Про внесення змін до Регламенту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
Розглянувши та обговоривши запропоновані зміни до Регламенту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, затвердженого рішенням Національної ради від 20.04.2023 № 339, керуючись статтею 90 Закону України "Про медіа", Національна рада ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до Регламенту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, затвердженого рішенням Національної ради від 20.04.2023 № 339, що додаються.
2. Управлінню стратегічного планування, міжнародної взаємодії та комунікацій оприлюднити це рішення на офіційному вебсайті Національної ради.
3. Виконання цього рішення покласти на управління: організаційного та документального забезпечення, ресурсного забезпечення, впровадження IT технологій та захисту інформації, юридичне.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної ради О. Бурмагіна.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ЗМІНИ
до Регламенту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
1. У розділі III:
пункти 26, 67 викласти в новій редакції:
"26. Реєстрацію осіб, запрошених на засідання Національної ради для участі у засіданні безпосередньо у приміщенні Національної ради, забезпечує відділ протокольно-організаційної роботи.
Реєстрацію осіб для участі у засіданні Національної ради у режимі реального часу (онлайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через мережу Інтернет, запрошених на засідання Національної ради у період встановлення карантину, обмежувальних (протиепідемічних) заходів, воєнного або надзвичайного стану тощо, забезпечує відділ протокольно-організаційної роботи та управління представників Національної ради.
На засіданні, на якому розглядаються питання, що містять інформацію з обмеженим доступом, можуть бути присутні виключно члени Національної ради та працівники відділу протокольно-організаційної роботи. Також на засіданні може бути присутнім представник структурного підрозділу, який здійснював підготовку матеріалів до відповідного питання порядку денного, та представники зацікавлених державних органів.
Суб'єкти у сфері медіа чи інші особи повідомляються про дату, час та місце проведення відповідного засідання Національної ради не пізніш як за три робочі дні до дня його проведення.
Участь у засіданні відбувається шляхом:
безпосередньої участі у засіданні Національної ради без використання технічних засобів (офлайн);
у приміщенні Національної ради з використанням її технічних засобів у режимі реального часу (онлайн) зі спеціально обладнаного місця;
за клопотанням щодо участі у приміщенні секретаріату представника Національної ради з використанням технічних засобів Національної ради у режимі реального часу (онлайн);
за клопотанням щодо участі у режимі реального часу (онлайн) з використанням власних технічних засобів особи, зокрема через мережу Інтернет, з використанням технології віддаленої ідентифікації особи представника суб'єкта у сфері медіа.
Клопотання про участь у засіданні Національної ради у режимі реального часу (онлайн) надсилається не пізніше ніж за день до початку засідання на офіційну адресу Національної ради nrada@nrada.gov.ua. Воно повинно містити: дату засідання Національної ради, номер питання порядку денного (за наявності), назву суб'єкта у сфері медіа, прізвище, ім'я, по батькові представника медіа, його посаду, контактний номер мобільного телефону, електронну адресу для отримання посилання для участі у засіданні Національної ради у режимі реального часу (онлайн). Клопотання повинно бути у форматі PDF і підписане за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Під час реєстрації учасники засідання Національної ради у режимі реального часу (онлайн) підтверджують свою особу на підставі паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та підтверджують свої повноваження щодо участі у засіданні.
Реєстрація учасників на засідання Національної ради розпочинається за годину та завершується за 15 хвилин до початку засідання.
Представництво суб'єктів у сфері медіа на засіданні Національної ради має бути забезпечено на рівні не нижче керівників таких суб'єктів або осіб, уповноважених представляти їх інтереси.
Ризики технічної неможливості участі (переривання зв'язку тощо) у засіданні з використанням власних технічних засобів у режимі реального часу (онлайн) несе учасник засідання, який подав клопотання про участь у засіданні Національної ради у зазначений спосіб. Зазначені обставини не є підставою для перенесення розгляду питання, крім випадку, коли технічні проблеми призвели до неможливості подальшого проведення засідання Національної ради, яке відбувалось онлайн.";
"67. Зміни до прийнятих рішень Національної ради можуть бути внесені шляхом прийняття відповідного рішення Національної ради.
У разі виявлення технічної помилки у прийнятому рішенні Національної ради, у тому числі помилок нормопроектувальної техніки, орфографічного характеру тощо, структурний підрозділ апарату Національної ради, що є головним розробником такого рішення, готує проект рішення Національної ради про внесення змін до відповідного прийнятого рішення Національної ради.";
2. У розділі IV:
1) у абзаці другому пункту 1 слова "затверджених Національною радою" замінити словами "розроблених юридичним управлінням Національної ради";
2) пункти 10, 12 викласти в новій редакції:
"10. Кожний проект нормативно-правового акта Національної ради, що регулює діяльність суб'єктів у сфері медіа, оприлюднюється на офіційному вебсайті Національної ради разом із пояснювальною запискою з метою проведення їх громадського обговорення для одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.";
"12. Усі зауваження і пропозиції щодо проекту нормативно-правового акта, одержані впродовж встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду Національною радою. За результатами цього розгляду Національна рада повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Після затвердження нормативно-правового акта, інформація щодо розгляду зауважень та пропозицій від фізичних, юридичних осіб, їх об'єднань до проекту вказаного нормативно-правового акта розміщується на офіційному вебсайті Національної ради у визначені нею строки. Зазначена інформація повинна залишатися у публічному доступі протягом одного року з дня прийняття відповідного рішення Національної ради.
Узагальнення та опрацювання пропозицій та зауважень, що надійшли до Національної ради за результатом громадського обговорення, здійснюється головним розробником.
У разі необхідності Національною радою проводиться обговорення пропозицій та зауважень, що надійшли до проекту нормативно-правового акта у встановлений Національною радою строк, за участю фізичних, юридичних осіб, їх об'єднань, які висловили відповідні пропозиції та зауваження. Організація та проведення такого обговорення здійснюється головним розробником.".
{Текст взято з сайту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення https://webportal.nrada.gov.ua/}