open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 28 квітня 2023 р. № 406
Київ

Про затвердження Порядку носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 36 від 16.01.2024}

Відповідно до частини третьої статті 22 Закону України “Про Державну кримінально-виконавчу службу України” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2023 р. № 406

ПОРЯДОК
носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає питання організації носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби (далі - особи рядового і начальницького складу) в інтересах забезпечення їх особистої безпеки та особистої безпеки членів їх сімей.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

боєприпаси - патрони до стрілецької зброї, які перебувають на обліку установ та воєнізованих формувань;

воєнізоване формування - територіальне (міжрегіональне) воєнізоване формування Державної кримінально-виконавчої служби;

Департамент - Департамент з питань виконання кримінальних покарань - міжрегіональний територіальний орган Мін’юсту з питань виконання кримінальних покарань;

міжрегіональне управління - міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту;

спеціальні засоби індивідуального захисту - електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії; засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії; пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

табельна зброя - пістолети, револьвери, навчальні пістолети, що перебувають на обліку установ та воєнізованих формувань;

установа - кримінально-виконавча установа (виправний центр, виправна колонія), спеціальна виховна установа (виховна колонія), слідчий ізолятор Державної кримінально-виконавчої служби, табір для тримання військовополонених.

{Абзац восьмий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 36 від 16.01.2024}

3. Норми належності табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту в органах, установах, воєнізованих формуваннях та навчальних закладах Державної кримінально-виконавчої служби визначаються Мін’юстом.

4. Перелік посад осіб рядового і начальницького складу, яким надається право на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, визначається Мін’юстом.

Умови отримання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу

5. Для проведення в межах компетенції перевірки умов зберігання особами рядового і начальницького складу табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, знань з питань вимог законодавства щодо порядку носіння, зберігання, використання і застосування табельної зброї, боєприпасів до неї, матеріальної частини такої зброї; заходів безпеки під час поводження з ними, а також вимог законодавства щодо зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів індивідуального захисту, матеріальної частини таких засобів, поводження з ними, надання першої домедичної допомоги особам, які постраждали під час їх застосування, в Департаменті (міжрегіональному управлінні) утворюється комісія - колегіальний орган, що проводить таку перевірку (далі - комісія).

6. Склад комісії визначається наказом керівника Департаменту (наказами керівників міжрегіональних управлінь).

До складу комісії входять працівники структурних підрозділів з питань організації режиму та охорони установ Департаменту (міжрегіонального управління), відповідальні за облік озброєння, та працівники підрозділів роботи з персоналом Департаменту (міжрегіонального управління).

7. З метою отримання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особи рядового і начальницького складу подають на розгляд комісії рапорт разом з витягом з наказу про закріплення табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту.

У рапорті особи рядового і начальницького складу зазначають мету отримання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту (постійне носіння або носіння під час перебування на службі на території установ, Департаменту (міжрегіональних управлінь) чи воєнізованих формувань).

8. Комісія протягом 15 днів після надходження на її розгляд рапорту особи рядового і начальницького складу про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту:

здійснює перевірку умов зберігання особою рядового і начальницького складу табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту із складенням відповідного акта;

приймає в осіб рядового і начальницького складу залік з метою перевірки знань з питань вимог законодавства щодо порядку носіння, зберігання, використання і застосування табельної зброї, боєприпасів до неї, матеріальної частини такої зброї; заходів безпеки під час поводження з ними, а також з питань вимог законодавства щодо зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів індивідуального захисту, матеріальної частини таких засобів, поводження з ними, надання першої домедичної допомоги особам, які постраждали під час їх застосування;

приймає рішення про надання дозволу (відмову у наданні дозволу) на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту.

9. Формою роботи комісії є засідання. Засідання скликаються залежно від потреби у прийнятті рішення.

Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її складу. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх членів комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним. Член комісії у разі незгоди з рішенням, прийнятим комісією, має право у письмовій формі викласти свою окрему думку, яка додається до протоколу засідання комісії.

Рішення комісії оформляється протоколом засідання комісії, який підписують усі присутні на засіданні члени комісії. Протокол засідання комісії веде секретар комісії.

Матеріали засідань комісії формуються в облікові справи, які прошиваються, сторінки нумеруються.

Про прийняте комісією рішення особі рядового чи начальницького складу оголошується під підпис на витягу з протоколу засідання комісії.

Витяг з протоколу засідання комісії після підписання особою рядового чи начальницького складу та особою, яка оголосила прийняте рішення, долучається до облікової справи.

10. За результатами розгляду комісією питання про надання дозволу (відмову у наданні дозволу) на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту голова комісії робить на рапорті відмітку про прийняте комісією рішення.

11. У разі прийняття комісією позитивного рішення про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту рапорт особи рядового чи начальницького складу, витяг з наказу про закріплення табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту і копія витягу з протоколу засідання комісії передаються секретарем комісії керівникові Департаменту (керівникові міжрегіонального управління).

12. Рішення про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особам рядового і начальницького складу затверджується наказом керівника Департаменту (керівника міжрегіонального управління).

Керівник Департаменту приймає рішення щодо надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту стосовно керівників міжрегіональних управлінь, осіб рядового і начальницького складу Департаменту, підпорядкованих установ та воєнізованих формувань.

Керівник міжрегіонального управління приймає рішення щодо надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту стосовно осіб рядового і начальницького складу міжрегіональних управлінь, підпорядкованих установ та воєнізованих формувань.

13. Копія наказу про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особі рядового чи начальницького складу, рапорт особи рядового чи начальницького складу з відміткою голови комісії, копія витягу з протоколу засідання комісії, витяг з наказу про закріплення табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, а також аркуш контролю за порядком носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, які закріплені для носіння і зберігання за особою рядового чи начальницького складу згідно з додатком, зберігаються в обліковій справі у структурному підрозділі з питань організації режиму та охорони установ виконання покарань Департаменту (міжрегіонального управління).

Носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу

14. Видача табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особам рядового і начальницького складу здійснюється відповідно до законодавства.

15. Особи рядового і начальницького складу, які отримали табельну зброю, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту для носіння і зберігання, зобов’язані забезпечити їх збереження та постійно підтримувати в технічно справному стані.

Одночасно з видачею табельної зброї та боєприпасів до неї видається відповідне спорядження для їх відкритого чи прихованого носіння, а також приладдя для догляду за матеріальною частиною.

Носіння табельної зброї без використання відповідного спорядження забороняється.

16. Особи рядового і начальницького складу, які отримали дозвіл на постійне носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, зобов’язані забезпечити їх зберігання за місцем проживання у прикріпленому до стіни або підлоги металевому ящику (сейфі) із внутрішнім замком, який виключає можливість доступу сторонніх осіб.

Під час перебування осіб рядового і начальницького складу на службі видана їм табельна зброя, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту повинні перебувати при них або у службовому сейфі, який унеможливлює доступ сторонніх осіб.

Особам рядового і начальницького складу забороняється проходити на територію зони, що охороняється, установ з табельною зброєю, боєприпасами до неї та спеціальними засобами індивідуального захисту, виданими для носіння і зберігання (у тому числі для постійного носіння і зберігання).

Особам рядового і начальницького складу забороняється залишати територію установ, Департаменту (міжрегіональних управлінь) та воєнізованих формувань з табельною зброєю, боєприпасами до неї та спеціальними засобами індивідуального захисту, виданими для носіння і зберігання під час перебування на службі, крім випадків, передбачених пунктом 22 цього Порядку.

17. Табельна зброя, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту в разі носіння їх особами рядового і начальницького складу, одягненими в цивільний одяг, повинні бути максимально прихованими від оточуючих та унеможливлювати їх крадіжку чи вилучення шляхом грабежу або розбою.

18. Демонстрування особами рядового і начальницького складу табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту оточуючим (за винятком випадків, передбачених законодавством), а також передача їх іншим особам забороняються.

19. Після завершення робочого дня (несення служби) особи рядового і начальницького складу, у яких відсутній дозвіл на постійне носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, зобов’язані здати їх до кімнати зберігання зброї, боєприпасів, спеціальних засобів (далі - кімната зберігання зброї) установи, воєнізованого формування, в яких вони перебувають на обліку.

20. У разі зміни місця або умов проживання особи рядового і начальницького складу, які мають дозвіл на постійне носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, зобов’язані негайно доповісти про це шляхом подання рапорту керівнику, який видав такий дозвіл, здати їх до кімнати зберігання зброї установи, воєнізованого формування, у яких вони перебувають на обліку.

Після отримання нового дозволу на постійне носіння і зберігання табельна зброя, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту видаються особам рядового і начальницького складу відповідно до вимог цього Порядку.

21. У разі направлення на стаціонарне лікування, навчання, тимчасового виїзду за межі України, а також у разі відсутності подальшої потреби постійно носити табельну зброю, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту особи рядового і начальницького складу зобов’язані здати їх до кімнати зберігання зброї установи, воєнізованого формування, у яких вони перебувають на обліку.

22. Табельна зброя, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту, видані для носіння і зберігання, можуть видаватися особам рядового і начальницького складу на час службового відрядження у випадку наявності відповідного дозволу, зазначеного в наказі про відрядження.

Під час перебування у службовому відрядженні табельна зброя, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту можуть бути здані особою рядового чи начальницького складу на тимчасове зберігання до кімнати зберігання зброї установи на підставі витягу з наказу про відрядження, що містить інформацію про дозвіл на носіння і зберігання табельної зброї (із зазначенням її серії та номера), боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту та службового посвідчення.

Приймання на тимчасове зберігання і видача табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту здійснюються відповідно до законодавства.

Припинення права осіб рядового і начальницького складу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту

23. Припинення права осіб рядового і начальницького складу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту проводиться за наказом керівника Департаменту (керівника міжрегіонального управління) у випадках:

неправомірного їх застосування;

невиконання вимог цього Порядку;

проведення службового розслідування за фактом порушення правил поводження з ними;

переміщення по службі або переведення до іншого органу, установи, воєнізованого формування,

звільнення із служби;

перебування на тривалому стаціонарному лікуванні;

смерті (загибелі);

визнання судом безвісно відсутнім чи оголошення померлим.

24. У разі вчинення особою рядового чи начальницького складу грубого порушення вимог законодавства, що регламентує порядок використання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, кримінального чи адміністративного правопорушення безпосередній керівник приймає рішення про припинення права такої особи на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту до прийняття відповідного рішення керівником Департаменту (керівником міжрегіонального управління).

25. У випадках, передбачених пунктами 23 і 24 цього Порядку, табельна зброя, боєприпаси до неї та спеціальні засоби індивідуального захисту здаються на зберігання до кімнати зберігання зброї установи, воєнізованого формування, у яких вони перебувають на обліку.

26. Про всі випадки застосування, псування, недбалого зберігання або втрати табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особа рядового чи начальницького складу негайно доповідає шляхом подання рапорту керівникові Департаменту (керівникові міжрегіонального управління).

У таких випадках керівник Департаменту (керівник міжрегіонального управління) призначає проведення в строк до 10 діб службового розслідування, за результатами якого встановлюється винуватість або невинуватість особи рядового чи начальницького складу і у разі потреби приймається рішення щодо притягнення винуватого до відповідальності згідно із законодавством.

27. Списання боєприпасів та їх поповнення проводиться відповідно до законодавства за письмовим розпорядженням керівника Департаменту (керівника міжрегіонального управління).

Перевірка наявності табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту в осіб рядового і начальницького складу

28. Перевірка наявності в осіб рядового і начальницького складу табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту проводиться:

керівником Департаменту (керівниками міжрегіональних управлінь) або уповноваженими ними посадовими особами - не менше двох разів на рік;

працівниками структурного підрозділу з питань організації режиму та охорони установ Департаменту (міжрегіонального управління), відповідальними за облік озброєння, - не менше одного разу на квартал;

керівником установи (уповноваженими ним посадовими особами), керівником воєнізованого формування - не менше одного разу на місяць.

29. Результати перевірки відображаються в аркуші контролю за порядком носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, які закріплені для носіння і зберігання за особою рядового чи начальницького складу.



Додаток
до Порядку

АРКУШ КОНТРОЛЮ
за порядком носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, які закріплені для носіння і зберігання за особою рядового чи начальницького складу

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Зміст

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: