Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію в Державній судовій адміністрації
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 736, з урахуванням протоколу засідання Комісії з питань роботи зі службовою інформацією Державної судової адміністрації України від 03.03.2023 № 1 НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік відомостей, що становлять службову інформацію в Державній судовій адміністрації України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної судової адміністрації України від 22 лютого 2017 року № 194 "Про затвердження Переліку відомостей, що становлять службову інформацію у Державній судовій адміністрації України".
3. Відділу документального забезпечення та контролю (Парубченко Т.В.) довести копію цього наказу до заступників Голови Державної судової адміністрації України, радників Голови Державної судової адміністрації України, керівників самостійних структурних підрозділів Державної судової адміністрації України, начальників територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.
4. Управлінню забезпечення діяльності керівництва Державної судової адміністрації України (Мельнікова М.О.) оприлюднити цей наказ у розділі "Нормативно-правова база" рубрики "Інше" офіційного вебсайту Державної судової адміністрації України не пізніше наступного робочого дня за днем його видання.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України Чорнуцького С.П.
ПЕРЕЛІК
відомостей, що становлять службову інформацію в Державній судовій адміністрації України
I. З питань мобілізаційної підготовки апеляційних та місцевих судів, Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь та державних підприємств, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України
1.1. Відомості про методичні матеріали з питань мобілізаційної підготовки.
1.2. Відомості про виконання законів, інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки.
1.3. Відомості про військовозобов'язаних, заброньованих за Державною судовою адміністрацією України, територіальними управліннями Державної судової адміністрації України, апеляційних та місцевих судів.
1.4. Відомості про виділення будівель, споруд, транспортних та інших матеріально-технічних засобів Збройним Силам України, іншим військовим формуванням в особливий період.
1.5. Відомості про довгострокові та річні програми мобілізаційної підготовки.
1.6. Відомості про заходи основних робіт керівного складу за ступенями готовності та терміни його виконання за окремими показниками.
1.7. Відомості про заходи мобілізаційної підготовки, мобілізаційного плану щодо показників із праці та кадрів, джерел забезпечення кадрами потреб на особливий період.
1.8. Відомості про організаційно-штатну структуру та штатний розпис на особливий період.
1.9. Відомості про заходи з мобілізаційної підготовки та мобілізаційного плану щодо забезпечення діяльності судів в особливий період.
1.10. Відомості про організацію оповіщення, управління та зв'язку, порядок переведення Державної судової адміністрації України, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України та судів на режим роботи в умовах особливого періоду.
1.11. Дислокація, характеристика позаміських пунктів управління, організація забезпечення життєдіяльності, системи охорони та захисту позаміських пунктів управління.
1.12. Відомості про потребу в асигнуваннях і фактичні фінансові витрати на мобілізаційну підготовку.
1.13. Відомості, щодо військовозобов'язаних суддів та працівників апарату судів, Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь та державних підприємств, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, що призвані до лав Збройних Сил України по мобілізації, у тому числі прізвище, ім'я по батькові та посаду.
II. З питань охорони державної таємниці
2.1. Акти перевірки стану режиму секретності в Державній судовій адміністрації України.
2.2. Номенклатура посад працівників Державної судової адміністрації України, перебування на яких потребує оформлення допуску та надання доступу до державної таємниці.
2.3. Накази щодо забезпечення режиму секретності в Державній судовій адміністрації України.
2.4. Накази з питань надання та припинення доступу до державної таємниці.
2.5. Облікові картки громадян про надання допуску та доступу до державної таємниці.
2.6. Листування з питань оформлення допуску до державної таємниці.
2.7. Протоколи засідань експертних комісій з питань таємниць та з проведення експертизи цінності документів, у разі потреби.
2.8. Номенклатура секретних справ.
2.9. Акти знищення секретних документів.
2.10. Пропозиції до висновку про обізнаність громадян у відомостях, що становлять державну таємницю.
2.11. Акти перевірки наявності секретних документів.
2.12. Плани роботи режимно-секретного сектору.
2.13. Інструкції, плани, положення, правила, розроблені в режимно-секретному секторі відповідно до Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939, у разі потреби.
2.14. Листування зі Службою безпеки України й судами з питань ведення секретного діловодства, забезпечення режиму секретності та збереження державної таємниці, у разі потреби.
2.15. Листування стосовно приведення грифів секретності у відповідність до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю.
2.16. Документи з питань технічного захисту інформації в автоматизованих системах класу 1 другої категорії та організації урядового зв'язку, якщо ця інформація не містить відомості, що становлять державну таємницю.
2.17. Листи, довідки, висновки та інші документи, підготовлені виконавцями секретних документів, які містять відомості, що не становлять державної таємниці, але розголошення яких може завдати істотної шкоди інтересам національної безпеки, територіальній цілісності або громадському порядку, здоров'ю населення, репутації та правам інших осіб.
2.18. Журнали обліку секретного діловодства.
III. З питань організаційно-управлінської діяльності
3.1. Внутрівідомча службова кореспонденція, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності ДСА України або здійсненням контрольних, наглядових функцій, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішення (за умови дотримання сукупності вимог, передбачених частиною другою статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації").
3.2. Документи Державної судової адміністрації України, що містять службову інформацію інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ й організацій, у тому числі міжнародних організацій, іноземних партнерів.
3.3. Документи нормативно-правового та претензійно-позовного характеру, які опрацьовуються працівниками Державної судової адміністрації України та мають гриф обмеження доступу "Для службового користування", крім випадків, коли вони містять відомості, що становлять державну таємницю, а також проекти таких нормативно-правових актів, що розробляються працівниками Державної судової адміністрації України.
IV. З питань криптографічного захисту інформації
4.1. Відомості (за окремими показниками) про: зміст, стан, наявність недоліків в організації чи забезпеченні безпеки, плани розвитку системи криптографічного захисту службової інформації, порядок застосування (роботи) засобів криптографічного захисту службової інформації, результати розробки, виробництва, досліджень та експлуатації цих засобів і порядок забезпечення режиму безпеки під час їх проведення, крім тих, що становлять державну таємницю.
4.2. Відомості про взаємодію підрозділів ДСА України з органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями у сфері криптографічного захисту службової та секретної інформації, якщо ці відомості не становлять державної таємниці.
4.3. Відомості про порядок використання, поводження, технічні характеристики засобів криптографічного захисту службової інформації.
4.4. Відомості про номенклатуру, кількість засобів криптографічного захисту службової інформації, місця їх розташування.
V. З питань технічного захисту інформації
5.1. Відомості з питань технічного захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законодавством, якщо вони не розкривають норми (вимоги) та методики контролю технічного захисту інформації, крім тих, що становлять державну таємницю.
5.2. Відомості про планування, організацію запровадження заходів, фактичний стан, наявність недоліків в організації захисту інформації щодо окремого об'єкта інформаційної діяльності, інформаційної (автоматизованої), інформаційно-комунікаційної системи, де циркулює (або передбачена циркуляція) інформація, вимога щодо захисту якої встановлена законодавством, крім тих, що становлять державну таємницю. Рекомендації щодо приведення стану захисту інформації на зазначених об'єктах і системах у відповідність із вимогами законодавства, крім тих, що становлять державну таємницю.
5.3. Відомості про зміст заходів, склад засобів комплексу технічного захисту інформації або комплексної системи захисту інформації, призначених для захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законодавством (крім тих, що становлять державну таємницю), на конкретному об'єкті інформаційної діяльності або в конкретній інформаційній (автоматизованій) чи інформаційно-комунікаційній системі.
5.4. Відомості про взаємодію із суб'єктами владних повноважень, військовими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності з питань організації технічного захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, крім тих, що становлять державну таємницю.
5.5. Відомості про взаємодію із суб'єктами владних повноважень, військовими формуваннями, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності з питань їх оточення і розміщення навколо них іноземних дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних та іноземних організацій.
5.6. Відомості про наукові відкриття, винаходи, зміст, результати науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт, зміст державних програм, планів, що спрямовані або можуть бути спрямовані на вдосконалення заходів технічного захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законодавством, крім тих, що становлять державну таємницю.
5.7. Відомості про організацію заходів щодо створення комплексної системи захисту інформації в ІТС, що містяться у протоколах, звітах, підготовлених та оформлених за результатами нарад і зустрічей з представниками органів державної влади, підприємств, установ.
5.8. Відомості про склад та структуру, результати державної експертизи комплексних систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, заходи, які здійснюються при її проведенні, способи (методи) і порядок проведення цих заходів, що містяться в матеріалах державних експертиз у сфері технічного захисту інформації (що не становить державної таємниці), а також узагальнені відомості щодо виданих/зареєстрованих атестатів відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах вимогам нормативних документів.
5.9. Відомості про виконання контрольно-наглядових функцій з питань криптографічного та технічного захисту інформації, протидії технічним розвідкам та/або процесом прийняття рішень у цій сфері, що не становлять державної таємниці.
5.10. Відомості про зміст проектів нормативно-правових актів і нормативних документів у сфері технічного захисту інформації, а також матеріалів, що їх супроводжують у процесі розроблення до затвердження документів і введення їх в дію, якщо необхідність цього визнана розробником.
5.11. Загальні відомості, що розкривають сферу нормативного регулювання відомчих нормативно-правових актів і нормативних документів з питань технічного захисту секретної інформації (у тому числі назва документа, який введений в дію), якщо ці відомості не становлять державної таємниці.
VI. Діяльність з міжнародного співробітництва
6.1. Відомості про переговори з представниками інших держав (фірм, компаній) про розробку єдиної принципової позиції з питань співробітництва, якщо, на думку учасників переговорів, розголошення цих відомостей може призвести до негативних наслідків для однієї із сторін.
6.2. Відомості щодо планування заходів за участю керівництва Державної судової адміністрації України та представників міжнародних партнерів з розвитку на певний робочий період.
6.3. Відомості стосовно документів Державної судової адміністрації України, що містять службову інформацію міжнародних установ, організацій, іноземних партнерів.
VII. Діяльність з питань запобігання та виявлення корупції
7.1. Відомості про зміст заходів, що розкривають конкретні завдання щодо запобігання корупційним правопорушенням та аналітичну (прогнозовану) інформацію за їх результатами, розголошення яких може завдати негативних наслідків репутації або правам інших осіб.
8.1. Відомості про втрату документів, виробів або інших матеріальних носіїв інформації, яким надано гриф "Для службового користування", та про факт розголошення службової інформації.
8.2. Відомості, отримані від інших органів державної влади, місцевого самоврядування, військових формувань, підприємств, установ та організацій, яким ними надано гриф обмеження доступу.
IX. З питань захисту критичної інфраструктури
9.1. Відомості за сукупністю всіх показників щодо ідентифікації об'єктів критичної інфраструктури та віднесення їх до категорій критичності.
9.2. Відомості про умови та вимоги функціонування критичної інфраструктури залежно від стану і динаміки розвитку (зокрема, у режимі функціонування у кризовій ситуації, режимі відновлення).
9.3. Відомості про організацію та комплекс заходів, що вживаються для захисту об'єктів критичної інфраструктури залежно від визначених видів загроз.
9.4. Відомості, що обробляються (приймаються, передаються, зберігаються) в системах управління технологічними процесами об'єктів критичної інфраструктури.
9.5. Відомості про підготовку та перевірку персоналу, який відповідає за охорону, безпеку та захист об'єктів критичної інфраструктури.
X. З питань цивільного захисту
10.1. Відомості щодо планування, організації та виконання заходів з цивільного захисту й охорони судів на особливий період.
XI. З питань по роботі з персоналом
11.1. Відомості про кадрове забезпечення та роботу з кадрами, про персональні дані працівників та кандидатів на зайняття вакантних посад державних службовців, особові справи (у тому числі архівні справи), матеріали проведення і результати перевірок працівників та кандидатів на зайняття вакантних посад в ДСА України та/або її територіальних управлінь.
11.2. Дисциплінарні справи державних службовців, які займають посади категорій "Б" і "В" у Державній судовій адміністрації України, категорії "Б" - начальників територіальних управлінь Державної судової адміністрації України та їх заступників, керівників апаратів апеляційних судів та їх заступників.