Про затвердження Порядку відшкодування особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту витрат, пов’язаних з їх утриманням у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, або в їх відокремлених структурних підрозділах
Відповідно до частини шостої статті 106 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок відшкодування особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту витрат, пов’язаних з їх утриманням у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, або в їх відокремлених структурних підрозділах, що додається.
ПОРЯДОК
відшкодування особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту витрат, пов’язаних з їх утриманням у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, або в їх відокремлених структурних підрозділах
1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, що навчалися за денною формою здобуття освіти за державним замовленням (далі - особи) у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління ДСНС, або в їх відокремлених структурних підрозділах (далі - заклад вищої освіти), витрат, пов’язаних з їх утриманням у таких закладах (далі - витрати), у разі:
дострокового припинення (розірвання) з особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту контракту про навчання (проходження служби цивільного захисту) (далі - контракт), крім осіб, звільнених із служби цивільного захисту за станом здоров’я (на підставі висновків (постанов) центральної лікарсько-експертної комісії, лікарсько-експертних комісій ДСНС про непридатність або обмежену придатність до служби), а також відповідно до заяви особи, яка звільняється у зв’язку із сімейними обставинами або з інших поважних причин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
звільнення особи начальницького складу служби цивільного захисту із служби цивільного захисту протягом трьох років після закінчення закладу вищої освіти, крім осіб, звільнених із служби цивільного захисту за станом здоров’я (на підставі висновків (постанов) центральної лікарсько-експертної комісії, лікарсько-експертних комісій ДСНС про непридатність або обмежену придатність до служби), а також відповідно до заяви особи, яка звільняється у зв’язку із сімейними обставинами або з інших поважних причин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, або у зв’язку із скороченням штату (у разі неможливості проходження служби цивільного захисту у зв’язку із скороченням штату або проведенням організаційних заходів).
2. Зобов’язання про добровільне відшкодування особою витрат зазначається в контракті під час його укладання. У разі коли особа є неповнолітньою врегулювання правових відносин здійснюється відповідно до вимог Цивільного кодексу України.
3. Відшкодування здійснюється в розмірі витрат, пов’язаних з:
грошовим, продовольчим, речовим та медичним забезпеченням;
Розрахунок витрат на утримання осіб (грошове, продовольче, речове та медичне забезпечення) у закладах вищої освіти здійснюється відповідно до встановлених норм за їх фактичною вартістю.
Розрахунок витрат на оплату комунальних послуг здійснюється виходячи із середнього обсягу споживання у відповідному закладі вищої освіти на одну особу за добу за період її фактичного перебування в такому закладі.
Під час проведення розрахунків застосовуються тарифи, що встановлені для бюджетних установ і діють у місцевості, в якій розташований заклад вищої освіти, у відповідному навчальному році.
Закладом вищої освіти на підставі його розрахунків складається довідка про фактичні витрати на кожну особу за весь період навчання за денною формою здобуття освіти за державним замовленням, яка долучається до її особової справи.
4. Витрати відшкодовуються особою в повному розмірі за весь період її навчання за денною формою здобуття освіти за державним замовленням.
Сума відшкодованих витрат зараховується до спеціального фонду державного бюджету і використовується відповідно до кошторису закладу вищої освіти.
5. Після видання наказу про відрахування із закладу вищої освіти особи керівник закладу вищої освіти або за його дорученням інша посадова особа видає під особистий підпис зазначеній відрахованій особі повідомлення із зобов’язанням відшкодувати ДСНС протягом 30 діб з моменту отримання повідомлення витрати із зазначенням їх розміру та реквізитів розрахункового рахунка для перерахування коштів.
У разі звільнення із служби особи до моменту відпрацювання нею трьох років після закінчення закладу вищої освіти територіальний орган ДСНС, у якому особа проходила службу, невідкладно повідомляє про це закладу вищої освіти, у якому особа навчалася. У такому випадку повідомлення особі може бути видано під особистий підпис або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за останнім місцем реєстрації, зазначеним у матеріалах її особової справи.
У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється в судовому порядку.
6. Стягнення суми витрат припиняється з дати:
поновлення на навчання особи, що була відрахована із закладу вищої освіти;
повторного прийняття особи на службу цивільного захисту.
7. У разі поновлення на навчання та/або на службі цивільного захисту особи, що була відрахована із закладу вищої освіти чи звільнена із служби цивільного захисту незаконно, відшкодовані особою витрати підлягають поверненню їй у повному обсязі на підставі судового рішення та наказу ДСНС.