Про затвердження Вимог до складання та подання заяви про початок застосування особливого показника якості
Відповідно до частини першої статті 32 Закону України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів», пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги до складання та подання заяви про початок застосування особливого показника якості, що додаються.
2. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра згідно з розподілом обов’язків.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ВИМОГИ
до складання та подання заяви про початок застосування особливого показника якості
1. Ці Вимоги визначають процедуру складання та подання заяви про початок застосування особливого показника якості (далі - заява).
2. У цих Вимогах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів» (далі - Закон), «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».
II. Загальні вимоги до заяви та її заповнення
1. Заява складається українською мовою за формою, наведеною у додатку до цих Вимог.
2. Форма заяви розміщується на офіційному вебсайті Мінагрополітики.
3. У рядку «Особливий показник якості» зазначається «гірський продукт» або інший особливий показник якості, встановлений рішенням (наказом) Мінагрополітики.
1) у рядку «Сільськогосподарський товар або харчовий продукт, для якого застосовуватиметься особливий показник якості» зазначається тип сільськогосподарського товару або харчового продукту (вид товару та/або конкретний товар (товари), для якого використовуватиметься особливий показник якості.
Тип сільськогосподарського товару або харчового продукту зазначається відповідно до статті 2 Закону. При цьому вказуються лише сільськогосподарські товари або харчові продукти, що фактично виробляються із застосуванням особливого показника якості, вказаного у пункті 3 цього розділу.
2) у рядку «Обґрунтування відповідності товару критеріям застосування особливого показника якості» для гірського продукту зазначається:
сировина для виробництва продукту або корми для годування сільськогосподарських тварин (у разі якщо продукт належить до продуктів тваринництва), які використовуються при виробництві товару та походять з гірських районів;
межі гірського району, з якого походить така сировина або корми та/або де виробляється/переробляється продукт;
перелік та кількість інгредієнтів, вироблених (вирощених, перероблених) в гірському районі;
перелік та кількість інгредієнтів, вироблених (вирощених, перероблених) за межами гірського району, із зазначенням місця їх вироблення (вирощування, переробки);
для продуктів тваринництва - відомості про вік тварин та період їх вирощування та/або випасання на відгінних пасовищах в гірських районах.
Для інших особливих показників якості, встановлених рішенням (наказом) Мінагрополітики, в цьому рядку вказуються відомості, визначені таким рішенням Мінагрополітики про встановлення відповідного особливого показника якості.
Такі відомості можуть містити посилання на виробничу документацію заявника, карти місцевості, історичні джерела, відомості органів державної влади та органів місцевого самоврядування, професійних об’єднань, об’єднаних територіальних громад тощо, примірники яких додаються до заяви.
3) у рядку «Додатки до заяви» перелічуються додані до заяви документи із зазначенням реквізитів кожного документу, що дозволяє його однозначно ідентифікувати, кількості примірників та аркушів.
5. Документи, що підтверджують наведені у заяві відомості, подаються в оригіналі або в засвідчених в установленому законодавством порядку копіях і не підлягають поверненню заявнику.
Заявник може підтвердити відповідність копії документів оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо копії документів засвідчені представником, про право на таке засвідчення має бути окремо зазначено в довіреності.
6. Заява та додані до неї документи подаються у формі, придатній для їх копіювання.
7. У заяві та доданих до неї документах не допускаються будь-які виправлення.
8. Заява оформлюється друкарським способом на папері формату А4 шрифтом Times New Roman чорного кольору розміру 12 друкарських пунктів, інтервал шрифту звичайний, міжрядковий інтервал одинарний. Додатки до заяви оформлюються у спосіб, що дозволяє сприймати їх зміст.
9. Заява підписується заявником або його представником (якщо заява подається представником).
У разі якщо заява подається представником, до неї додається довіреність, видана заявником на ім’я представника та оформлена з дотриманням вимог законодавства, а також засвідчений у встановленому законодавством порядку її переклад на українську мову, якщо вона складена іншою мовою. Довіреність, посвідчена або видана в іноземній державі, визнається дійсною в Україні в разі її легалізації, якщо інше не передбачено Законом або міжнародним договором України.
III. Подання та реєстрація заяви
1. Заява подається до Мінагрополітики в одному примірнику за місцезнаходженням Мінагрополітики, зазначеним на його офіційному вебсайті.
Заява подається у паперовій або електронній формі. Спосіб подання заяви обирає заявник.
2. Одержані Мінагрополітики заява та документи до неї реєструються та передаються секретарю експертної комісії, який формує з них справу.
У разі встановлення секретарем експертної комісії невідповідності документів заяви вимогам статті 32 Закону та цих Вимог, заява залишається без руху, про що заявнику протягом десяти робочих днів з дня одержання заяви за допомогою засобів поштового зв’язку або електронних комунікаційних мереж надсилається повідомлення у спосіб, обраний заявником у заяві, із зазначенням виявлених недоліків поданих документів та рекомендацій щодо їх усунення.
3. Подання заяви в електронній формі (далі - електронна заява) здійснюється відповідно до законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу. Електронна заява та кожен доданий до неї документ засвідчується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа заявника або його представника.
Електронна заява з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа заявника або його представника, оформлена та подана відповідно до цього Порядку, є оригіналом заяви та має юридичну силу.
Із зареєстрованих документів електронної заяви формується електронна справа.
Додаток |
ЗАЯВА
про початок застосування особливого показника якості