open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

04.10.2023  № 1822

Про затвердження Змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії

Відповідно до законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312 (далі - Зміни до Правил), що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Голова НКРЕКП

К. Ущаповський


ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
04.10.2023  № 1822

ЗМІНИ
до Правил роздрібного ринку електричної енергії

1. У пункті 2.1.8 глави 2.1 розділу ІІ:

після підпункту 3 доповнити новим підпунктом 4 такого змісту:

«4) у разі смерті побутового споживача, особа (спадкоємець), що звертається для укладення договору, має надати копію довідки від нотаріуса, що підтверджує подання заяви про прийняття спадщини.

Переважне право на укладення такого договору має право особа (спадкоємець), яка проживає за адресою місцезнаходження об’єкта побутового споживача, та надасть документальне підтвердження місця реєстрації або довідку органів місцевого самоврядування про місце фактичного проживання за адресою місцезнаходження об’єкта побутового споживача;».

У зв’язку з цим підпункти 4-6 вважати відповідно підпунктами 5-7;

доповнити новими абзацами такого змісту:

«У разі смерті побутового споживача, особа (спадкоємець), яка у встановленому законом порядку скористалася правом на подання заяви про прийняття спадщини, до складу якої входить об’єкт побутового споживача, до моменту набуття права власності на нього, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, має право укласти договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії з оператором системи за умови надання відповідних документів, передбачених цим пунктом.

Вказаний договір укладається на умовах діючого договору споживача і діє до моменту звернення спадкоємця, після набуття права власності на об’єкт побутового споживача з наданням копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.».

2. У пункті 3.3.5 глави 3.3 розділу ІІІ:

1) після підпункту 3 доповнити новим підпунктом 4 такого змісту:

«4) у разі смерті побутового споживача, особа (спадкоємець), що звертається для укладення договору, має надати копію довідки від нотаріуса, що підтверджує подання заяви про прийняття спадщини.

Переважне право на укладення такого договору має право особа (спадкоємець), яка проживає за адресою місцезнаходження об’єкта побутового споживача та надасть документальне підтвердження місця реєстрації або довідку органів місцевого самоврядування про місце фактичного проживання за адресою місцезнаходження об’єкта побутового споживача;».

У зв’язку з цим підпункт 4 вважати підпунктом 5;

доповнити новими абзацами такого змісту:

«У разі смерті побутового споживача, особа (спадкоємець), яка у встановленому законом порядку скористалася правом на подання заяви про прийняття спадщини, до складу якої входить об’єкт побутового споживача, до моменту набуття права власності на нього, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, має право укласти договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг за умови надання відповідних документів, передбачених цим пунктом.

У разі зміни власника/користувача об’єкта побутового споживача, новий власник/користувач може подати заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії та заяву-приєднання до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг з пакетом документів, передбачених цими Правилами, постачальнику універсальних послуг. Постачальник універсальних послуг повинен протягом одного робочого дня від дати звернення побутового споживача передати оператору системи за допомогою інформаційно-комунікаційних систем заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії та додатки до неї (надані споживачем копії документів), передбачені пунктом 2.1.8 глави 2.1 розділу ІІ цих Правил.

Вказаний договір укладається на умовах діючого договору споживача і діє до моменту звернення спадкоємця, після набуття права власності на об’єкт побутового споживача з наданням копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Укладання договору споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії та договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг відбувається згідно з порядком та у терміни, передбачені цими Правилами. Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг може укладатися з відкладальною умовою щодо набрання ним чинності, після отримання електропостачальником від оператора системи підтвердження укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з відповідною копією оформленого на нового власника/користувача паспорта точки розподілу/передачі електричної енергії.».

3. Пункт 4.27 розділу ІV доповнити новими абзацами такого змісту:

«Електропостачальник, у разі отримання документально підтвердженої інформації про смерть побутового споживача, не пізніше наступного робочого дня передає її оператору системи з яким укладений договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії.

Якщо за об’єктом побутового споживача був укладений договір про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством, постачальник універсальних послуг повідомляє державного нотаріуса за місцем розташування об’єкта споживача про наявну заборгованість споживача, а також про наявність укладеного із споживачем договору про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством та наявну заборгованість постачальника універсальних послуг по цьому договору (на дату відкриття спадщини).

Після отримання від електропостачальника або з офіційних джерел документально підтвердженої інформації про смерть побутового споживача, оператор системи направляє листом з описом вкладення запит на адресу об’єкта побутового споживача, для врегулювання договірних відносин із особою (спадкоємцем) відповідно до цих Правил.

При отриманні інформації про смерть побутового споживача з офіційних джерел, оператор системи розподілу повідомляє про це діючого постачальника за допомогою інформаційно-комунікаційних систем не пізніше наступного робочого дня з дня її отримання. У разі відсутності ініціативи споживача щодо укладення договору згідно з пунктом 2.1.8 глави 2.1 розділу ІІ цих Правил впродовж 20 робочих днів з дня відправлення запиту, оператор системи здійснює припинення постачання електричної енергії у порядку, передбаченому пунктом 7.6 розділу VII цих Правил.».

4. Пункт 5.5.5 глави 5.5 розділу V доповнити новим підпунктом такого змісту:

«28) надавати стороні, з якою укладено договір про постачання/купівлю-продаж електричної енергії, інформацію про сумарну номінальну потужність споживання електричної енергії своїх електроустановок, якщо технічна спроможність таких установок може забезпечити споживання в обсязі 600 ГВт•год на рік та вище.».

5. Пункт 7.6 розділу VII після абзацу шостого доповнити новим абзацом сьомим такого змісту:

«3) відсутності ініціативи особи (спадкоємця) щодо укладення договору відповідно до пункту 2.1.8 розділу глави 2.1 ІІ цих Правил впродовж 20 робочих днів з дня відправлення запиту в порядку визначеному пунктом 4.27 розділу IV цих Правил.».

У зв’язку з цим абзаци сьомий та восьмий вважати відповідно абзацами восьмим та дев’ятим.

6. У главі 11.3 розділу XI:

1) пункт 11.3.8 доповнити новими абзацами такого змісту:

«Дія договору про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством припиняється у разі смерті побутового споживача, з початку розрахункового періоду в якому постачальником отримано інформацію про смерть побутового споживача. Після набуття спадкоємцем права власності на об’єкт побутового споживача, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, з новим власником цього об’єкта укладається договір про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством, умови якого відповідно до частини третьої статті 631 Цивільного кодексу України застосовуються до відносин, які виникли з першого числа місяця в якому було припинено договір із померлим побутовим споживачем до моменту укладення договору з новим власником об’єкта.

Для укладення вказаного договору надаються такі документи:

1) копії документів, що засвідчують набуття права власності на приватне домогосподарство в порядку спадкування;

2) копію паспорта точки розподілу/передачі електричної енергії приватного домогосподарства, у якому наявна інформація про встановлення генеруючої(-их) установки(-ок) з можливістю відпуску електричної енергії та організації окремого комерційного обліку відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку;

3) копію технічного паспорта на житловий будинок або інші об’єкти нерухомого майна приватного домогосподарства та кадастровий номер земельної ділянки, на якій(-их) встановлена(-і) генеруюча(-і) установка(-и);

4) інформацію (у тому числі роздруковану з мережі інтернет) про банківські реквізити рахунку, відкритого в банківській установі, що має діючу ліцензію Національного банку України щодо провадження банківської діяльності на території України, для перерахування коштів постачальником універсальних послуг за вироблену генеруючою(-ими) установкою(-ами) приватного домогосподарства за «зеленим» тарифом електричну енергію;

5) згоду для укладення договору членів приватного домогосподарства та копії їх індивідуальних податкових номерів (довідок про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків).

З моменту припинення дії договору про купівлю-продаж електричної енергії за тарифом приватним домогосподарством з попереднім власником та до моменту укладення такого договору з новим власником, який оформив право власності на об’єкт побутового споживача, постачальник універсальних послуг продовжує фіксувати обсяги електричної енергії, вироблені генеруючими установками приватного домогосподарства, відповідно до умов укладеного з ним договору. Кошти, які підлягають виплаті за вищезгаданий період постачальник універсальних послуг акумулює на своїх рахунках до моменту укладення договору зі спадкоємцем.»;

у пункті 11.3.20:

абзац другий викласти в такій редакції:

«Постачальник універсальних послуг щомісячно до 7 числа календарного місяця, наступного за розрахунковим, формує Звіт про обсяги та напрями перетоків електричної енергії на основі даних, отриманих від оператора системи, та Акт купівлі-продажу електричної енергії (за необхідності), а у разі укладення договору про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством із спадкоємцем, який набув право власності на об’єкт побутового споживача, постачальник універсальних послуг формує Звіт про обсяги та напрями перетоків електричної енергії на основі даних, отриманих від оператора системи, та Акт купівлі-продажу електричної енергії за період часу з першого числа місяця в якому було припинено договір із померлим споживачем. Якщо побутовий споживач до 12 числа календарного місяця, наступного за розрахунковим, не повернув або не надав до них свої зауваження, такий Звіт про обсяги та напрями перетоків електричної енергії та Акт купівлі-продажу електричної енергії вважаються погодженими.»;

в абзаці третьому цифри та слово «15 днів» замінити цифрами та словом «17 днів».

7. Пункт 11.2 глави 11 додатку 3 доповнити новим абзацом такого змісту:

«смерті Споживача та неврегулювання договірних відносин відповідно до ПРРЕЕ.».

8. Пункт 13.5 глави 13 додатку 5 доповнити новим абзацом такого змісту:

«смерті Споживача та неврегулювання договірних відносин відповідно до ПРРЕЕ.».

9. У додатку 6:

1) пункт 13.6 глави 13 доповнити новим абзацом такого змісту:

«смерті Споживача та неврегулювання договірних відносин відповідно до ПРРЕЕ.»;

у додатку 2:

главу 1 викласти в такій редакції:

«За цим Договором Споживач має право продавати постачальнику універсальних послуг електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру (необхідне підкреслити) генеруючими установками приватного домогосподарства, а постачальник універсальних послуг бере на себе зобов'язання купувати у Споживача електричну енергію за «зеленим» тарифом, встановленим НКРЕКП, в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії приватним домогосподарством, у строки, передбачені цим Договором.

Взаємовідносини постачальника універсальних послуг зі Споживачем щодо початку/продовження купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом врегульовуються відповідно до ПРРЕЕ.»;

у главі 4:

в абзаці другому пункту 4.1 цифри та слово «15 числа» замінити цифрами та словом «17 числа»;

в абзаці другому пункту 4.6 цифри та слово «10 числа» замінити цифрами та словом «12 числа».

Директор Департаменту
із регулювання відносин
та захисту прав споживачів
на роздрібному ринку
електричної енергії









І. Городиський

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: