Про внесення змін до Інструкції про умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції
Відповідно до статей 26, 62 Закону України «Про Національну поліцію», Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, з метою вдосконалення порядку придбання, зберігання та обліку пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Інструкції про умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 березня 2016 року № 223, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2016 року за № 622/28752, виклавши її в новій редакції, що додається.
2. Департаменту інформатизації (Сумський С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з 23 червня 2023 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ІНСТРУКЦІЯ
про умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції, а також колишніми працівниками міліції
1. Ця Інструкція визначає умови та порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (далі - пристрої), та зазначених патронів поліцейськими, особами, звільненими зі служби в поліції відповідно до пунктів 1-4, 7, 8 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (далі - Закон), а також колишніми працівниками міліції, звільненими зі служби в органах внутрішніх справ через хворобу, обмежений стан здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штатів, за власним бажанням, у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади, установи, організації (далі - особи, звільнені зі служби).
2. Поліцейські, а також особи, звільнені зі служби, для забезпечення власної безпеки можуть придбавати у власність пристрої.
3. Порядок використання та застосування пристроїв поліцейськими визначено статтями 42, 45 Закону.
Для осіб, звільнених зі служби, порядок використання та застосування пристроїв, а також заходи безпеки при поводженні з ними визначено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13 червня 2000 року № 379 дск «Про затвердження Тимчасової інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, використання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів працівниками суду, правоохоронних органів та їх близькими родичами, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народними депутатами України, членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцями, крім тих, які проходять строкову військову службу, державними службовцями та журналістами», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2000 року за № 696/4917.
II. Умови та порядок придбання пристроїв поліцейськими та особами, звільненими зі служби, отримання дозволів на їх зберігання, носіння
1. Оформлення дозволів на придбання, зберігання, носіння пристроїв, їх перереєстрація (продовження строку дії відповідних дозволів), а також переоформлення пристроїв здійснюється відповідно до Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077 (далі - Інструкція наказу № 622).
2. Для прийняття органом (підрозділом) поліції рішення про надання дозволу на придбання пристрою, крім документів, визначених пунктом 12.2 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622, додатково подаються такі документи:
поліцейськими - довідка з місця служби; копія документа про закріплення за поліцейським вогнепальної зброї (у разі відсутності довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, форму якої наведено в додатку 5 до Інструкції наказу № 622);
особами, звільненими зі служби,- довідка або інший документ, передбачений законодавством, який підтверджує, що особа була звільнена зі служби в поліції відповідно до пунктів 1-4, 7, 8 частини першої статті 77 Закону або звільнена зі служби в органах внутрішніх справ через хворобу, обмежений стан здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штатів, за власним бажанням, у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу (службу) в інші міністерства, центральні органи виконавчої влади, установи, організації.
Під час подання документів для надання дозволу на придбання пристрою поліцейським медична довідка для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку видачі медичної довідки для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20 жовтня 1999 року № 252, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 листопада 1999 року за № 768/4061, або витяг з Реєстру медичних висновків (далі - медична довідка) не подається.
3. Поліцейські, а також особи, звільнені зі служби, повинні протягом десяти днів з дня придбання пристрою звернутися до органу (підрозділу) поліції для отримання дозволу на зберігання, носіння пристрою в порядку, визначеному пунктом 12.5 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622.
4. Дозволи на придбання, зберігання, носіння пристроїв не надаються, їх перереєстрація (продовження строку дії відповідних дозволів) не проводиться, а надані дозволи анулюються у випадках, визначених пунктом 5.1 глави 5 розділу I Інструкції наказу № 622.
5. Строк дії дозволу на зберігання, носіння пристрою - 3 роки.
6. Для прийняття органом (підрозділом) поліції рішення про продовження строку дії дозволу на зберігання, носіння пристрою, крім документів, визначених пунктом 12.5 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622, додатково подаються такі документи:
поліцейськими - довідка з місця служби; копія документа про закріплення за поліцейським вогнепальної зброї (у разі відсутності довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, форму якої наведено в додатку 5 до Інструкції наказу № 622);
особами, звільненими зі служби,- довідка або інший документ, передбачений законодавством, який підтверджує, що особа була звільнена зі служби в поліції відповідно до пунктів 1-4, 7, 8 частини першої статті 77 Закону або звільнена зі служби в органах внутрішніх справ через хворобу, обмежений стан здоров’я, за віком, у зв’язку із скороченням штатів, за власним бажанням, у зв’язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств, відомств, організацій (у разі їх відсутності в документах, що стали підставою для прийняття органом (підрозділом) поліції рішення про надання дозволу на придбання пристрою).
Під час подання документів для продовження строку дії дозволу на зберігання, носіння пристрою поліцейським медична довідка не подається.
7. Поліцейські та особи, звільнені зі служби, зобов’язані забезпечити зберігання пристрою відповідно до вимог, визначених пунктом 12.12 глави 12 розділу II Інструкції наказу № 622.
1. Облік пристроїв здійснюється в електронній формі засобами функціональної підсистеми «Єдиний реєстр зброї» єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ (далі - ЄРЗ).
2. Відомості про власників пристроїв вносяться в ЄРЗ з урахуванням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг», Положення про функціональну підсистему «Єдиний реєстр зброї» єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 січня 2022 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 січня 2022 року за № 90/37426.