open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

10.10.2023  № 1882

Про затвердження Змін до Правил ринку

Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Правил ринку, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 307 (далі - Зміни), що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, крім підпункту 1, абзаців другого, шостого-дванадцятого підпункту 2 пункту 1, підпункту 5 пункту 2, пунктів 3-5, підпунктів 1-4 та 6 пункту 9, пункту 10 Змін, які набирають чинності з 01 липня 2024 року, але не раніше набрання чинності абзацами третім та четвертим підпункту 3 пункту 1 Змін до Правил ринку, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 17 січня 2023 року № 109.

Т.в.о. Голови НКРЕКП

О. Формагей


ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
10.10.2023  № 1882

ЗМІНИ
до Правил ринку

1. У розділі І:

1) пункт 1.3.6 глави 1.3 доповнити новим підпунктом 8 такого змісту:

«8) інформацію щодо відкритих рахунків ескроу, підтверджену довідкою з банку про відкриття такого рахунку;».

У зв’язку з цим підпункт 8 вважати підпунктом 9;

2) у главі 1.7:

у підпункті 1 пункту 1.7.1 слово «або» замінити словом «та»;

у пункті 1.7.3 слова «і Регулятора» виключити;

у пункті 1.7.4:

у підпункті 1 слова «робочих» виключити;

абзаци дев’ятий та десятий пункту 1.7.5 виключити;

доповнити новим пунктом такого змісту:

«1.7.7. Учасник ринку втрачає статус «Дефолтний» після настання принаймні однієї з таких подій або обставин:

1) здійснення учасником ринку оплати простроченої заборгованості ППБ/СВБ, забезпечення достатності на рахунку ескроу ППБ/СВБ коштів для оплати поточної заборгованості ППБ/СВБ та за відсутності обставин, визначених підпунктами 2 та 3 пункту 1.7.4 цієї глави.

АР позбавляє учасника ринку статусу «Дефолтний» з 00:00 дня, наступного за днем отримання АР на офіційну електронну адресу звернення учасника ринку щодо позбавлення статусу «Дефолтний», якщо таке звернення отримано до 18:00. В іншому випадку, АР позбавляє учасника ринку статусу «Дефолтний» з 00:00 другого дня, за днем отримання АР цього звернення;

2) припинення дії договору про врегулювання небалансів електричної енергії, що укладений між ОСП та учасником ринку.»;

3) у пункті 1.8.1 глави 1.8 слова «виставляє рахунки та» замінити словами та знаками «виставляє рахунки/формує документи та необхідні для розрахунків звіти,».

2. У главі 6.1 розділу VI:

1) пункт 6.1.3 викласти в такій редакції:

«6.1.3. Фінансова гарантія надається учасником ринку не пізніше:

17:00 d-2 для фінансової гарантії, що надається у вигляді грошової гарантії за договором про врегулювання небалансів на поточний рахунок ОСП;

15:00 d-2 для фінансової гарантії, що надається у вигляді фінансової гарантії банку.»;

2) пункт 6.1.5 викласти в такій редакції:

«6.1.5. Після отримання учасником ринку повідомлення про недостатність розміру наявної фінансової гарантії та у разі нездійснення зменшення зареєстрованих обсягів на РДД до рівня, що покривається його наявною фінансовою гарантією, АР відповідно до процедури, визначеної у главі 2.2 розділу ІІ цих Правил, скасовує зареєстровані обсяги за ДД та проводить перерахунок фінансових зобов'язань для учасників ринку, зареєстровані обсяги яких скасовані.»;

3) пункт 6.1.18 викласти в такій редакції:

«6.1.18. СВБ має право звернутися до АР з приводу перегляду/перерозподілу/повернення фінансової гарантії. Звернення може бути направлено за допомогою СУР, поштового зв'язку або на офіційну електронну адресу.»;

4) пункт 6.1.19 викласти в такій редакції:

«6.1.19. АР протягом п’яти днів з дня отримання запиту СВБ щодо перегляду/перерозподілу/повернення фінансової гарантії, перерозподіляє/повертає фінансову гарантію СВБ або відмовляє у перерозподілі/поверненні фінансової гарантії СВБ у разі недостатності обсягу фінансової гарантії СВБ для покриття всіх потенційно можливих фінансових зобов'язань, що можуть виникнути в СВБ у результаті її участі на балансуючому ринку у відповідний торговий день d;

5) у пункті 6.1.22 слово «ліквідації» замінити словами «погашення простроченої».

3. У розділі VII:

1) назву викласти в такій редакції:

«VII. Порядок розрахунків та здійснення платежів»;

2) у главі 7.1:

пункт 7.1.1 після слова «документів» доповнити знаками та словами «, необхідних для розрахунків звітів,»;

доповнити новим підпунктом такого змісту:

«7.1.4. Розрахунки ОСП з операторами системи передачі суміжних держав за незаплановані перетікання електричної енергії міждержавними перетинами, в тому числі за обсяг надання/отримання аварійної допомоги здійснюється відповідно до укладених договорів.»;

3) глави 7.2 та 7.3 викласти в такій редакції:

«7.2. Розрахунки за балансуючу енергію та ДП

7.2.1. АР через CУР на четвертий робочий день після завершення декади формує декадний звіт ППБ та надсилає на електронну адресу ППБ повідомлення про формування декадного звіту ППБ.

ППБ зобов’язаний упродовж двох робочих днів з дня отримання повідомлення про формування декадного звіту ППБ забезпечити на рахунку ескроу ППБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості ППБ та погашення простроченої заборгованості ППБ, в обсязі, достатньому для оплати ППБ балансуючої електричної енергії відповідно до цього звіту.

На третій робочий день з дня надсилання повідомлення про формування декадного звіту ППБ, АР перевіряє достатність на рахунку ескроу ППБ коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості ППБ та погашення простроченої заборгованості ППБ, для оплати балансуючої електричної енергії відповідно до цього звіту та у разі їх недостатності вживає заходи, передбачені главою 1.7 розділу І цих Правил.

Сума коштів, що має бути забезпечена на рахунку ескроу ППБ, не може бути зменшена на суму коштів нарахування для ППБ (списання для АР) відповідно до декадних звітів ППБ цього розрахункового місяця.

ППБ зобов’язаний забезпечувати на рахунку ескроу ППБ суму коштів відповідно до декадних звітів ППБ за розрахунковий місяць до моменту появи місячного звіту ППБ за цей розрахунковий місяць.

7.2.2 Для формування місячного звіту ППБ, АКО на дев’ятий календарний день місяця, наступного за розрахунковим, надає АР сертифіковані дані комерційного обліку за розрахунковий місяць.

АР через СУР на одинадцятий календарний день місяця, наступного за розрахунковим, формує місячний звіт ППБ та надсилає на електронну адресу ППБ повідомлення про формування місячного звіту ППБ.

ППБ зобов’язаний упродовж двох робочих днів з дня отримання повідомлення про формування місячного звіту ППБ забезпечити на рахунку ескроу ППБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості ППБ та погашення простроченої заборгованості ППБ, в обсязі, достатньому для оплати ППБ балансуючої електричної енергії відповідно до місячного звіту ППБ.

З урахуванням даних місячного звіту ППБ оформлюється Акт купівлі-продажу балансуючої електричної енергії у порядку, встановленому договором про участь у балансуючому ринку.

АР на третій робочий день з дня надсилання повідомлення про формування місячного звіту ППБ перераховує з рахунку ескроу ППБ на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ОСП кошти в обсязі, достатньому для оплати ППБ балансуючої електричної енергії відповідно до Акта купівлі-продажу балансуючої електричної енергії.

Якщо за результатами місячного звіту ППБ має відбутись списання для АР (нарахування для ППБ), АР на четвертий робочий день з дня надсилання повідомлення про формування місячного звіту ППБ перераховує з рахунку зі спеціальним режимом використання ОСП кошти на рахунок ППБ відповідно до Акта купівлі-продажу балансуючої електричної енергії.

У разі недостатності на рахунку ескроу ППБ коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості ППБ та погашення простроченої заборгованості ППБ, в обсязі, достатньому для оплати ППБ балансуючої електричної енергії відповідно до Акта купівлі-продажу балансуючої електричної енергії, АР вживає заходи, передбачені главою 1.7 розділу І цих Правил.

7.2.3. Повернення вільних від зобов'язань з оплати поточної заборгованості ППБ та погашення простроченої заборгованості ППБ коштів з рахунку ескроу ППБ здійснюється АР протягом двох робочих днів з дня отримання заяви ППБ про повернення коштів.

7.2.4. ПДП щомісячно надсилає АР платіжний документ із зазначенням суми, що повинна бути сплачена АР за відповідний період за закупівлю ДП.

АР щомісяця надсилає ПДП через СУР окремий платіжний документ із зазначенням суми плати за невідповідність, що має бути сплачена ПДП за повний місяць.

7.2.5. Платіжний документ для учасника ринку повинен містити окремі позиції, що розрізняють платежі/зарахування для балансуючої енергії і зарахування для кожного виду ДП.

7.3. Розрахунки за небаланси електричної енергії

7.3.1. АР через CУР на четвертий робочий день після завершення декади формує декадний звіт СВБ та надсилає на електронну адресу СВБ повідомлення про формування декадного звіту СВБ.

СВБ зобов’язана впродовж двох робочих днів з дня отримання повідомлення про формування декадного звіту СВБ забезпечити на рахунку ескроу СВБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ в обсязі, достатньому для оплати СВБ небалансів відповідно до цього звіту.

На третій робочий день з дня надсилання повідомлення про формування декадного звіту СВБ АР перевіряє достатність на рахунку ескроу СВБ коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ для оплати СВБ небалансів відповідно до цього звіту, та у разі їх недостатності вживає заходи, передбачені главою 1.7 розділу І цих Правил.

Сума коштів, що має бути забезпечена на рахунку ескроу СВБ, не може бути зменшена на суму коштів нарахування для СВБ (списання для АР) відповідно до декадних звітів СВБ цього розрахункового місяця.

СВБ зобов’язана забезпечувати на рахунку ескроу СВБ суму коштів відповідно до декадних звітів СВБ за розрахунковий місяць до моменту появи місячного звіту СВБ за цей розрахунковий місяць.

7.3.2. Для формування місячного звіту СВБ АКО на дев’ятий день місяця, наступного за розрахунковим, надає АР сертифіковані дані комерційного обліку за розрахунковий місяць.

АР через СУР, на одинадцятий календарний день місяця, наступного за розрахунковим, формує місячний звіт СВБ та надсилає на електронну адресу СВБ повідомлення про формування місячного звіту СВБ.

СВБ зобов'язана впродовж двох робочих днів з дня отримання повідомлення про формування місячного звіту СВБ забезпечити на рахунку ескроу СВБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ в обсязі, достатньому для оплати СВБ небалансів відповідно до місячного звіту СВБ.

З урахуванням даних місячного звіту СВБ оформлюється Акт купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів у порядку, встановленому договором про врегулювання небалансів електричної енергії.

АР на третій робочий день з дня надсилання повідомлення про формування місячного звіту СВБ перераховує з рахунку ескроу СВБ на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ОСП кошти в обсязі, достатньому для оплати СВБ небалансів відповідно до Акта купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів.

Якщо за результатами місячного звіту СВБ має відбутись списання для АР (нарахування для СВБ), АР на четвертий робочий день з дня надсилання повідомлення про формування місячного звіту СВБ перераховує з рахунку зі спеціальним режимом використання ОСП кошти на рахунок СВБ відповідно до Акта купівлі-продажу небалансів електричної енергії.

У разі недостатності на рахунку ескроу СВБ коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ в обсязі, достатньому для оплати СВБ небалансів відповідно до Акта купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів, АР вживає заходів, передбачених главою 1.7 розділу I цих Правил.

7.3.3 АР щодня здійснює перевірку наявних даних щодо діяльності СВБ та формує позаплановий звіт СВБ у разі наявності інформації щодо накладення арешту на банківський рахунок СВБ або одночасної наявності таких обставин:

1) негативне сальдоване значення обсягів негативного та позитивного небалансів такої СВБ на 15% і більше перевищує середнє сальдоване значення обсягів негативного та позитивного небалансів, що виникло за попередню декаду, за яку вже сформований декадний звіт СВБ;

2) негативне сальдоване значення обсягів негативного та позитивного небалансів такої СВБ на 15% і більше перевищує середнє сальдоване значення обсягів негативного та позитивного небалансів, що виникло за попередній місяць, за який уже сформовано всі декадні звіти СВБ;

3) рівень фінансової гарантії СВБ є недостатнім для покриття потенційних фінансових зобов’язань, які виникли в такої СВБ.

Для СВБ, у якої на момент здійснення АР перевірки відсутні дані щодо діяльності такої СВБ, відсутній сформований декадний звіт СВБ або місячний звіт СВБ, позаплановий звіт формується у випадку встановлення АР факту недостатності наявної фінансової гарантії для покриття потенційних фінансових зобов’язань, які виникли в такої СВБ.

СВБ зобов’язана до 12:00 дня, наступного за днем отримання повідомлення про формування позапланового звіту СВБ, забезпечити на рахунку ескроу СВБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ в обсязі, достатньому для оплати СВБ небалансів відповідно до цього звіту.

Якщо повідомлення про формування позапланового звіту СВБ, щодо якої у АР наявна інформація про накладення арешту на банківський рахунок СВБ, надіслано АР до 14:00, така СВБ має забезпечити на рахунку ескроу СВБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ, в обсязі, достатньому для оплати СВБ небалансів відповідно до позапланового звіту СВБ, до 17:00 цього дня.

АР впродовж дня, що є наступним за днем, у якому СВБ мала забезпечити кошти на рахунку ескроу відповідно до позапланового звіту СВБ, перевіряє достатність на рахунку ескроу СВБ коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ, для оплати СВБ небалансів відповідно до цього звіту та у разі їх недостатності, вживає заходи, передбачені главою 1.7 розділу І цих Правил.

Формування АР позапланових звітів СВБ для учасників ринку, що не можуть набути статусу «Переддефолтний» або «Дефолтний», не здійснюється.

7.3.4. Повернення вільних від зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ коштів з рахунку ескроу СВБ здійснюється АР протягом двох робочих днів з дня отримання заяви СВБ про повернення коштів.»;

4) у главі 7.7:

назву викласти в такій редакції:

«7.7. Терміни формування звітів та рахунків»;

пункти 7.7.1 та 7.7.2 викласти в такій редакції:

«7.7.1. Для забезпечення розрахунків з учасниками ринку, АР формує три декадні звіти та один місячний звіт для кожного розрахункового місяця.

Декадні звіти відповідним учасникам ринку формуються АР на четвертий робочий день після останнього дня цієї декади.

Місячні звіти відповідним учасникам ринку формуються АР на одинадцятий день місяця, наступного за розрахунковим місяцем.

7.7.2. Платіжні документи для розрахункового місяця стосовно оплати наданих ДП надаються та оплачуються відповідно до умов договорів про надання таких ДП.»;

5) у главі 7.8:

пункт 7.8.1 викласти в такій редакції:

«7.8.1. Учасники ринку мають забезпечувати на рахунку ескроу ППБ/СВБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань, в обсязі, достатньому для оплати відповідно до сформованих АР звітів та актів, та здійснювати оплату виставлених ОСП платіжних документів у терміни, визначені цими Правилами.

У разі незгоди учасника ринку з даними, зазначеними у звітах, актах та/або платіжних документах, учасник ринку має право ініціювати спір.

Наявність спору між учасником ринку та АР щодо даних, зазначених у звіті, акті або платіжному документі, не звільняє учасників ринку від своєчасного виконання зобов'язання щодо забезпечення коштів на рахунку ескроу ППБ/СВБ або здійснення оплати виставлених АР платіжних документів.»;

пункт 7.8.2 виключити.

У зв’язку з цим, пункти 7.8.3 - 7.8.5 вважати відповідно пунктами 7.8.2 - 7.8.4;

пункт 7.8.4 викласти в такій редакції:

«7.8.4. За результатами вирішення спору між учасником ринку та АР щодо зауважень до платіжного документа або акта визначається обсяг коштів до сплати АР або учаснику ринку.

Оплата суми коштів, визначених за результатами вирішення спору між учасником ринку та АР, має бути здійснена протягом трьох робочих днів з дня вирішення цього спору.».

4. Розділ Х доповнити чотирма новими пунктами такого змісту:

«10.12. Виконання зобов’язань СВБ/ППБ, що виникли за результатами діяльності на балансуючому ринку у розрахункові періоди до 01 липня 2024 року здійснюється відповідно до виставлених АР платіжних документів та звітів, шляхом внесення плати на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ОСП.

При формуванні таких платіжних документів та звітів АР застосовує неттінг на умовах, що діяли до 01 липня 2024 року.

10.13. З метою забезпечення АР формування та виставлення платіжного документа СВБ за розрахункові періоди з 00:00 01 червня 2024 року до 24:00 30 червня 2024 року (включно) АКО надає АР оновлені сертифіковані дані комерційного обліку до 09 липня 2024 року.

Зауваження СВБ щодо даних цього платіжного документа розглядаються/враховуються АР при проведенні коригування відповідно до Правил коригування.

10.14. При здійсненні позапланових коригувань щодо розрахункових періодів до 24:00 30 червня 2024 року (включно), АР надсилає СВБ попередній звіт про коригування на п’ятий робочий день після отримання від АКО оновлених сертифікованих даних комерційного обліку.

10.15. Учасник ринку, крім ОСП, ОР та гарантованого покупця, набуває статусу «Переддефолтний» у разі нездійснення оплати у строки, передбачені цими Правилами у редакції, що була чинною станом на 30 червня 2024 року, відповідно до платіжного документа або звіту, виставленого згідно з пунктом 10.12 цього розділу.».

5. У додатку 1:

1) пункт 3.5 глави 3 після підпункту 4 доповнити двома новими підпунктами 5 та 6 такого змісту:

«5) відкрити в одному із уповноважених банків рахунок ескроу СВБ для поповнення коштів за цим договором та повідомити ОСП його розрахункові реквізити;

6) повідомляти ОСП про зміни реквізитів рахунку ескроу СВБ не пізніше, ніж за два робочі дні до дня початку використання оновлених реквізитів рахунку ескроу СВБ;».

У зв’язку з цим підпункт 5 вважати підпунктом 7;

2) главу 4 доповнити трьома новими пунктами такого змісту:

«4.3. Сторони зобов'язуються скласти та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з вимогами Податкового кодексу України.

4.4. У випадку несвоєчасної реєстрації Стороною податкових накладних, реєстрації податкової накладної з помилками, розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до вимог Податкового кодексу України, що призвело до втрати податкового кредиту іншою Стороною та збитків, Сторона здійснює відшкодування коштів іншій Стороні у розмірі втраченого податкового кредиту.

4.5. Сторона не може здійснювати відступлення права вимоги щодо заборгованості іншої Сторони без згоди цієї Сторони.»;

3) у главі 5:

пункт 5.1 викласти в такій редакції:

«5.1. Формування ОСП декадних звітів СВБ, місячних звітів СВБ, позапланових звітів СВБ, звітів про коригування, забезпечення СВБ коштів на рахунку ескроу СВБ відповідно до них, формування актів та списання ОСП коштів з рахунків ескроу СВБ на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ОСП здійснюються відповідно до процедур та у строки, визначені Правилами ринку та цим Договором.»;

у пункті 5.2 слова та знак «будь-які» та «його» виключити;

пункт 5.3 викласти в такій редакції:

«5.3. СВБ, у якої виникли зобов’язання перед ОСП щодо оплати за небаланс електричної енергії, вносить плату за електричну енергію виключно на рахунок ескроу СВБ. Кошти з рахунку ескроу СВБ в подальшому перераховуються на поточні рахунки із спеціальним режимом використання ОСП, зазначені у реквізитах цього Договору.

Виконання зобов’язання з оплати небалансів, що виникли після розірвання договору про врегулювання небалансів та закриття рахунку ескроу СВБ, забезпечується Стороною шляхом:

перерахування СВБ коштів на рахунок зі спеціальним режимом використання ОСП;

перерахування ОСП коштів на рахунок СВБ, зазначений у заяві СВБ про повернення коштів.»;

пункт 5.7 викласти в такій редакції:

«5.7. Якщо СВБ має заперечення до інформації, яка міститься у первинному документі, то вона зобов’язана повідомити про це ОСП протягом двох робочих днів з дня його виставлення. Наявність заперечень СВБ не є підставою для несвоєчасного забезпечення СВБ наявності коштів на рахунку ескроу та не може бути підставою для обмеження ОСП щодо вимоги платежу фінансової гарантії, що надається СВБ ОСП.»;

у пункті 5.10 слово «один» виключити;

пункти 5.11 та 5.12 викласти в такій редакції:

«5.11. Урегулювання Сторонами взаємних зобов’язань здійснюється згідно з законодавством України, із застосуванням неттінгу виключно шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог. Згода Сторін на застосування неттінгу виражається шляхом укладання цього Договору.

Не допускається припинення взаємних зобов’язань шляхом застосування неттінгу у випадку:

1) виникнення зобов’язань щодо купівлі або продажу небалансів електричної енергії в різних розрахункових місяцях;

2) наявності у СВБ заборони або обмеження на застосування неттінгу відповідно до законодавства або судового рішення.

У разі неможливості застосування неттінгу для СВБ, ОСП формує для такої СВБ платіжні документи або декадний звіт СВБ, місячний звіт СВБ, позаплановий звіт СБВ або звіт про коригування без застосування неттінгу з зазначенням суми коштів нарахування для СВБ (списання для ОСП) та суми коштів списання для СВБ (нарахування для ОСП) окремо.

СВБ, яка відповідно до законодавства або судового рішення має заборону або обмеження застосування неттінгу, зобов’язана повідомити ОСП протягом трьох робочих днів з дня підписання цього Договору або отримання такої заборони.

5.12. Якщо у СВБ існує заборгованість щодо попередніх періодів, то кошти, списані ОСП з рахунків ескроу СВБ, зараховуються для погашення простроченої заборгованості СВБ найдавніших періодів.

ОСП вказує у платіжній інструкції (платіжному дорученні) щодо списання коштів з рахунку ескроу СВБ конкретні періоди (розрахункові місяці), для оплати яких здійснюється списання коштів з рахунку ескроу СВБ.»;

4) пункт 10.4 глави 10 викласти в такій редакції:

«10.4. У випадку ухвалення рішення про реорганізацію та/або ліквідацію, банкрутство, про внесення змін до установчих документів щодо найменування і місцезнаходження суб'єкта господарювання, про зміну банківських реквізитів (крім зміни реквізитів рахунку ескроу СВБ), інших даних СВБ, що були зазначені у заяві-приєднанні, СВБ протягом 10 днів з дня настання таких змін повідомляє ОСП про такі зміни.

У випадку зміни реквізитів рахунку ескроу СВБ повідомляє про це ОСП не пізніше, ніж за два робочі дні до дня початку використання оновлених реквізитів рахунку ескроу СВБ.»;

5) додаток 1 викласти в новій редакції, що додається;

6) доповнити новим додатком 2, що додається.

6. У додатку 3:

1) главу 6 доповнити новим підпунктом такого змісту:

«6.6. Сторона не може здійснювати відступлення права вимоги щодо заборгованості іншої Сторони без згоди цієї Сторони.»;

2) додаток 1 викласти в такій редакції:

«ЗАЯВА-ПРИЄДНАННЯ до Договору про надання допоміжних послуг з регулювання частоти та активної потужності».

7. У додатку 4:

1) главу 6 доповнити новим підпунктом такого змісту:

«6.5. Сторона не може здійснювати відступлення права вимоги щодо заборгованості іншої Сторони без згоди цієї Сторони»;

2) додаток 1 викласти в такій редакції:

«Заява-приєднання до Договору про надання допоміжних послуг із забезпечення відновлення функціонування ОЕС України після системних аварій».

8. У додатку 5:

1) главу 6 доповнити новим підпунктом такого змісту:

«6.5. Сторона не може здійснювати відступлення права вимоги щодо заборгованості іншої Сторони без згоди цієї Сторони.»;

2) додаток 1 викласти в такій редакції:

«Заява-приєднання до Договору про надання послуги з регулювання напруги та реактивної потужності в режимі синхронного компенсатора».

9. У додатку 7:

1) главу 4 викласти в такій редакції:

«4. Порядок розрахунків

4.1. Формування ОСП декадних звітів ППБ, місячних звітів ППБ, забезпечення ППБ коштів на рахунку ескроу ППБ відповідно до них, формування актів та списання ОСП коштів з рахунків ескроу ППБ на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ОСП здійснюються відповідно до процедур та у строки, визначені Правилами ринку та цим Договором.

4.2. Якщо ППБ має заперечення до інформації, що міститься у первинному документі, то він зобов’язаний повідомити про це ОСП протягом двох робочих днів з дня його виставлення. Наявність заперечень ППБ не є підставою для несвоєчасного забезпечення ППБ наявності коштів на рахунку ескроу.

4.3. ОСП формує та направляє Акт купівлі-продажу (далі - Акт) до ППБ не пізніше 13 календарного дня місяця, наступного за розрахунковим.

Підписання Акта відбувається в електронній формі (за допомогою системи, яка забезпечує функціонування електронного документообігу з накладанням КЕП (за винятком випадків, коли використання електронного підпису прямо заборонено Законом), що забезпечує юридично значимий електронний документообіг між Сторонами та розміщений у мережі Інтернет за посиланням: _______________________.

Сторонами має бути забезпечена можливість здійснення електронного документообігу шляхом реєстрації у системі, яка забезпечує функціонування електронного документообігу.

ППБ протягом двох робочих днів з дня направлення ОСП до ППБ Акта розглядає та повертає ОСП один примірник Акта, підписаного зі своєї сторони.

Акт повинен бути підписаний Сторонами в один і той самий спосіб.

У разі незгоди із розрахунками ОСП відповідно до Акта ППБ протягом двох робочих днів надсилає ОСП обґрунтовані зауваження щодо цього Акта та ініціює спір відповідно до норм чинного законодавства. До вирішення спору обсяг та вартість електричної енергії визначається за даними, зазначеними в Акті.

Якщо ППБ протягом двох робочих днів з дня направлення ОСП до ППБ Акта не ініціював спір та не направив до ОСП підписаний зі сторони ППБ примірник Акта, то такий Акт вважається підписаним ППБ.

4.4. Урегулювання Сторонами взаємних зобов’язань здійснюється згідно з чинним законодавством України, із застосуванням неттінгу виключно шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог. Згода Сторін на застосування неттінгу виражається шляхом укладання цього Договору.

Не допускається припинення взаємних зобов’язань шляхом застосування неттінгу у випадку:

1) виникнення зобов’язань щодо купівлі або продажу балансуючої електричної енергії в різних розрахункових місяцях;

2) наявності у ППБ заборони або обмеження на застосування неттінгу, відповідно до законодавства або судового рішення.

У разі неможливості застосування неттінгу для ППБ, ОСП формує для такої ППБ платіжні документи, декадний звіт ППБ або місячний звіт ППБ без застосування неттінгу з зазначенням суми коштів нарахування для ППБ (списання для ОСП) та суми коштів списання для ППБ (нарахування для ОСП) окремо.

ППБ, щодо якої відповідно до законодавства або судового рішення, що набрало законної сили, існує заборона або обмеження застосування неттінгу, зобов’язана повідомити ОСП протягом трьох робочих днів з дня підписання цього Договору або отримання такої заборони.

4.5. Сторони зобов'язуються скласти та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з вимогами Податкового кодексу України.

4.6. Якщо у ППБ існує прострочена заборгованість щодо попередніх періодів, то кошти, списані ОСП з рахунків ескроу ППБ, зараховуються для погашення заборгованості найдавніших періодів.

ОСП вказує у платіжній інструкції (платіжному дорученні) щодо списання коштів з рахунку ескроу ППБ конкретні періоди (розрахункові місяці) для оплати яких здійснюється списання коштів з рахунку ескроу ППБ.»;

2) пункт 5.5 глави 5 доповнити трьома новими підпунктами такого змісту:

«9) відкрити в одному із уповноважених банків рахунок ескроу ППБ для поповнення коштів за цим Договором та повідомити АР його розрахункові реквізити;

10) повідомляти ОСП про зміни реквізитів рахунку ескроу ППБ не пізніше, ніж за два робочі дні до дня початку використання оновлених реквізитів рахунку ескроу ППБ;

11) своєчасно забезпечувати наявність коштів на рахунку ескроу ППБ, відповідно до декадних звітів ППБ та місячних звітів ППБ.»;

3) главу 7 доповнити двома новими пунктами такого змісту:

«7.4. Сторона не може здійснювати відступлення права вимоги щодо заборгованості іншої Сторони без згоди цієї Сторони.

7.5. У випадку несвоєчасної реєстрації Стороною податкових накладних, розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до вимог Податкового кодексу України, що призвело до втрати податкового кредиту іншою Стороною та збитків, Сторона здійснює відшкодування коштів іншій Стороні у розмірі втраченого податкового кредиту.»;

4) пункт 10.2 глави 10 викласти в такій редакції:

«10.2. У випадку ухвалення рішення про реорганізацію та/або ліквідацію, банкрутство, про внесення змін до установчих документів щодо найменування і місцезнаходження суб'єкта господарювання, про зміну банківських реквізитів (крім зміни реквізитів рахунку ескроу ППБ), інших даних ППБ, що були зазначені у заяві-приєднанні, ППБ протягом 10 днів з дня настання таких змін повідомляє ОСП про такі зміни.

У випадку зміни реквізитів рахунку ескроу ППБ повідомляє про це ОСП не пізніше, ніж за два робочі дні до дня початку використання оновлених реквізитів рахунку ескроу ППБ.»;

5) додаток 1 викласти в такій редакції:

«Заява-приєднання до Договору про участь у балансуючому ринку та включення до реєстру постачальників послуг з балансування»;

6) додаток 2 викласти в новій редакції, що додається.

10. Пункт 3.2 глави 3 додатка 10 викласти в такій редакції:

«3.2. АР протягом робочого дня, наступного за днем отримання від АКО оновлених сертифікованих даних комерційного обліку для проведення планового коригування, надсилає СВБ попередній звіт про коригування з метою одержання зауважень від СВБ.

СВБ протягом трьох робочих днів з дня отримання від АР попереднього звіту про коригування надає АР зауваження щодо інформації, що зазначена в такому звіті.

АР протягом робочого дня, наступного за днем отримання від СВБ зауважень, надає на опрацювання АКО зауваження СВБ.

АКО не пізніше третього робочого дня з дня отримання від АР наданих СВБ до АР зауважень до попереднього звіту про коригування надає АР оновлені сертифіковані дані комерційного обліку для проведення планового коригування, з урахуванням опрацьованих АКО зауважень від СВБ щодо інформації, що зазначена у попередньому звіті про коригування.

АР протягом робочого дня, наступного за днем отримання від АКО оновлених сертифікованих даних комерційного обліку для проведення планового коригування з урахуванням опрацьованих зауважень СВБ щодо інформації, що зазначена у попередньому звіті про коригування, через CУР формує звіт про коригування та надсилає на електронну адресу СВБ повідомлення про формування звіту про коригування.

СВБ зобов’язана впродовж двох робочих днів з дня отримання повідомлення про формування звіту про коригування забезпечити на рахунку ескроу СВБ наявність коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ, у необхідному обсязі відповідно до звіту про коригування.

АР на другий робочий день з дня надсилання повідомлення про формування звіту про коригування формує та надсилає СВБ Акт коригування.

АР на третій робочий день з дня надсилання повідомлення про формування звіту про коригування перераховує з рахунку ескроу СВБ на поточний рахунок із спеціальним режимом використання ОСП кошти в обсязі, необхідному відповідно до Акта коригування.

Якщо за результатами звіту про коригування має відбутись списання для АР (нарахування для СВБ), АР на четвертий робочий день з дня виставлення акту коригування до акту купівлі-продажу перераховує з рахунку зі спеціальним режимом використання ОСП кошти на рахунок СВБ відповідно до Акта коригування.

У разі недостатності на рахунку ескроу СВБ коштів, вільних від інших зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ, в обсязі, необхідному відповідно до Акта коригування, АР вживає заходи, передбачені главою 1.7 розділу І Правил ринку.

СВБ упродовж трьох робочих днів з дня отримання Акта коригування у разі згоди із розрахунками АР підписує Акт коригування та надсилає його АР.

У разі незгоди із даними Акта коригування СВБ протягом трьох робочих днів з дня його отримання надсилає АР обґрунтовані зауваження щодо цього Акта та ініціює спір.

У разі ненадання СВБ до АР підписаного Акта коригування у визначений цим додатком строк до здійснення коригування обсяг та вартість електричної енергії визначається за даними, зазначеними у цьому Акті коригування.

Якщо СВБ протягом трьох робочих днів з дня направлення ОСП до СВБ Акта коригування не ініціювала спір та не направила до ОСП підписаний зі сторони СВБ примірник Акта коригування, то такий Акт коригування вважається підписаним СВБ.

Повернення вільних від зобов'язань з оплати поточної заборгованості СВБ та погашення простроченої заборгованості СВБ коштів з рахунку ескроу СВБ здійснюється АР на другий робочий день з дня отримання АР заяви СВБ про повернення коштів.

При визначенні суми оплати у акті коригування враховується сума заборгованості за актом купівлі-продажу та наявних актів коригування в межах одного звітного періоду (місяця).».

Директор
Департаменту енергоринку

І. Сідоров


Додаток 1
до Договору про врегулювання
небалансів електричної енергії

АКТ
купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів


Додаток 2
до Договору про врегулювання
небалансів електричної енергії

АКТ-КОРИГУВАННЯ
до Акта купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів


Додаток 2
до Договору про участь
у балансуючому ринку

АКТ
купівлі-продажу балансуючої електричної енергії

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: