Деякі питання забезпечення функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України
Відповідно до статті 14 Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” (далі - Закон) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, що додається.
2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380 “Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 28, ст. 1539, № 39, ст. 2089, № 65, ст. 3922) зміни, що додаються.
3. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна), та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва; між Реєстром пошкодженого та знищеного майна та Єдиною цифровою інтегрованою інформаційно-аналітичною системою управління процесом відбудови інфраструктури.
4. Міністерству цифрової трансформації забезпечити:
1) протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою технічну можливість збору та передачі держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна заяв про надання компенсації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
2) протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою повідомлення громадян України, які подали інформаційні повідомлення до набрання чинності Законом, про необхідність подання додаткових відомостей, які містяться в заяві про надання компенсації, визначені підпунктом 4 пункту 35 Порядку ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та документів, визначених частиною сьомою статті 4 Закону;
3) можливість отримувати витяги з Реєстру пошкодженого та знищеного майна стосовно об’єктів пошкодженого чи знищеного майна, щодо яких було подано інформаційне повідомлення фізичними особами з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та юридичними особами з використанням Порталу Дія.
5. Міністерству цифрової трансформації та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним веб-порталом відкритих даних та Реєстром пошкодженого та знищеного майна для оприлюднення встановлених наборів даних.
6. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Реєстром пошкодженого та знищеного майна та Державним земельним кадастром.
7. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
8. Міністерству у справах ветеранів та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
9. Міністерству соціальної політики та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою соціальної сфери та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
10. Міністерству внутрішніх справ та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
11. Рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити:
1) внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відомостей:
щодо пошкоджених та знищених об’єктів нерухомого майна;
щодо власників нерухомого майна;
2) підвантаження актів комісійного обстеження, технічних звітів та інших документів, що підтверджують пошкодження чи знищення майна.
ПОРЯДОК
ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України
1. Цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення та функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна).
Метою створення Реєстру пошкодженого та знищеного майна є формування єдиної національної геоінформаційної системи збирання, накопичення, обліку, зберігання та захисту даних про майно, яке пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та забезпечення фізичних та юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій достовірною інформацією для національного та міжнародного захисту прав осіб, чия власність пошкоджена або знищена.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
1) електронний кабінет користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі - електронний кабінет) - компонент Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який призначений для доступу користувачів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна з метою внесення та отримання інформації з нього;
2) користувач реєстрової інформації - користувач Реєстру пошкодженого та знищеного майна, що здійснює перегляд інформації, отримує витяги, здійснює нагляд за достовірністю, точністю та повнотою внесеної інформації публічними реєстраторами;
3) користувач Реєстру пошкодженого та знищеного майна - юридична особа (представник/уповноважена особа юридичної особи) та фізична особа, яка пройшла процедуру електронної ідентифікації та автентифікації та якій відповідно до цього Порядку надається доступ через електронний кабінет та Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія) для використання засобів Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до їх функціонального призначення;
4) програмно-апаратна помилка - помилка або дефект у програмному забезпеченні, програмно-апаратному устаткуванні, каналах зв’язку, функціонуванні засобів електронного підпису чи печатки, що призводить до неправильної роботи, ускладнює або унеможливлює роботу Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
5) публічний реєстратор - користувач Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який перелічений або відповідає критеріям, зазначеним у пункті 15 цього Порядку, та забезпечує внесення і коригування інформації (документів) про пошкоджене та знищене майно, про осіб, майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна, а також іншої інформації, визначеної цим Порядком.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України, Законах України “Про правовий режим воєнного стану”, “Про електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, “Про захист персональних даних”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”, “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про житлово-комунальні послуги”, “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів” та інших нормативно-правових актах.
3. Програмне забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна є об’єктом права державної власності. Майнові права на програмне забезпечення належать державі в особі Мінінфраструктури.
4. Створення програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на його розроблення та модернізацію, тестування держателем та дослідну експлуатацію, впровадження з урахуванням вимог законодавства.
5. Фінансування робіт із створення та ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна може здійснюватися за рахунок державного бюджету та міжнародної технічної та/або фінансової допомоги міжнародних організацій.
6. Реєстр пошкодженого та знищеного майна ведеться державною мовою та функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням програмно-апаратних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається адміністратором Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі - адміністратор).
Держатель Реєстру пошкодженого та знищеного майна та його функції
7. Держателем Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі - держатель) є Мінінфраструктури, який вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням ведення та функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна, зокрема:
1) приймає рішення про перетворення чи модифікацію Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
2) надає узагальнені роз’яснення щодо застосування законодавства з питань ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
3) організовує електронну (технічну та інформаційну) взаємодію Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими державними електронними інформаційними ресурсами;
4) приймає рішення щодо нових користувачів - публічних реєстраторів Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до пункту 15 цього Порядку;
5) забезпечує оприлюднення інформації Реєстру пошкодженого та знищеного майна у формі відкритих даних відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”;
6) визначає конкретні організаційні заходи щодо забезпечення зберігання реєстрових даних відповідно до цього Порядку, законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах, обов’язкових стандартів у сфері захисту інформації та законодавства про захист персональних даних;
7) визначає категорії, склад та обсяг архівних даних, які підлягають зберіганню в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
8) інформує адміністратора про виявлені недоліки у роботі, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
9) здійснює фінансування заходів адміністратора, пов’язаних із забезпеченням функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
10) затверджує технічні вимоги та технічні завдання з розроблення та модернізації програмного забезпечення, а також погоджує пропозиції щодо розроблення та модернізації спеціального програмного забезпечення, що пропонується адміністратором;
11) здійснює контроль за функціонуванням Реєстру пошкодженого та знищеного майна, зокрема шляхом проведення моніторингу процесів його ведення;
12) організовує та забезпечує функціонування комплексної системи захисту інформації Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах;
13) здійснює інші повноваження, передбачені частиною шостою статті 14 Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” та цим Порядком.
8. Адміністратором є державне підприємство “ДІЯ”, що належить до сфери управління Мінцифри, яке:
1) здійснює адміністрування Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до статті 36 Закону України “Про публічні електронні реєстри”;
2) забезпечує доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна суб’єктів, право доступу яких визначено законодавством;
3) здійснює інші повноваження, передбачені частиною сьомою статті 14 Закону про компенсацію та Законом України “Про публічні електронні реєстри”.
9. Супровід програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна передбачає здійснення заходів щодо забезпечення його функціонування відповідно до технічної документації, виявлення програмно-апаратних помилок, надання інформації про виявлені помилки розробникам програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна та забезпечення виправлення помилок, підтримання безперервного коректного функціонування з урахуванням вимог, визначених законодавством.
10. Технічне та технологічне забезпечення роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна передбачає:
1) проведення моніторингу роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна, баз даних та інформаційних ресурсів, підключених до нього;
2) забезпечення доступу користувачам до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через електронні кабінети користувача та Портал Дія для:
центрів надання адміністративних послуг;
органів соціального захисту населення;
інших користувачів, визначених законодавством;
3) здійснення технічних заходів для підтримки в актуальному стані класифікаторів, довідників, словників та баз даних (зокрема налаштування взаємодії, оновлення посилань, автоматизоване чи ручне завантаження оновленої інформації);
4) налагодження електронної інформаційної взаємодії Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами;
5) розгляд пропозицій (зауважень) щодо удосконалення функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна та надання відповідних пропозицій держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
6) підтримку функціонування програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна та електронних комунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється користування відомостями Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
7) укладення договорів на обслуговування технічної інфраструктури (центри обробки даних, мережі передачі даних тощо) та залучення у разі потреби фахівців сторонніх організацій для виконання робіт з технічного супроводження обладнання Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
8) введення в експлуатацію апаратних, програмних засобів, технічних засобів електронних комунікацій та захисту інформації;
9) технічне та організаційне забезпечення створення та зберігання архівних відомостей;
10) підтримку безперервного функціонування системи зберігання та архівування відомостей Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
11. Адміністратор здійснює такі заходи щодо збереження та захисту відомостей, що містяться в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна:
1) авторизація користувачів електронного кабінету;
2) створення, збереження та захист резервної копії відомостей та програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
3) забезпечення використання засобів криптографічного та технічного захисту інформації під час ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
4) застосування засобів автентифікації з метою підтвердження цілісності інформації, яка вноситься до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, та реєстрової інформації, що передаються через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”, а також ідентифікації користувачів, які користуються реєстровою інформацією у порядку спеціального доступу;
5) забезпечення використання кваліфікованого електронного підпису та/або печатки під час ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
6) забезпечення захисту цілісності бази даних, апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру пошкодженого та знищеного майна, захисту від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних, безпеки персональних даних;
7) блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів;
8) здійснення заходів, спрямованих на забезпечення безпеки об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
12. Адміністратор забезпечує доступ до відомостей Реєстру пошкодженого та знищеного майна в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами на підставі договорів про інформаційну взаємодію.
13. Для забезпечення контролю за роботою Реєстру пошкодженого та знищеного майна адміністратору надається право перегляду журналу всіх дій та/або подій, що відбуваються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, зокрема фіксації дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни даних, доступних у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
Користувачі Реєстру пошкодженого та знищеного майна
14. Користувачі Реєстру пошкодженого та знищеного майна залежно від повноважень, визначених законодавством, та функціональної ролі (рівня прав доступу) поділяються на:
публічних реєстраторів, що забезпечують внесення інформації (документів) про пошкоджене та знищене майно, про осіб, майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна, та іншої інформації, визначеної цим Порядком;
користувачів реєстрової інформації, що здійснюють перегляд інформації, формують витяги, здійснюють нагляд за достовірністю, точністю та повнотою внесеної інформації публічними реєстраторами.
15. Публічними реєстраторами Реєстру пошкодженого та знищеного майна є:
1) місцеві держадміністрації, військові адміністрації, військово-цивільні адміністрації;
2) виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі їх створення) рад;
3) комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
4) комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
6) служби відновлення та розвитку інфраструктури;
9) Адміністрація судноплавства;
10) державна установа “Держгідрографія”;
11) державне підприємство “Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України”;
12) державне підприємство “НАЕК “Енергоатом”;
13) НАК “Нафтогаз України” та підприємства Групи Нафтогаз;
15) Національна поліція та її територіальні органи;
16) інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління, за їх зверненням до держателя та на підставі рішення держателя, що відповідають таким критеріям:
повноваження таких юридичних осіб, як публічний реєстратор Реєстру пошкодженого та знищеного майна, передбачені законодавством, та/або
пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, майно перебуває у їх власності (на праві господарського відання або оперативного управління) та
доступ до пошкодженого та знищеного майна таких юридичних осіб є обмеженим відповідно до законодавства для проведення комісійного огляду виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності - військовими чи військово-цивільними адміністраціями відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981), та наявність у таких юридичних осіб процедури комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна відповідно до їх відомчих чи інших нормативно-правових актів.
16. Користувачами реєстрової інформації є міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління, за їх зверненням до держателя.
17. Користувачі та/або посадові особи таких користувачів, відповідальні за достовірність, повноту та точність інформації (відомостей), внесеної до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, або за невнесення обов’язкових відомостей, а також внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відомостей без обов’язкового документального їх підтвердження.
За внесення недостовірних даних, розголошення персональних даних та інформації з обмеженим доступом з Реєстру пошкодженого та знищеного майна чи з інших інтегрованих з Реєстром пошкодженого та знищеного майна інформаційно-комунікаційних систем користувачі та/або посадові особи несуть відповідальність згідно із законом.
Об’єкти Реєстру пошкодженого та знищеного майна
18. Об’єктами Реєстру пошкодженого та знищеного майна є інформація (відомості) та документи про:
1) фізичних та юридичних осіб, майно яких пошкоджено або знищено;
2) пошкоджене та знищене майно всіх форм власності - об’єкти рухомого та нерухомого майна, зокрема лінійні об’єкти інженерно-транспортної та енергетичної інфраструктури, а також пошкодження земель, пошкодження та знищення надр, лісових, водних та інших природних ресурсів, біологічного різноманіття незалежно від того, чи передбачається компенсація за пошкодження або знищення такого майна;
3) матеріальну шкоду (зокрема збитки), завдану внаслідок пошкодження та знищення майна (у тому числі обстеження пошкодженого майна, крім обстеження, передбаченого статтею 392 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”; оцінку пошкодженого та знищеного майна відповідно до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1413, № 71, ст. 4309);
4) розгляд та прийняття рішення про надання компенсації;
5) надання компенсації за пошкоджене та знищене майно та фінансування (виділення коштів) для відновлення пошкодженого та знищеного майна.
Інформація вноситься до Реєстру пошкодженого та знищеного майна під час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування.
19. Під час перенесення публічним реєстратором інформації про об’єкти з паперових чи інших носіїв до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, для збереження цілісності, повноти, достовірності реєстрових даних обов’язковим є попередній аналіз наявних даних та їх валідація (перевірка достовірності) до моменту внесення їх до Реєстру пошкодженого та знищеного майна як реєстрових даних або як архівних даних. Валідація (перевірка достовірності) даних може здійснюватися, зокрема, шляхом надсилання запитів до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших установ, підприємств, організацій.
20. Після перенесення інформації публічним реєстратором про об’єкти з паперових чи інших носіїв до Реєстру пошкодженого та знищеного майна може проводитись процедура верифікації чи співставлення реєстрових даних.
Інформація про об’єкти Реєстру пошкодженого та знищеного майна, яка на момент перенесення не належить до реєстрових даних, створених згідно із законодавством, не включається до складу реєстрових даних, а зберігається в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна як архівна інформація.
21. Строки зберігання реєстрових даних не можуть бути меншими, ніж строки зберігання паперових чи електронних документів, на підставі яких було здійснене внесення цих даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Зберігання реєстрової інформації забезпечується адміністратором постійно (якщо інше не встановлено законодавством) із обов’язковим застосуванням засобів та технологій резервного копіювання та хеш-логування з дотриманням законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
22. Для внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна інформації щодо майна та його місцезнаходження використовуються Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Мінрегіону від 26 листопада 2020 р. № 290, Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000, затверджений наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507, довідник типів приміщень та додаткових споруд, довідник рухомого майна, словник іменованих об’єктів, словник вулиць населених пунктів та вулиць іменованих об’єктів Державного реєстру речових прав Мін’юсту, довідники Фонду державного майна.
Загальні вимоги до інформації та створення електронних документів
23. Інформація, внесена до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, є відкритою і загальнодоступною, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, інших персональних даних та інформації з обмеженим доступом.
До Реєстру пошкодженого та знищеного майна не вносяться відомості, що становлять державну таємницю.
24. Оприлюднення публічної інформації з Реєстру пошкодженого та знищеного майна та формування наборів даних для розміщення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних здійснюється відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Передача публічної інформації з Реєстру пошкодженого та знищеного майна до Єдиного державного веб-порталу відкритих даних відбувається не рідше ніж один раз на тиждень шляхом інформаційної взаємодії.
25. Особа має право на отримання інформації про запити будь-яких осіб щодо інформації про неї, яка зберігається в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, її зміну та видалення, а також про передачу такої інформації до інших державних електронних інформаційних ресурсів.
Запит про отримання інформації подається особою в електронній формі. Така інформація формується та надсилається особі програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна автоматично.
26. Створення, внесення, перегляд, надсилання, використання інформації, відомостей (даних) та електронних документів, внесення змін та доповнень до них здійснюються користувачами Реєстру пошкодженого та знищеного майна в межах повноважень, визначених законодавством, та функціональної ролі (рівня прав доступу).
27. Інформація, відомості (дані) та електронні документи створюються та вносяться до Реєстру пошкодженого та знищеного майна державною мовою. У разі коли використання літер української абетки призводить до спотворення інформації, можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.
28. Документообіг у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна здійснюється відповідно до вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Документи, що створюються під час ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна в електронній формі, повинні містити реєстровий номер, хеш-структуру і мають бути підписані користувачем електронного кабінету шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”.
Створення та/або обробка в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна електронних документів, аналоги яких на паперових носіях повинні містити підпис відповідно до законодавства, мають завершуватися із накладенням кваліфікованого електронного підпису чи печатки.
29. Програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна автоматично вносяться до журналу всі дії користувачів та події, що здійснюються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, зокрема внесення дати і часу створення, завантаження, надсилання, отримання відомостей, електронних документів, іншої інформації з ідентифікацією відправника та отримувача і будь-якої зміни та видалення даних, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
Журнал всіх дій користувачів та подій, що здійснюються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, зберігається безстроково (крім випадків, коли законодавством встановлений інший строк зберігання даних).
30. Пошук та перегляд відомостей (даних), обробка та захист персональних даних, реєстрових даних та іншої інформації (відомостей) в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна здійснюється відповідно до Законів України “Про захист персональних даних”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
31. Документи, що подаються шляхом підвантаження електронної копії оригіналу паперового документа, повинні відповідати таким вимогам:
1) документи повинні викладатися державною мовою;
2) текст документів повинен бути надрукований розбірливо або написаний друкованими літерами;
3) документи не повинні містити підчищення або дописування, закреслення та інші виправлення, не обумовлені в документах, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;
4) документи в електронній формі повинні бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством.
32. Інформація та документи, отримані за допомогою програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна в паперовій та електронній формі, мають однакову юридичну силу.
33. Скановані копії (фотокопії) документів, які завантажуються до Реєстру пошкодженого та знищеного майна у форматі PDF, JPEG та PNG, повинні бути чіткими та повнорозмірними, відскановані в остаточній редакції документа.
Інформація (відомості) та документи Реєстру пошкодженого та знищеного майна
34. Реєстр пошкодженого та знищеного майна забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, зберігання, захист та облік таких відомостей (документів):
1) інформаційні повідомлення про пошкоджене або знищене майно в електронній формі;
2) фото пошкоджених чи знищених об’єктів;
3) відомості щодо власників пошкоджених чи знищених об’єктів приватної форми власності - персоніфіковані чи неперсоніфіковані дані в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
4) відомості щодо управителів/балансоутримувачів пошкоджених чи знищених об’єктів державної та комунальної форми власності - в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
5) акти комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981), - відомості та скановані документи в паперовій формі;
6) звіти, що містять висновок про технічний стан відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 257 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 33, ст. 1045) (далі - технічний звіт), - в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
7) акти обстеження пошкодженого та знищеного майна за результатами комісійного обстеження державних органів, установ, організацій відповідно до їх відомчих чи інших нормативних актів - відомості та скановані акти в паперовій формі;
8) документи, що підтверджують знищення об’єкта нерухомого майна, - акти ДСНС, довідки Національної поліції, акти про пожежу тощо - скановані документи в паперовій формі;
9) документи, що дають право на виконання будівельних робіт, - скановані документи в паперовій формі;
10) технічні паспорти закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), об’єктів незавершеного будівництва - скановані документи в паперовій формі;
11) акти та звіти оцінки майна (стандартизованої, аналітичної, незалежної, судової експертизи) та рецензії на них або звіти про оцінку збитків - відомості та скановані документи в паперовій формі;
12) рішення про створення комісії про надання компенсацій за знищене або пошкоджене нерухоме майно - відомості і скановані документи в паперовій формі;
13) заяви про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна - в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
14) заяви про надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна в електронній формі;
15) відомості про зупинення/поновлення розгляду заяви про надання компенсації;
16) документи та/або відомості про підтвердження права власності на пошкоджене чи знищене майно - скановані документи в паперовій формі;
17) відомості, що підтверджують пріоритетне право на отримання компенсації;
18) відомості щодо відсутності обмежень для отримання компенсації (відсутність судимості за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I Особливої частини Кримінального кодексу України; застосування санкцій відповідно до Закону України “Про санкції”);
19) документи про уповноваження посадової особи від органу, установи, організації на внесення даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна - скановані документи в паперовій формі;
20) рішення комісії про надання/відмову у наданні компенсації (у вигляді грошових коштів, виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, надання будівельної продукції або надання житлового сертифіката) щодо кожного об’єкта - відомості і скановані документи в паперовій формі;
21) рішення міжвідомчих комісій про виділення коштів з фондів відновлення пошкодженого та зруйнованого майна - скановані документи в паперовій формі;
22) звернення про фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката - відомості і скановані документи в паперовій формі;
23) житлові сертифікати - в електронній формі;
24) відомості про використання житлового сертифіката;
25) чек-листи з визначення розміру компенсації для відновлення пошкодженого об’єкта нерухомого майна - в електронній формі;
26) договори про відступлення державі/територіальній громаді права вимоги до Російської Федерації щодо відшкодування збитків за знищений об’єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, в обсязі отриманої компенсації;
27) відомості щодо заяви про надання компенсації, що відображає волевиявлення відступлення державі/територіальній громаді права вимоги до Російської Федерації щодо відшкодування збитків за знищений об’єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
Перелік та обсяг відомостей (інформації) щодо об’єктів Реєстру пошкодженого та знищеного майна
35. Під час реєстрації в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна об’єктів, визначених пунктом 18 цього Порядку, зазначається такий перелік та обсяг відомостей (інформації):
1) щодо об’єкта пошкодженого чи знищеного нерухомого майна:
тип об’єкта нерухомого майна (будівля, приміщення, споруда) та обирається підрозділ, група, клас, підклас типу нерухомого майна відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507, та інших довідників, згаданих у цьому Порядку;
ознака зазначених до об’єктів культурної спадщини та історичного ареалу;
найменування об’єкта нерухомого майна;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (за наявності);
реєстраційний номер в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
для незавершених об’єктів будівництва - дата, номер документа, що дає право на виконання будівельних робіт, та установа, яка видала документ;
номер інвентаризаційної справи та дата останньої інвентаризації (дата виготовлення технічного паспорта);
загальна площа нерухомого майна;
адреса об’єкта: будинок, корпус, секція, літера;
координати розташування (якщо точна адреса відсутня);
кількість поверхів (надземних, підземних, мансардних);
кількість секцій, висота будівлі, кількість квартир;
ідентифікатор головного об’єкта (для житлових/нежитлових приміщень);
житлові/нежитлові приміщення - номер квартири (приміщення), поверх, кількість кімнат;
ідентифікатор за внутрішнім обліком (інвентарний номер об’єкта у бухгалтерському обліку, додаткові відомості про об’єкт) - для об’єктів державної та комунальної власності;
ознака приналежності об’єкта до майнового комплексу;
ознака об’єкта з обмеженим доступом;
належність об’єкта до лінійних споруд;
автомобільна дорога - назва автомобільної дороги, кілометрова прив’язка (початок і кінець);
залізниця - початкова та кінцева станція пошкодженої ділянки;
адреса об’єкта нерухомого майна (споруди), розташування (опис місцезнаходження споруди або пошкодженої ділянки), координати (точка, лінія, полігон);
код об’єкта нерухомого майна (споруди) за класифікацією балансоутримувача;
опис об’єкта нерухомого майна (споруди) та його технічні характеристики;
протяжність пошкодженої ділянки або площа забудови об’єкта нерухомого майна (споруди);
реєстровий номер об’єкта нерухомого майна (споруди);
балансова вартість і дата встановлення балансової вартості майна об’єкта нерухомого майна (споруди);
кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований об’єкт нерухомого майна (будівля, споруда);
2) щодо суб’єкта, майно якого пошкоджено або знищено:
для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків особи або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
для юридичних осіб - найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму; ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ; контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
тип правовласника (власник, управитель/балансоутримувач);
форма власності (державна, комунальна, приватна власність);
3) щодо акта комісійного обстеження:
реєстраційний номер акта комісійного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
номер та дата створення акта комісійного обстеження;
найменування уповноваженого органу, який утворив комісію, реквізити рішення про утворення комісії, склад комісії, дата обстеження;
інформація щодо форми власності та власника (управителя) пошкодженого об’єкта (за наявності);
інформація про пошкоджений об’єкт:
назва, адреса, загальна площа, кількість поверхів, секцій, загальна кількість квартир тощо;
інформація про пошкоджене приміщення об’єкта - тип приміщення об’єкта (квартири, вбудовані, прибудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення), загальна площа, кількість кімнат (за наявності), кількість проживаючих, характеристика та обсяг пошкоджень, інформація про проведення робіт з усунення пошкодження (ознака проведення відновлювальних робіт) тощо;
висновки комісії про наявність/відсутність факту пошкодження об’єкта (приміщення об’єкта), про придатність/непридатність для проживання в об’єкті (приміщенні об’єкта), про проведення/непроведення робіт з усунення пошкодження об’єкта (приміщення об’єкта), рекомендації щодо проведення технічного обстеження об’єкта (потребує формування технічного звіту);
4) щодо заяви про надання компенсації за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна:
вид компенсації, на яку подається заява;
відомості про власника (власників) майна, яке пошкоджене чи знищене:
для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
правовстановлюючий документ на майно, яке пошкоджене чи знищене, або копія документа, що підтверджує право на виконання будівельних робіт (за наявності);
надання згоди співвласниками майна на подання заяви заявником;
тип об’єкта нерухомого майна (квартира, інші житлові приміщення, приватний будинок, садовий чи дачний будинок);
реєстраційний номер нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (за наявності);
загальна площа нерухомого майна;
адреса (місцезнаходження) нерухомого майна;
інформація про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (у разі потреби);
інші технічні характеристики об’єкта нерухомого майна (за наявності);
відомості про співвласників на зазначений об’єкт нерухомого майна;
відомості про пошкодження або знищення нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація);
номер поточного рахунка (за стандартом IBAN) для отримання компенсації, інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу Дія (Дія);
відомості про наявність пріоритетного права на отримання компенсації.
Функціональні можливості Реєстру пошкодженого та знищеного майна
36. Реєстр пошкодженого та знищеного майна складається з таких функціональних компонентів:
1) база даних Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
2) модуль обробки та зберігання даних;
3) електронний кабінет користувача;
4) електронний кабінет адміністратора;
5) модуль збирання, обробки та зберігання геопросторових даних;
6) інтерактивний аналітичний дашборд;
7) веб-сайт Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
Для забезпечення функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна до його складу можуть входити інші програмні модулі.
37. Програмне забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна дозволяє здійснювати такий функціонал:
1) реєстрація будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди (класифікація відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507, та інших довідників, зазначених у цьому Порядку);
2) перегляд та оновлення даних будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди;
3) створення та оновлення даних про власника, балансоутримувача або управителя майна;
4) приєднання в реєстрі власника, балансоутримувача або управителя майна до об’єкта нерухомого майна;
5) перегляд мапи з об’єктами, внесеними до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, та вибору типу картографічного шару на мапі;
6) пошук об’єкта, що є в базі даних реєстру і щодо якого наявні координати, для подальшого відображення його на мапі;
7) можливість відображення короткої інформації про об’єкт, який показано на мапі;
8) створення, перегляд та оновлення акта комісійного обстеження;
9) реєстрація, перегляд та оновлення технічного звіту;
10) перегляд поширених запитань і відповідей щодо проблем у роботі в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, посилання на інструкцію користувача та контактів команди технічної підтримки;
11) формування, перегляд та завантаження звітів (зокрема щодо загальної кількості пошкоджених та знищених будівель, житлових/нежитлових приміщень, споруд) та перегляд звітів за інформаційним повідомленням;
12) можливість завантаження даних (інформаційних повідомлень, заяв про надання компенсації тощо) в автоматичному режимі до сховища Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
13) можливість змінювати відповідальну організацію для об’єкта нерухомого майна (будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди) для публічних реєстраторів;
14) реєстрація актів та звітів про оцінку пошкодженого чи знищеного майна (стандартизованої, аналітичної, незалежної, судової експертизи) та рецензій на них або звітів про оцінку збитків;
15) реєстрація заяв про надання компенсації за пошкоджене чи знищене майно з присвоєнням реєстраційного номера в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
16) автоматичне надсилання заяв про надання компенсації на розгляд комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджене чи знищене майно;
17) реєстрація заперечень співвласниками щодо поданої заяви про надання компенсації за пошкоджене чи знищене майно;
18) облік осіб, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за пошкоджене чи знищене майно;
19) реєстрація рішень про надання/відмову у наданні компенсації за пошкоджене чи знищене майно;
20) формування черговості прийнятих до розгляду заяв про надання компенсації за пошкоджене чи знищене майно;
21) формування черговості виплат відповідно до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 р. № 381 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 47, ст. 2546) (далі - Порядок надання компенсації з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”);
22) формування переліку отримувачів компенсації в рамках електронної публічної послуги “єВідновлення”;
23) заповнення чек-листа в електронній формі відповідно до Порядку надання компенсації з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”;
24) автоматичне формування переліку отримувачів компенсації відповідно до Порядку надання компенсації з використанням електронної публічної послуги “єВідновлення”;
25) реєстрація шляхом підвантаження рішень про виділення бюджетних коштів, коштів міжнародної фінансової допомоги для відновлення чи відбудови об’єктів державної та комунальної форми власності, транспортної та критичної інфраструктури тощо;
26) виготовлення житлового сертифіката;
27) облік відомостей про суму недоотриманої компенсації у разі, коли ціна квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (зокрема такого приміщення/будинку, що буде споруджений в майбутньому), фінансування придбання (інвестування/фінансування їх будівництва) яких здійснюється з використанням житлового сертифіката, є нижчою за грошову суму, зазначену у житловому сертифікаті;
28) інші функції, визначені Законом України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” та цим Порядком.
Публічні (електронні публічні) послуги Реєстру пошкодженого та знищеного майна, визначені цим пунктом, надаються безоплатно.
38. Функціональними можливостями Реєстру пошкодженого та знищеного майна забезпечується:
1) доступ користувачів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через електронний кабінет після проходження процедури електронної ідентифікації та автентифікації таких користувачів, зокрема з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, а також інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу та процедуру авторизації;
2) взаємодія із засобами кваліфікованого електронного підпису та/або печатки користувачів електронного кабінету з метою накладення ними власного кваліфікованого електронного підпису та/або печатки для внесення, створення інформації (відомостей) до Реєстру пошкодженого та знищеного майна або під час подання електронного документа в електронному кабінеті;
3) доступ користувачів електронного кабінету до створення, оформлення, внесення або подання інформації (відомостей) та електронних документів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, передбачених цим Порядком, здійснення контролю за достовірністю та коректністю внесення даних;
4) отримання, опрацювання та розгляд електронних документів, поданих користувачами через електронний кабінет (крім тих, що опрацьовуються автоматично), з автоматичною фіксацією часу надсилання та часу отримання, а також цілісність і достовірність електронних документів;
5) автоматизована фіксація всіх дій будь-яких користувачів Реєстру пошкодженого та знищеного майна, зокрема з інформацією (відомостями), яка міститься в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
6) можливість внесення (реєстрації) інформації, відомостей (даних), зокрема автоматичного внесення (реєстрації) відомостей (даних) до Реєстру пошкодженого та знищеного майна користувачами електронного кабінету в межах повноважень, визначених законодавством;
7) можливість створення, перегляду, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації;
8) об’єктивність, актуальність, достовірність, повнота та захищеність інформації, відомостей (даних), які містяться в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, від несанкціонованих змін;
9) сумісність та електронна інформаційна взаємодія у режимі реального часу з державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”;
10) здійснення автоматичного контролю за наповненістю та підтвердженням цілісності електронних документів;
11) проведення процедур і заходів щодо здійснення контролю та верифікації відомостей (даних), моніторингу змін відомостей, захисту інформації, програмного забезпечення, зокрема від несанкціонованого доступу;
12) розподільне зберігання даних про метадані документів та відомостей, що внесені до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, з метою підтвердження їх походження, цілісності та достовірності;
13) шифрування та розшифрування електронних документів під час їх передачі;
14) управління рівнями прав доступу до інформації (відомостей та/або даних), електронних документів;
15) збереження, автоматичне резервування і відновлення відомостей (даних), що внесені до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, забезпечення безперебійного доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
16) інші функціональні можливості Реєстру пошкодженого та знищеного майна, визначені цим Порядком.
Вимоги до здійснення електронної інформаційної взаємодії Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами та користування реєстровою інформацією
39. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами здійснюється за допомогою системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” та/або програмних засобів відповідних інтегрованих інформаційних систем, інформаційних систем операторів, підключених до системи електронної взаємодії, у випадках та в обсязі, визначених Законом України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України”, Законом України “Про публічні електронні реєстри” та цим Порядком.
Електронна технічна взаємодія передбачає технічну та технологічну здатність реєстрів до обміну даними в режимі “електронний запит - електронна відповідь”, взаємного пошуку та перегляду наявних даних, формування спільних масивів даних, документів та форм, автоматичного протоколювання всіх дій та операцій зазначеної взаємодії за допомогою системи електронної взаємодії та/або програмних засобів відповідних інформаційних систем, інформаційних систем операторів, підключених до системи електронної взаємодії.
40. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами здійснюється відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних у спосіб, визначений абзацом першим цього пункту, електронна інформаційна взаємодія суб’єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
41. До підключення державних електронних інформаційних ресурсів до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта” електронна інформаційна взаємодія Реєстру пошкодженого та знищеного майна з такими ресурсами здійснюється у порядку та обсягах, визначених відповідними порядками, затвердженими Мінінфраструктури та суб’єктами інформаційних відносин.
Договір про інформаційну взаємодію з державними електронними інформаційними ресурсами укладається між суб’єктами електронної взаємодії і повинен містити відомості, зокрема, про учасників системи електронної взаємодії, електронні інформаційні ресурси, між якими здійснюється електронна інформаційна взаємодія, обсяг та структуру даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси та порядок їх використання суб’єктами електронної взаємодії.
42. Електронну інформаційну взаємодію з недержавними та міжнародними організаціями, а також користування цими суб’єктами реєстровою інформацією, яку не можна отримати через Єдиний державний веб-портал відкритих даних або систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”, може бути надано через прикладні програмні інтерфейси та автоматизованим способом на підставі відповідних договорів про взаємодію, де має бути зазначено перелік даних, які отримуються, мета і спосіб використання цих даних, застереження щодо поширення цих даних в агрегованому вигляді або за погодженням з держателем Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
43. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами здійснюється безоплатно із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації з дотриманням вимог Закону України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.
44. Електронну інформаційну взаємодію Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами та функціонування прикладних програмних інтерфейсів забезпечує адміністратор. Під час автоматизованого обміну інформацією адміністратори обміну інформацією впроваджують організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації з обмеженим доступом, що передається.
45. Для захисту персональних даних фізичної особи, які передаються та приймаються в порядку електронної інформаційної взаємодії, впроваджуються організаційно-технічні заходи з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та використовуються суб’єктами електронної взаємодії виключно з метою реалізації ними повноважень, передбачених законодавством, і не можуть бути передані третій стороні, якщо інше не передбачено законом.
Реєстрова інформація з обмеженим доступом надається в порядку і на умовах, визначених Законом України “Про доступ до публічної інформації” та іншими законами.
Взаємодія Реєстру пошкодженого та знищеного майна з державними електронними інформаційними ресурсами та визначення обміну даних
46. Програмні засоби ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна повинні забезпечувати можливість отримання та/або передачі даних в процесі електронної інформаційної взаємодії:
з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва - про об’єкти будівництва та закінчені будівництвом об’єкти, про документи на початок будівельних робіт, технічну інвентаризацію, результати обстеження об’єктів нерухомого майна, адреси та акти про демонтаж;
з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг з метою забезпечення надання послуг щодо подання інформаційного повідомлення та заяв про надання компенсації за пошкоджене та знищене майно з подальшою їх передачею до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та отримання витягів з Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
з Єдиним державним веб-порталом відкритих даних - про оприлюднення встановлених наборів даних про кількість пошкодженого та знищеного майна, у розрізі типу майна, характеру його пошкодження, населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць, дати пошкодження/знищення майна;
з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно - про право власності на об’єкти будівництва, закінчені будівництвом об’єкти; із словниками Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - про актуальні назви населених пунктів, іменованих об’єктів, вулиць, провулків, площ, бульварів, проспектів, проїздів тощо кожного населеного пункту та назви вулиць іменованих об’єктів;
з Державним земельним кадастром - про контури та характеристики земельних ділянок, а також використання картографічної основи кадастру;
з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
з Державним реєстром нерухомих пам’яток України для перевірки приналежності об’єкта нерухомого майна до об’єктів культурної спадщини;
з Єдиним державним реєстром ветеранів війни для позначення власників відповідною властивістю для реалізації пріоритетного права на отримання компенсації за знищені чи пошкоджені об’єкти нерухомого майна;
з Єдиною інформаційною системою МВС - про наявність чи відсутність судимості у отримувачів компенсації за знищені чи пошкоджені об’єкти нерухомого майна;
з Єдиним державним демографічним реєстром - про власника нерухомого майна;
з Єдиною інформаційною системою соціальної сфери щодо передачі статусу пошкодженого або знищеного майна за даними фізичної особи та отримання інформації про віднесення отримувачів компенсації за знищені чи пошкоджені об’єкти нерухомого майна до пільгових категорій з метою реалізації пріоритетного права;
з Єдиним реєстром об’єктів державної власності - щодо об’єктів державної власності;
з Єдиною цифровою інтегрованою інформаційно-аналітичною системою управління процесом відбудови інфраструктури - щодо пошкоджених або знищених об’єктів нерухомого майна та інфраструктури та отримання статусів щодо відновлених та відбудованих об’єктів нерухомого майна та інфраструктури.
Функціональні можливості електронного кабінету
47. Програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна забезпечуються функціональні можливості електронного кабінету залежно від функціональної ролі (рівня прав доступу) користувачів: публічний реєстратор та користувач реєстрової інформації.
48. Користувач реєстрової інформації в електронному кабінеті міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у відповідній сфері, здійснює перегляд даних будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди, заявника інформаційного повідомлення, переліку інформаційних повідомлень, загальної кількості пошкоджених та знищених об’єктів та інших даних, перелік яких оновлюється з новими версіями програмного забезпечення.
49. Через електронний кабінет підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, публічним реєстратором здійснюється:
1) реєстрація, перегляд та оновлення будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди;
2) створення та оновлення даних щодо власника майна;
3) створення, перегляд та оновлення акта комісійного обстеження;
4) реєстрація, перегляд та оновлення технічного звіту;
5) реєстрація, перегляд та оновлення результатів оцінки;
6) зміна відповідальної організації для об’єкта нерухомого майна (будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди).
Користувачем реєстрової інформації здійснюється перегляд:
загальної кількості пошкоджених та знищених об’єктів;
переліку пошкоджених та знищених будівель, житлових/нежитлових приміщень, споруд з інформацією про обстеження та оцінку;
переліку джерел фінансування поточних відновлювальних робіт для будівель, житлових/нежитлових приміщень, споруд;
загальної кількості пошкоджених та знищених об’єктів, інформації щодо пошкоджених та знищених об’єктів;
карти, поширених запитань, інструкції користувача, контактної та іншої інформації залежно від версії програмного забезпечення.
50. Через електронний кабінет виконавчих органів рад, місцевих держадміністрацій, військових та військово-цивільних адміністрацій населених пунктів публічним реєстратором здійснюється:
1) реєстрація, перегляд та оновлення будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди;
2) створення та оновлення даних власника майна;
3) створення, перегляд та оновлення акта комісійного обстеження;
4) прив’язка інформаційного повідомлення до об’єкта нерухомого майна;
5) перегляд даних інформаційного повідомлення;
6) скасування прив’язки інформаційного повідомлення до об’єкта нерухомого майна;
7) перегляд даних заявника інформаційного повідомлення;
9) реєстрація, перегляд та оновлення технічного звіту;
10) реєстрація, перегляд та оновлення результатів оцінки;
11) зміна відповідальної організації для об’єкта нерухомого майна (будівлі, житлового/нежитлового приміщення, споруди).
Користувачем реєстрової інформації здійснюється перегляд:
загальної кількості пошкоджених та знищених об’єктів - з урахуванням територіальної прив’язки;
переліку пошкоджених та знищених будівель, житлових/нежитлових приміщень, споруд - з урахуванням територіальної прив’язки;
переліку інформаційних повідомлень - з урахуванням територіальної прив’язки;
даних заявника інформаційного повідомлення;
даних акта комісійного обстеження;
карти, поширених запитань, інструкції користувача, контактної та іншої інформації залежно від версії програмного забезпечення.
51. Через електронний кабінет комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України та комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, публічним реєстратором здійснюється:
1) реєстрація заяв і документів (змін до них) та їх розгляд;
2) внесення відомостей про зупинення/поновлення розгляду заяв із зазначенням інформації та/або документів, які заявник має додати;
3) внесення інформації про результати розгляду заяв і документів;
4) доступ до відомостей (даних), внесених до Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
5) облік осіб, які мають пріоритетне право на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна;
6) отримання пояснень, довідок, інших документів, відомостей з питань надання компенсації за пошкоджене чи знищене майно;
7) облік відомостей про суму такої недоотриманої компенсації, у разі коли ціна квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (зокрема такого приміщення/будинку, що буде споруджений в майбутньому), фінансування придбання (інвестування/фінансування їх будівництва) яких здійснюється з використанням житлового сертифіката, є нижчою за грошову суму, зазначену у житловому сертифікаті;
8) завантаження рішення про надання/відмову у наданні компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна.
Уповноважені особи комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, вносять відомості та здійснюють реєстраційні дії з використанням кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів представника виконавчих органів рад, місцевих держадміністрацій, військових та військово-цивільних адміністрацій.
Порядок надання доступу користувачам до Реєстру пошкодженого та знищеного майна
52. Доступ користувачів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється через електронний кабінет та Портал Дія.
Підключення користувачів до електронного кабінету та надання їм доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється безоплатно.
53. Надання доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна публічним реєстраторам, які не зазначені у пункті 15 цього Порядку, здійснюється після звернення міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які забезпечують формування державної політики у відповідних сферах, до держателя з переліком публічних реєстраторів та обґрунтуванням надання їм цієї функціональної ролі (рівня прав доступу) за рішенням держателя. Держатель може відмовити у наданні доступу у разі невідповідності критеріям, визначеним у підпункті 16 пункту 15 цього Порядку.
Держатель після прийнятого рішення про надання/відмову доступу публічному реєстратору до Реєстру пошкодженого та знищеного майна у триденний строк надсилає копію прийнятого рішення міністерству та іншому центральному органу виконавчої влади, що звертались, та адміністратору.
54. Для надання доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна користувачам, зазначеним у пункті 16 цього Порядку, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, які забезпечують формування державної політики у відповідних сферах, після звернення до них підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, надсилають держателю перелік користувачів реєстрової інформації.
Погоджений перелік користувачів реєстрової інформації держатель у триденний строк листом надсилає адміністратору.
55. Користувачі та/або уповноважені особи таких користувачів отримують підключення до електронного кабінету після запиту керівника відповідної юридичної особи або особи, яка його заміщує, до адміністратора із зазначенням ідентифікаційних даних юридичної особи, уповноважених осіб та функціональної ролі (рівня прав доступу), підстав для доступу (для публічних реєстраторів - наявність в переліку пункту 15 цього Порядку або рішення держателя, для користувачів реєстрової інформації - наявність в переліку, погодженому відповідним міністерством з держателем), а також каналів зв’язку - електронної пошти, номера мобільного телефону.
Адміністратор протягом трьох робочих днів з дня отримання письмового запиту підключає відповідного користувача та/або уповноважену особу такого користувача до електронного кабінету.
56. Користувачі та/або їх уповноважені особи отримують підключення до електронного кабінету після проходження процедури електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації.
57. Підставами для відмови у наданні доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна є:
1) відсутність в уповноваженої особи підстав для доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, визначених у пункті 55 цього Порядку;
2) невірне або неповне оформлення запиту до адміністратора;
3) наявність щодо уповноваженої особи рішень про блокування доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. При цьому зміна прізвища, власного імені та по батькові (у разі наявності) уповноваженої особи, інших відомостей, зокрема про паспорт громадянина України, займану посаду чи виконання певних функцій, не впливає на дію рішення про блокування доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
58. У випадку виявлення користувачем факту використання третіми особами особистого ключа, пароля доступу до нього, ідентифікаторів доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна або виникнення підозри щодо їх використання третіми особами негайно вживаються всі необхідні заходи для припинення факту такого використання та письмово повідомляється про це адміністратору, а також правоохоронним органам.
Блокування та відновлення доступу користувачів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна
59. Блокування доступу уповноваженої особи до Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється адміністратором шляхом припинення програмними засобами підключення до електронного кабінету невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідної інформації з одночасним повідомленням про це у паперовій або електронній формі юридичній особі, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа.
60. Адміністратор блокує доступ уповноваженої особи до Реєстру пошкодженого та знищеного майна в разі:
1) надходження повідомлення, що підтверджує факт компрометації особистого ключа, виявлений самостійно уповноваженою особою, юридичною особою, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа, або контролюючим органом під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг;
2) надходження повідомлення керівника юридичної особи, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа, або особи, яка його заміщує, про необхідність блокування доступу уповноваженій особі, зокрема у зв’язку з її відстороненням від виконання посадових обов’язків, відстороненням від посади та припиненням здійснення нею своїх повноважень у зв’язку із звільненням, переведенням;
3) виявлення інформації про надання уповноваженою особою недостовірної інформації про підставу для надання доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
4) отримання рішення держателя про блокування доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна у зв’язку з виявленням порушень порядку ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна, створення реєстрової інформації тощо;
5) отримання судового рішення про блокування доступу уповноваженої особи до Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
6) отримання щодо уповноваженої особи, якій надавався доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, інформації про смерть, оголошення померлою, визнання безвісно відсутньою, недієздатною, обмеження цивільної дієздатності уповноваженої особи; про припинення юридичної особи, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа, шляхом ліквідації.
61. Уповноважена особа, керівник юридичної особи, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа, або особа, яка його заміщує, зобов’язані невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня настання обставин, визначених пунктом 60 цього Порядку, повідомити адміністратору про необхідність блокування доступу до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідній уповноваженій особі у паперовій або електронній формі.
62. Адміністратор Реєстру пошкодженого та знищеного майна відновлює доступ уповноваженій особі, якій було заблоковано доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, в разі:
1) отримання повідомлення про припинення обставин, що стали підставою для блокування доступу уповноваженій особі до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, від керівника юридичної особи, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа, або особи, яка його заміщує;
2) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про скасування блокування доступу уповноваженій особі до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
63. Відновлення доступу уповноваженої особи до Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється адміністратором невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідної інформації з одночасним повідомленням про це у паперовій або електронній формі юридичній особі, у трудових відносинах з якою перебуває уповноважена особа.
64. За зверненням держателя адміністратор зобов’язаний надати інформацію про уповноважених осіб, яким надано, заблоковано та/або відновлено доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, протягом трьох робочих днів з дня отримання відповідного звернення.
Веб-сайт Реєстру пошкодженого та знищеного майна
65. Веб-сайт Реєстру пошкодженого та знищеного майна є компонентом Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який забезпечує:
1) оприлюднення та відкритий доступ у режимі реального часу до відомостей Реєстру пошкодженого та знищеного майна, що є публічною інформацією, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, інших персональних даних та інформації з обмеженим доступом;
2) надання інформації та роз’яснення щодо функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна та компенсаційних механізмів за пошкоджене та знищене майно;
3) швидкий перехід до замовлення послуги “Пошкоджене майно” на Порталі Дія;
4) надання інформації щодо нормативно-правових актів, які регулюють питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна та компенсаційних механізмів за пошкоджене та знищене майно;
5) надання інформації про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
6) можливість надіслати запитання щодо функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
66. Веб-сайт Реєстру пошкодженого та знищеного майна має офіційну адресу: https://renovation.gov.ua.
67. Користування веб-сайтом Реєстру пошкодженого та знищеного майна та доступ до відомостей, що містяться на його веб-сайті, здійснюються на безоплатній основі.
Усунення помилок у роботі Реєстру пошкодженого та знищеного майна
68. У разі виявлення помилок у роботі Реєстру пошкодженого та знищеного майна користувач надсилає до служби технічної підтримки повідомлення про помилку, що виникла під час роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
69. У разі виявлення користувачем Реєстру пошкодженого та знищеного майна програмно-апаратної та/або методологічної помилки в роботі Реєстру пошкодженого та знищеного майна, він має право надіслати через електронну пошту або в інший спосіб повідомлення про виявлену програмно-апаратну та/або методологічну помилку. Повідомлення про методологічну помилку надсилається держателю. Повідомлення про програмно-апаратну помилку надсилається одночасно адміністратору та держателю.
Спосіб надання повідомлення про усунення помилок у роботі Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється залежно від способу отримання повідомлення про помилку від користувача.
70. У разі виявлення методологічної помилки або надходження повідомлення про неї держатель зобов’язаний протягом трьох календарних днів з дня, наступного за днем отримання такого повідомлення від користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна, крім вихідних та святкових днів:
провести перевірку наявності методологічної помилки;
повідомити користувачу Реєстру пошкодженого та знищеного майна про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.
Якщо держатель підтверджує наявність методологічної помилки, він зобов’язаний забезпечити усунення такої помилки у строк, що визначається ним з урахуванням критичності виявленої помилки та технічної можливості її усунення.
Про наявність методологічної помилки держатель протягом трьох робочих днів і в разі потреби повідомляє адміністратору та залучає його до усунення помилки. Порядок узгодження завдань та строки погодження питання щодо можливості усунення помилок встановлюються в договорах, укладених з держателем на виконання робіт та надання послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Якщо методологічна помилка призводить до порушення прав користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна, держатель у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачу Реєстру пошкодженого та знищеного майна про методологічну помилку і про час, необхідний для її усунення та відновлення порушених прав такого користувача.
Про усунення методологічної помилки держатель протягом трьох робочих днів повідомляє користувачу Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
71. У разі виявлення програмно-апаратної помилки адміністратор зобов’язаний протягом трьох календарних днів з дня, наступного за днем отримання такого повідомлення від користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна, крім вихідних та святкових днів:
провести перевірку наявності програмно-апаратної помилки;
повідомити користувачу Реєстру пошкодженого та знищеного майна у паперовій або електронній формі про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.
Якщо адміністратор визнає наявність програмно-апаратної помилки, він зобов’язаний усунути її у строк, що визначається ним з урахуванням критичності виявленої помилки та технічної можливості її усунення.
Якщо програмно-апаратна помилка призводить до порушення прав користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна, адміністратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачам Реєстру пошкодженого та знищеного майна у паперовій або електронній формі про існування програмно-апаратної помилки та про час, необхідний для її усунення і відновлення порушених прав таких користувачів.
Про усунення програмно-апаратної помилки адміністратор протягом трьох робочих днів інформує користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна та держателя.
72. У разі виявлення у відомостях Реєстру пошкодженого та знищеного майна технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, орфографічної, арифметичної помилки), допущеної публічним реєстратором Реєстру пошкодженого та знищеного майна, користувач, який виявив технічну помилку, повідомляє про це письмово в паперовій або електронній формі такому публічному реєстратору Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Публічний реєстратор у день отримання повідомлення перевіряє відповідність Реєстру пошкодженого та знищеного майна інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення таких відомостей, та у разі, коли факт невідповідності підтверджено, протягом одного робочого дня виправляє допущену технічну помилку.
73. Виправлення технічних помилок у відомостях Реєстру пошкодженого та знищеного майна може здійснюватися також на підставі судового рішення. У разі коли допущена технічна помилка впливає на права третіх осіб, така помилка виправляється виключно на підставі судового рішення.
Контроль за додержанням законодавства у сфері публічних реєстрів
74. Контроль за дотриманням законодавства користувачами Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється держателем або іншими уповноваженими суб’єктами, визначеними Законом України “Про публічні електронні реєстри”, з метою виявлення порушень порядку ведення реєстрів, створення реєстрової інформації тощо.
75. За результатами проведення перевірок держатель Реєстру пошкодженого та знищеного майна в разі виявлення порушень порядку ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна, створення реєстрової інформації тощо приймає вмотивоване рішення про блокування доступу користувача до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380
1. У назві та тексті постанови слова “військовою агресією Російської Федерації” замінити словами “збройною агресією Російської Федерації проти України”.
2. Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
“ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК
подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України
1. Цей Порядок визначає умови, механізм та процедуру подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - інформаційне повідомлення).
2. Дія цього Порядку поширюється на фізичних та юридичних осіб, об’єкти нерухомого майна яких знищено або пошкоджено внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - особи), з 19 лютого 2014 р., що є датою початку тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України відповідно до частини другої статті 1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, а саме на:
власниками відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва;
членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності);
спадкоємцями осіб, визначених абзацами другим - четвертим цього підпункту;
власниками (балансоутримувачами) відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва або за якими таке майно (об’єкти будівництва) закріплено на праві господарського відання чи праві оперативного управління;
особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності);
об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, управителями багатоквартирних будинків, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, які здійснюють утримання відповідних будинків;
спадкоємцями осіб, визначених абзацами другим - четвертим підпункту 1 цього пункту;
правонаступниками осіб, визначених абзацами другим - п’ятим цього підпункту.
3. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
1) знищене нерухоме майно - об’єкти нерухомого майна, які стали непридатними для використання за цільовим призначенням внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та відновлення яких шляхом ремонту чи реконструкції не є можливим або є економічно недоцільним:
будівлі, споруди (зокрема спільне майно багатоквартирного будинку (приміщення загального користування (місця загального користування), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території);
складові частини будівлі, споруди (квартири, вбудовані, прибудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення), які є самостійними об’єктами нерухомого майна;
об’єкти будівництва, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт;
складові частини об’єктів, визначених абзацом четвертим цього підпункту (квартири, вбудовані, прибудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення), які після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта є самостійними об’єктами нерухомого майна;
лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури (зокрема лінійні об’єкти енергетичної інфраструктури);
2) пошкоджене нерухоме майно - об’єкти нерухомого майна, які пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та можуть бути відновлені шляхом ремонту чи реконструкції:
будівлі (зокрема спільне майно багатоквартирного будинку (приміщення загального користування (місця загального користування), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території);
складові частини будівлі, споруди (квартири, вбудовані, прибудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення), які є самостійними об’єктами нерухомого майна;
об’єкти будівництва, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт;
складові частини об’єктів, визначених абзацом четвертим цього підпункту (квартири, вбудовані, прибудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення в будівлі, споруді, гаражні бокси, машиномісця, інші житлові та нежитлові приміщення), які після прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта є самостійними об’єктами нерухомого майна;
лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури (зокрема лінійні об’єкти енергетичної інфраструктури).
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України, Законах України “Про правовий режим воєнного стану”, “Про електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про публічні електронні реєстри”, “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів”.
4. Інформаційне повідомлення може бути подане до Реєстру пошкодженого та знищеного майна:
1) самостійно фізичною особою чи представником юридичної особи:
засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) у порядку, визначеному пунктами 6 і 7 цього Порядку;
з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків у порядку, визначеному пунктом 6 цього Порядку;
2) через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса у порядку, визначеному пунктом 8 цього Порядку.
Подання інформаційного повідомлення здійснюється незалежно від місця проживання чи перебування фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи.
5. Інформаційне повідомлення повинне містити такі дані:
1) для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи; для юридичних осіб - найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму;
2) для фізичних осіб - реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); для юридичних осіб - ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
3) контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
4) відомості про нерухоме майно:
опис або назва об’єкта нерухомого майна;
загальна площа нерухомого майна, площа забудови (протяжність - для лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури), кількість поверхів. У разі відсутності точної інформації щодо загальної площі, протяжності нерухомого майна зазначається орієнтовна площа, протяжність;
адреса (місцезнаходження) нерухомого майна та геопросторові координати (за наявності);
номер документа, що дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт для об’єкта незавершеного будівництва;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності);
інформація про те, що нерухоме майно є об’єктом культурної спадщини (у разі потреби);
інші технічні характеристики нерухомого майна (за наявності);
форма власності нерухомого майна;
стан пошкодженого майна (пошкоджено частково, придатно до експлуатації; непридатно до експлуатації; знищено повністю);
5) відомості про кількість осіб, які проживали в нерухомому майні (для житлового фонду);
6) відомості про пошкодження нерухомого майна (дата та орієнтовний час настання події, опис пошкодження, зокрема площа або протяжність пошкодженого нерухомого майна, фото-, відеофіксація (за наявності).
Інформація, зазначена у підпункті 4 цього пункту, отримується/підтверджується з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (за наявності).
6. Для подання інформаційного повідомлення фізичній особі (крім її представника) необхідно:
встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, або створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія та пройти процедуру електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, а також інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу;
заповнити інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу Дія.
7. Для подання інформаційного повідомлення юридичною особою представнику юридичної особи необхідно:
створити особистий електронний кабінет користувача на Порталі Дія та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
заповнити інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу Дія, та накласти кваліфікований електронний підпис представника юридичної особи.
8. Адміністратор центру надання адміністративних послуг або нотаріус у день звернення фізичної особи чи представника юридичної особи з метою подання інформаційного повідомлення:
1) встановлює фізичну особу та повноваження представника юридичної особи (у разі подання інформаційного повідомлення представником);
2) заповнює інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу Дія. Після формування інформаційного повідомлення засобами Порталу Дія адміністратор центру надання адміністративних послуг або нотаріус накладає кваліфікований електронний підпис;
3) роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).
9. Сформоване інформаційне повідомлення вважається отриманим у день його подання і підлягає реєстрації та зберіганню на Порталі Дія.
10. Особа є відповідальною за достовірність наданих в інформаційному повідомленні даних.
11. Обробка персональних даних здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних.
12. Особа автоматично отримує повідомлення засобами Порталу Дія про реєстрацію поданого нею інформаційного повідомлення.”.