Про затвердження Порядку оформлення, подання та розгляду заяви про початок використання схеми якості
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
аграрної політики та продовольства
№ 2256 від 29.12.2023}
Відповідно до частини другої статті 36 Закону України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів», пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок оформлення, подання та розгляду заяви про початок використання схеми якості, що додається.
2. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ПОРЯДОК
оформлення, подання та розгляду заяви про початок використання схеми якості
1. Цей Порядок визначає механізм та процедуру оформлення, подання та розгляду заяви про початок використання схеми якості (далі - заява).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів» (далі - Закон), «Про правову охорону географічних зазначень», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
{Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 2256 від 29.12.2023}
II. Загальні вимоги до заяви та її оформлення
1. Заява складається українською мовою за формою, наведеною у додатку до цього Порядку.
2. Заява подається лише щодо одного найменування, що охороняється згідно зі схемою якості.
3. Форма заяви розміщується на офіційному вебсайті Мінагрополітики.
1) у рядку «Схема якості» в клітинках «» проставляється всередині позначка «×» стосовно однієї схеми якості;
{Підпункт 1 пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 2256 від 29.12.2023}
2) у рядку «Найменування, що охороняється згідно зі схемою якості» зазначається назва місця походження товару, географічне зазначення або традиційна гарантована особливість у формі та мовою, наведеними в Державному реєстрі географічних зазначень України або в Державному реєстрі традиційних гарантованих особливостей;
3) у рядку «Номер реєстрації в Державному реєстрі України географічних зазначень або в Державному реєстрі традиційних гарантованих особливостей» зазначається номер реєстрації схеми якості;
4) у рядку «Посилання на опубліковану специфікацію товару» наводиться вебпосилання на опубліковану специфікацію товару, щодо якого охороняється схема якості;
5) у рядку «Додатки до заяви» всередині клітинок «» позначкою «×» відмічаються додані до заяви документи із зазначенням реквізитів кожного документу, що дозволяє його однозначно ідентифікувати, кількості примірників та аркушів. |
{Абзац перший підпункту 5 пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 2256 від 29.12.2023}
Якщо заява подається особою, що виступила заявником у відповідній заявці на географічне зазначення або традиційну гарантовану особливість, обов’язковим додатком є копія відповідної заявки.
Якщо заява подається особою, яка є членом об’єднання, що виступило заявником у відповідній заявці на географічне зазначення або традиційну гарантовану особливість, обов’язковим додатком є копія відповідної заявки та довідка об’єднання про входження такої особи до складу цього об’єднання.
Для інших осіб, які подають заяви, обов’язковим додатком є сертифікат, що посвідчує відповідність товару специфікації.
5. Додатки до заяви подаються в оригіналі або в копіях, засвідчених в установленому законодавством порядку, і не підлягають поверненню заявнику.
Заявник може підтвердити відповідність копії документів оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо копії документів засвідчені представником, про право на таке засвідчення має бути окремо зазначено в довіреності.
6. Заява та додані до неї документи подаються у формі, придатній для їх копіювання.
7. У заяві та доданих до неї документах не допускаються будь-які виправлення.
8. Заява оформлюється друкарським способом на папері формату А4 шрифтом Times New Roman чорного кольору розміру 12 друкарських пунктів, інтервал шрифту звичайний, міжрядковий інтервал одинарний. Додатки до заяви оформлюються у спосіб, що дозволяє сприймати їх зміст.
9. Заява підписується заявником або його представником (якщо заява подається представником).
У разі якщо заява подається представником, до неї додається довіреність, видана заявником на ім’я представника та оформлена з дотриманням вимог законодавства, а також засвідчений у встановленому законодавством порядку її переклад на українську мову, якщо вона складена іншою мовою. Довіреність, посвідчена або видана в іноземній державі, визнається дійсною в Україні в разі її легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.
III. Подання та реєстрація заяви
1. Заява подається до Мінагрополітики в одному примірнику за місцезнаходженням Мінагрополітики, зазначеним на його офіційному вебсайті.
Заява подається у паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі на офіційну адресу електронної пошти Мінагрополітики. Спосіб подання заяви обирає заявник.
2. Одержані Мінагрополітики заява та документи до неї реєструються та передаються секретарю експертної комісії, який формує з них справу.
3. Подання заяви в електронній формі (далі - електронна заява) здійснюється відповідно до законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу. Електронна заява та кожен доданий до неї документ засвідчується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа заявника або його представника.
Електронна заява з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа заявника або його представника, оформлена та подана відповідно до цього Порядку, є оригіналом заяви та має юридичну силу.
Із зареєстрованих документів електронної заяви формується електронна справа.
1. Заява подається до Мінагрополітики заявником, який має право на внесення до переліку користувачів відповідно до статті 36 Закону, або його представником.
{Пункт 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 2256 від 29.12.2023}
2. Експертна комісія здійснює документальне дослідження матеріалів заяви протягом п’яти робочих днів від дня її одержання для встановлення:
1) відповідності заяви та доданих до неї документів вимогам Закону та цього Порядку;
2) наявності даних щодо реєстрації географічного зазначення або традиційної гарантованої особливості в Державному реєстрі України географічних зазначень або в Державному реєстрі традиційних гарантованих особливостей;
3) наявності опублікованої специфікації товару;
4) наявності чинного сертифіката, що посвідчує відповідність товару специфікації, або документів, що підтверджують наявність підстав для внесення заявника до переліку користувачів без подання такого сертифіката.
3. У разі відсутності у заяві будь-яких матеріалів, передбачених цим Порядком, заявнику у спосіб, обраний заявником у заяві, надсилається повідомлення про це протягом одного робочого дня після одержання заяви.
Якщо витребувані матеріали будуть подані заявником протягом двох робочих днів з дати одержання ним повідомлення Мінагрополітики, дата подання заяви відповідатиме даті одержання Мінагрополітики останнього із витребуваних матеріалів. В іншому разі заява вважається неподаною, про що заявнику надсилається повідомлення у спосіб, обраний заявником у заяві.
4. Експертна комісія може використовувати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відомості інших відкритих реєстрів, переліків тощо.
5. Дослідження заяви завершується складанням протоколу експертної комісії про внесення заявника до переліку користувачів або відмову у його внесенні.
6. На підставі протоколу експертної комісії про внесення заявника до переліку користувачів Мінагрополітики у спосіб, обраний заявником у заяві, протягом двох робочих днів повідомляє заявника про внесення його до переліку користувачів.
7. Підставами для відмови у внесенні до переліку користувачів є:
відсутність відомостей про реєстрацію географічного зазначення або традиційної гарантованої особливості у відповідному реєстрі;
відсутність чинного сертифіката, що посвідчує відповідність товару специфікації, якщо подання такого сертифіката є обов’язковим, або документів, що визначені цим Порядком як обов’язкові додатки;
установлення недостовірності відомостей, викладених у заяві та додатках до неї.
8. На підставі протоколу експертної комісії про відмову у внесенні заявника до переліку користувачів Мінагрополітики у спосіб, обраний заявником у заяві, протягом десяти робочих днів повідомляє заявника про відмову у внесенні його до переліку користувачів з обов’язковим зазначенням підстав для відмови, наведенням переліку недоліків поданих документів та рекомендацій щодо їх усунення.
{Пункт 8 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 2256 від 29.12.2023}
Додаток |
ЗАЯВА
про початок використання схеми якості
{Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 2256 від 29.12.2023}