open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 2 лютого 2024 р. № 112
Київ

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 515 і від 23 червня 2021 р. № 648

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 515 “Про затвердження вимог до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 43, ст. 2626, № 100, ст. 6592; 2022 р., № 65, ст. 3918) і від 23 червня 2021 р. № 648 “Про затвердження вимог до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 52, ст. 3211, № 100, ст. 6592; 2022 р., № 65, ст. 3918) зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2024 р. № 112

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 515 і від 23 червня 2021 р. № 648

1. Вимоги до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 515, викласти в такій редакції:


“ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 травня 2021 р. № 515
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2024 р. № 112)

ВИМОГИ
до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями

1. Техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями (далі - техніко-економічне обґрунтування) подається заявником до Мінекономіки українською мовою в одному примірнику у паперовій формі разом з електронним носієм інформації, на якому записано файли поданих документів, у форматі PDF (крім фінансової моделі інвестиційного проекту із значними інвестиціями, яка подається у форматі XLS(X) або в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (у разі технічної можливості). У разі коли техніко-економічне обґрунтування подається до Мінекономіки у паперовій формі, воно прошнуровується, засвідчується підписом уповноваженої особи заявника та скріплюється печаткою (за наявності). Кожна сторінка техніко-економічного обґрунтування нумерується.

Невід'ємною частиною техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями (далі - інвестиційний проект) є фінансова модель, яка готується з урахуванням пунктів 6 і 7 цих вимог. Методичні рекомендації щодо підготовки фінансової моделі інвестиційного проекту затверджує Мінекономіки.

2. Відповідальність за достовірність та повноту інформації, наведеної в техніко-економічному обґрунтуванні, несе заявник.

3. Інформація, зазначена у техніко-економічному обґрунтуванні, повинна відповідати положенням проекту спеціального інвестиційного договору, який подається заявником до Мінекономіки разом з техніко-економічним обґрунтуванням згідно із статтею 7 Закону України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні” (далі - Закон).

4. Заявник може визначити інформацію, що міститься в техніко-економічному обґрунтуванні, конфіденційною інформацією, комерційною таємницею, крім відомостей, що повинні бути внесені до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями після підписання спеціального інвестиційного договору, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 805 “Про затвердження Порядку ведення реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями та переліку відомостей, що вносяться до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 64, ст. 4024), про що зазначається в заявці, підготовка та подання якої здійснюється відповідно до статті 7 Закону.

У разі визначення заявником інформації, що міститься в техніко-економічному обґрунтуванні, конфіденційною або комерційною таємницею заявник у заявці надає згоду на поширення такої інформації під час проведення оцінки інвестиційного проекту відповідно до статті 8 Закону.

5. Техніко-економічне обґрунтування повинно містити таку інформацію про інвестиційний проект:

1) резюме техніко-економічного обґрунтування:

інформація про заявника (найменування, місцезнаходження, контактні та реєстраційні дані юридичної (юридичних) особи (осіб), перелік юридичних осіб, пов'язаних із заявником відносинами контролю (найменування, місцезнаходження, реєстраційні дані);

короткий опис інвестиційного проекту (у тому числі заплановане місце його реалізації) та його мета, в тому числі її відповідність документам стратегічного планування (у разі наявності), та очікуваний ефект від його реалізації;

сфера реалізації інвестиційного проекту (згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону) та вид економічної діяльності, в яких планується реалізувати інвестиційний проект, відповідно до Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010;

короткий опис об'єктів інвестування;

кількість запланованих до створення протягом строку реалізації інвестиційного проекту нових робочих місць із зазначенням середньої заробітної плати працівників;

строк та етапи реалізації інвестиційного проекту з визначенням загального обсягу значних інвестицій в об'єкти інвестування (із зазначенням у гривні та євро), а також види (власні та/або залучені кошти) та обсяги значних інвестицій за напрямами (будівництво, модернізація, технічне та/або технологічне переоснащення об'єктів інвестування, придбання необхідного устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, будівництво необхідних для реалізації інвестиційного проекту об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури (включно з платою за підключення та приєднання до мереж тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо) із зазначенням фактично внесених заявником значних інвестицій до дати подання заявки (за наявності);

загальний обсяг державної підтримки для реалізації інвестиційного проекту та її співвідношення з плановим (загальним) обсягом значних інвестицій за інвестиційним проектом (у відсотках);

2) опис ринкового середовища:

оцінка наявного та прогнозного обсягу відповідних ринків збуту (за наявності);

прогноз попиту на товари, роботи, послуги, які надаватимуться/вироблятимуться в рамках реалізації інвестиційного проекту протягом усього строку дії спеціального інвестиційного договору;

3) оцінка технічної здійсненності інвестиційного проекту та опис технічних рішень:

інформація про об'єкт інвестування, його технічні характеристики, опис технологій, які будуть використовуватися (за наявності), та інша інформація, зокрема:

- інформація про майно, яке належить заявнику на праві власності та необхідне для реалізації інвестиційного проекту (за наявності), у тому числі інформація про його стан та способи використання у процесі реалізації інвестиційного проекту;

- інформація про опис проектного рішення у разі, коли інвестиційним проектом передбачається здійснення будівництва, що повинно містити таку інформацію:

вихідні положення, в яких зазначається технічна можливість будівництва об'єкта;

обґрунтування проектної потужності об'єкта будівництва;

дані про наявність сировинної бази (для інвестиційних проектів, в яких вона є необхідна), про забезпечення енергоресурсами, трудовими ресурсами;

попередні технічні умови від постачальників інженерних мереж (за наявності);

схеми генерального плану населеного пункту або детального плану території (за наявності);

санітарно-захисні зони, а також санітарні розриви з існуючими підприємствами (за наявності);

основні технологічні, будівельні та архітектурно-планувальні рішення;

план-графік реалізації інвестиційного проекту із зазначенням етапів його реалізації та дати завершення зазначеного проекту (місяць, рік);

запланований кошторис інвестиційного проекту, розрахований з урахуванням вартісних показників за об'єктами-аналогами або інших укрупнених нормативів;

- інформація про необхідність проведення робіт, пов'язаних з технічною підготовкою інвестиційного проекту, зокрема за необхідності проведення щодо земельної ділянки обстежувальних, вишукувальних, топографо-геодезичних, картографічних, проектних та проектно-вишукувальних робіт, обстеження інженерних мереж (у разі, коли земельна ділянка є у власності або користуванні заявника);

- інформація про основні технічні та якісні показники інвестиційного проекту, які планується досягти (очікувана продуктивність, опис продукції (товарів, робіт, послуг), обсяги виробництва та надання послуг, які з'являться в результаті реалізації інвестиційного проекту, обладнання, яке планується встановити, його якісні та технічні характеристики);

інформація про земельну ділянку (земельні ділянки), необхідну (необхідні) для реалізації інвестиційного проекту:

- площа земельної ділянки (земельних ділянок);

- цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок);

- кадастровий номер земельної ділянки (земельних ділянок) (за наявності);

- графічні матеріали, на яких зазначається бажане місце розташування, орієнтовна площа та цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок) (у разі, коли відомості про земельну ділянку не внесені до Державного земельного кадастру);

- відомості про власників (розпорядників), користувачів земельної ділянки (земельних ділянок) та документи, що стали підставою для виникнення права власності або користування на земельну ділянку (земельні ділянки);

- перелік заходів (у разі потреби), необхідних для забезпечення повної відповідності земельної (земельних) ділянки (ділянок) вимогам інвестиційного проекту (у разі попереднього визначення заявником земельної (земельних) ділянки (ділянок), із зазначенням орієнтовних вартісних, часових та інших характеристик таких заходів;

- перелік заходів (у разі потреби), які повинні бути здійснені для отримання земельних ділянок в користування (оренду) та/або встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку (земельні ділянки), що необхідна (необхідні) для реалізації інвестиційного проекту;

інформація щодо наявних та необхідних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв'язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо);

інформація про попередні дослідження значних геологічних, геотехнічних, екологічних, археологічних або інших значних ризиків, пов'язаних із земельними ділянками, які необхідні для реалізації інвестиційного проекту (за наявності), та здійснену оцінку ймовірності їх настання і можливих наслідків;

4) плановий обсяг значних інвестицій та оціночна вартість утримання (експлуатації) об'єкта інвестування:

розрахунок планового обсягу значних інвестицій для реалізації інвестиційного проекту з урахуванням обсягу значних інвестицій, здійснених до дати подання заявки (у разі їх здійснення), а саме:

- інформація про капітальні витрати в будівництво, модернізацію, технічне та/або технологічне переоснащення об'єктів інвестування (в тому числі капітальні витрати на проектування); придбання необхідного устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього; будівництво необхідних для реалізації інвестиційного проекту об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури;

- інформація про обсяг значних інвестицій, здійснених до дати подання заявки (у разі їх здійснення до дати подання заявки/до дати подання заявки, яку було повернуто уповноваженим органом), із зазначенням відсоткового співвідношення між обсягом значних інвестицій, здійснених до дати подання заявки та плановим обсягом значних інвестицій за інвестиційним проектом, орієнтовний графік здійснення капітальних витрат, у тому числі протягом строку реалізації інвестиційного проекту. У разі коли значні інвестиції здійснювалися в іноземній валюті, вони розраховуються в гривні за офіційним курсом відповідної валюти, встановленим Національним банком станом на дату фактичного здійснення значних інвестицій в об'єкти інвестування;

оціночна вартість експлуатації (утримання) об'єкта інвестування, (експлуатаційні витрати на реалізацію інвестиційного проекту з урахуванням витрат на обслуговування об'єкта інвестування та будь-яких інших витрат, які виникатимуть під час виконання спеціального інвестиційного договору, беручи до уваги ймовірності ризиків, пов'язаних з експлуатацією об'єкта інвестування);

5) юридичні аспекти реалізації інвестиційного проекту:

перелік ліцензій та документів дозвільного характеру, необхідних для реалізації інвестиційного проекту (у разі, коли заявником є спеціально утворена юридична особа для реалізації інвестиційного проекту і господарська діяльність якої спрямовується виключно на реалізацію інвестиційного проекту та виконання спеціального інвестиційного договору і відповідає всім вимогам та обмеженням, встановленим Законом, за наявності у такої юридичної особи дозвільної документації, необхідної для реалізації інвестиційного проекту);

інформація про наявність містобудівної документації, що регулює планування, забудову та інше використання територій, де передбачається реалізація інвестиційного проекту;

6) аналіз соціальних показників інвестиційного проекту та оцінка соціального ефекту від реалізації інвестиційного проекту:

потенційні позитивні та негативні соціальні наслідки, що можуть виникнути у разі реалізації інвестиційного проекту, та їх детальна характеристика;

стратегія пом'якшення виявлених негативних наслідків від реалізації інвестиційного проекту і базова оцінка витрат на її здійснення, включаючи пропозиції щодо дій, які нададуть можливість уникнути, мінімізувати або компенсувати несприятливі соціальні наслідки інвестиційного проекту (за наявності), а також заходи, що дадуть змогу пом'якшити такі наслідки, результатом яких може стати необхідність змін у технічних вимогах, проектуванні інвестиційного проекту чи в інших його аспектах;

орієнтовна чисельність населення, що може зазнати впливу від реалізації інвестиційного проекту у розрізі соціальних груп;

соціальні групи населення, що можуть зазнати впливу від реалізації інвестиційного проекту, у тому числі інформація щодо можливого впливу на вразливі верстви населення, внутрішньо переміщених осіб, національні меншини, жінок та дітей тощо;

кількість робочих місць в цілому, а також кількість нових робочих місць, які заплановано створити протягом строку реалізації інвестиційного проекту, у розрізі років;

розмір середньої заробітної плати працівників, які працюватимуть на новостворених робочих місцях протягом строку реалізації інвестиційного проекту;

розмір середньомісячної заробітної плати за відповідним видом діяльності в регіоні, у якому заплановано реалізувати інвестиційний проект, за рік, що передує року, у якому подається заявка. У разі відсутності відповідних офіційних статистичних даних щодо зазначеного показника може використовуватися показник середньомісячної заробітної плати за відповідним видом діяльності в регіоні, у якому заплановано реалізовувати інвестиційний проект, за останній рік, у якому проводилося статистичне спостереження (не раніше 2021 року), скоригований (помножений) на індекс споживчих цін у регіоні за період із січня 2022 р. до закінчення календарного року, що передує року, у якому подається заявка;

7) результати аналізу комерційної привабливості інвестиційного проекту:

оцінка грошових потоків інвестиційного проекту, в рамках якої повинні бути оцінені:

динаміка доходів інвестиційного проекту за період дії спеціального інвестиційного договору;

динаміка витрат інвестиційного проекту за період дії спеціального інвестиційного договору;

чисті грошові потоки інвестиційного проекту за період дії спеціального інвестиційного договору;

оцінка комерційної здійсненності та привабливості інвестиційного проекту, зокрема:

- розрахунок чистої приведеної вартості і внутрішньої норми прибутку чистого грошового потоку інвестиційного проекту;

- строк окупності та дисконтований строк окупності інвестиційного проекту;

оцінка привабливості інвестиційного проекту для кредиторів (у разі реалізації інвестиційного проекту із залученням кредитних коштів), в рамках якої повинні бути оцінені, зокрема:

- здатність заявника надати забезпечення виконання боргових зобов'язань перед кредиторами (особливо на етапі будівництва);

- співвідношення між грошовими коштами, отриманими в результаті реалізації інвестиційного проекту, і загальною сумою, необхідною для обслуговування боргу (зокрема, повинен бути оцінений коефіцієнт покриття боргу (DSCR);

8) загальна характеристика державної підтримки, опис форм та загального обсягу державної підтримки, що пропонуються до надання для реалізації інвестиційного проекту:

інформація про пропоновані форми та обсяги державної підтримки з детальним їх розрахунком у розрізі років та форм;

джерела забезпечення державної підтримки (за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законом);

обґрунтування щодо обсягу надання державної підтримки та очікуваний результат надання державної підтримки;

пропонований строк надання державної підтримки у розрізі дат надання такої підтримки;

9) результати аналізу фіскального впливу (бюджетної ефективності) інвестиційного проекту, зокрема результати аналізу впливу інвестиційного проекту на бюджети всіх рівнів (бюджетної ефективності) в довгостроковій перспективі (з урахуванням впливу державної підтримки в рамках реалізації інвестиційного проекту);

10) аналіз екологічних наслідків та ризиків реалізації інвестиційного проекту:

опис екологічних аспектів інвестиційного проекту та необхідних для його реалізації природних ресурсів;

аналіз впливу інвестиційного проекту на навколишнє природне середовище (включаючи прямий і опосередкований, короткотривалий та довгостроковий), включаючи забезпечення збереження та дотримання режиму територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, земель, зарезервованих для заповідання, лісів, водних об'єктів, їх прибережних захисних смуг, водоохоронних зон, заплав та басейнів малих річок, інших територій екологічної мережі та об'єктів Смарагдової мережі, дотримання інших вимог природоохоронного законодавства, а також тимчасові та постійні наслідки для навколишнього природного середовища та його окремих компонентів (біорізноманіття (об'єкти рослинного і тваринного світу), землі та ґрунти, водні об'єкти, атмосферне повітря тощо) у разі реалізації інвестиційного проекту;

опис стратегії мінімізації впливу екологічних факторів на інвестиційний проект з метою передбачення заходів щодо пом'якшення негативних наслідків від реалізації інвестиційного проекту з урахуванням нормативних вимог або запобігання їх виникненню, а також з метою оцінки потенційних витрат на їх реалізацію;

визначення необхідності для реалізації інвестиційного проекту проводити оцінку впливу на довкілля відповідно до положень Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” з відповідним обґрунтуванням;

визначення для реалізації інвестиційного проекту необхідності розроблення документів державного планування та здійснення їх стратегічної екологічної оцінки відповідно до положень Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”;

звіт з оцінки впливу на довкілля та звіт про стратегічну екологічну оцінку відповідно до вимог Законів України “Про оцінку впливу на довкілля” та “Про стратегічну екологічну оцінку” (за наявності);

11) перелік виявлених ризиків інвестиційного проекту, їх оцінка, а також визначення форми управління такими ризиками:

результати аналізу ідентифікації, кількісної та якісної оцінки ризиків (оцінка ймовірності їх настання і можливих наслідків для інвестиційного проекту);

опис фіскальних наслідків ідентифікованих ризиків та пропозиції щодо управління ними (стратегія пом'якшення ризиків та план управління ризиками для всіх виявлених суттєвих ризиків, які демонструють, що всі оцінки цих ризиків перебувають в межах, допустимих відповідно до згаданого плану).

6. Електронні таблиці фінансової моделі інвестиційного проекту повинні містити три загальні складові, такі як: “Припущення та вхідні дані”, “Розрахунки та відображення їх результатів” та “Аналітичні результати”.

7. Під час підготовки фінансової моделі інвестиційного проекту беруться до уваги:

1) здійснення моделювання грошових потоків на основі, зокрема, таких припущень щодо:

макроекономічних показників та ключових параметрів для довгострокового прогнозування: загальна інфляція, відносна інфляція, базовий рівень облікової ставки, безризикова процентна ставка, валютні курси (у разі, коли результати фінансової моделі особливо чутливі до деяких з цих показників, їх вплив слід досліджувати в рамках тесту на чутливість);

строків будівництва;

запланованого строку реалізації інвестиційного проекту;

очікуваної дати початку діяльності за інвестиційним проектом та отримання доходів;

строків операційної діяльності (операційних доходів та витрат, витрат на утримання);

вимог податкового законодавства та законодавства у сфері бухгалтерського обліку, включаючи строки амортизації активів з урахуванням строку їх корисного використання (експлуатації), що визначені з дотриманням мінімально допустимих строків корисного використання основних засобів, встановлених податковим законодавством (крім випадку застосування виробничого методу нарахування амортизації), та всі податки, які, як очікується, застосовуватимуться;

2) технічні дані інвестиційного проекту, зокрема:

основні дані щодо прогнозу попиту на реалізацію продукції (товарів, робіт, послуг), що вироблятимуться/надаватимуться в рамках інвестиційного проекту;

довідкові дані про наявний стан активів, розмір та вік існуючих активів, необхідність у їх заміщенні, відновленні, модернізації тощо;

3) дані про капітальні (у разі здійснення заявником значних інвестицій зазначається їх фактичний та запланований розмір протягом строку реалізації інвестиційного проекту) та операційні витрати;

4) дані про доходи із зазначенням способу встановлення тарифу/ціни на продукцію (товари, роботи, послуги);

5) дані про фінансування (залучений або власний капітал).”.

2. У вимогах до заявника щодо фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 648 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 52, ст. 3211, № 100, ст. 6592; 2022 р., № 65, ст. 3918):

1) у пункті 3:

в абзаці першому слова “всім критеріям” замінити словами “щонайменше одному з критеріїв”;

абзац шостий викласти в такій редакції:

“Для зазначених критеріїв встановлюються мінімальні значення показників з урахуванням планового обсягу значних інвестицій в об'єкти інвестування протягом строку реалізації інвестиційного проекту. У разі коли заявником вже здійснені значні інвестиції в об'єкти інвестування до дати подання заявки відповідно до положень Закону, такі інвестиції виключаються з планового обсягу значних інвестицій, на основі якого встановлюються мінімальні значення показників для критеріїв щодо фінансової спроможності заявника.”;

2) у пункті 4:

слова “відповідних документів у паперовій формі” замінити словами “підтвердних документів у паперовій та електронній формі”;

слова “(у разі технічної можливості)” виключити;

3) пункт 6 викласти в такій редакції:

“6. Якщо заявниками є кілька юридичних осіб, що разом подали заявку, критерії щодо фінансової спроможності заявника застосовуються до всіх юридичних осіб, що забезпечуватимуть фінансування інвестиційного проекту за рахунок власних або залучених коштів, сукупно як до єдиного цілого.

Документи, зазначені у підпунктах 2 і 3 пункту 8 цих вимог, подаються щодо юридичних осіб, підтвердні документи яких використовуються для підтвердження відповідності критеріям, зазначеним у пунктах 10-133, та щодо юридичної особи (юридичних осіб), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту на підтвердження відповідності критеріям, зазначеним у пунктах 16-24 цих вимог.

Документи, зазначені у підпунктах 4-6 пункту 8 цих вимог, можуть подаватися однією або кількома юридичними особами, що разом подали заявку та які забезпечуватимуть фінансування інвестиційного проекту виключно для підтвердження відповідності критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій відповідно до пунктів 14-15 цих вимог.

Юридичні особи, що подали спільну заявку, зобов'язані подати в складі заявки належним чином засвідчену копію договору про створення товариства або засновницького договору, або корпоративного договору щодо інвестора із значними інвестиціями (у разі, коли інвестор із значними інвестиціями утворений на дату подання заявки), або договору (договорів) про співпрацю між юридичними особами, які подали заявку, який підписаний уповноваженими представниками всіх юридичних осіб, які подали заявку, та містить щонайменше таку інформацію:

зобов'язання кожної з юридичних осіб, які подали заявку співпрацювати між собою у зв'язку з поданням заявки, а також разом реалізовувати інвестиційний проект та виконувати умови спеціального інвестиційного договору, у разі отримання висновку про доцільність реалізації інвестиційного проекту та укладення спеціального інвестиційного договору; та

реквізити усіх юридичних осіб, які подали заявку (найменування юридичної особи, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження); та

дані про частки у статутному капіталі, акції (у відсотках) у статутному капіталі інвестора із значними інвестиціями, якими володітиме кожна юридична особа, яка подала заявку, або якими володіє кожна юридична особа (у разі, коли інвестор із значними інвестиціями утворений на дату подання заявки).”;

4) у пункті 7:

абзац перший викласти в такій редакції:

“7. Для цілей підтвердження відповідності заявника критеріям щодо його фінансової спроможності для реалізації інвестиційного проекту, що визначені пунктами 10-15 цих вимог, заявник має право використовувати підтвердні документи материнської компанії та/або осіб, пов'язаних із заявником відносинами контролю. Юридичною особою (юридичними особами), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту за рахунок власних або залучених коштів, можуть бути заявник, материнська компанія заявника, особа, пов'язана із заявником відносинами контролю (далі - юридична особа (юридичні особи), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту).”;

абзац другий виключити;

5) пункт 8 викласти в такій редакції:

“8. Заявник подає:

1) довідку, що містить повне найменування, інформацію про уповноважених представників, контактну інформацію щодо:

заявника (одна юридична особа або кілька юридичних осіб, яка (які) подала (подали) заявку);

юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника;

юридичної особи (юридичних осіб), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту;

2) копію (копії) аудиторського звіту за результатами аудиту фінансової звітності за останній фінансовий рік або передостанній фінансовий рік (у разі відсутності за останній фінансовий рік), підготовленої відповідно до вимог національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку (для резидентів) або міжнародних стандартів фінансової звітності (для резидентів та нерезидентів), щодо юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника. При цьому щодо зазначених осіб обов'язково подається фінансова звітність за останній фінансовий рік або передостанній фінансовий рік (у разі відсутності за останній фінансовий рік) та фінансова звітність на останню звітну дату, на яку вона була складена (у разі провадження господарської діяльності у відповідному періоді);

3) лист-підтвердження від суб'єкта аудиторської діяльності щодо його відповідності вимогам до суб'єкта аудиторської діяльності юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника, визначених пунктами 25 і 26 цих вимог;

4) лист про наміри (листи про наміри) від банку (банків), який (які) відповідає (відповідають) вимогам надійності банків, що визначені пунктами 27 і 29 цих вимог, або від Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, інших міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, та урядових фінансових організацій, що створені урядом (урядами) іноземної держави (іноземних держав), щодо готовності надати заявнику фінансування у сумі, достатній для реалізації інвестиційного проекту, якщо заявником передбачається фінансування частини значних інвестицій в об'єкт інвестування за рахунок залучених коштів, або лист-підтвердження від Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, інших міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, та урядових фінансових організацій, що створені урядом (урядами) іноземної держави (іноземних держав), про підписання між юридичною особою (юридичними особами), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту, та відповідною міжнародною фінансовою організацією/урядовою фінансовою організацією кредитного договору для реалізації інвестиційного проекту. Строк дії таких листів про наміри або про підтвердження повинен становити не менш як 24 місяці з дати подання заявки. Такі листи подаються у разі, коли заявник підтверджує відповідність критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій;

5) лист-підтвердження від банку (банків) щодо його (їх) відповідності вимогам до надійності банків, що визначені пунктами 27 і 29 цих вимог, якщо заявник надав лист про наміри (листи про наміри) від банку (банків) відповідно до підпункту 4 цього пункту;

6) довідку/виписку з рахунка (довідки/виписки з рахунків) від банку або інший документ (документи) про підтвердження наявності грошових коштів або відповідних ліквідних активів (гроші та їх еквіваленти, поточні фінансові інвестиції, дебіторська заборгованість). Такі документи подаються у разі, коли заявник підтверджує відповідність критерію наявності джерел фінансування для покриття значних інвестицій;

7) довідку про відповідність критеріям до заявника з посиланням на відповідні підтвердні документи та інформацію в них, а також розрахунки показників із зазначенням джерел отримання інформації, що підтверджують таку відповідність. Така довідка підписується уповноваженою особою заявника, а в разі, коли заявниками є кілька юридичних осіб, що разом подали заявку, довідка підписується уповноваженими особами всіх юридичних осіб, що разом подали заявку.”;

6) у пунктах 11, 13 та 133 цифри “20” замінити цифрами “30”, а слова “запланованого розміру” - словами “планового обсягу”;

7) у пункті 15:

абзац перший після слова “інвестування” доповнити словами “протягом строку реалізації інвестиційного проекту”;

в абзаці другому після слів “юридична особа” доповнити словами “(юридичні особи)”, а цифри і слово “18, 20, 22 та 24” замінити цифрами “16-24”;

8) пункт 16 викласти в такій редакції:

“16. Юридична особа (юридичні особи), що забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту, повинна (повинні) відповідати всім вимогам до фінансової стійкості, рентабельності та ліквідності, визначеним пунктами 16-24 цих вимог, у разі коли, така особа (особи) забезпечуватиме (забезпечуватимуть) фінансування інвестиційного проекту за рахунок власних та/або залучених коштів та не може (не можуть) підтвердити наявність джерел фінансування для покриття значних інвестицій у повному обсязі відповідно до пункту 15 цих вимог та не відповідає (не відповідають) критерію достатності власного капіталу відповідно до пункту 11 або жодному з критеріїв відповідно до пунктів 10-133 цих вимог.”;

9) в абзаці першому пункту 17:

слова “власного капіталу заявника” замінити словами “власного капіталу юридичної особи”;

слова “ступінь незалежності заявника” замінити словами “ступінь незалежності юридичної особи”;

слово “його” замінити словом “її”;

слова “фінансової звітності заявника” замінити словами “фінансової звітності”;

10) у пункті 19:

в абзаці першому слова “здатність заявника” замінити словами “здатність юридичної особи”, а слова “звітності заявника” - словом “звітності”;

11) в абзаці першому пункту 21:

слова “доходу заявника” замінити словами “доходу юридичної особи”, слова “рентабельність заявника” - словами “рентабельність юридичної особи”, а слова “звітності заявника” - словом “звітності”;

12) у пункті 23:

в абзаці першому слова “здатність заявника” замінити словами “здатність юридичної особи”, а слова “звітності заявника” - словом “звітності”;

13) у назві розділу “Вимоги до суб'єктів аудиторської діяльності заявника” слово “заявника” замінити словами “юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника”;

14) у пункті 25:

в абзаці першому слово “заявника” замінити словами “юридичної особи (юридичних осіб), підтвердні документи якої (яких) використовуватимуться для підтвердження відповідності критеріям щодо фінансової спроможності заявника”;

15) у пункті 27:

в абзаці першому слова “відповідати критеріям надійності банків” замінити словами “бути надійними”;

16) пункт 28 виключити;

17) пункт 29 доповнити підпунктом 5 такого змісту:

“5) банк-нерезидент з кредитним рейтингом нижчим, ніж BBB (за рейтингом Standard and Poor's чи Fitch) або Baa2 за рейтингом Moody's.”.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: