Порядку викласти в такій редакції:


“Додаток 2
до Порядку розроблення Державної
стратегії регіонального розвитку України
і плану заходів з її реалізації, а також
проведення моніторингу реалізації
зазначених Стратегії і плану заходів
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 305)

МОНІТОРИНГОВИЙ ЗВІТ
про виконання плану заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України”.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 березня 2024 р. № 305

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 235 “Про затвердження Порядку здійснення моніторингу соціально-економічних показників розвитку регіонів, районів та міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення для визнання територій депресивними” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 16, ст. 754).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2012 р. № 738 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 235” (Офіційний вісник України, 2012 р., № 60, ст. 2441).

3. Пункт 3 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 499 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 59, ст. 1939).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 856 “Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 88, ст. 2926).

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 р. № 987 “Про щорічні звіти голів обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 1, ст. 19).

6. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 р. № 1029 “Деякі питання удосконалення системи моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 3, ст. 119).

7. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 768 “Про внесення змін до Порядку проведення розрахунку індексу конкурентоспроможності регіонів” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 76, ст. 2547).

8. Пункти 32 та 38 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 р. № 850 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 78, ст. 2697).

9. Пункти 150 та 187 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 2019 р. № 916 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 90, ст. 3000).

10. Пункт 139 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства енергетики та захисту довкілля, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1065 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 62).

11. Пункт 12 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 718 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 68, ст. 2190).

12. Пункт 120 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 р. № 826 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 76, ст. 2432).

13. Постанова Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 р. № 726 “Про реалізацію експериментального проекту щодо моніторингу завданих пошкоджень та руйнувань за регіонами України внаслідок збройної агресії Російської Федерації на основі геоінформаційної системи” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 53, ст. 3090).

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: