Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 30, ст. 1184; 2018 р., № 20, ст. 653; 2019 р., № 24, ст. 867; 2022 р., № 18, ст. 176), зміни, що додаються.
2. Установити, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики до набрання чинності цією постановою, зобов’язані не пізніше ніж протягом року з дня опублікування цієї постанови подати до органу ліцензування документ, визначений в додатку 2 до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 30, ст. 1184), з урахуванням змін, внесених пунктом 1 цієї постанови.
3. Ця постанова набирає чинності через три місяці з дня її опублікування.
ЗМІНИ,
що вносяться до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики
1. У пункті 6:
1) друге речення абзацу першого виключити;
2) абзац четвертий після слів “подається у двох примірниках” доповнити словами “у разі подання документів у паперовій формі”.
2. Пункт 7 викласти в такій редакції:
“7. У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії, визначених частиною сьомою статті 15 Закону, фізична особа - підприємець, яка є спадкоємцем ліцензіата, зобов’язана протягом одного місяця з дати набуття такого права подати до органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії за формою згідно з додатком 4.
До заяви про переоформлення ліцензії додаються:
засвідчені спадкоємцем копії (фотокопії) документів, що підтверджують наявність підстав для переоформлення ліцензії;
документ, визначений абзацом першим пункту 6 цих Ліцензійних умов, з метою встановлення відповідності спадкоємця вимогам цих Ліцензійних умов.”.
3. Доповнити Ліцензійні умови пунктами 71 і 72 такого змісту:
“71. Здобувач ліцензії, ліцензіат, спадкоємець не можуть перебувати прямо чи опосередковано під контролем (у значенні, наведеному в статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”) резидентів держав, які здійснюють збройну агресію проти України (у значенні, наведеному в статті 1 Закону України “Про оборону України”) та/або дії яких створюють умови для виникнення воєнного конфлікту та застосування воєнної сили проти України.
72. Документи, що складаються здобувачем ліцензії, ліцензіатом, спадкоємцем відповідно до Закону та цих Ліцензійних умов, повинні бути викладені державною мовою та підписані здобувачем ліцензії, ліцензіатом спадкоємцем або іншою уповноваженою на це особою.
У разі оформлення на паперовому носії документи складаються за допомогою друкувальних засобів (застосовується шрифт розміром 12 друкарських пунктів) або рукописним способом (друкованими буквами та цифрами), а сторінки відомостей про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня нумеруються.
Документи, що подаються в електронній формі, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу.
У разі підписання та/або подання документів уповноваженою особою здобувача ліцензії, ліцензіата, спадкоємця до заяв про отримання та переоформлення ліцензії додається оригінал документа або засвідчена копія, що підтверджує його повноваження.”.
4. Підпункти 3 і 27 пункту 13 виключити.
5. Пункт 23 викласти в такій редакції:
“23. У разі коли ліцензіат має намір:
зупинити повністю дію ліцензії, але не більше ніж на шість місяців з дня прийняття рішення про зупинення її дії, він подає у спосіб, передбачений частиною першою статті 10 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, до органу ліцензування заяву про зупинення повністю дії ліцензії згідно з додатком 5;
відновити повністю дію ліцензії, він подає у спосіб, передбачений частиною першою статті 10 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, до органу ліцензування заяву про відновлення повністю дії ліцензії згідно з додатком 6 та відомості про усунення підстав, що стали причиною для зупинення повністю їх дії, а в разі, коли дія ліцензії зупинена на підставі пункту 2 частини другої статті 16 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, - інформацію про сплату штрафу, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення.
У разі зупинення повністю дії ліцензії до відновлення повністю її дії ліцензіат зобов’язаний зупинити повністю медичну практику.”.
6. Доповнити Ліцензійні умови пунктом 37 такого змісту:
“37. Ліцензіат за кожним місцем (адресою) провадження медичної практики повинен забезпечити створення необхідних умов для вільного доступу маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм та правил, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат, або відповідною установою, уповноваженою на проведення такого обстеження.”.
7. У додатках до Ліцензійних умов:
1) додатки 1-4 викласти в такій редакції:
“Додаток 1 |
ЗАЯВА
про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики
Додаток 2 |
ВІДОМОСТІ
про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня
Додаток 3 |
ОПИС
документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики
Додаток 4 |
ЗАЯВА
про переоформлення ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики”;
2) доповнити Ліцензійні умови додатками 5 і 6 такого змісту:
ЗАЯВА
про зупинення повністю дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики
ЗАЯВА
про відновлення повністю дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики”.