Про затвердження Порядку розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами
Відповідно до частини першої статті 51 Закону України “Про управління відходами” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами, що додається.
ПОРЯДОК
розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами
1. Цей Порядок визначає механізм розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами.
2. У цьому Порядку під терміном “регіональний план управління відходами” розуміється документ державного планування, що містить комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів, узгоджених за строками та ресурсним забезпеченням з усіма задіяними виконавцями, спрямованих на забезпечення сталого управління відходами в регіоні з урахуванням принципів співробітництва місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, сформованих на підставі оцінки поточного стану сфери управління відходами та розроблених моделей.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України “Про управління відходами”.
3. Регіональні плани управління відходами розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (далі - розробник).
розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про початок роботи над проектом регіонального плану управління відходами;
утворює робочу групу для підготовки пропозицій до проекту регіонального плану управління відходами (далі - робоча група), до складу якої можуть входити працівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежні експерти (за згодою);
розробляє проект регіонального плану управління відходами з урахуванням пропозицій робочої групи;
проводить громадські обговорення проекту регіонального плану управління відходами з урахуванням вимог нормативно-правових актів з питань стратегічної екологічної оцінки та управління відходами.
5. Регіональний план управління відходами затверджується протягом року після набрання чинності Національним планом управління відходами.
6. Регіональний план управління відходами розробляється на 10 років та підлягає перегляду кожні чотири роки з дати набрання ним чинності. Регіональний план управління відходами оновлюється протягом шести місяців з дня внесення змін до Національного плану управління відходами.
Регіональний план управління відходами охоплює всю територію відповідної області, мм. Києва чи Севастополя, Автономної Республіки Крим і є основою для розроблення місцевих планів управління відходами відповідних територіальних громад.
7. Регіональний план управління відходами має узгоджуватися із Національним планом управління відходами. Цільові показники, встановлені Національним планом управління відходами, є обов’язковими для перенесення до регіональних планів управління відходами і можуть бути скориговані лише на підставі обґрунтування, наведеного в регіональному плані управління відходами.
8. Один раз на два роки на основі показників оцінки досягнення цілей та здійснення заходів розробник здійснює оцінку ефективності впровадження регіонального плану управління відходами та оприлюднює її результати на офіційному веб-сайті органу, яким здійснено таку оцінку.
9. Проект регіонального плану управління відходами містить такі розділи:
аналіз поточного стану системи управління відходами в регіоні;
планування системи управління відходами в регіоні;
моніторинг та оцінка ефективності виконання регіонального плану управління відходами;
інформація про стратегічну екологічну оцінку;
10. Вимоги до розділів проекту регіонального плану управління відходами затверджуються Міндовкіллям.
11. Громадське обговорення та консультації щодо розробленого проекту регіонального плану управління відходами здійснюються під час проведення його стратегічної екологічної оцінки.
12. Розроблений проект регіонального плану управління відходами погоджується із Міндовкіллям та Мінінфраструктури.
13. Для погодження проекту регіонального плану управління відходами розробник подає:
текстові матеріали проекту регіонального плану управління відходами;
пояснювальну записку до проекту регіонального плану управління відходами, в якій зазначається мета (в одному реченні формулюється результат, якого планується досягти), обґрунтування необхідності прийняття регіонального плану управління відходами (зазначається підстава розроблення проекту регіонального плану управління відходами), основні положення та прогноз результатів;
звіт про стратегічну екологічну оцінку, довідки про громадське обговорення та консультації, зокрема щодо транскордонних консультацій (у разі необхідності), підготовлені відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань стратегічної екологічної оцінки.
14. Міндовкілля та Мінінфраструктури опрацьовують подані розробником матеріали і не пізніше 30 календарних днів після їх надходження забезпечують погодження проекту регіонального плану управління відходами або надсилають лист за підписом керівника органу або його заступника, в якому висловлюють обґрунтовані зауваження. У разі отримання розробником обґрунтованих зауважень проект регіонального плану управління відходами підлягає доопрацюванню, після чого повторно здійснюється погодження відповідно до цього Порядку.
15. Під час погодження Міндовкілля враховує:
1) встановлення цільових показників регіонального плану управління відходами за роками із наступними значеннями досягнення на останній десятий рік реалізації регіонального плану управління відходами;
2) утворення локалізованої території суміжних територіальних громад, охопленої спільною системою управління відходами, що має взаємоузгоджену інфраструктуру управління відходами та обслуговується спільними або одними та тими самими об’єктами оброблення відходів;
3) фінансування завдань та заходів регіонального плану управління відходами за рахунок державного бюджету (крім управління побутовими відходами);
4) планування завдань та заходів регіонального плану управління відходами щодо закриття або реконструкції об’єктів оброблення відходів, що не відповідають вимогам екологічної безпеки;
5) наявність інформації про вид, кількість та джерело відходів, наявність основних об’єктів видалення та відновлення відходів, оцінку потреби у закритті наявних об’єктів поводження з відходами;
6) наявність достатньої інформації про критерії розташування для ідентифікації об’єктів та потужності майбутніх установок з видалення або основних установок з відновлення відходів;
7) інформацію про забруднені в минулому місця видалення відходів та заходи щодо їх реабілітації;
8) відповідність звіту про стратегічну екологічну оцінку, довідок про громадське обговорення та консультації, зокрема щодо транскордонних консультацій (за наявності), підготовлених відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань стратегічної екологічної оцінки.
16. Під час погодження Мінінфраструктури враховує:
1) утворення локалізованої території суміжних територіальних громад, охопленої спільною системою управління побутовими відходами, що має взаємоузгоджену інфраструктуру управління побутовими відходами та обслуговується спільними або одними та тими самими об’єктами оброблення побутових відходів;
2) фінансування завдань та заходів регіонального плану управління відходами за рахунок державного і місцевого бюджетів (в частині управління побутовими відходами).
17. Погоджений Міндовкіллям та Мінінфраструктури проект регіонального плану управління відходами затверджується рішенням розробника. Затверджений регіональний план управління відходами розробник оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня його затвердження.
18. Внесення змін до затвердженого регіонального плану управління відходами здійснюється розробником за процедурою, що застосовується під час розроблення нового проекту регіонального плану управління відходами, з дотриманням усіх передбачених цим Порядком вимог щодо погодження та затвердження регіонального плану управління відходами.
19. Відповідальність за виконання регіонального плану управління відходами, цільове та ефективне використання виділених для його виконання коштів несе розробник.
20. У процесі виконання регіонального плану управління відходами розробник:
проводить моніторинг виконання регіонального плану управління відходами;
подає Міндовкіллю та Мінінфраструктири щороку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, інформацію про хід виконання регіонального плану управління відходами в частині досягнення локалізованих цільових показників регіонального плану управління відходами та розміщує таку інформацію на своєму офіційному веб-сайті.