Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань публічних закупівель
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України з питань публічних закупівель зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпунктів 1-33, абзаців другого, третього, п’ятого підпункту 34 пункту 2 та підпункту 2 пункту 3 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 вересня 2023 року.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань публічних закупівель
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 22, ст. 855, № 54, ст. 1891; 2019 р., № 66, ст. 2258; 2022 р., № 84, ст. 5176):
1) у вступній частині постанови слова і цифри “пунктів 1, 3 частини першої статті 1 та абзацу п’ятнадцятого частини третьої” замінити словами “частини сьомої”;
2) у Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженому зазначеною постановою:
абзац восьмий пунктів 5 і 6 після слів “усіх податків і зборів” доповнити словами “(крім податку на додану вартість)”;
у пункті 7:
в абзаці першому слова і цифру “в абзацах другому і третьому частини першої статті 2” замінити словами і цифрами “у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3”;
абзац дев’ятий після слів “усіх податків і зборів” доповнити словами “(крім податку на додану вартість)”;
абзац перший пункту 13 після слова “використання” доповнити словом “користувачем”;
у пункті 37:
підпункт 7 викласти в такій редакції:
“7) оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;”;
доповнити пункт підпунктом 8 такого змісту:
“8) оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю.”;
у пункті 39:
підпункт 5 після слова “проведення” доповнити словом “конкурентної”;
у підпункті 6 слова “про укладення рамкової угоди” замінити словами “про проведення закупівлі для укладення рамкової угоди”;
у підпункті 13 слова “і додаткових угод” замінити словами “та всіх додатків до нього”;
у пункті 41:
підпункт 6 після слова “проведення” доповнити словом “конкурентної”;
у підпункті 7 слова “про укладення рамкової угоди” замінити словами “про проведення закупівлі для укладення рамкової угоди”;
підпункт 13 викласти в такій редакції:
“13) розміщення договору про закупівлю та всіх додатків до нього.”;
у тексті Порядку слова і цифру “частині першій статті 2” замінити словами і цифрами “пунктах 1 і 2 частини першої статті 3”.
2. У Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407; 2022 р., № 53, ст. 3087):
1) у пункті 2:
абзац другий після слів “організація, що” доповнити словами “визначається Кабінетом Міністрів України, яка”;
абзаци третій і четвертий викласти в такій редакції:
“договір про закупівлю, укладений з використанням електронного каталогу (далі - договір), - договір, укладений замовником з переможцем відбору відповідно до цього Порядку;
економічно вигідна пропозиція - пропозиція постачальника, ціна якої за результатами здійсненого замовником запиту пропозицій електронною системою закупівель визначена як найменша;”;
в абзаці шостому слова “профілів товару” замінити словом “товарів”;
в абзаці восьмому слова “замовлення та/або запиту ціни пропозицій” замінити словами “запиту пропозицій постачальників”;
абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
“специфікація товару - сукупність характеристик товару та їх допустимих значень в межах визначеної адміністратором категорії товару, яким може відповідати один або кілька товарів;”;
2) у пункті 11:
в абзаці першому слова “(далі - договір)” виключити;
в абзаці другому слово “Договір” замінити словами “Договір про надання доступу до формування та наповнення електронного каталогу”;
в абзаці третьому слово “договори” замінити словами “договори про надання доступу до формування та наповнення електронного каталогу”;
3) абзаци другий і третій пункту 12 викласти в такій редакції:
“Постачальник несе відповідальність за точність та достовірність інформації, яку він подає адміністратору для кваліфікації до електронного каталогу.
Адміністратор, постачальник, замовник несуть відповідальність за точність та достовірність інформації, яка оприлюднюється ними в електронному каталозі.”;
4) у пункті 16 слова “профілів товару, а також організовує та проводить відбір учасників до електронного каталогу” замінити словами “специфікацій товару, а також організовує та проводить відбір учасників до електронного каталогу шляхом їх кваліфікації (далі - кваліфікація до електронного каталогу)”;
5) пункт 18 викласти в такій редакції:
“18. Адміністратор створює категорії товарів та специфікації товару шляхом визначення переліку характеристик товару з їх точними та/або мінімальними та максимальними значеннями.
У специфікації товару зазначається показник від четвертої цифри Єдиного закупівельного словника (у специфікації лікарського засобу визначається показник від третьої цифри Єдиного закупівельного словника).”;
6) пункт 20 викласти в такій редакції:
“20. Адміністратор не може проводити кваліфікацію до електронного каталогу до/без оприлюднення оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу в електронній системі закупівель згідно з цим Порядком.”;
7) у пункті 21 слово “Відбір” замінити словом “Кваліфікація”;
8) у пункті 22 слово “відбору” замінити словом “кваліфікації”;
9) у пункті 23:
в абзаці першому слово “відбору” замінити словами “кваліфікації до електронного каталогу”;
у підпункті 2 слова “, що не може перевищувати трьох років” виключити;
підпункт 8 після слів “документи дозвільного характеру” доповнити словом “, декларації”;
абзац тринадцятий викласти в такій редакції:
“Оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку адміністратор вважає за необхідне включити до оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу.”;
10) у пункті 24 слово “відбору” замінити словами “кваліфікації до електронного каталогу”;
11) пункти 25-27 викласти в такій редакції:
“25. Якщо протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу не було подано жодної заявки від фізичної особи, фізичної особи - підприємця, юридичної особи - резидента або нерезидента, кваліфікація до електронного каталогу закривається.
26. Адміністратор може скасувати чи внести зміни до оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу протягом строку його дії.
Інформація про скасування та/або внесення змін до оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу оприлюднюється адміністратором в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення.
У разі внесення змін до оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу щодо способу підтвердження інформації, визначеної підпунктами 5 та/або 8 пункту 23 цього Порядку, у зв’язку з змінами законодавства:
адміністратор протягом трьох робочих днів з дня внесення змін до оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу повідомляє учаснику, що подав заявку щодо зазначеного оголошення, через електронну систему закупівель про такі зміни та про необхідність повторно подати заявку відповідно до вимог цього Порядку з урахуванням внесених до зазначеного оголошення змін протягом трьох робочих днів з дня отримання від адміністратора повідомлення;
адміністратор не вимагає від постачальників, що кваліфіковані щодо зазначеного оголошення, подання повторної заявки та додаткових документів (інформації), що пов’язані із зазначеними змінами до такого оголошення.
27. Строк дії оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу становить три роки та може бути продовжений адміністратором не пізніше ніж за 15 днів до закінчення строку дії зазначеного оголошення на строк, що не перевищує три роки з дати закінчення строку дії зазначеного оголошення.”;
12) у пункті 28:
в абзаці першому слово “відбору” замінити словами “кваліфікації до електронного каталогу”;
абзац третій викласти в такій редакції:
“У разі прийняття рішення про перегляд вимог до учасника, визначених в оголошенні про проведення кваліфікації до електронного каталогу, на підставі звернення фізичної особи, фізичної особи - підприємця, юридичної особи - резидента або нерезидента/учасника адміністратор вносить зміни до такого оголошення в електронній системі закупівель.”;
13) в абзаці першому пункту 29 слово “відбору” замінити словами “кваліфікації до електронного каталогу”;
14) пункт 30 викласти в такій редакції:
“30. Учасник може подати лише одну заявку, крім випадків, передбачених абзацом третім пункту 26 та пунктом 41 цього Порядку, протягом строку дії оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу, але не пізніше ніж за 30 робочих днів до дня закінчення строку дії такого оголошення.”;
15) у пунктах 31 і 32 слово “відбору” замінити словами “кваліфікації до електронного каталогу”;
16) пункти 34 і 35 викласти в такій редакції:
“34. За результатами розгляду заявки адміністратор приймає одне з таких рішень:
про включення учасника до переліку кваліфікованих постачальників за категорією товару, до якої учасник подав заявку;
про відхилення заявки учасника.
Адміністратор розміщує в електронній системі закупівель повідомлення про результати розгляду заявки протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення.
У разі прийняття рішення про відхилення заявки учасника повідомлення про результати розгляду заявки повинно містити таку інформацію:
перелік виявлених невідповідностей;
посилання на вимогу (вимоги) оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу, щодо якої (яких) виявлені невідповідності.
35. Постачальник автоматично отримує доступ до категорії товару електронного каталогу після оприлюднення в електронній системі закупівель адміністратором повідомлення про результати розгляду заявки, яке містить рішення адміністратора про включення учасника до переліку кваліфікованих постачальників за категорією товару, до якої учасник подав заявку.”;
17) пункт 36 виключити;
18) пункт 37 викласти в такій редакції:
“37. Перелік кваліфікованих постачальників оприлюднюється та оновлюється автоматично електронною системою закупівель в момент оприлюднення в електронній системі закупівель адміністратором повідомлення про результати розгляду заявки, яке містить рішення адміністратора про включення учасника до переліку кваліфікованих постачальників за категорією товару, до якої учасник подав заявку.”;
19) у пункті 38:
в абзаці першому слово “відбір” замінити словом “кваліфікацію”;
підпункт 1 після слів “кваліфікованих постачальників” доповнити словами “щодо конкретної категорії товару, до якої ним подавалася заявка,”;
підпункти 2 і 3 викласти в такій редакції:
“2) у разі закінчення строку дії ліцензії, документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу та ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом, з дня оприлюднення адміністратором рішення про виключення з переліку кваліфікованих постачальників на веб-порталі Уповноваженого органу. Рішення про виключення з переліку кваліфікованих постачальників приймається протягом трьох робочих днів з дня, коли адміністратору стало відомо про закінчення строку дії ліцензії, документа дозвільного характеру;
3) у разі виявлення, що постачальник на момент його перевірки не відповідає вимогам, визначеним у підпункті 8 пункту 23 цього Порядку, за якими його було кваліфіковано до електронного каталогу щодо конкретної категорії товару;”;
доповнити пункт підпунктом 4 такого змісту:
“4) у разі виявлення, що постачальник на момент його перевірки підпадає під підстави, визначені в пункті 40 цього Порядку.”;
20) пункт 39 виключити;
21) пункт 40 викласти в такій редакції:
“40. Адміністратор відхиляє заявку учасника у разі, коли:
1) учасник не відповідає кваліфікаційним та іншим вимогам, визначеним підпунктом 5 пункту 23 цього Порядку;
2) відомості про юридичну особу, яка є учасником, внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
3) керівника учасника, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією;
4) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” (крім нерезидентів);
5) учасник визнаний в установленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура;
6) учасник або кінцевий бенефіціарний власник учасника, член або учасник (акціонер) юридичної особи - учасника є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України “Про санкції”;
7) суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів;
8) фізична особа, яка є учасником, була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено в установленому законом порядку;
9) керівник учасника був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів, судимість з якого не знято або не погашено в установленому законом порядку;
10) керівника учасника, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми;
11) учасник зазначив у заявці недостовірну інформацію, що є суттєвою під час визначення результатів кваліфікації до електронного каталогу, яку адміністратором виявлено згідно з пунктом 33 цього Порядку;
12) учасник зазначив у заявці недостовірну інформацію про ліцензії, документи дозвільного характеру, декларації (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу та ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом;
13) учасник є громадянином Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім того, що проживає на території України на законних підставах); юридичною особою, створеною та зареєстрованою відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь; юридичною особою, створеною та зареєстрованою відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків (далі - активи), якої є Російська Федерація/Республіка Білорусь, громадянин Російської Федерації/Республіки Білорусь (крім того, що проживає на території України на законних підставах), або юридичною особою, утвореною та зареєстрованою відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь, крім випадків, коли активи в установленому законодавством порядку передані в управління АРМА;
14) не відповідає іншим вимогам, установленим в оголошенні про проведення кваліфікації до електронного каталогу.”;
22) пункт 42 викласти в такій редакції:
“42. Електронна система закупівель інформує постачальника про закінчення строку дії оголошення про проведення кваліфікації до електронного каталогу, щодо якого ним була подана заявка, не пізніше ніж за 10 днів до дня закінчення строку дії такого оголошення.”;
23) у пункті 43:
абзац перший викласти в такій редакції:
“43. Постачальником самостійно подається в електронній системі закупівель адміністратору оновлена інформація про ліцензії, документи дозвільного характеру, декларації (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу та ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом.”;
в абзаці другому після слів “документи дозвільного характеру” доповнити словом “, декларації”, а слова “розміщення постачальником в електронній системі закупівель” замінити словом “отримання”;
24) пункт 44 викласти в такій редакції:
“44. Адміністратором проводиться перевірка постачальника на відповідність вимогам, зазначеним в оголошенні про проведення кваліфікації до електронного каталогу, з власної ініціативи та/або на підставі інформації, отриманої від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, суб’єктів господарювання, повідомлення в засобах масової інформації про невідповідність постачальника вимогам, зазначеним в оголошенні про проведення кваліфікації до електронного каталогу.”;
25) пункти 45-48 виключити;
26) абзац перший пункту 49 викласти в такій редакції:
“49. У разі непідписання постачальником договору на умовах, зазначених замовником в запиті пропозицій постачальників, замовник може подати звернення з інформацією про таке порушення через електронну систему закупівель до адміністратора.”;
27) пункт 50 та абзац перший пункту 51 після слова “звернення” доповнити словами “з інформацією про порушення”;
28) пункт 52 викласти в такій редакції:
“52. У разі наявності у постачальника трьох випадків порушень протягом одного календарного місяця або п’яти випадків порушень протягом трьох календарних місяців можливість подавати таким постачальником пропозиції на запити замовників блокується адміністратором в електронному каталозі на 90 календарних днів з дня оприлюднення адміністратором рішення на веб-порталі Уповноваженого органу.
Після закінчення строку, визначеного абзацом першим цього пункту, можливість подавати постачальником пропозиції на запити замовників поновлюється автоматично.”;
29) пункти 53-55 виключити;
30) пункти 56-58 викласти в такій редакції:
“56. Замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників.
57. Замовник оголошує запит пропозицій постачальників в електронному каталозі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про найменування, очікувану вартість, кількість, строк, місце, спосіб поставки товару, умови його оплати та кінцевий строк подання постачальником ціни пропозиції (строк для подання постачальником ціни пропозиції не може бути меншим, ніж два робочих дні з дня оприлюднення замовником запиту пропозицій постачальників в електронній системі закупівель).
У запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення, в тому числі конкретну торговельну марку.
Запит пропозицій постачальників повинен містити проект договору з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Електронною системою закупівель автоматично через електронний каталог надсилається постачальникам, кваліфікованим до відповідної категорії, повідомлення про запит пропозицій постачальників в момент оприлюднення запиту пропозицій постачальників в електронній системі закупівель.
58. Постачальник через електронний каталог подає пропозицію відповідно до вимог, установлених замовником у запиті пропозицій постачальників в електронній системі закупівель.
На запит пропозицій постачальників, оприлюднений замовником в електронній системі закупівель, постачальник має право подати тільки одну пропозицію.
Подання пропозиції постачальником вважається підтвердженням наміру укласти договір.
Постачальник у відповідь на запит пропозицій постачальників від замовника не може подати пропозицію, товар в якій не відповідає специфікації товару, що зазначена в такому запиті.
Електронною системою закупівель після закінчення строку для подання пропозицій постачальників, визначеного замовником в запиті пропозицій постачальників, розкривається вся інформація, зазначена в пропозиції.”;
31) пункт 61 викласти в такій редакції:
“61. Оцінка пропозицій постачальників проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі інформації, зазначеної замовником в запиті пропозицій.
У разі подання постачальниками пропозицій з однаковим значенням ціни економічно вигідною визначається пропозиція, яка була подана раніше ніж інша пропозиція (інші пропозиції) з аналогічним значенням ціни.
Постачальник, пропозиція якого за результатами оцінки електронною системою закупівель визначена економічно вигідною, визначається переможцем відбору.”;
32) пункти 63-66 викласти в такій редакції:
“63. Запит пропозицій постачальників вважається таким, що не відбувся, якщо не було подано жодної ціни пропозиції або замовником усі подані пропозиції постачальників були відхилені з підстав, визначених пунктом 64 цього Порядку.
64. Замовник відхиляє пропозицію переможця відбору, якщо постачальник:
1) не підписав договір у строк, визначений абзацом першим пункту 66 цього Порядку;
2) письмово відмовився від укладення договору на умовах, визначених у запиті пропозицій постачальників;
3) пропонує товар походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь.
У разі відхилення пропозиції переможця відбору замовник обов’язково зазначає причину такого відхилення.
У разі відхилення пропозиції переможця відбору замовник оприлюднює таке рішення в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня його прийняття.
У разі відхилення замовником пропозиції переможця відбору з підстав, визначених цим пунктом, електронна система закупівель визначає переможцем відбору постачальника, пропозиція якого є наступною економічно вигідною.
65. Замовник може відмінити запит пропозицій постачальників до укладення договору у разі:
1) відсутності подальшої потреби в закупівлі;
2) скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі;
3) якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили.
У разі відміни запиту пропозицій постачальників замовник обов’язково зазначає причину такої відміни.
У разі відміни запиту пропозицій постачальників замовник оприлюднює таке рішення в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня його прийняття.
66. Замовник укладає договір з переможцем відбору не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня визначення електронною системою закупівель постачальника переможцем відбору.
Договір між замовником та переможцем відбору укладається відповідно до вимог законодавства.
Умови договору не можуть відрізнятися від умов, визначених замовником у проекті договору в запиті пропозицій постачальників.”;
33) пункт 67 виключити;
34) у тексті Порядку:
слова “суми договору про закупівлю” замінити словами “ціни пропозиції переможця відбору, з яким укладається договір”;
слова “договір про закупівлю” в усіх відмінках замінити словом “договір” у відповідному відмінку;
після слів “усіх податків і зборів” доповнити словами “(крім податку на додану вартість)”;
слова “профілів товару” замінити словами “специфікацій товару”.
3. В особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834):
1) пункт 12 доповнити абзацом такого змісту:
“У разі коли постачальник, який став переможцем запиту ціни пропозицій в електронному каталозі, підтвердив замовлення протягом двох робочих днів з дня отримання повідомлення про визначення його переможцем відбору в електронній системі закупівель, але не уклав із замовником (державна установа “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України”, установи виконання покарань, слідчі ізолятори) договір про закупівлю, адміністратором електронного каталогу за обґрунтованим зверненням замовника (державна установа “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України”, установи виконання покарань, слідчі ізолятори) блокується можливість подавати таким постачальником пропозиції на запити замовників в електронному каталозі на 90 календарних днів з дня оприлюднення адміністратором електронного каталогу рішення. Адміністратор електронного каталогу розглядає звернення з інформацією про порушення протягом трьох робочих днів з дня отримання такого звернення. Усі звернення (у тому числі результати розгляду їх адміністратором електронного каталогу) оприлюднюються в електронній системі закупівель.”;
2) пункт 12 викласти в такій редакції:
“12. У разі коли закупівля товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, або шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407), з урахуванням цих особливостей.
У запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару, вартість якого не перевищує 500 тис. гривень, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення, в тому числі конкретну торговельну марку.
Запит пропозицій постачальників щодо закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 500 тис. гривень, повинен містити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення. За результатами формування замовником у запиті пропозицій постачальників характеристик та їх допустимих значень кількість пропозицій від постачальників щодо такого товару, що відповідають характеристикам до товару, визначеного в запиті пропозицій постачальників, не може бути менше двох.”.