Деякі питання здійснення оборонних закупівель службою державного замовника
{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 587 від 21.05.2024}
Відповідно до статей 1 і 4 Закону України “Про оборонні закупівлі”, частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання державним підприємством Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель” коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що додається.
2. Установити, що вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів не застосовуються під час визначення одержувача бюджетних коштів, уповноваженого на виконання функцій служби державного замовника Міністерства оборони, крім вимоги про наявність бездефіцитного фінансового плану на поточний рік, фінансово-економічного розрахунку (обґрунтування) здійснення заходів бюджетної програми, застосування договірних умов.
3. Внести до Порядку планування, формування, особливості розміщення, коригування оборонних закупівель, здійснення контролю та звітування про їх виконання, а також оприлюднення інформації про оборонні закупівлі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 363 “Питання оборонних закупівель” (Офіційний вісник України, 2021 р., № 33, ст. 1916), зміну, що додається.
4. Міністерству оборони подати до 30 грудня 2023 р. Кабінету Міністрів України звіт за результатами діяльності державного підприємства Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель”.
ПОРЯДОК
використання державним підприємством Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель” коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення
{У тексті Порядку слово “Агенція” в усіх відмінках замінено словами “Служба державного замовника” у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024}
1. Цей Порядок визначає механізм використання державним підприємством Міністерства оборони України “Агенція оборонних закупівель”, уповноваженим на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення (далі - Служба державного замовника), коштів, передбачених у державному бюджеті за загальним та спеціальним фондами за бюджетною програмою 2101150 “Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання” (у тому числі коштів, отриманих із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил) (далі - бюджетні кошти), та встановлює деякі особливості виконання функцій Служби державного замовника.
{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 587 від 21.05.2024}
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міноборони.
Одержувачем бюджетних коштів є Служба державного замовника, яка одержує кошти на виконання відповідної бюджетної програми в частині виконання функцій служби державного замовника у сфері оборони.
Служба державного замовника включається до мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету Міноборони у встановленому законодавством порядку.
Плани використання бюджетних коштів за спеціальним фондом за коштами, отриманими із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил, затверджуються в межах фактичних надходжень.
{Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024}
Для зарахування коштів та здійснення видатків за рахунок коштів із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил Службою державного замовника відкриваються в органах Казначейства рахунки за субрахунками 3132 “Надходження до державного бюджету власних надходжень бюджетних установ” та 3431 “Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами державного бюджету” Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого Мінфіном.
{Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024}
3. Служба державного замовника у встановленому законодавством порядку здійснює перерахування бюджетних коштів на:
закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання за відповідною бюджетною програмою в сумі укладених контрактів (договорів) на рахунки постачальників (виконавців) державних контрактів (договорів), відкриті в органах Казначейства та/або у банках;
покриття витрат з утримання Служби державного замовника у сфері оборони на рахунок, відкритий на її ім’я у державному банку, відповідно до фінансового плану в розмірі 0,4 відсотка суми державних контрактів (договорів) щодо закупівлі, модернізації та ремонту озброєння, військової техніки, засобів та обладнання, укладених Службою державного замовника, але не більше 450 млн. гривень на рік.
{Абзац третій пункту 3 в редакції Постанови КМ № 587 від 21.05.2024}
Дія абзацу третього цього пункту не поширюється на кошти, які надійшли із спеціального рахунка для збору коштів на підтримку Збройних Сил відповідно до Порядку використання рахунків для залучення добровільних внесків (благодійних пожертв) на підтримку України “UNITED24”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 472 “Деякі питання використання коштів, що надходять на рахунки для залучення добровільних внесків (благодійних пожертв) на підтримку України” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 35, ст. 1915; 2023 р., № 78, ст. 4422).
{Абзац четвертий пункту 3 в редакції Постанови КМ № 587 від 21.05.2024}
За бюджетні кошти, отримані на покриття витрат на утримання служби державного замовника у сфері оборони та забезпечення здійснення заходів відповідної бюджетної програми, відповідає Служба державного замовника.
4. У рамках забезпечення здійснення службою державного замовника закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за відповідною бюджетною програмою бюджетні кошти спрямовуються:
1) передбачені абзацом другим пункту 3 цього Порядку, на виконання контрактів (договорів) із закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, в тому числі на закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, спеціалізовані фонди, підприємства, установи та організації, а також через програми міжнародних військових продажів, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України;
2) передбачені абзацом третім пункту 3 цього Порядку, на покриття витрат на утримання Служби державного замовника, у тому числі на оплату:
{Абзац перший підпункту 2 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 587 від 21.05.2024}
заходів із забезпечення виконання Службою державного замовника відповідної державної програми;
банківських послуг, обслуговування фінансових інструментів, у тому числі акредитиву;
придбання (створення) оборотних та необоротних матеріальних та нематеріальних активів (у тому числі із залученням державних гарантій);
логістичних послуг, транспортних та митно-брокерських послуг та послуг із супроводження товарів, робіт і послуг.
5. Закупівля товарів, робіт і послуг оборонного призначення за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
Постачання товарів, робіт і надання послуг оборонного призначення здійснюється у порядку, визначеному державним замовником та умовами державного контракту (договору), на підставі актів приймання-передачі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, актів приймання-передачі етапів незавершеного будівництва, підписаних між постачальником (виконавцем), службою державного замовника і отримувачем, визначеним державним замовником, без переходу права власності на них до служби державного замовника.
Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг проводиться в установленому законодавством порядку.
6. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
7. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, звіту про виконання паспорта бюджетної програми, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Служба державного замовника в межах компетенції здійснює контроль за своєчасним укладенням та виконанням державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також ефективним, результативним та цільовим використанням бюджетних коштів.
ЗМІНА,
що вноситься до Порядку планування, формування, особливості розміщення, коригування оборонних закупівель, здійснення контролю та звітування про їх виконання, а також оприлюднення інформації про оборонні закупівлі
Доповнити Порядок пунктом 31 такого змісту:
“31. Порядок взаємодії державного замовника із службою державного замовника щодо здійснення закупівель визначається державним замовником.”.