Про затвердження Правил безпечної експлуатації баз для стоянки малих суден
Відповідно до статей 5, 42 Закону України «Про внутрішній водний транспорт» та з метою забезпечення безпеки мореплавства НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила безпечної експлуатації баз для стоянки малих суден, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства транспорту України від 16 липня 2004 року № 641 «Про затвердження Інструкції про огляд баз для стоянки маломірних (малих) суден», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 липня 2004 року за № 914/9513;
наказ Міністерства транспорту України від 16 липня 2004 року № 642 «Про затвердження Правил безпечної експлуатації баз для стоянки маломірних (малих) суден», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 липня 2004 року за № 915/9514;
наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02 грудня 2011 року № 695 «Про затвердження Порядку випуску суден флоту рибної промисловості, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2011 року за № 1506/20244;
наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 липня 2017 року № 375 «Про затвердження Положення про місце базування суден флоту рибної промисловості», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 серпня 2017 року за № 971/30839.
3. Управлінню морського та річкового транспорту (Я. Ілясевич) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ю. Васькова.
ПОГОДЖЕНО: |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПРАВИЛА
безпечної експлуатації баз для стоянки малих суден
1. Ці Правила встановлюють вимоги до безпечної експлуатації баз для стоянки малих суден (далі - бази) з метою організації безпечного відстою, виходу на водні шляхи, ремонту, збереження, обслуговування суден та екіпажів малих прогулянкових суден і водних мотоциклів (далі - судна), а також порядок відкриття баз та їх огляду.
2. Дія цих Правил поширюється на юридичних та фізичних осіб, діяльність яких пов’язана з експлуатацією баз для стоянки суден, у тому числі, які використовуються для рибогосподарської діяльності (крім баз для стоянки спортивних суден, баз для стоянки суден, що входять до складу Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення згідно із Законом України «Про внутрішній водний транспорт»).
Особливості обліку та тримання самохідних та несамохідних суден на пристанях, причалах, базах для стоянки малих суден і в пунктах базування у межах прикордонної смуги та контрольованому прикордонному районі встановлюються відповідно до законодавства.
3. У цих Правилах терміни вживаються у таких значеннях:
адміністрація бази - юридична або фізична особа - підприємець, що здійснює надання послуг із безпечного тримання та обслуговування приписаних або, які прибувають до бази суден, інших плавзасобів, випуску та оформлення виходу в територіальне море, внутрішні води України таких суден, інших плавзасобів та їх повернення з плавання;
місце базування суден флоту рибної промисловості - база для постійного та безпечного утримання суден флоту рибної промисловості, навантаження та вивантаження водних біоресурсів та знарядь лову, посадки та висадки екіпажів суден флоту рибної промисловості, обладнані відповідно до цих Правил;
призначена особа - власник або працівник бази, відповідальний за організацію роботи бази із забезпечення безпеки судноплавства, розробки, підтримки та регулярного оновлення керівних документів, які регламентують її безпечну експлуатацію.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про внутрішній водний транспорт».
4. База організовується для забезпечення:
цілодобової безпечної стоянки суден;
безпечного виконання суднових робіт;
безпечної посадки на судна та висадки з суден пасажирів і екіпажу;
безпечного навантаження та вивантаження водних біоресурсів та знарядь лову (для місць базування суден флоту рибної промисловості);
схоронності суден, двигунів та іншого суднового обладнання;
надання інших послуг суднам та їх екіпажам.
5. Залежно від граничної кількості суден, що утримуються на базі, їй присвоюється один з таких класів:
1-й клас - понад 3000 одиниць;
2-й клас - від 2001 одиниці до 3000 одиниць;
3-й клас - від 1001 одиниці до 2000 одиниць;
4-й клас - від 501 одиниці до 1000 одиниць;
5-й клас - від 101 одиниці до 500 одиниць;
6-й клас - від 51 одиниці до 100 одиниць;
7-й клас - від 26 одиниць до 50 одиниць;
8-й клас - від 11 одиниць до 25 одиниць;
1. Рішення про відкриття баз приймається місцевими державними адміністраціями у відповідному регіоні.
2. Для відкриття бази суб’єкт господарювання (далі - заявник) подає до відповідної місцевої державної адміністрації заяву за формою, встановленою додатком 1 до цих Правил, до якої додаються засвідчені заявником копії таких документів:
1) для фізичної особи - підприємця - документи, що посвідчують особу (паспорт або інші документи, зазначені в частині першій статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичною особою, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті));
2) для юридичної особи - установчий документ;
3) свідоцтво про придатність гідротехнічної споруди до експлуатації (при наявності таких гідротехнічних споруд);
4) схема бази з визначенням основних технічних характеристик бази та місць розташування суден (у довільній формі);
5) документ, що засвідчує право користування на законних підставах прибережною земельною ділянкою;
6) наказ про призначення особи, відповідальної за забезпечення безпеки судноплавства на базі.
3. Рішення місцевих державних адміністрацій про відкриття баз, розташованих на внутрішніх водних шляхах, погоджується з Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.
Рішення місцевих державних адміністрацій про відкриття баз, розташованих на морських водних шляхах, погоджується з капітаном відповідного морського порту, в зоні державного нагляду за безпекою мореплавства якого знаходиться цей морський шлях.
Рішення місцевих державних адміністрацій про відкриття місця базування суден флоту рибної промисловості погоджується з Державним агентством меліорації та рибного господарства України.
4. Місцева державна адміністрація протягом 30 календарних днів з дня отримання заяви про відкриття бази здійснює:
направлення заяви з пакетом доданих до неї документів (у тому числі акта за результатами первісного огляду бази) на погодження до відповідного органу, зазначеного у пункті 3 цього розділу, або капітану відповідного морського порту, або повернення заявнику із зазначенням причини повернення.
5. Підставами повернення заяви без розгляду є:
неповний пакет документів, передбачених пунктом 2 цього розділу;
виявлення у документах недостовірних відомостей.
6. Відповідний орган, зазначений у пункті 3 цього розділу, або капітан відповідного морського порту протягом п’яти робочих днів з дня отримання документів від місцевої державної адміністрації розглядає їх та надає погодження або мотивовано відмовляє у такому погодженні та повертає пакет документів місцевій державній адміністрації.
7. У разі отримання погодження відповідним органом, зазначеним у пункті 3 цього розділу, або капітаном відповідного морського порту, місцева державна адміністрація приймає рішення про відкриття бази.
Рішення про відкриття бази є безстроковим.
8. Бази, зареєстровані в установленому порядку до набрання чинності Законом України «Про внутрішній водний транспорт» та які мають свідоцтво про реєстрацію бази, не потребують рішення відповідних місцевих адміністрацій про відкриття бази.
Місця базування суден флоту рибної промисловості, внесені до переліку місць базування суден флоту рибної промисловості, який затверджено Держрибагентством до набрання чинності Законом України «Про внутрішній водний транспорт», не потребують рішення відповідних місцевих державних адміністрації про відкриття бази.
Адміністрації таких баз та місць базування суден флоту рибної промисловості подають заяву у довільній формі до місцевої державної адміністрації про внесення до переліку відкритих баз для стоянки малих суден. До заяви додається копія свідоцтва про реєстрацію бази або копія документа, що підтверджує відповідне рішення Держрибагентства.
9. Перелік відкритих баз для стоянки малих суден оприлюднюється на офіційних вебсайтах місцевих державних адміністрацій у формі згідно з додатком 2 до цих Правил.
Місцева державна адміністрація надсилає інформацію про відкриття, закриття бази або тимчасову неможливість експлуатації бази до Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.
10. Закриття бази або внесення змін до переліку відкритих баз для стоянки малих суден здійснюється відповідною місцевою державною адміністрацією за бажанням власника бази (адміністрації бази) на підставі його письмової заяви у довільній формі.
11. Огляд баз, які розташовані в прикордонній смузі або контрольованих прикордонних районах, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим».
III. Вимоги до організації експлуатації баз
1. Адміністрація бази є відповідальною за безпечну експлуатацію та утримання бази, організацію контролю за схоронністю суден та їх випуском у плавання.
2. Бази повинні розміщуватись на ділянках з невеликою швидкістю течії, де є захист від негативної дії вітру, хвиль та криги.
Обов’язковим є встановлення огородженого коридору (проходу) для входу, виходу судна в акваторію бази та виходу з неї на відкриту ділянку судноплавного водного шляху.
3. База не може бути розташована в акваторіях заток, проток, рукавів, закритих для заходження суден, або у яких установлені обмеження щодо руху суден (у тому числі з двигуном, підвісним двигуном тощо).
4. Межа акваторії бази повинна бути огороджена (у тому числі понтонами, бонами або плавучими навігаційними знаками на воді (буями, бакенами, віхами тощо)).
5. Якщо захисні споруди бази при паводках затоплюються, то на них повинні бути встановлені відповідні знаки навігаційного огородження.
6. Габарити суднових проходів на базах повинні забезпечувати безпечний прохід та розходження найбільшого із суден, що може перебувати на базі.
7. За безпечну прохідну глибину в акваторії бази відповідає адміністрація бази.
8. Адміністрація бази повинна постійно сповіщати судноводіїв про фактичну гарантовану глибину акваторії та наявність перешкод для плавання суден.
9. До бази та місць розташування суден повинен бути забезпечений вільний доступ спеціалізованого транспорту, зокрема протипожежних, аварійно-рятувальних та іншої спеціальної техніки.
10. Територія бази повинна мати:
гідротехнічну споруду та/або плавучу споруду для посадки та висадки пасажирів;
ділянку (місце) з ємностями для сухого сміття та відходів нафтопродуктів (у разі утворення відпрацьованих нафтопродуктів);
майданчик, обладнаний пристроєм, який забезпечує спуск/підйом судна з води, приладдям для забезпечення належного розташування суден на суші, та місце для проведення ремонтних робіт і технічного обслуговування малих суден для 1-7 класів; обладнаний майданчик з можливістю безпечного підйому суден з води, умов для забезпечення належного розташування суден на суші для 8 та 9 класів;
облаштовані місця для безпечного спуску суден на воду та підйому з води за допомогою транспортного засобу з причепом для перевезення суден;
спеціально обладнану ділянку (місце) для посадки та висадки екіпажів суден флоту рибної промисловості, навантаження та вивантаження водних біоресурсів та знарядь лову (для місць базування суден флоту рибної промисловості);
спеціально обладнані майданчики для зберігання суден 1-5 класів, плавання яких заборонено в порядку, установленому законодавством, та тих, що не мають власника.
11. База повинна бути обладнана телефонним та гучномовним зв’язком.
12. Розміщення на території бази паливних та мастильних матеріалів, заправних станцій допускається тільки в порядку, визначеному законодавством. Сухе сміття та відходи нафтопродуктів повинні своєчасно утилізуватися, їх накопичення на базі не допускається.
13. На кожній базі повинні бути обладнані рятувальні пости згідно з вимогами Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року № 301, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 566/30434, а на базах стоянки 1-7 класів повинно бути чергове рятувальне судно в постійній готовності до негайного виходу.
14. Засоби протипожежного захисту та рятувальне обладнання (майно) бази повинно бути у справному стані, розміщуватися на штатних місцях і бути готовим до негайного використання.
15. У темний час доби акваторія та територія бази повинні мати необхідне освітлення, установлене таким чином, щоб не заважати судноводіям суден, що проходять у районі розташування бази або входять в її акваторію.
16. На краю гідротехнічних споруд та/або плавучих споруд повинні бути встановлені «білі» кругові вогні на висоті не менше двох метрів від настилу причалу.
17. На базі у видному місці обладнуються не менше одного інформаційного стенда, на якому розміщуються:
план стоянки суден біля гідротехнічних споруд та/або плавучих споруд;
схема руху суден на акваторії бази;
правила користування базою і суднами, встановлені адміністрацією бази;
правила попередження нещасних випадків на акваторії та території бази;
розклад дій при пожежі або падінні людини у воду;
гідрометеорологічні дані на кожну добу та прогноз погоди;
інформація про аварійні випадки та порушення правил користування суднами;
інформаційні стенди з матеріалами щодо безпечного користування суднами та базами, з охорони праці, довкілля, протипожежної тематики тощо.
18. Стенди повинні бути розташовані таким чином, щоб забезпечити легкий доступ до них судноводіїв та осіб, які перебувають на базі.
19. Адміністрація кожної бази повинна мати і надавати під час проходження оглядів, встановлених розділом V цих Правил, посадовим особам місцевих державних адміністрацій:
збірку актуальних вимог законодавства з питань безпеки судноплавства та підтвердження ознайомлення з ними призначеної особи;
рішення місцевої державної адміністрації про відкриття бази або свідоцтво про реєстрацію бази, видане Адміністрацією судноплавства до набрання чинності Законом України «Про внутрішній водний транспорт», або підтвердження про внесення місця базування суден флоту рибної промисловості до переліку місць базування суден флоту рибної промисловості, який затверджено Держрибагентством до набрання чинності Законом України «Про внутрішній водний транспорт» (при оперативному огляді);
свідоцтво про придатність гідротехнічної споруди до експлуатації (за наявності таких споруд);
акт огляду за минулий період (при оперативному огляді);
правила користування базою і суднами, установлені адміністрацією бази;
журнал обліку приписного флоту, наведений у додатку 3 до цих Правил;
журнал випуску суден у плавання, наведений у додатку 4 до цих Правил;
інструкцію з випуску суден у плавання;
акти випробування трапів, містків, сходень, рятувальних засобів та іншого обладнання;
перелік дійсних контактів, адрес електронної пошти для повідомлень місцевих державних адміністрацій, Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, оперативних чергових служби центрів управління в надзвичайних ситуаціях територіальних органів ДСНС, річкової інформаційної служби (на внутрішніх водних шляхах), казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» (на морських шляхах), поліції, медичних та аварійно-рятувальних служб, капітана відповідного морського порту, в зоні державного нагляду за безпекою мореплавства якого знаходиться морський шлях, Державного агентства меліорації та рибного господарства України (для місць базування суден флоту рибної промисловості), підрозділу Державної прикордонної служби України (у прикордонній смузі або контрольованому прикордонному районі).
20. Причали, трапи, сходні, містки для сполучення з берегом і сусідніми причалами повинні мати:
достатню площу для безпечного розміщення людей та виконання необхідних робіт;
достатню ширину, що повинна забезпечити прохід для не менше двох осіб;
засоби протипожежного захисту та рятувальне обладнання відповідно до встановлених норм;
надійне кріплення до берега (ґрунту);
написи про допустиму кількість ошвартованих суден;
написи «Випробувано» з указівкою року та місяця випробування. Випробування причалів, трапів, сходів, містків здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог.
21. Власник бази є відповідальним за організацію робіт із забезпечення безпеки судноплавства, стан безпеки судноплавства, профілактичну роботу із попередження аварійних подій, у тому числі безпечну експлуатацію та утримання бази, організацію контролю за схоронністю суден та їх випуском у плавання. Для організації робіт із безпечної експлуатації її власником може бути визначена призначена особа або можуть створюватися відповідні служби (підрозділи).
22. План заходів для адміністрації бази, призначеної особи, працівників відповідних служб (підрозділів) (за їх наявністю) затверджується власниками баз згідно з додатком 5 до цих Правил.
23. Для попередження аварійних подій та забезпечення системності в роботі під час експлуатації бази щонайменше раз на 2 місяці проводяться дні безпеки.
24. Перед проведенням дня безпеки видається наказ, у якому:
указуються відповідальні особи або структурні підрозділи бази (за їх наявності), які підлягають перевірці;
призначається склад комісії з перевірки (або відповідальна особа з перевірки) і визначається період її роботи;
визначаються питання, які підлягають перевірці.
25. За результатами проведеного дня безпеки складається звіт про його проведення, який зберігається на базі.
26. Адміністрація бази повинна організувати такий порядок її роботи, роботи персоналу бази, за якого інформація про аварійні події передається негайно. Цей порядок має бути документально закріплений.
27. Керівник бази або інший її працівник повинен негайно повідомити про аварійну подію в акваторії бази:
капітана відповідного морського порту, в зоні державного нагляду за безпекою мореплавства якого знаходиться морський шлях;
річкову інформаційну службу (на внутрішніх водних шляхах);
Державну службу морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;
відповідну місцеву державну адміністрацію.
28. База повинна бути забезпечена актуальною інформацією, яка оприлюднюється в повідомленнях мореплавців, інформаційних бюлетенях річкової інформаційної служби (на внутрішніх водних шляхах) (щодо існуючих заборон, обмежень у відповідному районі плавання, ділянках розташування баз) та забезпечити доведення такої інформації до користувачів баз.
29. База не повинна експлуатуватись без рішення відповідної місцевої державної адміністрації про відкриття бази або свідоцтва про реєстрацію бази, виданого Адміністрацією судноплавства до набрання чинності Законом України «Про внутрішній водний транспорт», або підтвердження про внесення місця базування суден флоту рибної промисловості до переліку місць базування суден флоту рибної промисловості, який затверджено Держрибагентством до набрання чинності Законом України «Про внутрішній водний транспорт», а також без акта огляду бази, в якому зазначено про успішне проходження огляду.
30. У разі заборони експлуатації баз у контрольованих прикордонних районах, прикордонній смузі відповідна місцева державна адміністрація не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення письмово інформує про це органи Державної прикордонної служби України, у зоні відповідальності яких розташовані ці бази.
1. Для забезпечення контролю за виходом у плавання та поверненням суден на кожній базі повинен бути встановлений випускний режим. Випуск у плавання суден здійснюється відповідно до інструкції з випуску суден.
2. Інструкція з випуску суден затверджується адміністрацією бази.
Для баз, розташованих у прикордонній смузі або контрольованому прикордонному районі, інструкція затверджується відповідно до законодавства.
3. Судна, в тому числі, які не підлягають обов’язковій реєстрації, що обслуговуються на базі, обліковуються в журналі обліку приписного флоту згідно з додатком 3 до цих Правил.
4. Вихід та повернення судна повинні фіксуватись у журналі випуску суден у плавання згідно з додатком 4 до цих Правил, де зазначаються:
орієнтовний та фактичний час приходу судна на базу.
5. Обмеження щодо виходу суден в плавання може застосовуватися у таких випадках:
якщо очевидно, що судноводій чи пасажири перебувають у нетверезому стані або в стані наркотичного сп’яніння;
коли фактичний чи прогнозований стан вітру, хвиль та інших гідрометеорологічних умов не забезпечує безпечного плавання;
за часом доби, за погодними умовами, типами суден.
6. Випуск у плавання суден у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району здійснюється з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 «Про прикордонний режим».
1. Метою огляду є перевірка стану забезпечення безпечної експлуатації баз, безаварійного використання і схоронності суден.
2. Бази підлягають таким оглядам:
первісний огляд - при процедурі відкриття бази;
оперативний огляд - проводиться з метою перевірки усунення виявлених під час первісного огляду недоліків або у разі виникнення аварійної події.
3. Огляд баз здійснюється місцевими державними адміністраціями, а у разі розташування бази у прикордонній смузі або контрольованому прикордонному районі - із залученням представників органу Державної прикордонної служби України.
У разі розташування бази на внутрішніх водних шляхах огляд баз здійснюється із залученням представників Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.
За необхідності, місцеві державні адміністрації мають право залучати до оглядів баз представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, інших органів державного нагляду (контролю) та капітанів морських портів.
До первісного огляду бази місцевою державною адміністрацією також залучаються представники громадськості, якщо заявник в заяві про відкриття бази зазначив про таку необхідність.
4. При первісному огляді баз перевіряються такі документи:
документ, що засвідчує право користування на законних підставах прибережною земельною ділянкою;
наказ про призначення особи, відповідальної за забезпечення безпеки судноплавства на базі (призначеної особи);
документ, що підтверджує проведення тральних робіт;
свідоцтво про придатність гідротехнічної споруди до експлуатації (за наявності таких споруд);
журнал обліку приписного флоту, наведений у додатку 3 до цих Правил;
журнал випуску суден у плавання, наведений у додатку 4 до цих Правил;
правила користування базою і суднами, установлені адміністрацією бази;
інструкція з випуску суден у плавання;
акти випробування трапів, містків, сходень;
схема бази з визначенням основних технічних характеристик бази.
5. Також під час здійснення первісного огляду перевіряється та встановлюється:
відповідність фактичних характеристик бази записам у схемі бази, плані стоянки суден біля пірсів (причалів), схемі руху суден на акваторії бази та інших технічних документах;
відповідність стану бази вимогам, установленим розділом III цих Правил;
наявність обладнаного рятувального поста і готовність чергового рятувального судна (для баз стоянки 1-7 класу);
наявність у судноводія рятувального судна (або іншої особи, яка входить до екіпажу рятувального судна) відповідних документів, що підтверджують проходження спеціальної підготовки за програмою надання домедичної допомоги постраждалому та рятування на воді;
перелік дійсних контактів, електронних та поштових адрес для повідомлень місцевих державних адміністрацій, Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, оперативних чергових служби центрів управління в надзвичайних ситуаціях територіальних органів ДСНС, річкової інформаційної служби (на внутрішніх водних шляхах), казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» (на морських шляхах), поліції, медичних та аварійно-рятувальних служб, капітана відповідного морського порту, в зоні державного нагляду за безпекою мореплавства якого знаходиться морський шлях, Державного агентства меліорації та рибного господарства України (для місць базування суден флоту рибної промисловості), підрозділу Державної прикордонної служби України (у прикордонній смузі або контрольованому прикордонному районі).
6. За результатами огляду посадовою особою місцевої державної адміністрації складається акт огляду бази для стоянки малих суден згідно з додатком 6 до цих Правил, який підписується також всіма залученими до огляду особами (за наявності), із зазначенням результату такого огляду («огляд пройдено успішно» або «не придатна до експлуатації»). Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких надається адміністрації бази не пізніше 3 днів після підписання або одразу.
У разі виявлення невідповідності бази, що оглядається, вимогам розділу III цих Правих, в акті огляду бази для стоянки малих суден зазначаються недоліки, які необхідно усунути протягом 30 календарних днів, після чого проводиться оперативний огляд.
Після усунення виявлених недоліків здійснюється оперативний огляд бази в обсязі цих виявлених недоліків.
Якщо за результатами огляду базу визнано непридатною до експлуатації, в акті огляду зазначається про тимчасову неможливість експлуатації бази до усунення виявлених недоліків.
ЗАЯВА
про відкриття бази для стоянки малих суден
ПЕРЕЛІК
відкритих баз для стоянки малих суден
ЖУРНАЛ
обліку приписного флоту
ЖУРНАЛ
випуску суден у плавання
ПЛАН
заходів для адміністрації бази, призначеної особи, працівників відповідних служб (підрозділів)
АКТ
огляду бази для стоянки малих суден