Про затвердження Порядку утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я
Відповідно до пункту 11 частини першої статті 12 Закону України “Про систему громадського здоров’я” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я, що додається.
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям утворити та забезпечити функціонування регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я.
ПОРЯДОК
утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я
1. Цей Порядок визначає механізм утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я (далі - регіональні ради) як постійно діючих консультативно-дорадчих органів з питань розвитку програмних заходів громадського здоров’я загальнодержавного та регіонального рівня.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законі України “Про систему громадського здоров’я”.
3. Регіональні ради утворюються за рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
4. Регіональні ради утворюються з метою визначення стратегічних напрямів розвитку регіональних систем громадського здоров’я.
5. Основними завданнями регіональних рад є:
1) сприяння координації виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні;
2) сприяння узгодженій діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, наукових установ, міжнародних організацій, громадськості та інших заінтересованих сторін у сфері громадського здоров’я з метою розвитку та ефективного функціонування регіональних систем громадського здоров’я;
3) підготовка пропозицій щодо пріоритетів реалізації державної політики у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають у процесі її реалізації;
4) підвищення рівня обізнаності населення з питань громадського здоров’я, здорового способу життя;
5) розгляд пропозицій центрів контролю та профілактики хвороб до регіональних бюджетних програм щодо фінансування пріоритетних напрямів у сфері громадського здоров’я.
6. Регіональні ради відповідно до покладених на них завдань:
1) проводять моніторинг стану виконання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади повноважень у сфері громадського здоров’я;
2) проводять аналіз стану справ та визначають причини виникнення проблем у процесі реалізації державної політики у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні;
3) вивчають результати наукових досліджень у сфері громадського здоров’я;
4) розробляють та вносять Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям пропозиції стосовно розроблення і здійснення заходів щодо розвитку системи громадського здоров’я та вирішення проблемних питань у процесі реалізації державної політики у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні, зокрема щодо прийняття нових та внесення змін до чинних нормативно-правових актів у сфері громадського здоров’я;
5) приймають рішення щодо доцільності врахування пропозицій центрів контролю та профілактики хвороб до регіональних бюджетних програм щодо фінансування пріоритетних напрямів у сфері громадського здоров’я, що враховується під час складання бюджету Автономної Республіки Крим, обласного, районного та місцевого бюджету;
6) беруть участь в організації і проведенні заходів у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні;
7) взаємодіють з іншими регіональними радами.
7. Регіональні ради з метою виконання покладених на них завдань мають право в установленому порядку:
1) отримувати від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також незалежних експертів (за згодою);
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на них завдань постійні або тимчасові робочі групи;
4) організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів з питань громадського здоров’я.
8. Регіональні ради у своїй діяльності керуються Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та положеннями про них.
9. Регіональні ради провадять свою діяльність з дотриманням принципів компетентності, добровільності, законності, об’єктивності, неупередженості, відкритості та гласності.
10. Порядок скликання, проведення засідань, прийняття рішень та вирішення інших питань внутрішньої організації діяльності регіональної ради визначається положенням, яке затверджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, головою обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації.
11. До складу регіональних рад входять представники Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, їх структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування, центрів контролю та профілактики хвороб, інформаційно-аналітичних центрів медичної статистики відповідної адміністративно-територіальної одиниці, громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері громадського здоров’я.
До складу регіональних рад може бути делеговано не більш як по одному представнику від кожної установи, організації, громадського об’єднання.
Кількість представників громадських об’єднань у складі регіональних рад не повинна перевищувати кількості представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
12. Для формування складу регіональної ради Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, Київська та Севастопольська міська держадміністрація оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та інших офіційних електронних ресурсах відповідне оголошення.
Пропозиції щодо кандидатур для включення до складу регіональної ради подаються у письмовій та/або електронній формі за адресою та у строк, що визначені в оголошенні про формування складу регіональної ради.
Персональний склад регіональної ради затверджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, головою обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації.
13. Організаційною формою діяльності регіональних рад є засідання, які проводяться в разі потреби, але не рідше одного разу на три місяці.
14. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності регіональних рад здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.