Деякі питання будівництва та/або розміщення газопоршневих та газотурбінних установок, зокрема когенераційних, блочно-модульних котелень, дизельних/бензинових та газових генераторів, на період воєнного стану
{Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 547 від 14.05.2024}
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 547 від 14.05.2024 - зміни опрацьовуються}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що на період воєнного стану початок розміщення суб’єктами господарювання у сфері теплопостачання газопоршневих когенераційних установок на діючих об’єктах систем теплопостачання в межах земельних ділянок, на яких розташовані такі об’єкти, необхідних для забезпечення електроживлення об’єктів критичної інфраструктури (теплопостачання, водопостачання, водовідведення), закладів соціальної сфери (навчальних закладів, закладів охорони здоров’я), у тому числі під час екстреного відключення електропостачання, здійснюється без:
відповідної містобудівної документації;
отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
отримання звіту про результати проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів;
отримання права на виконання будівельних робіт;
використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;
схем теплопостачання населених пунктів.
Початок експлуатації газопоршневих когенераційних установок після їх розміщення здійснюється без сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.
2. Внести зміну до пункту 2 додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1010 “Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 3, ст. 115; 2022 р., № 82, ст. 5008; 2023 р., № 4, ст. 306, № 76, ст. 4299), доповнивши його підпунктом 12 такого змісту:
“12) розміщення у період воєнного стану газопоршневих когенераційних установок та пов’язаних з ними газових та електричних мереж, вузлів обліку, іншого пов’язаного обладнання на діючих об’єктах систем теплопостачання в межах земельних ділянок, на яких розташовані такі об’єкти;”.
3. Суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання, що здійснили розміщення газопоршневої когенераційної установки за умовами, передбаченими пунктом 1 цієї постанови, протягом шести місяців після завершення розміщення газопоршневих когенераційних установок, але не пізніше ніж через шість місяців після завершення або скасування воєнного стану, забезпечити розроблення та затвердження проектної документації, отримання звіту про результати проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єкта та сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.