Про внесення змін до Порядку реалізації експериментального проекту щодо будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку реалізації експериментального проекту щодо будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1482 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 4, ст. 310, № 28, ст. 1556), зміни, що додаються.
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку реалізації експериментального проекту щодо будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури
1. У пункті 4 слова “служби автомобільних доріг в областях” замінити словами “служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях”.
2. Пункти 5-7 викласти в такій редакції:
“5. Оператори критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури протягом періоду дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 60 днів з дня його припинення або скасування подають до Міненерго переліки об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, які підлягають будівництву, ремонту, а також на яких повинні бути здійснені інші інженерно-технічні заходи з їх захисту, та інформацію про місця їх розташування.
6. Міненерго протягом 10 робочих днів з дати отримання інформації відповідно до пункту 5 цього Порядку надає Мінінфраструктури проект наказу щодо затвердження переліку об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури.
Перелік об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури для їх будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів з їх захисту із зазначенням їх місця розташування затверджується спільним наказом Міненерго та Мінінфраструктури (далі - перелік) протягом 10 робочих днів з дати отримання проекту переліку відповідно до абзацу першого цього пункту.
Затверджений перелік надсилається не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів з дати його прийняття Мінінфраструктури до Агентства відновлення та до відповідних обласних та Київської міської військових адміністрацій, а також Міненерго - до операторів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, об’єкти яких включені до переліку.
7. Для виконання за рахунок коштів державного бюджету будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, включених до переліку, Агентству відновлення у двотижневий строк з дати затвердженого переліку надається:
1) операторами критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури:
для будівництва об’єктів - завдання на проектування;
для ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів - техніко-економічне обґрунтування, відомості про технічні параметри об’єктів, обсяг фінансування;
2) обласними та Київською міською військовими адміністраціями - інформація про наявність виділених в установленому порядку земельних ділянок для будівництва об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури, які підлягають будівництву.
Проектні рішення в частині, що стосується типів захисних споруд цивільного захисту та характеру інженерного обладнання елементів об’єктів критичної інфраструктури, узгоджуються з Генеральним штабом Збройних Сил та ДСНС.”.
3. У пункті 9:
1) після абзацу першого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
“Агентство відновлення затверджує у місячний строк за погодженням з Мінекономіки, Міненерго та Мінінфраструктури перелік витрат, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів, головним розпорядником яких є Агентство відновлення, щодо кожного з об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури для їх будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів з їх захисту, включених до переліку.”.
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим;
2) абзац третій викласти в такій редакції:
“Замовниками робіт (послуг) з будівництва, ремонту та інших інженерно-технічних заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури є служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях та Агентство відновлення, а одержувачами бюджетних коштів - служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях.”.