Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 960 від 08.09.2023}
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки, що додається.
вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів не застосовуються під час визначення одержувача бюджетних коштів за бюджетною програмою “Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкція об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки”;
положення пунктів 1, 4 та абзацу другого пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 “Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64) не поширюються на придбання рухомого складу для перевезення пасажирів у рамках бюджетної програми “Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкція об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки”.
3. У пункті 151 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 63, ст. 2029, № 99, ст. 3224; 2021 р., № 38, ст. 2284) слова “для виконання бюджетної програми з оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізації залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень” замінити словами “для виконання бюджетної програми з оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки”.
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, будівництво та реконструкція об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту державного сектору економіки” (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінінфраструктури.
3. Одержувачем бюджетних коштів є АТ “Українська залізниця”.
4. Бюджетні кошти спрямовуються на:
1) придбання рухомого складу для перевезення пасажирів;
2) погашення в першочерговому порядку поточної заборгованості, заборгованості за бюджетними зобов’язаннями минулих років, узятими на облік органами Казначейства (у тому числі такими, що зняті з обліку органами Казначейства в кінці відповідного бюджетного періоду), за поставлені вагони відповідно до укладеного в 2021 році договору поставки в рамках бюджетної програми “Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізації залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень”;
3) будівництво та реконструкцію одержувачем бюджетних коштів та/або залученими ним підрядними організаціями об’єктів інфраструктури суб’єктів господарювання залізничного транспорту за переліком проектів, що визначається головним розпорядником бюджетних коштів за поданням одержувача бюджетних коштів, у тому числі проектування (коригування проекту) та здійснення авторського і технічного нагляду, придбання основних і допоміжних матеріалів та устаткування, а також фінансування витрат на утримання служби замовника, надання інженерно-консультаційних послуг, послуг з проведення експертизи проекту будівництва, підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля та інших витрат, що входять до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва та реконструкції.
5. Видатки, пов’язані з капітальним будівництвом, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320), Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. № 668 (Офіційний вісник України, 2005 р., № 31, ст. 1867).
6. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюється одержувачем бюджетних коштів з урахуванням вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
7. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
8. Попередня оплата товарів, робіт і послуг проводиться відповідно до положень актів законодавства з урахуванням положень абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 р. № 517.
У договорах на закупівлю рухомого складу може передбачатися здійснення попередньої оплати у розмірі до 65 відсотків загальної вартості закупівлі на строк до 24 місяців.
{Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ № 960 від 08.09.2023}
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
10. Одержувач бюджетних коштів подає щокварталу до 15 числа наступного місяця головному розпоряднику бюджетних коштів інформацію про використання бюджетних коштів.
11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.