Про затвердження Змін до Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки
№ 1103 від 12.01.2024}
Відповідно до статті 28 Закону України «Про охорону праці» та пункту 9 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12 червня 2013 року № 355, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 липня 2013 року за № 1127/23659, що додаються.
2. Департаменту праці та зайнятості забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки України згідно з розподілом обов’язків.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗМІНИ
до Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення
1. Абзац одинадцятий пункту 2.2 розділу II після слів «та навчальних цілях;» доповнити словами «підривні роботи, пов’язані зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності;».
2. У розділі V:
пункт 5.6 доповнити новим абзацом такого змісту:
«Видача єдиної книжки є підставою для допуску до роботи підривника (майстра-підривника) без проведення навчання та перевірки знань, передбачених Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 року за № 231/10511, під час прийняття на роботу для виконання підривних робіт, пов’язаних зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності.»;
пункт 5.13 доповнити новим абзацом такого змісту:
«підривні роботи, пов’язані зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності.»;
доповнити цей розділ новим пунктом такого змісту:
{Абзац шостий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 1103 від 12.01.2024}
«5.40. Вимоги цього розділу в частині навчання, складання іспитів кваліфікаційній комісії, отримання єдиної книжки та допуску до підривних робіт не поширюються на фахівців з розмінування (гуманітарного розмінування) уповноважених підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах цивільного захисту, забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання громадської безпеки і правопорядку, надання поліцейських послуг, державних органів, що забезпечують громадську безпеку і порядок, державну безпеку, захист державного кордону та охорону суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, реалізують державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва в мирний час та особливий період.».
3. Доповнити розділ Х новою главою такого змісту:
{Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 1103 від 12.01.2024}
«12. Підривні роботи, пов’язані зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності
12.1. Підривні роботи, пов’язані зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності, проводяться суб’єктами господарювання, що мають сертифікат відповідності процесів з протимінної діяльності відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».
12.2. До підривних робіт, пов’язаних зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності, допускається персонал, який володіє спеціальними знаннями і навичками та має відповідну кваліфікацію щодо проведення цих робіт.
12.3. Підривні роботи, пов’язані зі знищенням вибухонебезпечних предметів під час виконання робіт з протимінної діяльності, проводяться з дотриманням вимог ДСТУ 8820:2023 «Протимінна діяльність. Процеси управління. Основні положення» та інших нормативних документів у сфері з протимінної діяльності.».
4. У тексті цих Правил, крім пункту 4.29 глави 4 розділу VII, та додатках 4-8, 12 до цих Правил слова «Держгірпромнагляд України» у всіх відмінках замінити словом «Держпраці».
{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки № 1103 від 12.01.2024}