Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 1044 від 10.09.2024}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій, що додається.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів з реалізації антикорупційних стратегій за бюджетною програмою “Реалізація антикорупційних стратегій” (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство).
3. Бюджетні кошти спрямовуються за такими напрямами:
1) закупівля послуг з організації проведення досліджень з питань вивчення ситуації щодо корупції відповідно до пункту 5 частини першої статті 11 Закону України “Про запобігання корупції”;
2) виплата винагороди викривачу, передбачена статтею 1301 Кримінального процесуального кодексу України.
4. Для закупівлі послуг, передбачених підпунктом 1 пункту 3 цього Порядку, Національне агентство залучає організації на умовах договорів, укладених в установленому законом порядку.
Остаточні розрахунки за отримані послуги здійснюються згідно з умовами договору про їх закупівлю на підставі актів приймання-передачі наданих послуг.
Закупівля послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
5. У 2024 році винагорода викривачу, передбачена підпунктом 2 пункту 3 цього Порядку, виплачується Казначейством на підставі виконавчих документів за процедурою безспірного списання коштів виключно в межах бюджетних коштів, передбачених за цим напрямом використання бюджетних коштів.
6. У разі ухвалення судового рішення щодо виплати винагороди викривачу викривач у паперовій формі особисто чи на поштову адресу Казначейства подає:
заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка (за наявності - довідку банку), назви банку, його коду згідно з ЄДРПОУ, номера рахунка (за стандартом IBAN), прізвища, імені, по батькові (за наявності) власника рахунка, на який слід перерахувати кошти, реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) і номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття такого номера відповідно до закону), поштової адреси викривача;
оригінал виконавчого документа.
Виконавчий документ після його виконання у повному обсязі повертається Казначейством до суду з відповідною відміткою.
7. Казначейство протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви та оригіналу виконавчого документа від викривача письмово повідомляє про такий факт Національному агентству.
8. У разі коли викривач не подав документів та відомостей, передбачених пунктом 6 цього Порядку, така заява залишається Казначейством без розгляду.
Про залишення заяви без розгляду Казначейство протягом п’яти днів з дня її надходження письмово повідомляє викривачу на поштову адресу, зазначену в заяві.
9. Національне агентство не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня надходження повідомлення від Казначейства інформує Казначейство про наявність відкритих бюджетних асигнувань за відповідним кодом економічної класифікації видатків для здійснення безспірного списання коштів.
10. Черговість виплати винагороди викривачу, передбаченої підпунктом 2 пункту 3 цього Порядку, визначається відповідно до дати подання до Казначейства заяви, починаючи із заяви, що надійшла до Казначейства раніше.
11. У разі відсутності бюджетних асигнувань та/або відкритих асигнувань за відповідним кодом економічної класифікації видатків для виплати винагороди викривачу, передбаченої підпунктом 2 пункту 3 цього Порядку, Казначейство відкладає безспірне списання коштів до встановлення бюджетних призначень та/або відкриття бюджетних асигнувань за відповідним напрямом.
12. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
здійснення заходів, придбання товарів, надання послуг, не пов’язаних з напрямами використання бюджетних коштів, що визначені пунктом 3 цього Порядку;
здійснення видатків, що передбачені іншими бюджетними програмами;
здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
13. Національне агентство подає щокварталу до 20 числа наступного місяця Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів.
14. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття та закриття рахунків в Казначействі, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
Погашення кредиторської та дебіторської заборгованості здійснюється в установленому законодавством порядку.
15. Складення та подання звіту про виконання паспорта бюджетної програми, фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
{Порядок в редакції Постанови КМ № 1044 від 10.09.2024}